Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Paulo Coelho  (Przeczytany 4434 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Paulo Coelho
« : 2005-07-16, 21:05 »
Czytacie? Ja kocham jego twórczość, ale nie ślepo. Przeczytałam "Alchemika", "Pielgrzyma", "Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam", "11 minut", "Piątą Górę". Wszystkie ksiązki są wspaniałe, pomijając "Podręcznik Wojownika Światła", gdzie autor "odstawił chałę" pisząc "mądrości". Byy one jak wyciągnięte z majtek, takie same mogę i ja napisać. Potwornie nudne. I napisał to chyba tylko dlatego, że nie miał pomysłu na nową książkę, a potrzebował pieniędzy. :? Jednak mimo tego, że tą książką, o ile można to tak nazwac, bardzo mnie rozczarował, to uwielbiam tego pisarza :) Tylko jakoś nigdzie nie mogę dostać książki "Zahir". O czym ona jest?
« Ostatnia zmiana: 2005-08-15, 16:32 autor gunia »
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #1 : 2005-07-16, 22:07 »
Przeczytalam "11 minut" "Na brzegu rzeki Piedry usiadlam i plakalam" "Weronika postanawia umrzec" (Guniu jak nie przeczytalas to polecam) i jestem w trakcie czytania "Pielgrzyma". Oczywiscie rowniez uwielbiam czytac jego ksiazki bo sa naprawde niesamowite, musze uzupelnic jeszcze moj maly zbior,ale napewno to zrobie :wink:
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #2 : 2005-07-16, 22:34 »
Czytałam wszystkie oprócz 11 minut i Zahira...

A co do Podręcznika Światła - mogłaś to napisać, ale Paulo zrobił to pierwszy :P Tej książki nie czyta się hops i naraz. Codziennie, do snu po pare linijek i jest super. To jak kodeks postępowania:)
Właściwie to każda z jego książek mówi o rzeczach oczywistych. Niby wszystko wiadomo ale jednak [dla większości ludzi] dopiero książki Coehla dały duuużo do myślenia. Taki powrót do pierwotnych uczuć. Uczuć z dzieciństwa:) Książki tego autora, pisane prostym językiem, przedstawiające nie skomplikowane historie, działają cuda. I to jest właśnie ten fenomen.:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedz #2 : 2005-07-16, 22:34 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #3 : 2005-07-17, 11:50 »
"Weornika postanawia umrzeć" - też czytałam, zapomniałam wymienić ;)

Rachela, ta książka to pierdoły. Typu "gdy masz zły humor, pamiętaj, że potem bedziesz miał dobry". Jak by tu można było przeklinać, to bym napisała pier*ol*nie... :P Takie pizdu-pizdu... Wkruzają mnie ludzie, którzy piszą najpierw dobre ksiażki, potem brak im kasy, nie mają pomysłu na kolejną książkę, więc piszą jakieś pierdoły...
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #4 : 2005-07-17, 11:57 »
ostatnio przeczytałam właśnie Zahira, ale i tak moją naj,naj,naj książka Coelho pozostanie "Weronika postanawia umrzeć"
o czym jest zahir? Otóż pisarza bez słowa opuszcza żona, przez jej nieobecnosć facet dochodzi do tego cosię między nimi zmieniło, analizuje swoje życie, gorączkowo pragnie odnaleźć tę kobietę którą mimo wszystko bardzo kocha...
Książka jak zwykle bardzo głęboka i do myślenia, ale "mojej" :P "Weronika postanawia umrzeć", jak na razie nie pobiło nic :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #5 : 2005-07-17, 16:24 »
ja czytałam kilka razy 'alchemika' i 'nad brzegiem rzeki piedry usiadłam i płakalam'... poluję ciągle na następne jego książki ;]... są super i naprawdę dają dużo do myślenia
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #6 : 2005-07-17, 16:33 »
Czytałam wszystkie oprócz "Pielgrzyma" i "Zahira"

Jestem pod ogromnym wrażeniem książek autorstwa Paula Coelho. Dają dużo do myślenia. Czasami jak się którąś z nich czyta, w jakiś sposób mozna odnieść sytuacje w niej występujące do nas samych.

