Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: kto wie ???  (Przeczytany 5316 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jamniczka

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #30 : 2005-02-27, 11:31 »
Nieufności do innych psów nie da rady nauczyć :P Twój pies sam musi to zrozumieć - może jak zostanie BARDZO pogryziony to zyska tą nieufność. Ale jak tą nie ufność będzie miał to bedzie jeszcze więcej się gryzł - moja ciocia miała taki przypadek.
NIe spuszczaj psa przy agresywnych psach :)
Zapisane

golden

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #31 : 2005-02-27, 11:33 »
Jamniczka - nieufnosci - a jednak nazwalbym to strachem, nadmierna agresją - da się nauczyć. Bardzo łatwo. Tylko pies nieufny, strachliwy, agresywny, to nie będzie pies rodzinny. Będzie to bojaźliwy agresor, do którego po jakimś czasie nie będzie się można zbliżyć.
Zapisane

Rhea

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #32 : 2005-02-27, 11:40 »
Mnie bardzo dziwi chęć nauczenia psa nieufności, mi nie mieści się w glowie żeby uczyć psa czegoś takiego, przecież każdemu z nas zależy aby nasz pupil był niestrachliwy dobrze wysocjalizowany i żeby umial się zachwać w każdej sytuacji, a tu takie coś. :grr:

Daruj sobie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kto wie ???
« Odpowiedz #32 : 2005-02-27, 11:40 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
kto wie ???
« Odpowiedź #33 : 2005-02-27, 11:56 »
Dobra, już to samo zostało powtórzone 200 razy. Poczekajmy na dopowiedź LOL...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #34 : 2005-02-27, 12:01 »
A Wy dyskutujecie... okaże się że to jest golden retriever a Wy sięmęczycie... poczekajmy na Lola :P
Zapisane

golden

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #35 : 2005-02-27, 12:03 »
a golden retriever nie moglby miec tak spaczonego charakteru?... golden to nie ksiazeczka, ktora zawsze jest otwarta na tej samej stronie... złe postepowanie, z kazdego psa moze zrobic diabła...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #36 : 2005-02-27, 12:07 »
Golden a tutaj nie ma mowy o spaczonym charakterze tylko UFNOŚCI do zwierzat... a golden retriever nie jest ufny? Jeśli to golden to będzie raczej wbrew naturze nauczenie go nieufności do obcych...  :roll:
Zapisane

golden

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #37 : 2005-02-27, 14:12 »
spaczony charakter może obejmowac nieufnośc, agresje... to wszystkie cechy charakteru sprzeczne z tym, jaki ma być ;) wierz mi, widziałem golden retrievera, który, gdy go chciałem pogłaskać, zaczął na mnie warczeć i kłapać zębami... ten pies nie był w ogóle wychowywany, za nic nie był karcony. Bał się mnie i próbował bronić...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #38 : 2005-02-27, 14:16 »
golden ale tutaj LOL pisze że jego pies jest UFNY nie NIEUFNY. Goldeny są ufne. I załóźmy on ma takiego goldena ufnego a Wy tutaj dajecie wykłady jak nauczyć psa NIEUFNOŚCI. A dla golden retrievera będzie to po prostu sprzeczne z naturą. Zresztą nie mamy mu radzić jak wychować goldena na psa nieufnego bo chyba nie chcemy żeby LOL źle wychowywał psa.
O to mi chodziło ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kto wie ???
« Odpowiedz #38 : 2005-02-27, 14:16 »

golden

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #39 : 2005-02-27, 14:33 »
ale LOL, nawet jesli ma tego goldena, to wybitnie chce sie z natura posprzeczac...
koniec o goldkach, w koncu nie wiemy jakiego psa ma LOL
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #40 : 2005-02-27, 17:45 »
Chyba LOL... nie chce nas poinformowac  :lol:
Zapisane

