Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 21   Do dołu

Autor Wątek: Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!  (Przeczytany 42117 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olc!a

  • Gość
Ten topic to miejsce spotkań wszystkich miłośników fantastyki, a w szczególności współczesnych Elfów. Elfowie to wymierający gatunek, jednak wierzę, że kilku z nich na ziemi zostało :wink:
No więc - łączmy się!!!!!!!!!

;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ja mam dwoch elfow w klasie- :lol:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
:kocham: takkkk, łączmy się! :kocham: :kocham: :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

olc!a

  • Gość
Szybka odpowiedź :) No to Norris udało siem ;)

Pytanko:
Ulubiona postać z gatunku fantasy?

Moje to Galadriela, Legolas i Luthien (wszystkie stworzył Tolkien)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
jeah, teraz jeszcze tylko grupa :wink:...

moje ulubione postacie to Legolas, Galadriela, Arwen i Elrond. O Luthien jeszcze prawie nic nie wiem, jestem w trakcie czytania Sillmariliona (choć jakoś nie mogę doczytać bo ciągle coś mi przeszkadza) i do rozdziału o niej jeszcze nie doszłam ;)

Olc!u, dawno temu Cię To napadło ;)?
Zapisane

olc!a

  • Gość
No dość dawno. A moja przygoda z Tolkienem zaczęła się od "Hobbita". Jak doszło do tego, że go przeczytałam - wstyd się przyznać :oops: To było dość dawno temu... Poszłam do biblioteki, chciałam wypożyczyć coś ciekawego do poczytania :) Przypadkiem znalazłam się obok działu z fantastyką, wyciągnęłam pierwszą lepszą książkę (akurat był to "Hobbit") i... po prostu spodobała mi się okładka :oops: Książkę pożyczyłam, przeczytałam i zakochałam się w twórczości Tolkiena :kocham: A jak przeczytałam "Władcę" i dowiedziałam się więcej o Elfach... już całkiem :kocham: :kocham: :kocham:

PeeS Norris, jak zrobiłaś, żeby w podpisie były 'elfickie' litery?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
na stronie gdzie znalazłam ten tekst były już te litery i tylko skopiowałam :). Ale wydaje mi się że i tak i tak jest dobrze, tzn. bez tych znaczków na górze... przynajmniej w liczbach (Mine...) nie jest potrzebne...

A u mnie jak się zaczęło... to już total wstyd :lol:. Szkoda gadać :lol:.
Zapisane

olc!a

  • Gość
No w sumie w tym fragmencie są tylko 2 nad 'i' (tzn nad i zamiast kropki jest kreska), także to się za bardzo w oczy nie rzuca :)
Cytuj
A u mnie jak się zaczęło... to już total wstyd :lol:. Szkoda gadać :lol:.
Pooowiedz proszę!!!!! No powiedz.... :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Cytat: olc!a

Pytanko:
Ulubiona postać z gatunku fantasy?


Ewelina :lol:

a tak serio to aragorn...
Zapisane

Forum Zwierzaki

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
i z kreską zamiast kropki to litera E... i pisze się tak tylko w Tengwarze (pismo Elfów) - w tłumaczeniu na nasze litery chyba już nie... bo nie miałoby to sensu... hm ;).

a więc ;)... moja przygoda z twórczościa Tolkiena zaczęła się od... filmu :oops:. Drugiej części konkretniej :oops: :oops:... jeszcze konkretniej ;) od jednego zdjęcia, a już najkonkretniej, od zdjęcia Legolasa w gazecie :D. Zobaczyłam zdjęcie i pomyślałam - muszę to widzieć. A że akurat zbliżała się premiera 2 części, więc wyciągnęłam siostrę... po obejrzeniu filmu już byłam zaczarowana i od razu pożyczyłam książkę - no i tak jak Ty, jak dowiedziałam sie więcej o elfach... :kocham: :kocham: :kocham:... ;) no i nie przeszło mi do dziś, mam pokaźny zbiór infomacji o WP, 5 (narazie ;) - nigdzie nie ma, ledwo co te zdobyłam! :() książek Tolkiena, filmy na płytach do których często wracam ;), pełno mp3, teledysków, zwiastunów, reklam i jestem pewna że prędko mi nie przejdzie :wink:. I nie żałuję że najpierw zobaczyłam film... Jackson & ekipa zrobili kawał b.dobrej roboty...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #10 : 2004-01-11, 18:12 »
Cytat: norris
i z kreską zamiast kropki to litera E... i pisze się tak tylko w Tengwarze (pismo Elfów) - w tłumaczeniu na nasze litery chyba już nie... bo nie miałoby to sensu... hm ;).
No właśnie dlatego napisałam 'i' a nie 'e' :) Powiedzmy, że tam jest ta kreska ;)