A co "Podręcznika wojownika światła" to wcale nie uważam, żeby to było jak to określiłaś:
Cytuj
Takie pizdu-pizdu
:lol:
Pewnych rzeczy w lot się nie pojmuje, dlatego też uważam że na tę książkę trzeba poświęcić trochę więcej czasu i poprostu 'przysiąść' nad nią, bo jest według mnie bardzo wartościowa.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #7 : 2005-07-17, 17:45 »
Cytuj
Pewnych rzeczy w lot się nie pojmuje, dlatego też uważam że na tę książkę trzeba poświęcić trochę więcej czasu i poprostu 'przysiąść' nad nią, bo jest według mnie bardzo wartościowa.

o właśnie. ;)

cholka, jak chcesz to mogę Ci wysłać Pielgrzyma w formie e-booka :P
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #8 : 2005-07-17, 20:25 »
Rachela - wolę przejść się do biblioteki, niż 'ślęczeć' przy komputerze ;) Ale dzięki za propozycję :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedz #8 : 2005-07-17, 20:25 »

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #9 : 2005-07-17, 22:44 »
Można przysiąść nad mądrościami, aforyzmami, ale nie nad takim czymś. Ta książka wcale nie pasuje mi do reszty jego książek, bo reszta jest super... Ale to?... Może na Was zrobiło to wrażenie, ale dla mnie to jest za słabe, cienkie... Czytałyście może "Sklepy cynamonowe" Schulza? To jest coś...
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #10 : 2005-07-18, 14:09 »
gunia, Twoje zdanie, może kiedyś przekonasz się do tej ksiązki ;) Wróć do niej za kilka miesięcy/lat... ;)

cholka, ja również wolę normalne książki, ale po tym jak czekałam w bibliotece 8 miesięcy na książkę odpuściłam sobie i skorzystałam z ebooka.
A dziś byłam i wypożyczyłam super książeczki :) I ustawiłam się w kolejce po Zahira :) Jestem druga :)


Data wysłania: 2005-07-18, 14:09
A sklepy cynamonowe nie czytałam
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #11 : 2005-07-18, 19:40 »
Rachela, to Ty wróć do niej za parę miesięcy/lat... Moi rodzice też mówili, że ta książka to beznadzieja, a oboje to poloniści 8) :P :P :P
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #12 : 2005-07-18, 19:45 »
Aaa, to Ty oceniasz tą książkę pod innym względem niż ja :P Dla mnie ta książka to nie jest zbiór poprawnie (a może nie poprawnie napisanych zdań), źle skleconych opowieści(?)... pozdrów rodziców ;)

Obie wrócimy do niej za kilka lat/miesięcy i wtedy pogadamy ;) Narazie ja pozostaję przy swoim a Ty przy swoim i ok.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #13 : 2005-07-19, 07:47 »
Nie chodzi mi o poprawność, tylko o prostotę, w innych książkach Coelha przekazuje jakiś sens, może i w prosty sposob, ale też i ciekawy. Gdyby to nie była książka Coelha, jestem prawie pewna, że mało kto by po nią sięgnął i mało komu by się ona podobała....
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #14 : 2005-07-19, 14:22 »
Nie byłabym tego taka pewna :P

