Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dlaczego nie chce pić wody??  (Przeczytany 12318 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MagicSunny

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« : 2002-08-18, 19:15 »
Witam  :) . Jakiś miesiąc temu kolega przyniósł mi trzy-miesięczną kotkę. Teraz ma już prawie cztery miesiące i jest strasznym łobuzem  :P . Nigdy nie miałam kotka, więc trochę sobie poczytałam. Wszędzie piszą, że kot powinien mieć zawsze obok jedzenia świeżą wodę. Tak więc zrobiłam. Niestety moje Słonko pokręciło noskiem. Nie chce pić wody, cały czas tylko mleko. Jedynym miejscem gdzie powiedzmy, że ją pije ( liźnie raz, czy dwa ), jest talerzyk, który zawsze stoi koło zlewu. Niestety, żeby się do niego dostać musi przejść przez cały blat kuchenny, co nie bardzo podoba się moim współmieszkańcom   :( . Nie mogę nauczyć jej pić wody w miejscu, w którym ma miseczkę z jedzeniem. Czy nie smakuje jej woda, czy może po prostu nie podoba się jej miejsce, w którym stawiam miseczkę?? I jeszce jedno: czy koty zwykle śpią w ten sposób, jak moje "maleństwo"  ;) na zdjęciu??
[/img]
Zapisane

AniaS

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #1 : 2002-08-18, 21:42 »
Moj kot tez malo pije, wode caly czas ma, wiec nie ingeruje w to. Pije wtedy kiedy potrzebuje. to zalezy od kota a takze od tego czym jest karmiony. Wiadomo, ze jesli je duzo suchego to bedzie wiecej pic.
Co do pozycji: ta jest baardzo normalna.Zobaczysz jeszcze najrozniejsze.
Kotek zas jesli poklada sie jak krol  i spi na srodku np. pokoju tzn., ze czuje sie pewnie i bezpiecznie. Jest na swoim. Pozdrawiam i zycze sukcesow. Glaski i miziaki!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #2 : 2002-08-18, 22:21 »
Pozycja jak najbardzie normalna  :lol:  Postaram sie z achwilę wrzucić mojego kota do galerii w temacie o naszych milusińskich, porównasz.
A co do wody, AniaS ma całkowitą rację, tylko że mój woli bezpośrednio z kranu, więc nie zamykamy łazienki i zostawiamy kapiący kran  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedz #2 : 2002-08-18, 22:21 »

rademenes

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #3 : 2002-08-18, 22:45 »
cos w tym jest... moja kotka nigdy nie chciala pic z miseczki, ktora stoji obok jedzenia...musi miec kubek z woda na parapecie. inaczej nie da rady, bo jak nie ma na parapecie to szuka dojscia do wody z wc. co jest raczej malo smaczne :roll:
Zapisane

micha$

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #4 : 2002-08-19, 00:12 »
nasza kotka też nie chce pić z miseczki.....za to uwielbia pić od mojej żony ze szklanki  :lol: próbowalismy ją oduczyć ale... chyba juz się nie da :) aaaaaa ostatnio jak jadłem arbuza to podeszła i zaczęła go lizać   :lol:  :lol:  :wink:

a co do pozycji  :wink:  :wink:  :wink:  całkiem normalna  :wink:  najczęściej nasza śpi w poprzeg łóżka a my musimy się jakoś mieścieć na obrzeżach  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #5 : 2002-08-19, 20:05 »
Dzięki za pomoc  :) . Spróbowałam postawić talerzyk na parapecie - ulubione miejsce małego łobuza  :P - niestety nic nie dało. Za to woda była wszędzie  :lol:. Chyba była na mnie zła, że postawiłam coś w "jej" miejscu. Coś mi się wydaje, że moi domownicy, będą musieli się przyzwyczaić do widoku małej na blacie  :lol: . A co do spania, to rzeczywiście, pokazuje mi coraz to nowe pozycje, szczególnie gdy kładę się spać. Moja głowa zamiast lądować na poduszce, ląduje na kici  :lol: .
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #6 : 2002-08-19, 20:26 »
Sztuczki z kladzeniem talerzyka w ulubione miejce radzej nie pomoga, dlatego mam dla ciebie rade, nie bedzie to proces szybki ale skuteczny w 99% :) Musisz dawac kotu stopniowo w miseczce coraz mniej mleka a coraz wiecej wody. Po prostu rozcienczaj mleko woda, na poczatek niewiele dodawaj wody a duzo mleka, tak zeby w przeciagu dwoch tygodni mial juz tylko sama wode w miseczce :)

Napisz czy pomoglo  :wink:

