Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: whiskasy  (Przeczytany 15221 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dominika

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #90 : 2003-06-09, 14:37 »
Byłam dziś u weterynarza i zapytałam się jak to jest z tymi wszystkimi karmami w puszkach, Kite Katy, Whiskasy, Friskies itp. Powiedział krótko-jeden wielki syf, odpady produkcyjne, padlina. Sucha karma to samo. Moje małe kotki jedzą surowe mięso natomiast dużego kota odzwyczajam od Kite Kata i na razie nie je nic bo nie chce jeść nic innego niż puszki ale prędzej mi kaktus wyrośnie niż będę truła swoje zwierzęta karmą z puszek. Za bardzo je kocham żeby robić im krzywdę.
Zapisane

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #91 : 2003-06-09, 14:42 »
No widzisz, było nas posłuchać od razu :P ;)
Zapisane

dominika

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #92 : 2003-06-09, 14:47 »
Racja :)
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

whiskasy
« Odpowiedz #92 : 2003-06-09, 14:47 »

Maxim

  • Gość
Whiskas
« Odpowiedź #93 : 2003-06-09, 19:08 »
Gratulacje!!! Dominiko z powodu podjęcia jedynej słusznej decyzji :wink: i życzę dobrych wyników w przestawianiu kiciaszków na dobre, zdrowe jedzonko  :)
Zapisane

ktosia

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #94 : 2003-06-18, 13:07 »
Umm, u  mnie suche to RC- hair&skin i niestety saszetki frieskisa... No, ale kotucha mam dopiero ot tygodnia wiec dopiero sie ucze i nadrabiam zaleglosci w postach zywieniowych i innych ... To ze te KK, F i W to swinstwa to niestety wiem do dawna, dlatego odrazu na suche zdecydowalam sie na suche najlepsze, tylko jeszcze to mokre musze zmienic na cos "prawdziwego" i wartosciowego... Coprawda z urozmaiceniem diety o warzywka bedzie troche gorzej bo kicia warzywek nie lubi... A jak uwazanie czy warto kupic gotowe surowe mielone  w sklepie ? bo samej mielic to mi sie za bardzo nie chce.. A jesli juz to lepiej wolowe, wieprzowe czy drobiowe (tego trzeba troche poszukac) ... Bo tak sobie myslalam ze moze kicia te warzywka z mielonego bedzie jej ciezej wybrac ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #95 : 2003-06-18, 13:11 »
Ktosia, wieprzowego pod żadnym pozorem. Tylko drób i wołowina wchodzą w grę.
Zapisane

kocia33

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #96 : 2003-06-19, 05:12 »
hej jestem nowym forumowiczem swoje kociska karmię RC. karma nie jest naitańsza ,ale dorosły kot zjada około 1,5 kg miesięcznie . Całkie znośnie cenowo . Znaczni drożej karminie '' puchami''. Na samym mięsie też nie jest OK, ponieważ nie zawiera włókien trawiennych i koty robią kupy żadzieji potwornie cuchnące
Zapisane

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #97 : 2003-06-19, 10:05 »
Dlatego dobrze jest dodawać do mięsa warzywa i ewentualnie wypełniacz.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
whiskasy
« Odpowiedź #98 : 2003-06-19, 10:10 »
Albo wysiać kocią trawę
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

whiskasy
« Odpowiedz #98 : 2003-06-19, 10:10 »

dominika

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #99 : 2003-06-19, 10:27 »
Co to jest karma RC???
Zapisane

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #100 : 2003-06-19, 10:29 »
Royal Canin :)
Zapisane

dominika

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #101 : 2003-06-19, 10:31 »
aha..dziękuję:)
Zapisane

Maxim

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #102 : 2003-06-19, 11:37 »
Ktosia, nie polecam gotowego mięsa mielonego, ani dla kotów ani dla ludzi, też nie wiemy co tam jest. Po co mielić kotu mięso ? ja swojemu kroję na bardzo drobne kawałeczki , zwłaszcza surową wołowinę i nie ma problemu. Warzywa daję  ugotowane, rozdrobnione widelcem i wymieszane z mięsem :? , w takiej postaci kotuch zjada bez grymasów.
Zapisane

dominika

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #103 : 2003-06-19, 12:10 »
Ja moim kotkom daję ugotowane warzywa z rosolu, gniotę je widelcem, dodaję ugotowanego kurczaka, troszkę rosołu i zjadają aż im się uszy trzęsą :)
Zapisane

ktosia

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #104 : 2003-06-19, 13:31 »
gniecienie widelce.... no tak,  moglam na to wpasc  :oops: :) .. ale tak to jest jak sie kota nigdy nie mialo, a jak moj psiun byl maly to juz sie zapomnialo co sie robilo :)

Ok, thx za wszystkie rady, szczegolnie dla dominiki (btw. imienniczki) za rosolek z warzywkami...i ja bede zadowolona (bo luie rosol, wiec mam pretekst zeby go czesto robic;) ) a i kot najedzony zdrowym rzarelkiem :)

A jeszcze jedno pytanko, czy zeczywiscie kotuch moze tak tylko na surowiznie (+ suche oczywiscie), czy jednak co jakis czas dac ugotowane mieso?

Aaa, no i jakie warzywka... marchewka, fasolka i co jeszcze?

A i jeszcze :) jake wogle dobre puchy/saszetki/tacki itp. ewentualnie polecacie ....czasem czlowiek wyjezdza i jak sie ktos kotem bedzie opiekowal to nie moge go przeciez zmuszac do robienie jdzenia.... powidzmy ze cena nie gra wiekszej roli.

