Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kolorowy żwirek  (Przeczytany 3534 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rybcia

  • Gość
Kolorowy żwirek
« : 2003-06-09, 22:38 »
Chciałabym was zapytytać czy kolorowy żwirek ( niebieski , żółty) może szkodzić rybkom  :?:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #1 : 2003-06-10, 07:09 »
Tak, bo może puszczać kolor. Poza tym wygląda nienaturalnie- przecież rybki w swym naturalnym środowisku nie mają kolorowego żwirku :)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #2 : 2003-06-10, 07:53 »
Wlasnie, taki kolorowy zwirek to wymysl czlowieka dla poprawienia wystroju akwarium. Ale czy tak faktycznie jest to bym sie spieral. Moj syn kiedys sprawil sobie taki kolorowy niebiesko-czerwono-jakis tam i wsypal do baniaka. Rybom nie zaszkodzil, ale IMO nie ladnie to wygladalo. Tak jak pisala Wika nienaturalnie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kolorowy żwirek
« Odpowiedz #2 : 2003-06-10, 07:53 »

Galago De Codi

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #3 : 2003-06-10, 09:18 »
Alternatywą moga byc różne skały piaskowca... one też maja kolory (głównie jednak brąży) a są naturalne.
    Ja chyba też uważam że ten kolor to kicz... jeszcze rybki poubierać w ubranka z torebek plastikowych i powrzucać szklanych kulek... brrrr  ;)
Zapisane

Essi

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #4 : 2003-06-10, 16:53 »
Tjaaa... a do tego obowiązkowo sztuczna roślinka... :?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #5 : 2003-06-11, 08:44 »
Cytat: Essi
Tjaaa... a do tego obowiązkowo sztuczna roślinka... :?


A dlaczego nie? Jesli ktos ma ryby lubiace podjadac rosliny. Jak mialem malawi to zeby zaslonic filtr wewnetrzny to wlasnie taka rosline wpakowalem do baniaka. Zywe rosliny nie mialy szans sie utrzymac.
Zapisane

Rybcia

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #6 : 2003-06-11, 15:32 »
Miałam nie tak dawno w małym akwarium sztuczną roślinke. Nie ładnie się prezentowała. Ale żywej nie mogłam mieć bo podobno welonki obgryzają listki i roślinka źle rośnie.Czy mogły od niej zdechnąć mi rybki . :?:


 
Zapisane

hamunaptr

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #7 : 2003-06-16, 13:41 »
Caly osprzet, jak i sztuczne ozdoby nie powinny szkodzic ani rybom, ani roslinom. W koncu do tych warunkow sa stworzone i nie wchodza w reakcje z woda.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #8 : 2003-06-16, 14:41 »
kolorowy żwir to sztuczna rzecz a to co sztuczne nie zawsze jest bezpieczne, akurat barwnik użyty w koloryzacji żwirku może sie wytrącać. Najlepiej używać naturalnych kamieni, i pewniejsze i tańsze a dużo bardziej dekoracyjne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kolorowy żwirek
« Odpowiedz #8 : 2003-06-16, 14:41 »

Essi

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #9 : 2003-06-16, 18:38 »
Cytat: Asmi
Cytat: Essi
.. a do tego obowiązkowo sztuczna roślinka... :?




A dlaczego nie? Jesli ktos ma ryby lubiace podjadac rosliny. Jak mialem malawi to zeby zaslonic filtr wewnetrzny to wlasnie taka rosline wpakowalem do baniaka. Zywe rosliny nie mialy szans sie utrzymac.

A ja nie piszę o takich, którzy kupują sztuczną roślinkę z troski o żywe, tylko o takich, co pojęcia nie mają ani o upodobaniach kulinarnych ryb, ani o estetyce.
Nawiasem mówiąc, plastikowe roślinki wsadza się również do akwariów, w których leczy się ryby - bo łatwo je zdezynfekować i nie zmarnieją pod wpływem lekarstw.
Cytat: hamunaptr
Caly osprzet, jak i sztuczne ozdoby nie powinny szkodzic ani rybom, ani roslinom. W koncu do tych warunkow sa stworzone i nie wchodza w reakcje z woda.

Tak, jasne... W przemyśle zoo powstają różne wynalazki, jak np. żerdki oklejone papierem ściernym dla ptaków, zjadliwie odblaskowe plastikowe muszelki do akwariów i inny badziew.
Biznes to biznes, nieważne, że szkodzi, ważne, że się sprzedaje.
I tym razem się zgodzę z Harpią, barwiony żwir puszcza kolor, poza tym wygląda syfiasto; prawdziwe skałki i kamienie są o wiele lepsze. Przecież w akwariach chodzi o to, żeby stworzyć rybom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych.
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #10 : 2003-06-17, 21:55 »
one naprawdę takie szkodliwe bo moja koleżanka ma już niebieski żwirek dość długo i rybki żyją
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #11 : 2003-06-17, 22:01 »
Yo co cie nie zabije tylko ci wzmocni. Ale powiedz tak z ręką na sercu, czy to ładnie wygląda? nie lepiej kupić naturalny żwir rzeczny, posadzić pare choćby kryptokoryn?
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #12 : 2003-06-22, 22:32 »
ale ona ma to jakoś tak ładnie wymieszane z naturalnym  :wink:
Zapisane

Ritka

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #13 : 2003-07-16, 11:08 »
ja miałam kolorowy żwirek w moim "przedszkolu". Ale Rybki chciały wejśćź jakby między żwirek, malutkie wchodziły coraz niżej, no i kiedy ruszyło sie żwirkiem to wypływało 20 trupków. Poza tym farba puszczała, no i pływały odłamki farby, które wyglądały jak jedzenie.
Zapisane

Doris

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #14 : 2003-07-16, 19:03 »
ja mam niebieski żwirek i jest wszystko dobrze, nie kruszy sie farba, nie puszcza koloru, a w moim akwarium ładnie wygląda
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kolorowy żwirek
« Odpowiedz #14 : 2003-07-16, 19:03 »

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #15 : 2003-07-27, 10:51 »
Słyszałam, że ciemny żwirek (i generalnie ciemne podłoże w akwarium) sprawia, że rybki lepiej się wybarwiają. Czy to prawda?
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Michcio

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #16 : 2003-07-27, 14:29 »
lepiej wyglądaja takie złudzenie optyczne jagby ale nie słyszałm zeby lepiej sie wybarwiały
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #17 : 2003-07-27, 18:51 »
ciemne podłoże stosuje sie w akwariach roślinnych (pięknie to wygląda, ciemne podoże i soczysta zieleń) ryby w akwarium z ciemnym podłożem nie stresują sie tak oraz prawda, wybarwiają sie lepiej, szczególnie palety i kąsaczowate (neonki, zwinniki)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Kolorowy żwirek
« Odpowiedź #18 : 2003-08-17, 11:12 »
W sumie kolor żwirku jest kwestią gustu- jeśli komuś podoba się kolorowy- ok, ja jednak preferuję zwykły..Co do kruszenia się farby i puszczania koloru- wszystko zależy od jakości żwirku!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 26 zapytaniami.