Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Biała pamka na oku :(:(:(:(:(  (Przeczytany 14762 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monia i Zara

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« : 2004-05-25, 14:25 »
Witajcie!
Na forum jestem od ... kilku minut ... Jest na prawdę niezłe :wink: :) Mam 1,5 rocznego królika miniaturkę rasy baran... Kilka dni temu, zauważyłam, że na prawym oczku ma taką białą plamkę, która się jakby rozpływa po oku ... wyglada to jak nieiwelki stadium zaćmy (tak mi sie wydaje :(:(:(:() ...  :|  Oczywiście jutro ide do wta, ale chciałabym sie spytać czy ktoś z Was miał stycznosć z czymś takim ??? Za każdą odpowiedź bardzo dziekuję :)
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #1 : 2004-05-25, 14:28 »
Szkoda że nie moge ci pomóc ale moze napisz PW do Grini ona sie zna na królikach bardzo dobrze.....
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Cathycash

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #2 : 2004-05-25, 16:47 »
Najprawdopodobniej właśnie zaćma.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #2 : 2004-05-25, 16:47 »

mru-mru

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #3 : 2004-05-25, 17:19 »
Monia, idź koniecznie do pani Wojtyś
jeżeli nie znasz, to podaję namiary na lecznicę

dr Milena Wojtyś
ul. Klemensiewicza 7
Warszawa
664 66 88
dr Wojtyś przyjmuje: pn, śr, pt 15-20 oraz wt, czw 8-15 i dyżury w soboty i niedziele, ale trzeba zadzwonić i zapytać czy akurat ma dyżur
mail: milena-wojtys@acn.waw.pl
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #4 : 2004-05-25, 18:01 »
Dobry jest też doktor Maciej Miklusz z kliniki Przy Bażantarni (ursynów)
Zapisane

ngL

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #5 : 2004-05-25, 18:04 »
U większości zwierząt białe plamki na oczach oznaczają zaczątki slepoty. Jeślli białe plamki trzymają się na okiu dość długo - nie powiększając się - jest możliwość, że zwierzak widzi ale popieram to, co piszą ludzie wcześniej - jak najszybciej do weta bo może się zdarzyć, że któregoś dnia obudzisz się i zobaczysz, że króliś ma całe oko białe (praktycznie przeźroczyste).
Powodzenia
Zapisane

Monia i Zara

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #6 : 2004-05-25, 22:38 »
Do weta moge pójsc dopiero w czwartek  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  A miał ktoś stycznoc z takim przypadkiem ?????????:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Zapisane

Kira

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #7 : 2004-05-25, 22:57 »
:( ja mam teraz ślepnącego chomika.... :( Podrzucony mi pod drzwi wczoraj egzemplarz.... :( Ze ta plamka u niego jest juz spora...poprostu zasze sieodwraca i patrzyna jedo oko... :(  a ten dodatkowojeszcze nie ufny jest.....
mam pytanieczy stres moze przyspieszyc Starzenie sie chomika... :roll:  bo tak on zle nie wyglada natomiastchyba byl wykańcany przez kogoś.... :?
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #8 : 2004-05-26, 02:35 »
Mialam kiedys stycznosc, ze swinka z biala plamka na oku. Na szczescie okazalo sie to tylko uszkodzeniem /bardzo prawdopodobne, ze pomyle nazwe/ rogowki i udalo sie to wyleczyc mascia i kroplami.

W kazdym razie powinien to obejrzec i zbadac wet.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #8 : 2004-05-26, 02:35 »

Grinia

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #9 : 2004-05-26, 08:46 »
Czy ta plamka to tak jakby pęcherzyk na rogówce? (rogówka - przezroczysta 'błona' pokrywająca oko). Czy może ta plamka jest gdzieś głębiej? Może to odbarwienie na tęczówce? Czy zmienia swoje położenie na oku?