No, to juz chyba wszystko :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

whiskasy
« Odpowiedz #104 : 2003-06-19, 13:31 »

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #105 : 2003-06-19, 14:35 »
Ktosiu - czy w naturze koty jedzą ugotowane żarcie? ;) Zaś co do dobrych karm, to już ktoś wymieniał Animondę, np. Lecz ja bym stawiała na ugotowanie większej ilości jedzonka i zamrożenia w porcjach. Wtedy funkcją opiekuna byłoby rozmrożenie porcji i podanie.
Zapisane

kocia33

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #106 : 2003-06-19, 21:10 »
W naturalnym śriodowisku koty nie jedzą warzyw a tym bardziej gotowanych.Fakt że sucha karma też nie istnieje    ;) .Trawa służy kotom jako środek który pomaga zwracać resztki nie strawione przez żołądek , a także kulki połkniętych włosów.Warzywa koci organizm nawet jeśli trawi to w  bardzo małym % przyswaja...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
whiskasy
« Odpowiedź #107 : 2003-06-19, 21:20 »
Warzyw może nie, ale zażerają inne zwierzątka, które takie rzeczy wcinają, i jedzą te zwierzątka razem z zawartością układu pokarmowego ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #108 : 2003-06-19, 22:31 »
Otóż to. W naturze dieta kota składa się z surowych zwierzątek, które mają w brzuszku strawione roślinki. :mrgreen: Warzywa w diecie kota domowego pełnią też rolę źródła wspomnianego wcześniej przez ciebie, Kocio, wypełniacza "trawiennego".
Zapisane

Emilka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #109 : 2003-06-21, 17:05 »
i znowu nie umiem nigdzie znalesc puriny :? ale teraz mam cos nowego. Kupilam dzisiaj Nutrene mix i musze przyznac ze nie widzialam jeszcze zeby moj kot az tak zajadal sie sucha karma.....to chyba dobra karma prawda?
Zapisane

Evelina

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #110 : 2003-06-22, 15:14 »
Emilko, purina teraz to tez szajs :roll: Firme wykupila wegierska firma Frieskies (znany szajs) i niestety po nowej purince wiele kotow ma sensacje :roll: Lepiej zrezygnowac.
Zapisane

Forum Zwierzaki

whiskasy
« Odpowiedz #110 : 2003-06-22, 15:14 »

Emilka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #111 : 2003-06-22, 15:48 »
dlatego teraz bede kupowac nutrene :)
Zapisane

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #112 : 2003-06-22, 16:00 »
Są dwie karmy: Nutrena i Nutra. Jedna jest dobra, druga nie bardzo. NIgdy nie pamiętam, ktora jest która, ale chyba niestety to Nutrena jest taka sobie. :roll:
Zapisane

Emilka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #113 : 2003-06-22, 16:06 »
to ja juz nie wiem czym ja mam je karmic... :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #114 : 2003-06-22, 16:47 »
Emilko - prawda jest też taka, że droższe pozornie karmy w rzeczywistości starczają na dłużej, a więc różnica nie jest taka wielka :)
Zapisane

dominika

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #115 : 2003-06-22, 17:09 »
Muszę przyznać że jestem bardzo zadowolona (i moje koty także :) ) z nowej diety-nie puszkowej lecz mięsnej. Wydawało mi się że nie dam rady bawić się w gotowanie, krojenie mięsa itd itd tym bardziej że pracuję i studiuję jednocześnie ale okazało się to bardzo proste i nie bije tak po kieszeni. Gorąco zachęcam właścicieli kociaków do kupowania im świeżego mięska. :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #116 : 2003-06-22, 17:29 »
Dominika - no pewnie, że nie bije po kieszeni. Mięso jest tańsze niż śmieciowaty Whiskas - jeśli saszetka W 100g kosztuje 1,70 to kilogram wychodzi po 17,00 PLN!!! Drożej niż szynka... :roll: Puszki zdaje się są tańsze, ale i tak nie jest to korzystna cena - a o ile zdrowsze jest mięsko i jarzyny :)
Zapisane

Acik

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #117 : 2003-06-22, 19:42 »
:wink:
uff, ale się naczytałem
ale dla mnie to jest problem, mam Eryka (mały persik) od dwóch miechów i naprawdęchcę go dobrze karmić. Whiskas uwielbia, bo już w hodowli od samego początku go dostawał. Ja tam sądzę, że dyskusja czy to szajs czy nie jest zbędna: co to za mięso, które ma "termin przydatności" kilka lat??? Suchej daję RC, ale powiem Wam, że jak mu wczoraj kupiłem (chudziutkiej!!!) wołowiny, drobno pokroiłem i sparzyłem, to... nie powiem żeby był zachwycony. Zjadł całe, ale trwalo to caly dzień... Aha, jak długo takie mięsko może leżeć  misce?
(Emilka, wiesz, że blisko mieszkamy?  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

whiskasy
« Odpowiedz #117 : 2003-06-22, 19:42 »

myszka

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #118 : 2003-06-22, 19:46 »
Spokojnie możesz go zostawić na razie na samym suchym. Odstaw świństewko i poczekaj, a przyjdzie apetyt też na wołowinkę. ;)

Cytat: Acik
Emilka, wiesz, że blisko mieszkamy?


Nie podrywaj nieletnich, moderator czuwa :lol:
Zapisane

Acik

  • Gość
whiskasy
« Odpowiedź #119 : 2003-06-22, 19:56 »
ojej, ona jest nieletnia?????????
Emilka nie było tematu ;-)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 28 zapytaniami.