Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Spaślaczek?  (Przeczytany 1127 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ash

  • Gość
Spaślaczek?
« : 2003-10-17, 08:19 »
Zdaje sie, ze cos robie nie tak w kwestii karmienia Berni. Jest u mnie trzy tygodnie, a juz zrobila sie okraglutka! Ciagle pechci, co by przegryzc, wiec daje jej jedzonko trzy-cztery razy dziennie (ma jakies trzy miesiace, tak sie podobno karmi koty w tym wieku). Ale chyba daje jej za duzo, skoro tyje w takim tempie. Chociaz ona to zjada i jeszcze miauczy o wiecej  :lol: . Jak tak dalej pojdzie, to przechrzcze ja na Grubcia  :P

W kazdym razie - czy wziac ja na diete? Mniej dawac? I tak mi sie ciagle wydaje, ze malo jej nakladam... chyba jestem typem nadopiekunczej matki  :P  :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
Spaślaczek?
« Odpowiedź #1 : 2003-10-17, 08:35 »
U Krawatka zaobserwowałam pękaty brzuszek po niektórych pokarmach. Potem wraca do normy. Też się bałam, że tyje, ale raczej nie...
Też ma 3 - 4 miesiące (dokładnie nie dowiem się nigdy, bo znajda).

Patrz na brzuszek, może to chwilowe.
Bo chyba Berni nie tyje "całościowo?  :) Za młoda chyba...

Teraz widze, że mój kociamber nie dojada wszystkiego z miseczki. Zostawia na potem. Wraca, gdy ma ochotę... Musze mu napełniać miseczkę rano, bo czasem bardzo późno wracamy z pracy, więc byłby głodny. Ale często, gdy wracam, jeszcze w miseczce jest jedzenie.
Może Twoja kota potrzebuje tyle jedzenia, a Tobie się wydaje, że to za duzo?
Jesli nie ma robaków, które wyżerają z kota wszystkie składniki odżywcze, nie powinna się najadać "na zaś". :?:
Mój pałaszował jak szarańcza, ale po odrobaczaniu "znormalniały" jego nawyki żywieniowe.  :)
Zapisane

Ash

  • Gość
Spaślaczek?
« Odpowiedź #2 : 2003-10-17, 09:09 »
Na odrobaczenie dostala - ale 1/4 tabletki, bo wazy mniej niz dwa kilo. W poniedzialek idziemy do szczepienia i zapytam weta, kiedy dac druga 1/4 tabletki na robale - bo pewnie wszystko z niej nie wyszlo. Moze to to... rabie jak maszyna ta moja kota... Chyba mi sie nie wydaje, ze daje jej za duzo, dorosly kocur moich rodzicow chyba niewiele wiecej zjada  :P  Nic to, poobserwuje jej brzuszek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Spaślaczek?
« Odpowiedz #2 : 2003-10-17, 09:09 »

Sal

  • Gość
Spaślaczek?
« Odpowiedź #3 : 2003-10-17, 10:36 »
Mój za pierwszym razem dostał 1/2 tabletki, a po 2 tygodniach podaliśmy kolejne pół. Tez dlatego że był za chudy i za słaby.
Było lepiej po pierwszej tabletce, a po drugiej naprawdę przestał sie zażerać.
Lekarka powiedziała, że to przez robale: "wyjadają" kotu pokarm i on musi zjeść więcej, żeby nie czuł się głodny.

Choć nie twierdzę, że jakieś inne przyczyny mogą być tego wcinania.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 22 zapytaniami.