Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Czy jest Bóg  (Przeczytany 9675 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

typekhehe

  • Gość
Czy jest Bóg
« : 2007-02-08, 18:17 »
Witam 8)

Nie wiem jestem nowy i chyba ten temat nie byl poruszany szperalem nic nie znalazlem :).
Waszym zdaniem istnieje coś takiego jak bóg ? Wg mnie to ludzie wymyslili, ponieważ bali się śmierci.
Ja uwazam, że po śmierci nic nie ma. To co bylo przed śmiercią " pustka " To samo będzie po śmierci niestety. Co o tym sądzicie ? jakie macie dowody na istnienei boga... jestem ateistą nawróćcie mnie może   :D
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #1 : 2007-02-08, 18:20 »
ja nie wieżę w Boga ale.... moim zdaniem TAKIE tematy nie powinny być poruszane przy NIEKTÓRYCH ludziach...
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #2 : 2007-02-08, 18:24 »
ja nie wieżę w Boga ale.... moim zdaniem TAKIE tematy nie powinny być poruszane przy NIEKTÓRYCH ludziach...

ale po co maja ludzie isc w przeklamaniach przez cale zycie ...  nie mam nic do ludzi którzy wierzą... ale ja chce zeby mi to udowodnic...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedz #2 : 2007-02-08, 18:24 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #3 : 2007-02-08, 18:31 »
Tu pięknie się rozwinął podobny temat.
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,13163.0.html
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #4 : 2007-02-08, 19:05 »
ale ja chce zeby mi to udowodnic...

A rozumiesz, co znaczy słowo WIARA?
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #5 : 2007-02-08, 19:07 »
Cyrklem duszy ludzkiej nie zmierzysz.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #6 : 2007-02-08, 19:17 »
Myśle że jesteś zbyt niepoważny i niedojrzały i z takimi ludzmi na taki temat nie mam zamiaru dyskutować. :|
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #7 : 2007-02-08, 19:19 »
Myśle że jesteś zbyt niepoważny i niedojrzały i z takimi ludzmi na taki temat nie mam zamiaru dyskutować. :|
dokładnie.
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

thrilly

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #8 : 2007-02-08, 19:23 »
każdy w coś wierzy - jedni nieważne czy Buddę, Jah, Świętowida,Allaha , ale ma swojego 'Pana",  a inni wierzą w przeznaczenie, jeszcze inni w horoskopy...   wszystko zależy od punktu widzenia i wykreowanego świaopoglądu, jest to sprawa indywidualna i tu nikomu nie można "wpoić" swoich i nie swoich zasad, musisz sam dojść do wszystkiego, korzystając jedynie z pomocy jeśli sam sobie nie radzisz, od tego są różne Kościoły, Stowarzyszenia itp itd.

(edit: zamiast się wypierać może lepiej wytłumaczyć spokojnie chłopakowi, co ? )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedz #8 : 2007-02-08, 19:23 »

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #9 : 2007-02-08, 19:34 »
Myśle że jesteś zbyt niepoważny i niedojrzały i z takimi ludzmi na taki temat nie mam zamiaru dyskutować. :|

slow Ci brakuje ..

wierzysz w objawienia ?
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #10 : 2007-02-08, 19:35 »
Ja wierzę. Uważam, że sam fakt, iż cały wszechświat funkcjonuje w sposób idealny, że wszystko w nim jest logiczne - to świadczy o istnieniu Boga. Tak doskonałe dzieło nie powstałoby w sposób przypadkowy.
Thrilly - a czy wiara w Boga wyklucza wiarę w horoskopy? To w takim razie mnie można - i trzeba - uznać za osobę, która nie wierzy. Interesuję się astrologią i numerologią (PRAWIDZIWĄ, a nie tymi bzdurami, które pojawiają się w gazetach) i patrząc po przykładach swoim i innych, widzę, że to naprawdę się sprawdza. Dla mnie horoskopy, wróżenie z gwiazd, liczb, czy innych źródeł - jest tylko potwierdzeniem istnienia Boga. Potwierdzeniem, że nie powstaliśmy ot tak, przez przypadek, ale że to wszystko ma swój sens i zostało odgórnie zaplanowane.
Co do życia po śmierci - wierzę w reinkarnację. Uważam, że na świecie jest już tyle potwierdzonych przypadków ludzi, którzy pamiętali swoje poprzednie wcielenia, że bardzo trudno jest tą teorię podważyć. Do tego jest ona jeszcze logiczna i sprawiedliwa.
Zapisane

