Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Okropny charakter  (Przeczytany 5132 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Okropny charakter
« Odpowiedź #30 : 2004-08-12, 20:43 »
co do nieutrzymywania na spaceze to musisz się wyrobić... Ja jak ide z psem to wiecznie obserwuję "niebezpieczeństw" i staram się być przygotowana na nagłe szarpnięcia (chałas, inny pies, itp.). Na początku jak pies pociągnął to leciałam, ale teraz się wyrobiłam...
Zapisane

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #31 : 2004-08-12, 21:40 »
Okropne wieści !  :cry:  :cry:  :cry:

Walczyłam jak mogłam,prosiłam, tłumaczyłam że tą agresję po pewnym czasie da się stłumić, ale niestety. Klamka zapadła. Rodzice zdecydowali że oddajemy mojego kochanego Floydzika. . Mówią że lepiej mu będzie jak właścicielka znajdzie mu dom z ogrodem. Już chyba nie będę mieć psa, miałam Floydzika tak krótki czas a już nie mogę znieść myśli że go nie będzie. Ja tego nie przeżyję ...

:cry:  :cry:  :cry: :cry:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Okropny charakter
« Odpowiedź #32 : 2004-08-12, 21:44 »
:? no cóż... uszkodzony towar nie spełnił wymagań... współczuję Ci a jednocześnie nie potrafię nie być zła :roll:... ale może faktycznie będzie mu lepiej... skoro coś takiego was zniechęciło, to wyżeł zdecydowanie nie jest psem dla was... bo nad nim, nawet choćby miał cudowną psychikę, trzeba dużo pracować...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okropny charakter
« Odpowiedz #32 : 2004-08-12, 21:44 »

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #33 : 2004-08-12, 21:47 »
Norris ja też nie potrafię nie być zła, ale jestem w ogromnej mierze od moich rodziców zależna i to oni mają ostatnie słowo. :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Okropny charakter
« Odpowiedź #34 : 2004-08-12, 21:54 »
Ale to naprawdę wygląda tak, jakbyście kupili w sklepie uszkodzony towar i teraz szli go oddać, bo nie spełnił waszych wymagań. Nie wiecie, czy naprawdę nie potraficie nad nim zapanować. Nie wiecie, jaki jest naprawdę. Bo go nie znacie, a skreślacie na początku. Właściwie to Twoi rodzice...
Zapisane

Elfi

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #35 : 2004-08-12, 22:00 »
Nie możecie go oddać!!! Może nie mial do tej pory styczności z psami w grupie (socjalizacja). Może jakies szkolenie.
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #36 : 2004-08-12, 22:03 »
Dalia
Rozumiem, ale zdajecie sobie sprawe, ze ostatnia szansa wychowania go stracona? W ogrodzie bedzie, ale z psami nie bedzie sie spotykal, a wyzly są psami troche stadnymi. Lubia inne psy :(
Zapisane

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #37 : 2004-08-12, 22:18 »
Dominisiu ja sobie zdaję z tego sprawę i mnie to bardzo boli, bo szkoda zmarnować takie cudowne zwierzę. Mam potwory nie rodziców.

 :(  :(  :(
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Okropny charakter
« Odpowiedź #38 : 2004-08-12, 22:27 »
To wszystko wygląda jak wymówka ze strony twoich rodziców. Ten tekst z ogrodem. Tak jakby żucanie się na inne psy było cudowym pretekstem do oddania Floydzika...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okropny charakter
« Odpowiedz #38 : 2004-08-12, 22:27 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Okropny charakter
« Odpowiedź #39 : 2004-08-12, 22:30 »
ale naprawdę NIC nie da się zrobić? Nawet, jak im mówisz, że dostałaś pomoc, wiesz, jak sobie z tym poradzić, i żeby dali wam czas? Nic nie skutkuje?
Zapisane

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #40 : 2004-08-12, 22:34 »
Heja też tak uważam ale oni, w koło Macieja, że psu w ogrodzie będzie lepiej, że się nie da wychować bo już dojrzały. No nic tylko się powiesić z takimi rodzicami. Podejrzewam też że im się wielkość Floyda nie podoba. A oni doskonale wiedzieli jaki on będzie ! Zaczynam dochodzić do wniosku że mam troszke nieodpowiedzialnych rodziców.

