Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co jej może być?? :(  (Przeczytany 2917 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kapi

  • Gość
Co jej może być?? :(
« : 2003-02-22, 09:39 »
Witam
Mam mały problem z sunią.  :( Ostatnio w nocy nie mogła spać, kręciła się po domu i widać było, że coś z nią nie tak. Jednak rano normalnie się
zachwywała i załatwiła na dworze. Kiedy mama wróciła po pracy do domu
zauważyła, iż pies zrobił kupę w domu (nigdy jej się to nie zdarzyło). Kupka była koloru czarnego a obok taka wodnisto czerwona plama. Jednak później na spacerze kupka była już mniej wodnista i wszystko wracało do normy.
Dzisiaj gdy zwyniotowała dwa razy, mama poszła z nią do lekarza. Po drodze sunia zatrzymywała się co parę kroków i siadała. A jak już stała to czasami grzbiet wypinała zupełnie jak kot.
Lekarka dała jej 4 zastrzyki i podała kroplówkę na 15 minut. Mama ma ją
dalej obserwować i jeśli nie będzie poprawy, jutro rano ma zrobić badania
krwi. Lekarka podejrzewa coś z nerkami lub żołądkiem.  :( Może ktoś miał już do czynienia z takim przpadkiem i domyśla się co to może być.
Jeśli bedę miała jakieś wyniki badań to od razu podam.
Zapisane

Saba

  • Gość
Re: Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #1 : 2003-02-22, 11:38 »
Cytat: kapi
Kupka była koloru czarnego a obok taka wodnisto czerwona plama.

Wszystko co opisujesz nie brzmi zbyt ciekawie :(
Powyższy fragment zacytowałam, ponieważ coś takiego przytrafiło się mojej suni (szczeniakowi). Wet stwierdził, że powodem mogły być zjedzone przez nią kości (wygrzebała sobie ze śmietnika). Rzeczywiście później gdy izolowałam ją od takich 'smakołyków' to to się już nie powtórzyło.
Informuj co się dzieje z pieskiem. Trzymam kciuki za jej zdrowie 8)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #2 : 2003-02-22, 11:50 »
Krew i przysiadanie na pupie może świadczyć o podrażnionym odbycie. Albo jadła coś twardego i nie strawiła (mogą być podrażnione jelita).
Wygląda to na sprawy żołądkowo - jelitowe. Zapytaj weta, czy możecie podać zaparzone siemię lnu osłonowo.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Co jej może być?? :(
« Odpowiedz #2 : 2003-02-22, 11:50 »

kapi

  • Gość
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #3 : 2003-02-22, 12:25 »
Miała zrobione prześwietlenie ale nic nie wykazało. Myślałyśmy też, że to siadanie i wyginanie grzbietu może być związane z kręgosłupem ale badanie i owo prześwietlnie nic nie wykazało.
Kiedy już wszystko w 80% wracało do normy (kupka, samopoczucie, apetyt, brak wymiotów) w drodze do weta znowu siadała co jakiś czas i wyginała grziet. :(  Dzisiaj rano mama miała z nią iść na pobranie krwi i koło południa będą wyniki badań. Wyjaśnią nam czy z nerkami i wątrobą ok. Ale jeśli wszytsko tam będzie ok to nie wiadomo co jej jest. :(  I to jest najgorsze.  :(
Jak będę wiedziała coś więcej to napewno napisze.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #4 : 2003-02-22, 12:56 »
Poczekaj na diagnozę weta ale z tego co mówisz może być to zatrucie (wirusowe)  ;)
Zapisane

kapi

  • Gość
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #5 : 2003-02-23, 18:17 »
Ano wiecie co nadal nic nie wiadomo.  :(  Miała pobraną krew i nic nie wykazało. Nerki i wątroba są w porządku. Z apetytem już lepiej ale znowu w nocy dziwnie się zachowywała ( chodziła, sapała itp.).A na spacerach zatrzymuje się co jakiś czas taj jakby na odpoczynek czy co.  Dziś znowu dostała zastrzyk i teraz podejrzenia padły na serce. Jutro ma przerwę w wizytach u weta i dopiero we wtorek ma pójść na dokładniejsze badanie serca.
Najgorzej to nie wiedzieć na co psa leczyć, cholera. Już jestem zła bo co innego wiedzieć i leczyć wiadomo na co. A tu co wizyta to inne przypuszczenia bo wszystkie wyniki w normie.
Zobaczymy co będzie we wtorek.
Zapisane