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #11 : 2007-02-08, 19:36 »
każdy w coś wierzy - jedni nieważne czy Buddę, Jah, Świętowida,Allaha , ale ma swojego 'Pana",  a inni wierzą w przeznaczenie, jeszcze inni w horoskopy...   wszystko zależy od punktu widzenia i wykreowanego świaopoglądu, jest to sprawa indywidualna i tu nikomu nie można "wpoić" swoich i nie swoich zasad, musisz sam dojść do wszystkiego, korzystając jedynie z pomocy jeśli sam sobie nie radzisz, od tego są różne Kościoły, Stowarzyszenia itp itd.

(edit: zamiast się wypierać może lepiej wytłumaczyć spokojnie chłopakowi, co ? )


dobrze mowisz ale ja chce zeby mi ktos cos udowodnil to uwierze.... nikomu nie bronie wierzcie sobie w co chcecie.... ale zobaczycie co nauka wam pokaze :] pozdro
Zapisane

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #12 : 2007-02-08, 19:37 »
Ja wierzę. Uważam, że sam fakt, iż cały wszechświat funkcjonuje w sposób idealny, że wszystko w nim jest logiczne - to świadczy o istnieniu Boga. Tak doskonałe dzieło nie powstałoby w sposób przypadkowy.
Thrilly - a czy wiara w Boga wyklucza wiarę w horoskopy? To w takim razie mnie można - i trzeba - uznać za osobę, która nie wierzy. Interesuję się astrologią i numerologią (PRAWIDZIWĄ, a nie tymi bzdurami, które pojawiają się w gazetach) i patrząc po przykładach swoim i innych, widzę, że to naprawdę się sprawdza. Dla mnie horoskopy, wróżenie z gwiazd, liczb, czy innych źródeł - jest tylko potwierdzeniem istnienia Boga. Potwierdzeniem, że nie powstaliśmy ot tak, przez przypadek, ale że to wszystko ma swój sens i zostało odgórnie zaplanowane.
Co do życia po śmierci - wierzę w reinkarnację. Uważam, że na świecie jest już tyle potwierdzonych przypadków ludzi, którzy pamiętali swoje poprzednie wcielenia, że bardzo trudno jest tą teorię podważyć. Do tego jest ona jeszcze logiczna i sprawiedliwa.
Czy trzęsienie ziemi też uważasz za fakt idealny?
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #13 : 2007-02-08, 19:38 »
wierzysz w objawienia ?

Też wierzę, jak Olka

Czy trzęsienie ziemi też uważasz za fakt idealny?

Cóż...Niby nie, ale jeśli ty nie doszedłeś już do pewnych wniosków - ja ci nie pomogę.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

thrilly

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #14 : 2007-02-08, 19:41 »
Thrilly - a czy wiara w Boga wyklucza wiarę w horoskopy?

nie, nie wyklucza. każdy wierzy (o ile wierzy) w co innego i może wierzyć we wszystko, jak i w nic, może tylko w samego siebie.


typekhehe- co Ci trzeba udowodnić ? istnienia tzw sił wyższych nikt nie potrafi dziś naukowo udowodnić , ale na tym polega wiara. tyle że wraz z postępem nauki wiara też się zmniejsza, bo coraz mniej rzeczy dla nas niepojętych i nieodkrytych
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedz #14 : 2007-02-08, 19:41 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #15 : 2007-02-08, 19:41 »
Cytuj
dobrze mowisz ale ja chce zeby mi ktos cos udowodnil to uwierze....