Rhea

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #41 : 2005-02-27, 19:01 »
Goldenko my wcale nie chcemy doradzić jak nauczyć psa nieufności, wręcz przeciwnie.
A po za tym nawet w bardzo ufnej rasie są WYJĄTKI. Ja już przekonalam się o tym nie raz i pamiętaj: wyjątek potwierdza regułę.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #42 : 2005-02-27, 19:07 »
ale tłumaczyć Wam to na darmo... poczytaj Rhea od początku przeczytaj i przeanalizuj moje wypowiedzi- później mów o wyjątkach itp.. bo to nawet nie ma nic do tego.
Nie ma Lola nie ma tematu ;)
Zapisane

Rhea

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #43 : 2005-02-27, 19:08 »
Goldenko my wcale nie chcemy doradzić jak nauczyć psa nieufności, wręcz przeciwnie.
A po za tym nawet w bardzo ufnej rasie są WYJĄTKI. Ja już przekonalam się o tym nie raz i pamiętaj: wyjątek potwierdza regułę.
Zapisane

LoL =D=D=D

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #44 : 2005-02-28, 15:17 »
sory ze nieodpisywalam..niemoglam, ale to niewarzne

pies jest mieszancem..i tu Was zadziwie...foxteriera szorstkowlosego i jakiegos innego kundelka, chociaz naprawde wygloda jak rasowy, ma 9 miesiecy, jest TROSZECZKĘ wiekszy od "prawdziwego" foxteriera, a  ma tak poterzne ze wydaje mi sie ze jakby zechcial ich uzyc w "samoobronie" to inne psy uciekly by "gdzie pieprz rosnie" :) ale niestety zabkow nie chce najwyrazniej uzywac....a ja wcale tak odrazu nierzucam sie mu na pomoc ....troche mija czasu zanim dobiegne, itd...
Zapisane

Forum Zwierzaki

kto wie ???
« Odpowiedz #44 : 2005-02-28, 15:17 »

LoL =D=D=D

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #45 : 2005-02-28, 15:18 »
sory ze nieodpisywalam..niemoglam, ale to niewarzne

pies jest mieszancem..i tu Was zadziwie...foxteriera szorstkowlosego i jakiegos innego kundelka, chociaz naprawde wygloda jak rasowy, ma 9 miesiecy, jest TROSZECZKĘ wiekszy od "prawdziwego" foxteriera, a  ma tak poterzne ze wydaje mi sie ze jakby zechcial ich uzyc w "samoobronie" to inne psy uciekly by "gdzie pieprz rosnie" :) ale niestety zabkow nie chce najwyrazniej uzywac....a ja wcale tak odrazu nierzucam sie mu na pomoc ....troche mija czasu zanim dobiegne, itd...
Zapisane

LoL =D=D=D

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #46 : 2005-02-28, 15:22 »
tak poterzne - chodzi mi o zęby
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #47 : 2005-02-28, 15:27 »
Cytuj
ale niestety zabkow nie chce najwyrazniej uzywac

stety :P

Lol tutaj powinnaś psa nauczyć zachowania spokoju wobec innych psów.
Inne psy niekiedy nie lubią "natretów" a byc może Twój pies chce podejść i jest za bardzo ciekawy. Np. moja Banty nie cierpi gdy jakiś pies podejdzie do niej i zacznie biegac jak wariat. Wtedy ona jest gotowa do ataku a inny pies nadal chce się bawić.
Być może Twój pies ma obcięty ogon? Jeśli tak tez może to sprawiać że inne psy niedogadują sie z Twoim a on nie wie o co chodzi. Powód? Właśnie skrócony ogon. Ponad 60% psów z obciętymi ogonami/ uszami trudniej dogaduje się z innymi i częściej dochodzi do ataków. Ogon i uszy jako części ciała "komunikacyjne" ułatwiają psom nabranie kontaktu. A jeśli Twoj pies ma obcięty ogon to utrudnia mu porozumiewanie się z innymi psami, które najwidoczniej odbierają błędnie komunikaty.
A byc może pies nie był socjalizowany w wieku szczeniecym z innymi psami? Też możliwe...

ale powiem jedno- nie ucz psa nieufności bo to doprowadzi kiedyś do tego że dwa zażarte psy rzucą się na siebie. a skutki będą gorsze niż teraz. Nie beirz także psa na ręce- utrudniasz mu porozumienie się z innymi psami. Być może w tym czasie gdy Ty bierzesz psa na ręce on chce przekazać im komunikat "zgody"?