A co do Twoich początków - nie jest tak źle :wink: Grono fanów Tolkiena zaczęło właśnie od filmu :) Nie ma siem czego wstydzić :mrgreen:
Cytat: Wiktoria
Ewelina :lol:
O a któż to taki? :lol: :lol: :lol: :lol:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #11 : 2004-01-11, 18:21 »
taaak, ale dopiero druga część... i to od zdjęcia... :oops: chwalić to ja się nie mam czym :P. No, ale przynajmniej wszystko nadrobiłam :). Zapomniałam napisać o kolekcji ponad 100 kart z WP i dwóch pierścieniach jedynych (fajnie brzmi :lol: - dwa pierścienie jedyne :lol:). Niedługo będzie trzeci :) (promocja Hoopa). Chyba tyle yy... A Ty masz jakieś kolekcje :)?
Zapisane

olc!a

  • Gość
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #12 : 2004-01-11, 18:32 »
Pierścień planuję zamówic u jubilera (ale srebrny - nie lubię złotej biżuterii), muszę tylko zebrać odpowiednią ilość kasy ;)

Jako takich 'kolekcji' nie mam, nie licząc masy fotek, wywiadów, recenzji etc. z gazet. Jeśli chodzi o książki:
*wszystkie 3 części "Władcy" (wydawnictwo Amber, ilustracje Alan Lee)
*Silmarillion (jak wyżej)
*Hobbit, czyli tam i spowrotem (wydawnictwo Iskry, przełożyła Maria Skibniewska)
*Encyklopedia Śródziemia (Robert Foster, wydawnictwo Amber)
Na razie tylko tyle :)
Aha, zapomniałam napisać o tych kartach z Lay's-ów, znajomi mi ich baaardzo dużo naznosili (nieźle ponad 100 na pewno, nie wiem ile dokładnie).

Czytałaś "Pierścień Mroku" Pierumowa? To taka jakby kontynuacja "Władcy" (tzn Sródziemie ileśtam lat później). Mnie osobiście się nie podoba... Gość nawet nie silił się na nowe imiona, tylko 'przeinaczył' użyte przez Tolkiena :? Poza tym książka jest taka jakaś... dziwna :?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #13 : 2004-01-11, 18:55 »
Cytat: olc!a
[..]

O a któż to taki? :lol: :lol: :lol: :lol:


kolezanka z klasy :lol:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #14 : 2004-01-11, 18:58 »
Hehe :wink: Masz jakieś fotki? :lol:

Ciekawa tylko jestem, czy charakterki mają jak Elfy :P
PeeS Dziwnie tzn jak? :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #15 : 2004-01-11, 19:22 »
ja artykułów, wywiadów, fotek itp. nagromadziłam aż czy tylko ;) ok. 2 cm pojedynczych kartek. Książki jakie mam: Władca Pierścieni, wszystkie 3 części (wydawnictwo Zysk i S-ka), Sillmarilion (wydawnictwo Amber) i Hobbit (wydawnictwo Amber). Chciałabym jeszcze kupić Listy no i Encyklopedię Śródziemia (gdzie kupiłaś? - tzn. księgarnia, jakiś sklep internetowy?), ale nigdzie tego u mnie nie ma, a książki które mam cudem udało mi się kupić ;). I jak napisałam - ponad 100 (chyba coś koło 150) kart, filmy (I i II część, III niedługo będę miała), muzyka z filmu, oraz zwiastuny i reklamy zajmujące razem ponad 300 mb. I dwa pierścienie, ii... chyba tyle ;).

Nie czytałam "Pierścienia Mroku". Prawdę mówiąc nie mam zamiaru czytać niczego co jest kontynuacją WP a nie jest autorstwa Tolkiena. Tak samo nie byłam zadowolna z całkiem "niezależnych" książek o elfach, troszkę tylko wzorujących sie na WP (jedna miała chyba tytuł Kamienie elfów czy coś takiego...)... ale spodobała mi się książka pt. "Magiczny świat Władcy Pierścieni" Davida Colbert'a. Polecam - można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy :idea:.

Chcesz przepis na Lembasy :idea:? Sprawdzony przeze mnie osobiście :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #16 : 2004-01-11, 19:44 »
A ja Władcy nie czytałam...

Olcia- Noo zachowuja sie jak elfy :P Jak bede miala klasowa fote to pokaze :P
Zapisane

psotka

  • Gość
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #17 : 2004-01-11, 19:58 »
mozecie pograc jako elf, zreszta nie tylko elf ;) na telnet cygnus.mud.pl 4444 lub laczac sie z serwerem cygnus.mud.pl 4444 jakims programikiem do mudowania;) np. tintin, zmud czy tf;)

pozdrawiam ;)

Elfka Amandile ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #18 : 2004-01-11, 22:01 »
mamy własną grupę! Wszyscy Miłośnicy Fantastyki & Elfowie - dołączcie do nas :diabelek:! Podziękujmy ładnie Xeite (Xeitowi? :lol:) za przyklejenie tematu i stworzenie grupy :prosze: :prosze:. Dzięęęęękuuuujeeeeemyyyyyyy :wink:.
Zapisane

LuisE

  • Gość
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #19 : 2004-01-11, 23:09 »
a czy my, rycerze Jedi też się tu możemy wkleić? było nie było trochę wspólnego mamy ;)
jak są jacyś fani SW tu to zapoznam chętnie!!!  :idea:
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #20 : 2004-01-12, 08:06 »
No ja jestem fanem fantastyki i sci-fi jednoczesnie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #21 : 2004-01-12, 09:26 »
fantastyka i s-f tylko nie wiem co bardziej... kreci mnie to i to :)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Ash

  • Gość
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #22 : 2004-01-12, 09:32 »
Osobiscie wole fantastyke, ale s-f nie pogardze ;)  
Przy czym chyba wiecej mam z Rohanczykow niz z elfow  :P (to a propos fantastyki  :wink: )
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #23 : 2004-01-12, 11:27 »
No to ja tez sie dolacze :)
Zapisane

kasia

  • Gość
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #24 : 2004-01-12, 11:29 »
Fantastyka, za s-f jakoś nie przepadam :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #25 : 2004-01-12, 14:08 »
fajnie że tylu wielbicieli fantastyki jest na forum :wink:. Mam nadzieję że nasze dyskusje będą dłuuuugie i ciekawe :wink: 8).

namaarie :wink: ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Re: Miłośnicy fantastyki & współcześni Elfowie - łączmy
« Odpowiedź #26 : 2004-01-12, 14:47 »
Cytat: olc!a
Ten topic to miejsce spotkań wszystkich miłośników fantastyki, a w szczególności współczesnych Elfów. Elfowie to wymierający gatunek, jednak wierzę, że kilku z nich na ziemi zostało :wink:
No więc - łączmy się!!!!!!!!!

;)


He he, ja mam tylko prosbe, zeby mi ktos wyjasnil, co to sa wspolczesne Elfy  :P
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #27 : 2004-01-12, 14:51 »
Cytat: olc!a
Elfowie to wymierający gatunek, jednak wierzę, że kilku z nich na ziemi zostało


- oto współcześni Elfowie :wink:

chyba :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

olc!a

  • Gość
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #28 : 2004-01-12, 15:26 »
Dokładnie Norris :) Współcześni Elfowie to tacy, którzy są Elfami w głębi duszy :lol: ;)

Ja też wolę fantastykę, s-f jakoś nie za bardzo... Ale może być :wink:
Cytat: Norris
Encyklopedię Śródziemia (gdzie kupiłaś? - tzn. księgarnia, jakiś sklep internetowy?)
Dostałam :) Nie mam pojęcia, gdzie kupiona. W Empiku chyba powinnaś znaleźć cosik takiego ;)
No taaak zapomniałam o filmach :) Na razie tylko VHS, ale niedługo już 'zmienię' na DVD :)
Cytat: Psotka
mozecie pograc jako elf, zreszta nie tylko elf  na telnet cygnus.mud.pl 4444 lub laczac sie z serwerem cygnus.mud.pl 4444 jakims programikiem do mudowania;) np. tintin, zmud czy tf;)
Szczerze mówiąc to nie wiem nawet o czym mówisz :oops: :oops:

PeeS Fajne, że tylu nas jest 8) 8)
No to Norris udało siem nam ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Miłośnicy fantastyki i współcześni Elfowie - łączmy się!
« Odpowiedź #29 : 2004-01-12, 15:46 »
w głębi duszy :kocham: jak to pięknie brzmi ;) :lol:

niedługo będę się wybierała w strony Empika (czy Empiku? ;)) (daleko mam :() więc zobaczę :wink:. Dzięki ;).

ja też nie bardzo wiem o czym pisze Psotka :oops:. Xeite nam wyjaśni :P :diabelek:. Albo Psotka... ;)

Cytuj
No to Norris udało siem nam

takk, udało się 8) 8) :wink:

ponawiam pytanie: Olc!u, chcesz sprawdzony przepis na lembasy? :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 21   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 27 zapytaniami.