To będziesz czekać na tę wiarę do końca życia. Nie wszystko można udowodnić.
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #16 : 2007-02-08, 19:44 »
Też wierzę, jak Olka




chodzi o objawienia -

Dlaczego Budda objawia sie tam gdzie są jego wyznawcy? Dlaczego Maryja ta mgdzie Katolicy ? dlaczego MAryja sie nie pojawi w Chinach ? a tam sie co innego objawia ;]
wszedzie sie objawia to co sie w to wierzy.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #17 : 2007-02-08, 19:45 »
Cytuj
zobaczycie co nauka wam pokaze

1. Wielu fizyków (m.in. Einstein) jest głęboko wierzących. Widząc jak idealny i logiczny jest świat twierdzą, że nie mogą nie wierzyć w istnienie Boga i że coś takiego nie powstałoby przez przypadek.
2. Czy wiesz, że mnisi buddyjscy tylko poprzez medytację wiele lat temu prowadzili obserwację i stawiali teorię, które dopiero teraz współczesna nauka zaczyna potwierdzać? Niektórzy naukowcy wręcz korzystają z ich pomocy przy prowadzeniu badań.

Dlaczego Budda objawia sie tam gdzie są jego wyznawcy? Dlaczego Maryja ta mgdzie Katolicy ? dlaczego MAryja sie nie pojawi w Chinach ? a tam sie co innego objawia ;]
wszedzie sie objawia to co sie w to wierzy.

A nie pomyślałeś, że być może wszystkie religie prowadzą do tego samego Boga? I w danym miejscu objawiają się przedstawiciele tej religii, która akurat w danym miejscu ma najwięcej wyznawców. Bo ja w to święcie wierzę.
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #18 : 2007-02-08, 19:46 »
W Chinach podobno objawiła się Matka Boska. W Egipice też. Wystarczy?
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #19 : 2007-02-08, 19:49 »
W Chinach podobno objawiła się Matka Boska. W Egipice też. Wystarczy?
hehe... Pewnie Ci co ją widzieli to Katolicy :]
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #20 : 2007-02-08, 19:50 »
Jestem niewierząca, można powiedzieć że jestem początkującą ateistką. Nie wierze w żadne objawienia itp. Wierze tylko w przeznaczenie.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedz #20 : 2007-02-08, 19:50 »

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #21 : 2007-02-08, 19:51 »
1. Wielu fizyków (m.in. Einstein) jest głęboko wierzących. Widząc jak idealny i logiczny jest świat twierdzą, że nie mogą nie wierzyć w istnienie Boga i że coś takiego nie powstałoby przez przypadek.
2. Czy wiesz, że mnisi buddyjscy tylko poprzez medytację wiele lat temu prowadzili obserwację i stawiali teorię, które dopiero teraz współczesna nauka zaczyna potwierdzać? Niektórzy naukowcy wręcz korzystają z ich pomocy przy prowadzeniu badań.

A nie pomyślałeś, że być może wszystkie religie prowadzą do tego samego Boga? I w danym miejscu objawiają się przedstawiciele tej religii, która akurat w danym miejscu ma najwięcej wyznawców. Bo ja w to święcie wierzę.
Piersza Cywilizacja w Mezopotami wierzyła w WIelobustwo co na to powiesz? Gdzie ten bóg.

ps Wierzysz w Bibilie ?
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #22 : 2007-02-08, 19:54 »
hehe... Pewnie Ci co ją widzieli to Katolicy :]

A chcesz się założyć? ^^

Piersza Cywilizacja w Mezopotami wierzyła w WIelobustwo co na to powiesz? Gdzie ten bóg.