Przyjrzyj się i opisz jak to wygląda. Możesz wziąć królika pod mocniejszą lampę i to obejrzeć.

Jakby co, to też polecam dr Wojtyś. Zna się na królikach jak mało kto.
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #10 : 2004-05-27, 18:10 »
Mój śp. królik Siwek miał podobny przypadek. Z tym tylko, że plamka na oczku zrobiła się od ukłucia źdźbłem sianka. Plamka początkowo była czerwona, ale po przeprowadzonym leczeniu (lek- Gentamincina bodajże) plamka zrobiła się biała, ale nie powiększała się.
Zapisane

m a l g o c

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #11 : 2004-05-28, 22:55 »
Cholka Twoj krolis pokical teczowym mostkiem ?  :(
Zapisane

Kira

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #12 : 2004-05-28, 23:02 »
:(  :( Bylaś u weta??co doradził czy stwierdził coś nowego..??
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #13 : 2004-05-29, 14:22 »
Cytat: m a l g o c
Cholka Twoj krolis pokical teczowym mostkiem ?  :(

Tak, niestety nic nie dało się zrobić, by go uratować :( Wszystko stało się tak nagle :( Ale to nie było spowodowane problemem z oczkiem. Ono zostało wyleczone...
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #14 : 2004-05-29, 14:53 »
cholka przykro mi :( Kondolencje...

czy ten lek nie nazywal sie gentamycyna?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #14 : 2004-05-29, 14:53 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #15 : 2004-05-29, 14:57 »
Tak, Aluniek pisałam nazwę tego leku kilka postów wyżej. Faktycznie była to Gentamicina.
Zapisane

Monia i Zara

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #16 : 2004-05-30, 12:03 »
hmm... Jak bylam u weta, to stwierdzij, ze moga ale NIE MUSZA, być obiawy jakiejś choroby (nie pamiętam nazwy, bo byla jakas dziwolagowata), która prowadzi to paralizu kończyn i czesto niestety do smierci :(  :(  :(  :( No i mój króliś przez trzy dni dostawal lekarstwo, jutro bedzie mial badanie moczu... Dodatkowo jeszcze okazalo sie, żemój królis -KICEK to dziewuszka:) no .... a waga, wstyd sie przyznać mój mały grubasek waży, 3kg :shock:  ahhh... no i jeszcze ostatnio zauważyłam, że ma strupki na uszach i na grzbiecie, i wet powiedzial, ze to po szzepieniu, na MYXOVAC. czy wasze krolisie tez maja takie strupki,??
Zapisane

mru-mru

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #17 : 2004-05-30, 13:16 »
Cytat: Monia i Zara
no i jeszcze ostatnio zauważyłam, że ma strupki na uszach i na grzbiecie, i wet powiedzial, ze to po szzepieniu, na MYXOVAC. czy wasze krolisie tez maja takie strupki,??


Tak, to myksomatoza poszczepienna, sama przejdzie w przeciągu tygodnia, no może dwóch. ;)
Zapisane

Tonks

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #18 : 2004-05-30, 15:59 »
Zaćma, paraliż początkowe stadium sama wiem bo przechodził to mój chomik.
Dobrze że poszłaś ale zaćma nawet szybko wykryta może nadal się rozwijać.
Wet nie dał Ci żadnych kropelek do oczek twojego królisia?
Zapisane

wistra

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #19 : 2004-05-30, 16:01 »
Ja ci powiem .. On sobie coś wbił w oczko . Do weta i to pędem . Moja świnka miała coś takiego, wyleczyłam, ale tydzień potem odeszła ode mnie :(
Zapisane

Grinia

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #20 : 2004-05-30, 20:25 »
Cytat: wistra
Ja ci powiem .. On sobie coś wbił w oczko . Do weta i to pędem . Moja świnka miała coś takiego, wyleczyłam, ale tydzień potem odeszła ode mnie :(


Co za za przeproszeniem bzdura.


