Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Ciągnięcie na smyczy!  (Przeczytany 11578 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaNcY

  • Gość
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #60 : 2005-05-14, 08:19 »
ja właściwie też... chciałabym to na własne oczy zobaczyc...

BTW xara skad jesteś ?? :P
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #61 : 2005-05-14, 19:54 »
wiecie co? ale ja dalej nie rozumiem na czym polega to negatywne nastawienie do GL
zwłaszcza takich, którzy nigdy z tego nie korzystali
dla mnie nie ma w jego działaniu niczego złego - rodzaj obroży i już
i nawet jak do końca życia będę zmuszona z niego korzystać to i tak jestem zadowolona,
bo nie lubię być ciągana z dużą siłą na prawo i lewo :roll:

a tu jest fajny artykuł na temat halti i GL


NaNcY, mieszkam 120 km od Ciebie na wschód ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-14, 19:57 autor xara »
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #62 : 2005-05-14, 20:53 »
po prostu dla psa przyjemniejszy jest spacer w zwykłej obroży...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedz #62 : 2005-05-14, 20:53 »

NaNcY

  • Gość
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #63 : 2005-05-14, 22:39 »
ee najprzyjemniejszy jest spacer na odludziu z psem biegającym bez smyczy :P

xara za późno jest żebym kojarzyła gdzie to ;) :lol:
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #64 : 2005-05-14, 23:57 »
dziś byłam na spacerze z Gordkiem na GL i zwykłej parcianej obroży jednocześnie
i momentami udawało mi się go prowadzić na samej obroży  :mrgreen:
ale jak tylko zaczynaliśmy zbaczać z trasy przrchodziliśmy na GL
nie wiem jak będzie, ale na razie jestem pozytywnie nastawiaona

NaNcY - Słupsk leniuchu   :;d:
« Ostatnia zmiana: 2005-05-14, 23:59 autor xara »
Zapisane

marc

  • Gość
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #65 : 2005-05-20, 20:55 »
Witam. Jeżeli mam Labradora Retrievera który ma 4,5 roku jest jakiś sposób na nauczenie go podstawowych manier, czyli np. chodzenie przy nodze nawet bez smyczy (cały czas ciągnie a gdy zobaczy psa lub kota lepiej wracać do domu )?
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #66 : 2005-05-20, 20:59 »
jasne z ejest sposob :) ja to opisywalam juz na forum. Zajrzyj na topic NAUKA i poszukaj mojego postu. Da sie oduczyc tylko to wymaga czasu wiele i cierpliwosci :)
pozdr.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

xara

  • Gość
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #67 : 2005-05-20, 21:02 »
ja mam właśnie labradora i metoda, którą go uczę jest opisana powyżej,
ale jak widać ma wielu przeciwników...

ja chyba nie mam co do niej obiekcji, bo halti czy Gantle Leader są podobne do kantarka, na którym prowadza się konie,
a że mam też konia to hmmm... metoda wydaje mi się całkiem ok. :)
Zapisane

marc

  • Gość
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #68 : 2005-05-20, 21:05 »
Daj link.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedz #68 : 2005-05-20, 21:05 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #69 : 2005-05-20, 21:43 »
ok, to wkleje Ci ten tekst co pisalam gdzie indziej:

"Twoj problem nieciagniecia na smyczy mozna latwo rozwiazac, jednak musisz byc konsekwentna w postepowaniu. Nie mozesz poprostu psu siebie ciagnac. Jesli tylko smycz zostanie napieta- Ty natychmiast sie zatrzymujesz i czekasz az sie napiecie poluzuje, po czym idziesz dalej. Stajesz ilekroc-ilekroc pies napnie smycz. Czasem jesli dluzej nie chce zwolnic- odcmokaj go pochwal i idz dalej. Jeszcze jedna wazna rada- gdy pies zostaje  w tyle, nie ciagnij go na smyczy, by nie wywolywac oporu. Zacmokaj, zawolaj, wszystko zeby sam zechcial isc- gdyz ciagniecie go na obrozy powoduje pozniej reakcje jego swiadomego napierania na obroze, zarowno do przodu , jak i do tylu."
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Weronyka

