Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Friskies i Purina?  (Przeczytany 1765 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sal

  • Gość
Friskies i Purina?
« : 2003-10-15, 13:55 »
Zauwazyłam na opakowaniach promocyjnych suchej karmy Friskies napis Purina, a obok logo z biało-czerwonych kwadratów.
Producentem Fiskiesa jest przecież Nestle.
Wiecie, skąd ten napis "Purina"?
Nie wszystkie opakowania Friskiesa mają ten napis i logo.
Inny Friskies?  :?: Czy jakaś współpraca?  :?: Czy jakaś inna Purina?  :?:
Zapisane

myszka

  • Gość
Friskies i Purina?
« Odpowiedź #1 : 2003-10-15, 14:25 »
Tak, nie tak dawno Purinę wykupiło Nestle i oczywiście jakość mocno spadła - mówię tu o wariancie Cat Chow, bo Pro Plan (dużo droższa) mam nadzieję utrzyma poziom.
Zapisane

Sal

  • Gość
Friskies i Purina?
« Odpowiedź #2 : 2003-10-15, 14:37 »
Hmm... własnie kupiłam sporo Puriny Cat Chow...
Zastanawiam się nad jakością...
Na pewno nie decyduje o niej cena.
Trafiłam wczoraj do sklepu, w którym nie dośc, że dostałam trochę Eukanuby gratis, to jeszcze okazało się, że Purina na wagę jest dużo tańsza od tej sprzedawanej w dwóch innych dobrych sklepach, mimo że pan zaopatruje swój sklep w hurtowni będącej własnością tej samej firmy, która prowadzi również tamte dwa sklepy! A róznica w cenie spora: 1/2 litra karmy kosztuje u miłego pana 3,50 zł, a w tych innych sklepach 5,50 zł!
A on też zarabia...
Dlatego nie przekonuje mnie cena jako wyznacznik jakości... Zresztą nie tylko w kwestii karm dla kotów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Friskies i Purina?
« Odpowiedz #2 : 2003-10-15, 14:37 »

myszka

  • Gość
Friskies i Purina?
« Odpowiedź #3 : 2003-10-15, 14:40 »
Jednak przeważnie jest tak, że lepszy wariant tej samej karmy kosztuje więcej - przykładem Whiskas Advance, Waltham (firmujący Whiskasa), Purina Pro Plan, etc.
Zapisane

Sal

  • Gość
Friskies i Purina?
« Odpowiedź #4 : 2003-10-15, 14:46 »
Na pewno w życiu nie kupię żadnych marek hipermarketowych czy biedronkowych... Ale warto rozejrzeć się po ofercie, bo - jak poprzednio napisałam - różnice w cenach tego samego towaru mogą zaszokować!
Zapisane

myszka

  • Gość
Friskies i Purina?
« Odpowiedź #5 : 2003-10-15, 14:49 »
Oj, tak. A swoją drogą, jako suchą karmę, mogę polecić ci Nutrę - jest w przyzwoitej cenie, a ma dobrą opinię. Są różne rodzaje. Moja kotucha zażera się :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Friskies i Purina?
« Odpowiedź #6 : 2003-10-15, 14:56 »
Dużo czytałam na tym forum o karmach i za każdnym razem kupię inną... na próbę.
Zapisane

Ash

  • Gość
Friskies i Purina?
« Odpowiedź #7 : 2003-10-16, 09:34 »
Znalazlam wczoraj w sklepie zoologicznym, ktory czasem mijam, sucha karme o nazwie Jamm. Puszki tez maja. Ktos cos wie na ten temat? Jest to ze dwa razy drozsze od whiskaczy, ale wydajniejsze. Co do jakosci wlasnie nie wiem i dlatego pytam. Nie chce ex-Srajtuchy podtruwac.
Zapisane

Ash

  • Gość
Friskies i Purina?
« Odpowiedź #8 : 2003-10-16, 09:37 »
A, jeszcze jedno, skoro mowa o jedzeniu. Przygotowalam mojej kocie ostatnio zoladki drobniutko pokrojone pogotowane z marchewka. Nie zjadla. Moze bylo za twarde? Bo nie gotowalam tak dlugo, jak bym gotowala np. w rosole... Choc podobno koty lubia surowe mieso... Pliz, dajcie cynka, jak przygotowywac miesko dla kota. Wasze argumenty, zeby nie karmic whiskaczami i kk trafily do mnie w zupelnosci!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Friskies i Purina?
« Odpowiedz #8 : 2003-10-16, 09:37 »

Sal

  • Gość
Friskies i Purina?
« Odpowiedź #9 : 2003-10-16, 10:17 »
Ja daję surowe... Uwielbia!
Nereczki, serducha, czasem wątróbkę.
A w ogóle to jada wszystko... zupy, jogurt, chlebek...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 23 zapytaniami.