Saba

  • Gość
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #6 : 2003-02-23, 18:19 »
A tak w ogóle to w jakim wieku jest twoja sunia? Przepraszam, może gdzieś już o tym pisałaś, ale nie pamiętam :oops:
Zapisane

TAURUNIA

  • Gość
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #7 : 2003-02-23, 18:37 »
Ja proponuję najpierw 1,2 dni głodówki  - TO PO TO ABY JELITA SIE CAŁKOWICIE OPRÓŻNIŁY. Musi pić wodę z niewielką ilością soli lub herbatę zaprzaną przez 10 min (dopiero wtedy sa w niej garbniki).
Można podczas głodówki podac napój dla sportowców, zawiera on potas i inne potrzebne elementy podczas głodówki. Następnie podawać gotowane piersi kurczaka z ryżem - jałowe - na początek bez warzyw i tylko połowę normalnej porcji.Potem zwiększać dawkę, wracać do normalnego jedzonka , a no końcu do suchej karmy. Po glodówce podawać Probiotyk prowita na podrażnione jelita przez tydzień oraz tabletki Mega herz (dawka dziecięca lub mniejsza).
Ot cała moja propozycja.
(i warto opróżnić gruczoły okołoodbytowe)
Przeczytane
"Zapalanie okrężnicy i jelita grubego . - objawy -
- śluzowate biegunki często czarne bo podbarwione krwią
- czasem wymioty
W złagodzeniu przebiegu choroby b. ważne odpowiednie leczenie i odpowiednia dieta"
Zapisane

kapi

  • Gość
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #8 : 2003-02-23, 18:49 »
Sunia ma 7 latek. Jeśli chodzi o gruczoły okołoodbytowe to miała już opróżnione podczas pierwszej wizyty.
Taurunia skąd wyczytałaś te objawy. Napisz mi adres strony.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co jej może być?? :(
« Odpowiedz #8 : 2003-02-23, 18:49 »

Monik@

  • Gość
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #9 : 2003-02-27, 08:12 »
Dodam od siebie, że takie wyginanie jest objawem bólu. Krew w kale może być spowodowana robaczkami - nieważne jak dawno i czym była odrobaczana - zrób to jeszcze raz.(oczywiście nie w tej chwili, kiedy jest chora).
Zbadaj kał na choroby trzustki.
Jak dawno była szczepiona p/parwo?
Acha, przydałoby się rtg ale z kontrastem.
Zastanawia mnie ta 15-min kroplówka - ciut przykrótka.
P.S. Nie mam pojęcia co jej może być, ale pisz jakie wyniki.
P.S.2 Jeśli krew jest "żywa" w kolorze, to rzeczywiście raczej dalszy odcinek jelita.
Zapisane

kapi

  • Gość
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #10 : 2003-02-27, 20:38 »
Narazie wszystko powraca do normy. Najprawdopodobniej coś zjadła na spacerze a do tego miała pełne gruczoły okołoodbytowe. Teraz ma jej już opróżnione  no i trzeba obserwować.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #11 : 2003-02-27, 20:42 »
Kapi, trzymam kciuki, żeby było tylko lepiej  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Kala

  • Gość
Co jej może być?? :(
« Odpowiedź #12 : 2003-02-28, 12:25 »
myszko przyłączam się do twoich kciuków  ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 25 zapytaniami.