Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: jedzenie  (Przeczytany 3643 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vena

  • Gość
jedzenie
« : 2004-02-18, 15:50 »
hej,chcialam sie spytac o rade.Co mam zrobic z kotem,ktory je tak zachlannie,ze potem wymiotuje bo zle pogryzie jedzenia i polyka w calosci?Czasem je normalnie,ale czasem...Jedzenie dostaje oczywiscie regularnie.
Zapisane

myszka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #1 : 2004-02-18, 15:52 »
A co mu podajesz? Wyjściem jest zwykle dostarczenie kawałków jedzenia za dużych, aby można je było łyknąć na raz...
Zapisane

Vena

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #2 : 2004-02-18, 20:56 »
Jedzenie z puszek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

jedzenie
« Odpowiedz #2 : 2004-02-18, 20:56 »

Emilka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #3 : 2004-02-18, 21:06 »
a jakich ? :) i od jak dawna kotek tak zachlanie je, w jakim jest wieku?
Zapisane

KasiKz

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #4 : 2004-02-18, 23:32 »
Cytat: Vena
Jedzenie z puszek.


Jeżeli to są puszki typu whiskas to wcale się nie dziwię, że kocio wymiotuje :(
Zapisane

truskawa144

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #5 : 2004-02-19, 03:11 »
może podawaj kotu jedzenie w mniejszych ilościach a częściej....może dobrym rozwiązaniem jest też zmiana pokarmu....
Zapisane

Dagger

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #6 : 2004-02-19, 14:50 »
Czytałam gdzieś, że aby kotek nie jadł tak zachłannie należy podawać mu jedzonko na talerzykach. Podobno jedzenie z płaskiego talerza idzie kotom o wiele wolniej.
Zapisane

KasiKz

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #7 : 2004-02-19, 17:34 »
Cytat: Dagger
Czytałam gdzieś, że aby kotek nie jadł tak zachłannie należy podawać mu jedzonko na talerzykach. Podobno jedzenie z płaskiego talerza idzie kotom o wiele wolniej.


Chyba coś w tym jest, bo zauważyłam jak kotka teściów nabiera sobie jedzenie do pyszczka jak koparka :) Jakby jadła z talerzyka, to nie berdzo jest jak kopać w żarciu  :lol:
Zapisane

Vena

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #8 : 2004-02-19, 18:31 »
On ma 7 lat.Cale zycie je jedzenie z puszek-kitekat i inne.Urozmaicam mu jedzenia.On lubi "puszki",inny rodzaj pokarmu nie bardzo mu pasuje.Miska jest prawie plaska.Nawet jak daje mu malo to i tak sie rzuca.Na szczescie czesem je "normalnie".
Zapisane

Forum Zwierzaki

jedzenie
« Odpowiedz #8 : 2004-02-19, 18:31 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
jedzenie
« Odpowiedź #9 : 2004-02-19, 19:07 »
wiec się zastanów, czy ta chemia z kitekata nie rowaliła mu wątroby. Nie mówie se tego tak ad'hoc. Przeszliśmy przez to z moim kotem. Zrób kotu badania - w kierunku nerek i wątroby. Chemia odkładająca się w organiźmie powoli te organy niszczy. Czasem trwa to kilka tygodni, czasem wiele lat.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Vena

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #10 : 2004-02-19, 20:25 »
Jekto?Przeciez jakby ten pokarm byl szkodliwy,to nie bylby na taka skale sprzedawany,jest  to jest przetestowane.To tak jak my jemy mrozonki albo ryby z puszki.No i ciezko bedzie zmienic,bo on nic innego nie chce jesc.Przyzwyczail sie do puszek.Co bylo Twojemu kotu?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
jedzenie
« Odpowiedź #11 : 2004-02-19, 21:26 »
Poszukaj w moich postach. Tu na forum, bodajże w temacie o kitekacie.

Mrożonki i ryby z puszki dla ludziów nie są naładowane taką ilością chemii jak kitekaty i whiskacze. Poczytaj trochę skład. Nie mam nic przeciwko mrożonej rybie (następnie obgotowanej) rybie dla kota. Samo zdrowie. Bez chemii.
Jeśli już chcesz porównywać, to porównaj raczej z zupkami "na szybko" z torebki.

Naprawdę polecam wątek "nie dawajcie ulubieńcom kitekata" ;)

http://zwierzaki.org/viewtopic.php?t=5503&postdays=0&postorder=asc&start=30
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #12 : 2004-02-19, 21:36 »
Alkohol też jest szkodliwy, a na jaką skalę jest sprzedawany? To tak gwoli przemyślenia.

Poza tym - popieram już powiedziane: te puszki to sama chemia. To, ile są warte można sprawdzić nawet samemu... Dwa proste testy: weź puszkę/saszetkę - obejrzyj to co jest w środku, porównaj z np. konserwą ludzką od biedy nawet. Zobacz jak śmierdzi ten KK czy Whiskas, zobacz, jaką ma konsystencję, jakie sztucznie żywe kolorki. Zapachu tego sosiku - zresztą, konkretnie zjadliwego i chemicznego - nie da się pozbyć z palców przez ładne parę godzin - to chyba nie świadczy o jego łagodności...
Test drugi: weź trochę tego czegoś na patelnię, bez tłuszczu. Zobacz, co zostanie po chwili podgrzewania. Dużo?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
jedzenie
« Odpowiedź #13 : 2004-02-19, 21:38 »
tylko nastaw się na długie wietrzenie kuchni  :lol:  

TZ zrobił z ciekawości taki test. Strasznie potem w chałupie śmierdziało  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Dagger

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #14 : 2004-02-20, 10:47 »
A może kotek łapczywie je bo ciągle chodzi głodny? Nie twierdzę, że go głodzisz, ale jeśli jest karmiony puszkami to tam naprawdę jest niewiele mięsa. Reszta to jaies wypełnicze i inne świństwa np popiół. To tak jakbys ciągle jadła zupki chińskie - sam makaron i woda. Na bardzo krotko zaspokaja głód.
Zapisane

Forum Zwierzaki

jedzenie
« Odpowiedz #14 : 2004-02-20, 10:47 »

Vena

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #15 : 2004-02-21, 11:22 »
Na pewno nie chodzi glodny,raczej daje mu sie za duzo nawet,bo zostawia.W sumie juz wiem dlaczego tak sie dzieje,po prostu nieraz tak mu smakuje ze zwyczajnie je lakomie:-)Co Wy dajecie swoim kotom jesc?
Zapisane

myszka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #16 : 2004-02-21, 11:26 »
Mięso, dobre suche i puszki (np. Animonda z puszek, a z suchego Nutra)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
jedzenie
« Odpowiedź #17 : 2004-02-21, 12:01 »
Puszek żadnych nie daję. Suche RC (kitten dla Rolka, Outdoor dla Simby), mięso wołowe, drobiowe, podroby, ser biały, śmietanka, jogurt naturalny, czasem żółtko, czasem ryż z mięskiem i warzywkami, rybkę gotowaną lub tuńczyka w sosie własnym czasami.

Zdrowsze, tańsze, bardziej wydajne.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Alice_kot

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #18 : 2004-02-21, 13:34 »
moja koleznaka miala niedawno kota ale jej umarl.....przez cale zyci jadl puszki Whiskas,i zgadnijcie na co umarl? Na raka! A gdzies slyszalam ze kiedy sie karmi Whiskasami to wystepuje choroba nerek,i kiedy sie dalej tym karmi moze wystapc rak!

ps.nawet sie ze mna klucila,nie wiezyla ze whiskas to zla karma..
Zapisane

Emilka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #19 : 2004-02-21, 13:38 »
ale te zagraniczne whiskasy chyba i tak maja lepszy sklad, nie wiem
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #20 : 2004-02-21, 13:41 »
eee tam.....znalazlam niemiecka strona o tym (prawidlowe jedzenie) i tam pisalo ze whiskas to jest  "Müll"  czyli smiec  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

jedzenie
« Odpowiedz #20 : 2004-02-21, 13:41 »

Vena

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #21 : 2004-02-21, 15:30 »
Nie widzialam w sklepie dla zwierzat Animondy ani Nutry.Gdzie to mozna kupic,u weterynarza?
Moze faktycznie zrezygnuje z puszek...ale nie wiem wtedy co ten kot ma jesc,aby dostawal wszystkie niezbedne skladniki.Moze sa jakies "zdrowe"puszki?
Moglby ktos napisac mi przykladowy jadlospis?Poza tym watpie,zeby on to jadl,bo jest przyzwyczajony do puszek ale moze jak bede pomalu wprowadzac nowe jedzenie to sie na nowo przyzwyczai.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
jedzenie
« Odpowiedź #22 : 2004-02-21, 15:35 »
Jak będzie dostawał to, co wyżej napisano plus dobre suche, to będzie ok. Więcej na temat żarcia masz już w podanym wcześniej linku.

Z niezłych puszeczek to właśnie animonda, hills, sheba.

W Warszawie jak pochodzisz po dobrych zoologikach, to znajdziesz.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Alice_kot

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #23 : 2004-02-21, 18:05 »
to fajnie! U nas w sklepie zoologicznym, sprzedaja hills,sheba,i animoda  :wink:
ale cos nie pewna jestem z sheba.....tutaj sprzedaja ja w marketach  :?
Zapisane

truskawa144

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #24 : 2004-02-22, 01:36 »
vena kot jak poczuje 100% mięsa w mięsie a nie 8 czy 10% z puszki to nawet nie będzie pamiętał co to było w tej puszce...raczej nie powinno być problemów z przestwieniem go na dużo smaczniejszy dla niego pokarm.....
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
jedzenie
« Odpowiedź #25 : 2004-02-22, 12:27 »
ekham... Truskawa - whiskacze mają 4-6 % procent mięsa i "produktów pochodzenia zwierzęcego"  :lol:   Reszta to tyle poprawiaczy smaku i zapachu że się włos na głowie jeży  :roll:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ax

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #26 : 2004-02-22, 21:44 »
Widziałam, że wspominacie cos o karmie Nutra.
Gdy była w zoologikach we Wrocławiu, widziałam karmę o nazwie Nutro.
Sądząc po b.wysokiej cenie, nie jest to jedzenie złe. Jakie macie o nim zdanie? :)
Zapisane

truskawa144

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #27 : 2004-02-23, 01:00 »
Cytat: Myszka.xww
ekham... Truskawa - whiskacze mają 4-6 % procent mięsa i "produktów pochodzenia zwierzęcego"  :lol:   Reszta to tyle poprawiaczy smaku i zapachu że się włos na głowie jeży  :roll:



6-8 % to tak czy tak "troche" za mało......

"100% mięsa w mięsie "-miałam na myśli oczywiście przadziwe świerze mięso...
Zapisane

Forum Zwierzaki

jedzenie
« Odpowiedz #27 : 2004-02-23, 01:00 »

Sal

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #28 : 2004-02-23, 09:09 »
Nutra jest ponoć dla psów.
A Nutro dla kotów.
Tak mi objaśnili w jednym zoologiku.
Zapisane

myszka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #29 : 2004-02-23, 09:53 »
Chyba odwrotnie :?: Ja kupowałam Nutrę dla koty, na pewno.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.