Zwierzęta > Wychowanie

Pies w samochodzie.

(1/7) > >>

IzabelaM:
Witam, chciałam się zapytać jak wasze pieski reagują na jazdę samochodem? Mój wcześniejszy pies (Labrador), po prostu uwielbiał takie jazdy, teraz gdy mam Spanielka (3m-c), ta po prostu nie cierpi.  Piszczy, czasami zdarza się że zwróci jedzenie i tu się zastanawiałam czy zwierzęta też mogą mieć chorobę lokomocyjną. Co mogła bym dać takiemu pieskowi, aby podróż była bardziej lekka dla niego?
Pozdrawiam

 

zaba14:
jak najbardziej psy cierpią na chorobę lokomocyjną... jak się nie mylę podaję się to co ludziom niestety nie pamiętam nazwy leku, jak się mylę to niech mnie ktos poprawi.
Przede wszystkim stopniowo przyzwyczajaj psa do jazy samochodem, nie bierz go od razu na 20 minut do samochodu... spokojnie. 2 minuty, 5 minut 10... niech organizm się przyzwyczai, ale nie koniecznie musi...

IzabelaM:
Właśnie w taki sposób przyzwyczajamy ją do tego. Bardzo mi zależało aby nie wiązała jazdy samochodem z wizytami u weterynarza. Teraz muszę wyjechać no i wiadomo, że psinki nie zostawię samej, a podróż będzie trwała ok 7 - 8 godzin, czytałam, że niektórzy podają Awiomarin, czy można podać takiemu 3 miesięcznemu pieskowi? Dzwonię do swojego wet ale ten nie odbiera.

IBDG:
Możesz podać pieskowi Cerenię, lek ogólnie przeciwymiotny, stosowany także zapobiegawczo przy chorobie lokomocyjnej. Powinnaś dać psiakowi coś lekkiego do zjedzenia, następnie 8 mg leku na kg masy ciała, co najmniej na godzinę przed podróżą. Lek podaje się raz dziennie, a efekt utrzymuje się ok. 12 godzin. Maksymalnie można go stosować przez dwa dni.

juliadog:
powiecie mi czy owczarek niemiecki nadaję się do samochodu marki Hyundai bo nie wiem czy mój pies Roy zmieść się do tego samochodu. i powiem jeszcze że Roy ma 10 lat:) pozdrawiamy Roy i ja:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona