Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co z karmą dla kastratów?  (Przeczytany 1733 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KasiKz

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« : 2004-01-08, 11:16 »
Jak to jest dokładnie z kastratami i specjalna karmą dla nich? Zastanawiam się, bo mój kot jest już 6 miesięcy po kastracji, jest zdrowy, zachowuje się normalnie, no tylko trochę brzusio za duży, ale wcina normalne jedzenie, tzn. RC, najczęściej fit 32, albo Persiana (Talci podżera).
Wiem, że są specjalne karmy dla kastratów, i niektórzy weterynarze polecają po kastracji karmić właśnie tymi karmami, a niektórzy wcale nie - mówią, żeby kot jadł to co do tej pory, bo te karmy dla kastratów zmieniają PH moczu  :(
W związku z tym moje pytanie - czy mam zmieniać dotychczasową dietę mojego kocia, żeby nie zachorował na nerki i choryby z nimi związane (m. in syndrom urologiczny, zatkanie, piasek), czy karmić dalej tym co do tej pory?  :?
Zapisane

LiNkSa

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #1 : 2004-01-08, 11:21 »
Ja z rodzicami po kastracji Kacpra dalej daje mu normalne jedzenie ( takie jakie jadł do tej pory) tylko od czasu do czasu daje jedzenie dla kastratów. Około raz w miesiącu warto!
Zapisane

myszka

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #2 : 2004-01-08, 11:35 »
Na vetserwisie jest wyraźnie i dokładnie napisane: "profilaktyczne" podawanie takiej karmy jest niepotrzebne i szkodliwe. Oto odnośnik do całości artykułu, polecam uwadze zwłaszcza część ostatnią => www.vetserwis.pl/flutd.html Jest to logiczne - karma zmieniająca w jakikolwiek sposób pH zdrowego moczu - musi się odbić źle. A kastracja nie oznacza automatycznie zmiany pH.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedz #2 : 2004-01-08, 11:35 »

KasiKz

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #3 : 2004-01-08, 11:42 »
No właśnie to chciałam wiedzieć :) Dzięki. Trochę spanikowałam, bo na jednym forum przed paroma chwilami przeczytałam, że weci polecają karmę dla kastratów i w ogóle, że jak koty jej nie jedzą to chorują :( Dla mnie to było bez sensu, ale spanikowałam ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #4 : 2004-01-08, 11:48 »
Jak mam wątpliwości - to zawsze szukam w vetserwisie :wink: Jak dla mnie to weci tworzący tę stronę są jednymi z najbardziej profesjonalnych i budzących zaufanie, aż szkoda, że nie mieszkam w Warszawie, żeby udać się do nich ;) Chociaż moi też są bardzo w porządku :wink:
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #5 : 2004-02-04, 01:03 »
Suche karmy typu Iams, RC etc zakwaszają mocz i chyba dlatego (piszę "chyba", bo nie wiem na pewno) zapobiegają zatykaniu się moczowodów "piaskiem". Moja Pani weterynarz twierdzi, że wystarczy takie karmy podawać z przerwami. Raz na jakiś czas.

Chcę się jeszcze pochwalić, że wczoraj Mikuś został wykastrowany!! Nie dość, że przy tym byłam, to jeszcze pomagałam!! Trzymałam kleszcze, aby nie było krwotoku :lol:  I w domciu dałam mu zastrzyk wybudzający :lol:  Dużo się nauczyłam. Jestem w 7 niebie :D  Teraz jeszcze bardziej chcę studiować weterynarię 8)  A Mikuś dzisiaj już bryka i czuje się świetnie :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #6 : 2004-02-04, 07:25 »
Podziwiam...

Jak bym chyba padła bladym trupem...
Zapisane

Ash

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #7 : 2004-02-04, 07:47 »
Tez podziwiam ;) Ale i zazdroszcze - zaczynam zalowac, ze nie poszlam na weterynarie  :cry:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #8 : 2004-02-04, 11:05 »
Cytat: Salamandra
Podziwiam...

Jak bym chyba padła bladym trupem...
... bladozielonym trupem
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedz #8 : 2004-02-04, 11:05 »

Yzalbe

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #9 : 2004-02-04, 19:19 »
A czy wie ktoś coś o karmach ANF??
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Co z karmą dla kastratów?
« Odpowiedź #10 : 2004-02-05, 10:27 »
Cytat: Myszka.xww
[..]

... bladozielonym trupem


Nooo..... i już chyba bym nie wstała  :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 25 zapytaniami.