....
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #23 : 2007-02-08, 19:58 »
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #24 : 2007-02-08, 20:03 »
Piersza Cywilizacja w Mezopotami wierzyła w WIelobustwo co na to powiesz? Gdzie ten bóg.
Ja wierzę, że ci Bogowie, którzy objawiali się w starożytnej Mezopotamii, Egipcie, Grecji itd. itd. to tylko pomniejsze bóstwa, które są tylko czymś w rodzaju "pomocników" tego głównego Boga - stwórcy całego świata.
Rolę takiego Boga Najwyższego próbuje przejąć bóg chrześcijan, żydów i islamistów - Jahwe. Ale on nie rości sobie praw do bycia stworzycielem świata. Gdybyśmy przeczytali Biblię, zobaczymy, że Jahwe ani razu nie mówi tam o tym, że stworzył ziemię. Jezus występuje już w imieniu swego Ojca - tego najwyższego Boga. Tego, który kocha wszystkich ludzi i chce dla Nas jak najlepiej. Na pewno nie w imieniu Jahwe. Niestety - słowa Jezusa ulegały (i wciąż ulegają) ciągłym przeinaczeniom. A szkoda - bo był to prawdziwy Bóg i gdybyśmy słuchali Jego słów, to na pewno nasze życie byłoby wspanialsze.

Cytuj
ps Wierzysz w Bibilie ?
Wierzę w Jezusa i jego nauki. Wierzę w najwyższego, wspaniałego Boga, który stworzył nasz świat i który kocha wszystkich ludzi.
Na pewno nie wierzę w Jahwe. Nie zamierzam oddawać pokłonów bogu, który pławi się i pragnie ludzkiego cierpienia.
Zapisane

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #25 : 2007-02-08, 20:19 »
Ja wierzę, że ci Bogowie, którzy objawiali się w starożytnej Mezopotamii, Egipcie, Grecji itd. itd. to tylko pomniejsze bóstwa, które są tylko czymś w rodzaju "pomocników" tego głównego Boga - stwórcy całego świata.
Rolę takiego Boga Najwyższego próbuje przejąć bóg chrześcijan, żydów i islamistów - Jahwe. Ale on nie rości sobie praw do bycia stworzycielem świata. Gdybyśmy przeczytali Biblię, zobaczymy, że Jahwe ani razu nie mówi tam o tym, że stworzył ziemię. Jezus występuje już w imieniu swego Ojca - tego najwyższego Boga. Tego, który kocha wszystkich ludzi i chce dla Nas jak najlepiej. Na pewno nie w imieniu Jahwe. Niestety - słowa Jezusa ulegały (i wciąż ulegają) ciągłym przeinaczeniom. A szkoda - bo był to prawdziwy Bóg i gdybyśmy słuchali Jego słów, to na pewno nasze życie byłoby wspanialsze.
Wierzę w Jezusa i jego nauki. Wierzę w najwyższego, wspaniałego Boga, który stworzył nasz świat i który kocha wszystkich ludzi.
Na pewno nie wierzę w Jahwe. Nie zamierzam oddawać pokłonów bogu, który pławi się i pragnie ludzkiego cierpienia.


Widze że czytałaś Pismo św.
Jakbys chciała wiedzieć czytałem - nie mniej niż 4 razy.
Przeczytaj dokładnie to się dowiesz coś wiecej.

Coś o bibli

 Powstanie Starego Testamentu datujemy na okres około  XV do  V wieku przed naszą era.
Została napisana przez prostych ludzi. Tzn Kazdy Człowiek pisał Swoje kawałki I potem została połączona. Tak jak u Nas był Sienkiewicz i pisał takie piekne powieści tak i byli ludzie którzy napisali bibilie... w której pisali swoje wymyślone historie w których mozna zaobserwowac liczne pouczenia.
Zapisane