Mykso poszczepienna nie powinna być groźna,  strupki same odpadną. Czy ten wet to wysunął jakąś konkretną diagnozę? Bo że to są objawy 'jakiejś' choroby to każdy może stwierdzić.

Gdzie jeździsz do weta?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #20 : 2004-05-30, 20:25 »

wistra

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #21 : 2004-05-31, 08:23 »
Mówie powarznie, to było tak, że zobaczyłam, że ma plamke na oku, szybciutko do weta, dostała jakieś tam kropelki do oczu, oczko się ładnie zagoiło, a potem wzdęło jej brzuszek, i umarła na moich rękach, w drodze do weta  :cry:
Zapisane

Monia i Zara

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #22 : 2004-05-31, 14:47 »
Cytat: Grinia



Mykso poszczepienna nie powinna być groźna,  strupki same odpadną. Czy ten wet to wysunął jakąś konkretną diagnozę? Bo że to są objawy 'jakiejś' choroby to każdy może stwierdzić.

Gdzie jeździsz do weta?


Witam!
Napisalam, ze wet stwierzdził, ze są to obiawy jakiejś choroby ... chodzilo mi o to, ze zapomnilam nazwy (nie mam pamięci do nazw, szczególnie chorób;/;/;/;) ...  ahh... no i teraz sobie przypomnialam, że to wirusowa choroba .... A Wy zamiast mnie pociaszać, mnie jeszcze bardziej dołujecie, mówiąc, że Wasze zwierzątka, na takie choroby umierały :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: Dzis jade do weta aby zawieźć mocz królisia ...

A jesli chodzi o to gdzie jeżdże do weta to podaję adres :
LECZBNICA WETERYNARYJNA "OAZA"
ul. bellottiego 1/8
strona internetowa : www.lecznica-oaza.prv.pl
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #23 : 2004-05-31, 16:31 »
Monia, na pewno wszystko będzie dobrze :) Jak wrócisz od weta, zdaj Nam relację.
Zapisane

Monia i Zara

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #24 : 2004-05-31, 16:36 »
Nio i klapa :(  ... ojcu przyjezdża dopiero ok. 18.30 :grr: , a klinika czynna tylko  do 19  :(  a w dodatku mam  tyle roboty ... no ale mam nadzieje, że to raczej duzo nie zmieni, bo jutro jade na 100000000000000000000 % !!!! ale najpierw musze pobrac mocz /;/;/
Zapisane

Grinia

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #25 : 2004-06-01, 08:05 »
Mogę coś doradzić? W OAZIE nie ma teraz wetki króliczej (dr.Lewandowskiej) bo poszła na urlop macierzyński. A te dwie dziewczyny co tam pracują to średnio się znają. Jeśli jesteś z Wawy to pojedż na ulicę Klemensiewicza 7. Tam przyjmuje dr. Wojtyś, też jest specjalistką od króliczków.

Tel do kliniki: 664-66-88, czasem trzeba długo podzwonić zanim ktoś odbierze. Dr Wojtyś przyjmuje: pn., śr., pt. 15.00-20.00, a w wt. i czw. 8.00-15.00. Polecam!!! Jeśli chodzi o soboty i niedziele to trzeba zadzwonić kiedy ma ona dyżur. Powodzenia!

pzdr
Zapisane

Kira

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #26 : 2004-06-01, 10:44 »
:( czxekamy na info .i trzymamy kciuki za królisia :)
Zapisane

Monia i Zara

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #27 : 2004-06-04, 22:17 »
A więc (nie zaczyna sie słowa od "a wiec" ale jak inaczej zacząć??:)) z oczkiem na razie sie chyba trochę poprawiło, kroliś widzi na to oczko ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedz #27 : 2004-06-04, 22:17 »

Kira

  • Gość
Biała pamka na oku :(:(:(:(:(
« Odpowiedź #28 : 2004-06-05, 15:07 »
:) ale u weta byłaś...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 27 zapytaniami.