  • Gość
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #70 : 2005-05-22, 00:42 »
Tak czytam co piszecie i ....... brak mi słów  :? Kolczatka dla większosci z  Was jest ok, bo zapewne żaden z Was sobie jej na szyje nie zakładał i nie dotykał szyji psa, który ją nosi  :?, ale kantarek czy GL jest dla Was zły. Tak jest bo GL dużo kosztuje, ale wystarczy kupić zamiast GL zwykły kantarek, który spełnia to samo zadanie co GL, ale kosztuje około 15 zł. Kanatarek spełnia dokładnie to samo zadanie co zwykła obroża, tyle że pies nie moze w kantarku ciągnać własciciela, ale uczyć się prawidłowego chodzenia na smyczy moze tak samo jak na zwykłej obroży, tyle że  w przypadku kantarka jest łatwiej i napewno bezboleśnie dla obu stron nauczyć tego psa. Podajecie metody typu kop w łeb lub szarpanie psa, a czy ktoś Was czegokolwiek uczył na siłę za pomoca przemocy, a nawet jeśli tak, to jakie efekty osiągnął??? Ja mam psy zaprzęgowe, które "musza" i chcą ciągnąć, a mimo to odruzniają zwykły spacer w obroży od treningu, gdy są w szelkach i gdy sa zapięte do obrozy, to nie ciągną, ale jak mają na sobie szelki, to ciągna jak szalone. Ale to jest efekt mojej pracy z nimi! Pies nie rozumie co to znaczy nei ciągnij i szarpanie czy kopanie go mu tego nie wyjaśni!!! Psa trzeba uczyć małymi kroczkami własciciwego postępowania, a jak nie umiemy lub nie chce nam sie uczyć psa, to kantarek jest najlepszym rozwiązaniem, bo pies nie moze ciągnąć, przy czym nie robimy mu fizycznej krzywdy jak jest w przypadku niewłasciciwego użytkowania kolczatki, a tak robi 99% ludzi! Wspominaliście o obroży zaciskowej, ale z tego co pisaliście, wnioskuje, że nie macie zielonego pojęcia do czego służy ta obroża. Obroża zaciskowa jest dla psów, które potrafią sie uwolnić z innych obroży - zaciska się gdy pies róbuje się uwolnić z niej, skutecznie uniemożliwiając mu to - a nie jest po to by zapobiegać ciągnięciu!
« Ostatnia zmiana: 2005-05-22, 00:44 autor Weronyka »
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #71 : 2005-05-22, 08:38 »
Ja rozwiązałam sposób ciągnięcia u mojego szczeniaka ( kundelka, małego, mogłabym nie uczyć bo co takie małe zrobi ale jak planuję w przyszłości drugiego psa większego to podstawową sprawą jest wychować pierwszego )w sposób podany w książkach Zofii Mrzewińskiej. Ja nie zabraniam psu ciągnąć ja dopasowuję do tego komendę. I tak spacer jest i dla mnie i dla psa przyjemniejszy. Bo mamy chwilę gdy pies pięknie idzie przy nodze ( 11 tygodniowe szzcenię ! Zaczęła być uczona już w dniu kupna w wieku 7 tygodni! Nigdy nie jest za wcześnie na naukę czy na podstawy pod przyszłe komendy, nigdy nie jest za wcześnie na danie psu kawałka smakołyka, a tym właśnie szkolenie jest ), a potem ja daję się ciągnąć przez chwilkę ( oczywiście wydaję wcześniej stosowną komendę, np biegaj ), i tak w kółko. Chodzenie bez przerwy na krótkiej smyczy przy nodze mija się z celem !
Zapisane

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #72 : 2005-05-25, 17:04 »
ciągłe chodzenie przy nodze jest męczące i nudne dla psa...musi on się dostatecznie skupić by wykonać naszą komendę no a pewnie każdy uwielbia też trochę pobiegać ;)
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #73 : 2005-05-25, 22:43 »
ale tu chodzi o utrzymywanie luznej smyczy,a nie o chodzenie przy nodze. Psa mozna tak nauczyc by swiadomie caly czas utrzymywac luzna smycz, stosujac metode, ze gdy ja napnie nie idzie dalej, a gdy jest luzna moze sie nawet szybko przemieszczac.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #74 : 2005-05-28, 10:07 »
ok rozumiem...ehh trzeba będzie wypróbować..a czy ta metoda jest lepsza z tą luźną smyczą niż metoda drzewka?
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Forum Zwierzaki

Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedz #74 : 2005-05-28, 10:07 »

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Ciągnięcie na smyczy!
« Odpowiedź #75 : 2005-06-02, 13:17 »
A w jakich cenach jest GP??
Spróbuje metode drzewka,ale nie wiem czy się uda bo mam 13lat i musze się zaprzeć by ją utrzymać  jak zobaczy kota albo innego psa.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 26 zapytaniami.