typekhehe

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #26 : 2007-02-08, 20:28 »
Ja wierzę, że ci Bogowie, którzy objawiali się w starożytnej Mezopotamii, Egipcie, Grecji itd. itd. to tylko pomniejsze bóstwa, które są tylko czymś w rodzaju "pomocników" tego głównego Boga - stwórcy całego świata.
Rolę takiego Boga Najwyższego próbuje przejąć bóg chrześcijan, żydów i islamistów - Jahwe. Ale on nie rości sobie praw do bycia stworzycielem świata. Gdybyśmy przeczytali Biblię, zobaczymy, że Jahwe ani razu nie mówi tam o tym, że stworzył ziemię. Jezus występuje już w imieniu swego Ojca - tego najwyższego Boga. Tego, który kocha wszystkich ludzi i chce dla Nas jak najlepiej. Na pewno nie w imieniu Jahwe. Niestety - słowa Jezusa ulegały (i wciąż ulegają) ciągłym przeinaczeniom. A szkoda - bo był to prawdziwy Bóg i gdybyśmy słuchali Jego słów, to na pewno nasze życie byłoby wspanialsze.
Wierzę w Jezusa i jego nauki. Wierzę w najwyższego, wspaniałego Boga, który stworzył nasz świat i który kocha wszystkich ludzi.




Mieszko I Ochrzcil Polske i wtedy Zaczęto zabijac POgan.
Poganie - nasi przodkowie wieżyli w wielobustwo. Bardziej bym w to wierzył niż w to co Ty.
Jakbs urodziła się w Rodzinie gdzie wierzą w wielobustwo uwzałabyś ze jest wiele bogów.
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #27 : 2007-02-08, 20:34 »
wiara sprzed X tysięcy lat nieco różni się nie tyle posobem wyznawania a postępem nauki, wiele rzeczy dziś jest wyjaśnionych , (niegdyś święcie wierzono iż Słońce to cyklicznie kursujący po niebie rydwan, czyż nie ? dziś ta teoria wydałaby nam się conajmniej śmieszna )
 a wiara w Boga będzie istnieć dopóty dopóki człowiek nie wyjaśni wszystkich zjawisk, na tym polega myślenie magiczne ściśle związane z ludzką psychologią , a w Maryję pierwotnie się nie wierzy w Japonii, bo kultura chrześcijańska nie sięgała przecież tak daleko
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedz #27 : 2007-02-08, 20:34 »

Olka1992

  • Gość
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #28 : 2007-02-08, 20:38 »
Widze że czytałaś Pismo św. Jakbys chciała wiedzieć czytałem - nie mniej niż 4 razy.
Przeczytaj dokładnie to się dowiesz coś wiecej.
Coś o bibli
Powstanie Starego Testamentu datujemy na okres około  XV do  V wieku przed naszą era.
Została napisana przez prostych ludzi. Tzn Kazdy Człowiek pisał Swoje kawałki I potem została połączona. Tak jak u Nas był Sienkiewicz i pisał takie piekne powieści tak i byli ludzie którzy napisali bibilie... w której pisali swoje wymyślone historie w których mozna zaobserwowac liczne pouczenia.
To prawda. Zauważ jak wielka jest przepaść pomiędzy zachowaniem boga (Jahwe) w Starym Testamencie (gdzie daje się poznać jako bóg okrutny i niesprawiedliwy), a tym, co mówi o Bogu Jezus.
Był okres czasu, gdy (ze względu na przymus matki) musiałam chodzić na religię. Ponieważ nigdy nie ukrywałam swoich poglądów, szybko dało się wyczuć niechęć naszego nauczyciela do mojej osoby. Gdy któryś z moich kolegów wygadał się, że czytałam Stary Testament (opowiadałam mu dokładnie to samo, co tutaj), to ojciec stwierdził, że to bardo źle, że od tego zaczęłam. Że w Starym Testamencie Bóg próbuje "wychować" swoich przyszłych wyznawców, a tymczasem jego prawdziwe oblicze objawia się w Nowym Testamencie. Oczywiście, że prawdziwe oblicze Boga (tego prawdziwego) objawia się w Nowym Testamencie i w słowach Jezusa. Tylko, że niestety, pod żadnym pozorem nie jest to ten sam bóg, którego widzimy w Starym Testamencie. W ten oto sposób, całkowicie nieświadomie, potwierdził on moje wcześniejsze słowa.
Problem polegał na tym, że Jezus swe nauki przekazywał ludziom niewykształconym, prostym wieśniakom. A tacy ludzie mają to do siebie, że są bardzo podatni na wszelkiego rodzaju wpływy. Gdyby porównać nauki Jezusa i Buddy, okazałoby się, że zarówno jeden, jak i drugi, mówi o niemal tym samym. Różnica jest tylko w osobach, jakie nauczali, a co za tym idzie, w sposobie, jaki to robili. Budda nauczał ludzi światłych, mądrych, oczytanych - a robił to za pomocą głębokich nauk filozoficznych. Jezus zmuszony był swe nauki przekazywać zwyczajnym pastuszkom, ludziom prostym - aby coś do nich trafiło zmuszony był posługiwać się różnego rodzaju przypowieściami. I, niestety, ci ludzie opatrznie zrozumieli (i nadal rozumieją) jego słowa, a następnie zaczęli je przekładać na własną modłę.
I tak, z nauk Jezusa, w których ten mówi o tym wielkim, wspaniałym, kochającym Bogu, wyszło, że Jezus przekazywał nauki o tym złośliwym, pławiącym się w cierpieniu bożku, Jahwe.

