Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wiersze  (Przeczytany 2428 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

absencja

  • Gość
wiersze
« : 2004-07-08, 15:09 »
jakie lubicie? kogo czytacie? ja bardzo lubię Osiecką, Koftę(pamiętam mojego tatę jak śpiewał mi "Song o ciszy" :marzy: ), Szymborską, Herberta-to taka moja lista naj. a poza tym ja generalnie lubię wiersze, więc więcej jest takich, które mi sie podobaja niz takich, których zdecydowanie nie lubię:)
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
wiersze
« Odpowiedź #1 : 2004-09-09, 20:56 »
ja rzadko czytam wiersze. Wole książki, opowiadania i dobre ff. Chociaz jak wpadnie mi w ręce jakis ciekawy z chęcia czytam
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

Gopi

  • Gość
wiersze
« Odpowiedź #2 : 2004-09-12, 09:28 »
Ja lubie czytać wiersze znajomych, nawet jak nie są genialne, bo wtedy tak jakoś się ich lepiej poznaje. A z tych sławnych wierszopisarzy to uwielbiam Baczyńskiego i Białoszewskiego :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

wiersze
« Odpowiedz #2 : 2004-09-12, 09:28 »

Wiedźma

  • Gość
wiersze
« Odpowiedź #3 : 2004-09-14, 11:24 »
Rzadko czytam wiersze, lubie je, ale tez wole przeczytac cos konkretniejszego ;) A z tych, ktore przeczytalam, najbardziej utkwila mi w sercu Poswiatowska.
Zapisane

Sal

  • Gość
wiersze
« Odpowiedź #4 : 2004-09-14, 11:52 »
Sama nie wiem dlaczego, ale "Deszcz jesienny" Staffa najbardziej mi zapadł w pamięć. Cudny jest!
Czytam cała poezję Kory Jackowskiej, trochę Kamila Sipowicza, ale dla mnie za trudny.
Dzięki Korze odkryłam "Ty tęsknoto" Białoszewskiego. Poraził mnie.

Uwielbiam dobre teksty w piosenkach. Dlatego uwielbiam Osiecką (mój hymn to "W szeregu"). Cenie też Jonasza Koftę (... nie możesz teraz odejść... zobacz listki takie młode..." - czy istnieje piekniejszy tekst piosenki?) i Jacka Kaczmarskiego.
Z innych lubię Broniewskiego i Stachurę.
Ale najczęściej to jest tak, że coś do mnie przemówi, zapadnie w pamięć, nieważne, kto jest autorem. Uwielbiam "Polały się łzy me czyste, rzęsiste" Mickiewicza i wiersz jakiejś młodej dziewczyny, który kiedyś przeczytałam w prasie, a zaczynał się tak: "Ojcze nasz, któryś jest z nami ... przestań pić".
Zapisane

absencja

  • Gość
wiersze
« Odpowiedź #5 : 2004-09-14, 15:18 »
ooo, ktoś to wygrzebał:))
Sal, też strasznie lubię "W szeregu":) jakiegoś takioego kopa daje ;) i jeszcze "Wielką wodę". chociaż bardzo podobaja mi się też jej wiersze, w sumie nie wiadomo, kiedy kończy się piosenka, a zaczyna poezja śpiewana:)
Zapisane

Sal

  • Gość
wiersze
« Odpowiedź #6 : 2004-09-15, 13:10 »
A propos poezji śpiewanej (nazwałaś to, co najbardziej lubię  :) ).
Jest taki piękny utwór Czerwonego Tulipana "Jedyne co mam to złudzenia, że moge mieć własne pragnienia..."
Dla mnie skończenie piękne.  :D
"... miałam serce dla wszystkich, ktoś klucz do niego obmyślił..."

Pal licho wielkie nazwiska. Czasem ktoś nie należacy do panteonu napisze coś takiego, po czym dreszcze po krzyżu chodzą...
Zapisane

absencja

  • Gość
wiersze
« Odpowiedź #7 : 2004-09-15, 13:59 »
jasne, że tak. tylko niektórym zdarza się to częściej niż innym:)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
wiersze
« Odpowiedź #8 : 2004-09-15, 14:11 »
Nie przepadam za jakimikolwiek wierszami :)) Podoba mi sie ten wiersz, bardzo:
"Uwierz w Anioły
nawet jeśli ich skrzydła są czarne
Uwierz w Diabła
choćby na jego rogach spoczywała
płonąca aureola

Uwierz w ślepą miłość
i równie ślepą nienawiść
Uwierz w słowa z których szydzi czas
Uwierz w strach

Uwierz oczom i spragnionym dłoniom
obrazom pełnym barw i zaklętego
Milczenia
Uwierz w dotyk i w głos
w muzykę i w ciszę
Uwierz w tysiące codziennych spraw

Któregoś dnia uwierz
we mnie" a jak jest z ta tak jakby prezentacją to na prawde robi wrazenie.

Hmm dawniej tez bardzo podobal mi sie wiersz ktory ostatnie dwie linijki miał takie "I tak ładnie mówił tatuś, jesień gra na skrzypkach :P"... ten wierzyk zawsze w ksiazkach dla podstawowki jest ;)) ale mi sie podoba :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

wiersze
« Odpowiedz #8 : 2004-09-15, 14:11 »

Nataila

  • Gość
wiersze
« Odpowiedź #9 : 2004-09-20, 18:09 »
Bardzo lubię wiersze. Szczególnie Szymborskiej, Mickiewicza ("polały się łzy..."), Bursy, Kofty ("Pamiętajcie o ogrodach").

"Jest taki piękny utwór Czerwonego Tulipana "Jedyne co mam to złudzenia, że moge mieć własne pragnienia...""

Ooooo, tak. To jest piękne.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
wiersze
« Odpowiedź #10 : 2004-10-03, 15:28 »
Herberta czytam, a także E. Tkaczyszyna-Dyckiego (kolega ze studiów taty, znam go osobiście i mówię mu "wujku" :wink:  ;) ). A poetą jest znanym, jego wiersz jest w książce od polskiego dla liceum, niestety nie wiem jaka to książka, ale w jakiejśtam był :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 24 zapytaniami.