Natomiast co do dziwnej pozycji...
Moja kotka nie spi wcale jak normalny kot, zwinieta w klebek, ale spi na plecach - rozkraczona, z lapkami do gory, we wszystkie 4 strony swiata wyglada bardzo dziwnie jak taki dywanek a brzuch ma wystawiony w calosci do podziwiania....:-)
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #7 : 2002-08-19, 23:18 »
Dziękuję za radę  :) . Spróbuję na pewno. Mam tylko nadzieję, że nie będzie kręcić noskiem tak,  jak to zwykle robi, gdy jej coś nie smakuje. Robi się wtedy straaaaaaasznie złośliwa  :lol: . Pokazuje wtedy  prawdziwy "koci charrrakter"  :lol: .
Zapisane

mangushia

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #8 : 2002-08-20, 11:09 »
hehe skąd ja te wszystkie pozycje znam... heh...mój kociak jest taki dziwny(czytaj przesympatyczny)ze z niczego innego nie pije wody, oprucz wanny :wink:
wygląda to następująco:
podchodzi do drzwi do łazienki i zaczyna miauczeć.otwieram drzwi, on wskakuje do wanny i patrzy sie na mnie TYMI oczkami  :lol: wygląda jak mały angel :D hihiih nalewam mu troszke wody i pije:)
nigdy niczego nie pił z miseczki :)a je suchą karmę i czasem jakiś kawałek polendwicy z indyka lub białego serka :) mówie Wam... kociak jest extra:)
MagicSunny - masz prześlicznego kotka taki Tygrys, szary ,pręgowany- EXTRA!a jak sie wabi?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedz #8 : 2002-08-20, 11:09 »

MagicSunny

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #9 : 2002-08-20, 16:26 »
Witam manga  :) . Rzeczywiście Twój kotek musi być przesympatyczny  :) . A jeśli chodzi o moje maleństwo, trudno powiedzieć jakie ma imię  ;) . Różne się do niej mówi: Słonko, Pysia, Łobuz, Spryciula... itd  :P . Chyba nie ma jednego. Wszystko zależy od tego jak sie zachowuje. A szczerze mówiąc, nie ma dnia, żeby mnie czymś nie zaskoczyła  :lol: . Pozdrowienia i głaski dla Twojego koteczka :).
Zapisane

zuza

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #10 : 2002-08-24, 12:33 »
Moja Czarna Niunia wody nie pijala wcale... tez mnie top martwilo. Poniewaz mleka krowiego sie balam, zaczelam jej dawac kozie. Pije. Zreszta nadal je pije... Natomiast jak przyszla Biala to pila wode i Czarna ja podpatrzyla i stwierdzila, ze ok. Skoro ona pije wode z miseczki to i ja czasem moge...
I teraz pija obie :-) zywiec w kwadratowych butelkach dostaja ;-)
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #11 : 2002-08-31, 03:36 »
Witam wszystkich ponownie serdecznie  :) . Dziękuje wam za rady - chyba pomogły. Albo ...... Pyziula (coś nowego do niej przylgnęło, bo je i tyje jak oszlała  :lol: ), przeczytała wasze odpowiedzi (zwykle jak siedzę przy komputerze i piszę to siedzi koło mnie i jest "zazdrosna" o klawiaturę, bije mnie łapą i chce żeby ją głaskać  :lol: )i zaczęła pić wodę na wszystkie możliwe sposoby  :wink: . Po pierwsze pije rozwodnione mleko , a na początku kręciła na nie noskiem, chyba nie ten smak  :P .  Po drugie, zaczęła pić wodę z talerzyka na parapecie ( w końcu spędza tam 3/4 swojego czasu :P ), a po trzecie próbowała pić wodę z toalety, ale chyba nie spodobał się jej ton mojego głosu "delikatnie perswadującego" jej, że to niezbyt dobre  :lol: . Wpadła więc na pomysł wejścia do wanny, ale chyba jej sie to nie spodobało. Siada więc teraz na wannie i przeraźliewie miauczy ( sąsiedzi myślą pewnie wtedy , że ją katuję  :lol: ), do momentu, aż ktoś przyjdzie i odkręci prysznic. Ale żeby tylko odkręcić, gdzie tam. Trzeba go obrócić do góry nogami, żeby woda nie psikała na nią, a ona wtedy sobie ją spokojnie liże :) . Tak więc jeszcze raz dziękuję za porady, chyba wszystkie odniosły wymagany skutek, a i moje kocię wykazało się własną inwencją  :lol: . Pozdrowienia ode mnie i od Pyziulki, która właśnie przypomina, że tu jest  :lol: .
Zapisane

LimLim

  • Gość
Dlaczego nie chce pić wody??
« Odpowiedź #12 : 2002-08-31, 10:34 »
No to masz teraz prawdziwego - wodnego kota. :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.