Cytuj
Mieszko I Ochrzcil Polske i wtedy Zaczęto zabijac POgan.
Gdy ktoś zadaje mi pytanie: dlaczego uważam Buddyzm za mądrzejszy od Chrześcijaństwa, odpowiadam - ze względu na ilość krwi przelanej w obu tych religiach. Buddyści nigdy nie mordowali ludzi pod pozorem "rozszerzania wiary".
Do mordowania pogan śle swych wyznawców właśnie Jahwe. On, poprzez posługiwanie się zakłamaniem, zdobył pozycję najwyższego z Bogów. Posługując się kłamstwami, zachęcił swych wyznawców do mordowania wszystkich, którzy mają czelność wyznawać inną religię niż jego religię. Przy życiu pozwalając uchować tylko tych, którzy oddawali mu pokłony (chrześcijanizm, judaizm, islam). To przez niego nie ustały się praktycznie żadne ślady dawnych religi pogańskich.
Przkładowo chociażby wicca - kobiety wyznające tą religię spełniały niezwykle ważną rolę w pogańskim świecie. One potrafiły leczyć choroby, one przyjmowały porody i pomagały kobietom. A wszystko dlatego, że były bardzo blisko powiązane z ziemią. Z niej czerpały siły, które pozwalały im robić niesamowite rzeczy. No, ale Jahwe kazał wszystkie wymordować (często ginęły w niewyobrażalnych mękach), bo nie wierzyły w niego. Ba, samym swym istnienim, wszystkim, co robiły, zaprzeczały temu, co on mówił.

Cytuj
Jakbs urodziła się w Rodzinie gdzie wierzą w wielobustwo uwzałabyś ze jest wiele bogów.
Ja się urodziłam w głęboko chrześcijańskiej rodzinie. Ale jestem zdania, że po to mamy mózg, żeby z niego korzystać i cały czas szukać prawdy i odpowiedzi. Mój ojciec faktycznie - jest buddystą od wielu lat, ale nigdy nie narzucał mi (ani nikomu innemu) ze swoją wiarą, więc jego światopogląd nie miał żadnego wpływu na mój.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy jest Bóg
« Odpowiedź #29 : 2007-02-08, 20:59 »
Jakbs urodziła się w Rodzinie gdzie wierzą w wielobustwo uwzałabyś ze jest wiele bogów.

Tia? Ja mam rodziców ateistów a w Boga wierzę, chociaż katolikiem nie jestem.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 27 zapytaniami.