gunia, różne gusta, to że Ty uważasz że ta książka jest fe to nie znaczy że ona jest taka naprawdę - i to idzie w dwie strony.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedz #14 : 2005-07-19, 14:22 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #15 : 2005-07-20, 09:14 »
Rachela a masz jakas inna ksiazke niz 'Pielgrzym' w formie e- booka, jesli tak to ja sie bardzo ladnie usmiecham :mrblue:
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #16 : 2005-07-20, 09:40 »
Mam wszystkie oprócz ,,11 minut" i ,,Zahir" :]
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #17 : 2005-07-20, 10:45 »
Ha, byłam wczoraj w bibliotece i zapisałam się na "Zahir" :mrgreen: :jupi: Jestem druga w kolejce :P
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #18 : 2005-07-20, 11:49 »
11 minut bardzo fajne, Zahir fajny, ale jak juz pisałam, Weroniki według mnie nic nie przebije :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #19 : 2005-07-21, 16:21 »
Kurcze, dawno czytałam Weronikę, weźcie mi przypomnijcie o czym to bylo, bo za nic nie mogę sobie przypomnieć :lol: :lol: :lol:
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #20 : 2005-07-21, 16:49 »
o dziewczynie która próbowała popełnić samobójstwo i trafiła do szpitala psychiatrycznego...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedz #20 : 2005-07-21, 16:49 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #21 : 2005-07-21, 17:10 »
A dla mnie jak narazie nic "11 minut" nie przebije. A wlasnie jestem w trakcie czytania "Podrecznika wojownika światła"  i nawet podoba mi sie, nie ze wszystkim sie zgadzam,ale wiele rzeczy daje do myslenia, zobaczymy jak dalej mi pojdzie z czytaniem ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #22 : 2005-07-22, 17:06 »
Aaa, pamiętam. Podobaja Wam się wprowadzone fragmenty erotyczne w jego książkach? wydaje mi się, że czesto nie było to potrzebne i czesto nie pasuje do ogólnej postaci książki...
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #23 : 2005-07-22, 17:08 »
Ale chodzi Ci o fragmenty erotyczne - w której książce? Wiem że w 11 minut było tego sporo a tak to chyba nigdzie :P
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #24 : 2005-07-23, 19:06 »
Lubie Paulo Coelho; ostatnio przeczytalam Zahir i bardzo mi sie podobal :)
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #25 : 2005-08-15, 14:31 »
Przeczytałam dzisiaj "Zahir" :) Według mnie książka ta nakłania do działania, skłania do przeanalizowania własnego życia, nie pozwala poprzestawać na tym, co już osiągnęliśmy, każe podejmować wyzwania i spełniać swoje marzenia. Moim zdaniem "Zahir" jest jedną z lepszych książek Paula Coelho, trochę bardziej skomplikowaną niż poprzednie, ale jakże piękną i wartościową :wink:
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #26 : 2005-08-15, 16:34 »
Ciągle latam do biblioteki i nic :( Jak dostanę forsę to sobie kupię 'Zahir' bo juz mnie wkruza to czekanie. Ale, jak znam życie, gdy kupię książkę, zaraz potem będzie w bibliotece... :roll:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #27 : 2005-08-15, 19:42 »
rzeczy oczywiste maja to do siebie, ze poza oczywistością trzeba je sobie jeszcze uświadomić... niestety ludzkie ego i duma ograniczaja to cudowne doświadczenie. nieraz  ale jakże oczyszczające i  budujące...
ja bardzo lubię tego pisarza i przede wszystkim za to, ze pisze wielopłaszczyznowo i właściwie kazdy kto ma w sobie jeszcze resztki pierwotności (w dobrym tego słowa znaczeniu) odnajdzie siebie w jego książkach... a z czasem coraz więcej się w nich odkrywa :)
genialna lektóra dla tych co chą rozpocząć swą droge do przebudzenia a do których mądrość wschodnia nie przemawia :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedz #27 : 2005-08-15, 19:42 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #28 : 2005-08-15, 20:27 »
A czy chcielibyście np. doczekać się ekranizacji książek Paula Coelho? Bo ja raczej nie :P Nie jestem raczej skłonna uwierzyć, że znalazłby się ktoś kto umiałby oddać tak wspaniale 'oddać' to co się czuje po i w trakcie czytania jego książek. Owszem jest paru reżyserów, których bardzo cenię. Ale myślę, że zekranizowanie którejś z książek to jak porwanie się z motyką na słońce :P No nie wiem, takie jest bynajmniej moje odczucie.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Paulo Coelho
« Odpowiedź #29 : 2005-08-15, 20:35 »
Nie wiem. Jestem ciekawa jakby wyszła ekranizacja takich książek, czy byłoby w nich przesłanie...

Jestem zapisana w kolejce po Zahira, była moja kolej i kochana pani bibliotekarka zamiast odłożyć ją na półeczkę wypożczyła lekturkę jakiejś osobie :(
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 27 zapytaniami.