Ja polecam "socjalizację" od nowa :) Spotykaj się z ludzmi którzy mają psy łagodne i spokojne. Niech właściciele tych spokojnych psów dla bezpieczeństwa założą psom kaganiec. I niech zaczną się spotkania- krótkie obwiąchanie kończąc na zabawie z puszczonymi smyczami. Pamiętaj tez o tym że gdy zapoznajesz dwa psy ze sobą NIE można mieć napiętej smyczy- bo to "pobudza" psa do agresji. SOCJALIZACJA tyle ;)
Zapisane

Rhea

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #48 : 2005-02-28, 17:54 »
Tu się z tobą zgadzam w zupełności.

Cytuj
ale tłumaczyć Wam to na darmo... poczytaj Rhea od początku przeczytaj i przeanalizuj moje wypowiedzi- później mów o wyjątkach itp.. bo to nawet nie ma nic do tego.


Nie wiem oco wczoraj chodzilo, gorączkę miałam(żart- ale gorączkę miałam). A wałkować nie chce mi się od początku ( z natury leniwa jestem ;-)) a z resztą to nie ma sensu - sprzeczanie się.
A przy wyjątkach się będe upierać , wyjątki są prawie wszędzie moja droga koleżnko.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #49 : 2005-02-28, 18:14 »
Cytuj
z natury leniwa jestem


Nie tylko Ty... :lol:

Rhea a czy ja zaprzeczam wyjątką? Tylko tak:
Lol napisała (ał?) że jego pies jest UFNY. I my mamy pomóc nauczyć NIEUFNOŚCI. I tutaj rozpoczeła się dyskusja "a to a siamto"nie wiedząć jaką rasę ma Lol w jakim wieku itd. A jeśli by to się okazało że to golden? Czy inny UFNY pies? Ta dyskusja byłaby bezsensu bo wałkują tutaj juz 1000 razy jedno i to samo (a naprawde niepotrzebnie).
Cytuj
A po za tym nawet w bardzo ufnej rasie są WYJĄTKI
A pies Lola jest właśnie UFNY no więc gdzie ten wyjątek? :P

PS. nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam (wydaję się że tak :lol:) no ale to już nieważne

Żywiec jest ważny
Zapisane

Rhea

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #50 : 2005-02-28, 18:34 »
Cytuj
A pies Lola jest właśnie UFNY no więc gdzie ten wyjątek?

Ale Jego pies nie jest rasowy, a ja pisała że :
Cytuj
A po za tym nawet w bardzo ufnej rasie są WYJĄTKI


Wiesz, ale pisząc że nawet w b. ufnej rasie są wyjątki przekonałam się o tym na własnej skórze i w sytaucji odwrotnej też.
Więc to nie jest wyssane z palca.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kto wie ???
« Odpowiedz #50 : 2005-02-28, 18:34 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
kto wie ???
« Odpowiedź #51 : 2005-02-28, 18:41 »
Cytuj
Więc to nie jest wyssane z palca.

Ja tak nie piszę...

Cytuj
Wiesz, ale pisząc że nawet w b. ufnej rasie są wyjątki

No właśnie a problem LOLa polega na tym że jego pies jest UFNY i to tak że da się pogryźć innym psom...

Cytuj
Ale Jego pies nie jest rasowy, a ja pisała że :

No właśnie a tutaj forumowicze rozpisywali się na kilka stron NIE WIEDZĄC jaką rasę ma Lol
Zapisane

Rhea

  • Gość
kto wie ???
« Odpowiedź #52 : 2005-02-28, 18:47 »
No dobra to może już skończmy moja droga to przekomarzanie bo mi to wcale na zdrowie nie wychodzi z resztą LOL - owi chyba też nie.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
kto wie ???
« Odpowiedź #53 : 2005-02-28, 18:51 »
Zanim dobiegnie? :( Może trzymaj go na smyczy mimo wszystko, jeśli tego nie robisz...
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 27 zapytaniami.