 :(  :(  :(

Widzisz norris z rodzicami to jest tak że oni zawsze wiedzą lepiej...i ja się nie znam, pies się będzie męczył, oni wiedzą lepiej.Potwory
Zapisane

Tilia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #41 : 2004-08-13, 08:49 »
Dalia, ja tak jak Niuka polecałabym szkolenie. Raz, że pies nauczy się Was słuchać, nauczy się Wy jesteście atrakcyjni, nauczy się skupiać na Was uwagę, a nie na psie, będzie miał zajęcie, będzie się uczył że MUSI czasem przebywać w towarzystwie innych psów, a dwa, że Wy nauczycie się jak postępować w takich sytuacjach. Dobry szkoleniowiec będze obserwował Was i psa, wyjaśni Wam na czym dokładnie polega problem i jak ćwiczyć z psem- czy odwracać uwagę od innych psów a skupiać psa na sobie, kiedy i jak nagradzać, a kiedy ewentualnie karcić. Wiem, że niektórzy polecają na początek przychodzenie na szkolenia grup przedszkolnych i jednocześnie pracę indywidualnie z psem, a potem stopniowe włączanie go do grup dorosłych psów. Pozbycie się psa będzie dla niego kolejnym ogromnym stresem i ułożenie go będzie coraz trudniejsze dla kolejnych właścicieli, a szkoda psa. To młody pies, dużo można jeszcze z nim osiągnąć, tylko trzeba ogromne dużo cierpliwości i pracy pod okiem fachowca. Być może trudno będzie pokierować nim tak, żeby spokojnie bawił się z innymi samcami w grupie psów, ale z pewnością możecie osiągnąć tyle, żeby pies nauczył się ignorować inne psy.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Okropny charakter
« Odpowiedź #42 : 2004-08-14, 15:59 »
Daila i co stało się z pieskiem??
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Okropny charakter
« Odpowiedź #43 : 2004-08-14, 16:13 »
Cytuj

To straszne...  
Nie wyobrażam sobie jak bym się czuła na jego miejscu.. wreszcie znalazłabym szczęście u ludzi, a potem zostałabym z powrotem oddana  


dokladnie...

dalia jak juz wzielas psa to go nie oddawaj z powrotem bo sprawia jakis problem.. w swoim zyciu bedzie pewnie jeszcze 1500 takich problemow i bedziesz go za kazdym razem chciala oddac?? bo ja bym pewnie juz tego psiaka pokochala i starala sie robic wszystko co w mojej mocy zeby go wychowac ale zeby go nie oddawac.. sprobuj z kolczatka (pies sie nie bedzie wyrywac), kagancem, moze jakies szkolenie albo obroza elektryczna (taka jak reklamuja w moim psie..).. nie wiem no ale przeciez na wszystko jest sposob.. a jesli chodzi o ukochanego zwierzaka to juz w ogole bym wolala stanac na uszach niz go oddac..
Zapisane

Agusia i Busiu

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #44 : 2004-08-14, 16:43 »
i co z psem? :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okropny charakter
« Odpowiedz #44 : 2004-08-14, 16:43 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Okropny charakter
« Odpowiedź #45 : 2004-08-14, 17:31 »
Cytuj

dalia jak juz wzielas psa to go nie oddawaj z powrotem bo sprawia jakis problem.. w swoim zyciu bedzie pewnie jeszcze 1500 takich problemow i bedziesz go za kazdym razem chciala oddac??

sęk w tym że dalia robi co może, żeby u niej został....
Zapisane

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #46 : 2004-08-17, 21:09 »
Viao on miał kolczatkę na nim nic wrażenia nie robiło, a u właściciela poprzedniego ( nieboszczyka juz teraz) też się tak zachowywał mimo że tamten był doświadczonym posiadaczem psów.

