Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wolontariusze nie maja wstepu do schroniska  (Przeczytany 2019 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abakus

  • Gość
Witajcie
zacytuje Wam artykol jaki ukazal sie w gazecie a chodzi o schronisko w Dzierzoniowie tz moim powiecie.
Cytuj
Wolontariuszom do schroniska wstęp wzbroniony  
Wolontariuszki pracowały w schronisku Azyl od lat. Agata Rutkowska, osiemnastolatka z Dzierżoniowa, na przykład – od prawie siedmiu.
– Bardzo lubię tę pracę, przywykłam do tego miejsca, do tych psów – mówi Agata. Podobnie inne wolontariuszki.
– Nasz praca polega na wyprowadzaniu psów na spacer, czesaniu ich, sprzątaniu ich boksów – opowiada Justyna Kapuścińska. – Pomagamy pracownikom schroniska, których jest niewielu i którzy z tym wszystkim sami by sobie nie poradzili.
Choć wszyscy – i wolontariuszki, i kierownik schroniska, i zarząd – uważają, że wolontariusze są niezbędni, od początku maja dziewczęta nie mogą wejść do schroniska.
– Mi udało się wejść na teren schroniska tylko dlatego, że jestem członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Azyl, ale do boksów do psów już wejść nie mogłam – mówi Justyna.
Dlaczego zarząd schroniska wydał wolontariuszkom zakaz pracy przy psach?
– Nie mają prawa się psami zajmować, bo nie mają ubezpieczenia – mówi Albina Wiśniewska z zarządu. – Same wolontariuszki skarżyły się nam, że nie dopełniliśmy swoich obowiązków, bo nie zapewniliśmy im ubezpieczenia, więc wypowiedzieliśmy im umowy.
I choć wolontariuszki wypowiedzeń nie podpisały, zarząd uznał, że ich umowy nie są już ważne.
– To jest zemsta za to, że głośno mówimy o tym, co się w schronisku źle dzieje – ocenia Agata Rutkowska.
– To nie żadna zemsta, bo nam zależy na wolontariacie – mówi za to Albina Wiśniewska. – Postanowiliśmy znaleźć opiekuna dla grupy wolontariuszy i odpowiednio wolontariat zorganizować. Zaczęliśmy od wypowiedzenia umów. Zresztą nikt nas nie może zmusić, żebyśmy u siebie organizowali wolontariat.

ŹRÓDŁO: ARTYKUŁ KAROLINY OSIŃSKIEJ W SŁOWIE POLSKIM GAZECIE WROCŁAWSKIEJ
Zapisane

absencja

  • Gość
wolontariusze nie maja wstepu do schroniska
« Odpowiedź #1 : 2004-05-12, 09:08 »
cięzko to oceniać, może faktycznie się boją, ale faktem jest, że w schroniskach przekręty są, były i będą...swoją drogą, chyba w żadnym schronisku wolontariusze nie są ubezpieczeni, u mnie np. wystarczy zgoda rodziców. opiekunów żadnych też nie ma, jest chyba tylko bariera wieku , 15 lat bodajrze.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
wolontariusze nie maja wstepu do schroniska
« Odpowiedź #2 : 2004-05-20, 08:47 »
Witam :) Ja jestem wolontariuszką w schronisku w Gdańsku (na Orunii) Mam za sobą staż 4-letni. Są teraz małe "kłopoty" w schronisku, iż ciągle zmienia się dyrekcja. I np. jeśli jest jakaś nowa osoba, i ja przychodze, to patrzy na mnie krzywo.. ;) Ale psy mogę wziąć bez niczego. Kiedyś była jazda na przynoszenie zgody rodziców, ale już to zostawili. Mimo wszystko, nie podoba mi się, że nie wpuszczają wolo. Bez przesady, nie dajmy sie zwariować!
Zapisane

Forum Zwierzaki

wolontariusze nie maja wstepu do schroniska
« Odpowiedz #2 : 2004-05-20, 08:47 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
wolontariusze nie maja wstepu do schroniska
« Odpowiedź #3 : 2004-05-20, 23:00 »
Idioci.
Najpierw mówią że im rąk do pracy brakuje, a potem wolontariuszy przeganiają. :?
Zapisane

koniula

  • Gość
wolontariusze nie maja wstepu do schroniska
« Odpowiedź #4 : 2004-05-24, 21:20 »
prawda Kesi. Nie w kazdym schronisku jest tak xle. mogliby poprostu posprawdzac w jakim schronisku woluntariusze pracuja a sie obijaja czy strasza te biedne zwierzeta. tak powinni robic a nie wszytkim odrazu zabraniac
Zapisane

Nicka

  • Gość
wolontariusze nie maja wstepu do schroniska
« Odpowiedź #5 : 2004-05-28, 18:52 »
O rany...to jest nie fer. Najpierw narzekaja, ze za malo peacowniko, a teraz co? :shock:
Zapisane

koniula

  • Gość
wolontariusze nie maja wstepu do schroniska
« Odpowiedź #6 : 2004-05-31, 18:38 »
zgadzam sie z poprzedniczka
Zapisane

Nicka

  • Gość
wolontariusze nie maja wstepu do schroniska
« Odpowiedź #7 : 2004-05-31, 22:02 »
No bo tak jest...oni nie myślą...najpierw, ze nie ma olontariuszy, a jak juz sa, to niby nie moga przyjac bo przepisy, ble, ble ble :[
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 24 zapytaniami.