Mimo wszystko kochanego pieska juz ze mną nie ma mimo że był u nas tak niedługo to pokochałam go całym sercem i wierzcie mi że stawałam na głowie żeby go zatrzymać.   :(  :(  :(
Zapisane

Agusia i Busiu

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #47 : 2004-08-18, 08:33 »
:cry: szkoda ale niestety póki mieszkamy z rodzicami to oni decyduja takie życie :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Okropny charakter
« Odpowiedź #48 : 2004-08-18, 19:15 »
Cytuj

 no cóż... uszkodzony towar nie spełnił wymagań... współczuję Ci a jednocześnie nie potrafię nie być zła ... ale może faktycznie będzie mu lepiej... skoro coś takiego was zniechęciło, to wyżeł zdecydowanie nie jest psem dla was... bo nad nim, nawet choćby miał cudowną psychikę, trzeba dużo pracować...


dokladnie, wydaje mi sie ze dla nich psem bylby nie wiem.. york? on nie ma tak skomplikowanego tego wszystkiego :roll:

biedny pies..
Zapisane

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #49 : 2004-08-18, 21:57 »
Przepraszam bardzo, ale ja pokochałam tego psa i nie chciałam go oddawać, walczyłam o niego i tłumaczyłam więc proszę nie mówcie że lepszy byłby dla mnie York...  :(  :(  :(

Sama wiem że teraz przeczekam okres mieszkania z rodzicami i psa sprawię sobie dopiero gdy bedę na swoim.
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #50 : 2004-08-19, 11:36 »
Dalia
Oni juz tacy są i teraz będa mowic po co psa wzielas  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  ( :P ). Ja cie rozumiem, ja kocham tak samo Arisię i nie bylabym w stanie jej oddac, ja bym mogla sie wyprowadzic,byle by jej nie oddac, ale nie oddajemy, tylko za dwa lata zostawiamy sobie jej pierwszego synka :)

A czy bierzecie innego psa? rozumiem cie :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okropny charakter
« Odpowiedz #50 : 2004-08-19, 11:36 »

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #51 : 2004-08-19, 14:21 »
Dzięki za zrozumienie  :)

Cytuj
A czy bierzecie innego psa? rozumiem cie


No właśnie napisałam we wcześniejszym poście że sie teraz trochę boję brać. Wolę przeczekać jeszcze te parę lat z rodzicami i jak już będę sama mieszkać wziąść takiego psiaka jaki MNIE będzie odpowiadał i którego nikt nie odda.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Okropny charakter
« Odpowiedź #52 : 2004-08-19, 14:26 »
Cytuj

więc proszę nie mówcie że lepszy byłby dla mnie York...    

moze nie dla ciebie, ale dla Twoich rodzicow na pewno..
Cytuj

Sama wiem że teraz przeczekam okres mieszkania z rodzicami i psa sprawię sobie dopiero gdy bedę na swoim.

:wink: :)
Zapisane

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #53 : 2004-08-19, 14:42 »
A widzisz Vioaoiv ja mam wątpliwości czy jakikolwiek pies byłby dobry, York też człowiek. :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Okropny charakter
« Odpowiedź #54 : 2004-08-19, 16:52 »
no oczywiscie :) z tym ze york jest latwiejszy do ulozenia i ma mniej skomplikowana psychike..
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Okropny charakter
« Odpowiedź #55 : 2004-08-19, 17:48 »
Dalia, a będziesz mogła odwiedzać swojego piwsia?
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #56 : 2004-08-19, 21:07 »
Dalia
Wybor dobry :) trzymam kciuki za Udane połowy na psa  :lol:  :wink:
Zapisane

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #57 : 2004-08-19, 22:15 »
Heja nie wiem ale liczę że będę mogła się chociaż dowiedzieć co u niego, oczywiste też że bedę sie starała go chociaż raz odwiedzić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Okropny charakter
« Odpowiedz #57 : 2004-08-19, 22:15 »

*~Dominisia~*

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #58 : 2004-08-19, 22:26 »
Dalia
:)  :wink:

Chcialam dodac, ze omało nie spadłam z krzesla ze msiechu jak przeczytalam to : i wieprzuś Zezonek :lol: Wieprzuś :lol: aaahahahahhaha :lol: :lol: :P :P super
Zapisane

Dalia

  • Gość
Okropny charakter
« Odpowiedź #59 : 2004-08-20, 10:51 »
Hehe to dobrze że nie spadłaś, wieprzorek by się nie ucieszył że wielbicielka sobie przez niego krzywdę zrobiła. On jest uwielbiany przez kobiety i ma szalone powodzenie więc ( jak to samcowi ) na wielbicielkach mu zależy.  :P  :P  :P
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.