Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Schronisko dla zwierząt :) czy :(  (Przeczytany 14937 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Scorpio

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #30 : 2004-06-09, 17:22 »
Byłam w schronisku niedawno. Chciałam z koleżanką pooglądać psy i dać im jedzonko(specialnie kupione dla nich) ale nas nie wpuścili. Biedne pieski. Czy nie uważacie że najbardziej szkoda jest tych szczeniaczków?? Puszczone pieski w schronisku proszą o troskę przez ogrodzenie. :cry:  :cry:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #31 : 2004-06-09, 19:55 »
Mi szkoda wszystkich psów, ale najbardziej tych starych... Szczeniaki jeszcze ktoś przygarnie, najczęściej szybko się 'rozchodzą', a takie staruszki czy nawet dorosłe psy powyżej 3 czy 4 lat przesiedzą w schronisku do końca swoich dni... Chyba, że znajdzie się ktoś, komu wiek nie przeszkadza, ale to się nie zdarza często. Ludzie mając wybór: słodki szczeniak, którego można jeszcze bez większego trudu ułożyć czy dorosły pies po przejściach, z 'narowami', wiadomo, co wybiorą...
Zapisane

Nicka

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #32 : 2004-06-09, 23:07 »
No u mnie tez jest daleko....w sopocie i jeszcze nie chca wotontariuszy :[
Zapisane

Forum Zwierzaki

Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedz #32 : 2004-06-09, 23:07 »

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #33 : 2004-06-10, 14:08 »
ja wziełam staruszka, i bardzo dobrze mi z nim :). Schronisko to niestety " :( "
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Scorpio

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #34 : 2004-06-12, 19:02 »
No tak strarsze psy mają mniejsze szanse na trafienie do domu :( . Jeśli ktoś chce mieć psa nie tak bardzo długo to chyba lepiej mu byłoby kupić starszego, już to chyba lepsze niż kupowanie pieska małego który ma długie życie (później mogą go wyrzucić :cry:  :cry: )
Zapisane

Emilka

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #35 : 2004-06-12, 19:10 »
podejscie personelu schronisk jest okropne, wyobrazcie sobie ze jestem jedna osoba ktora wyprowadza tam psy czasami tez dochodzi moja kolezanka, to straszne ze nie chca pomocy :(
Zapisane

olc!a

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #36 : 2004-06-12, 21:22 »
To nie chodzi o to, że ktoś nie chce mieć psa zbyt długo :roll: To raczej kwestia współczucia. Ja też nie wzięłam ze schroniska szczeniaka. Dlaczego? Bo szczeniak ma większe szanse na adopcję. Poza tym niewielu ludzi decyduje się na wzięcie dorosłego, dużego psa i w sumie nic dziwnego - to spore ryzyko. Ja wolę dać szansę temu, który może od kogoś innego tej szansy nie otrzymać niż wziąć zwierzaka, który prawdopodobnie prędzej czy później i tak pójdzie do nowego domu.
A stare psy najbardziej zasługują na kochający dom. Niech zaznają miłości chociaż przez ten krótki czas, który im pozostał.
Zapisane

Scorpio

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #37 : 2004-06-12, 22:00 »
A jeśli chcesz wziąść psiaka- dziewczynkę starszą która ma szczeniaczki to co??... bierzesz??
Zapisane

olc!a

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #38 : 2004-06-12, 23:42 »
Mój post zniknął :?:

Suk szczennych schronisko nie oddaje do adopcji.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedz #38 : 2004-06-12, 23:42 »

Koira_Dżeki

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #39 : 2004-06-13, 09:13 »
Może suk nie, ale z eszczeniakami jest zupełnie odwrotnie  :twisted:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #40 : 2004-06-13, 11:20 »
Ja też wzięłam starszego psa, właśnie z tych powodów, które podała Olc!a. Toffik ma już ok. 10 lat, ale trzyma się doskonale. Mam nadzieję, że jeszcze długo będziemy razem. Starszy zwierzak jest też odpowiedni dla starszych osób, które mogą nie sprostać wymaganiom pełnego wigoru i siły psiaka. Warto pokochać staruszka!  :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Johny

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #41 : 2004-06-13, 12:53 »
Starszy pies nie ma takich wymagań,więcej leży,młody stale chce na dwór
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #42 : 2004-06-13, 13:18 »
Miałam kiedyś starszego pieska, który zawsze był "gotowy do drogi". Aż do końca, tzn. do 12 roku życia potrafił szaleć cały dzień w lesie. Miał niespożytą energię. Chyba był wyjątkowy. Generalnie to prawda, że starszy psiak więcej odpoczywa i nie wymaga od człowieka ciągłej aktywności, ale niestety może niedomagać i z tym też trzeba się liczyć.
Zapisane
IBDG Wrocław

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #43 : 2004-06-13, 13:20 »
Kazdy pies jest inny, nie znaczy ze starszy jest mniej aktywny :P
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Scorpio

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #44 : 2004-06-13, 19:41 »
Suczka moich zmajomych jest mało żywa, a kiedyś była. Czy to z powodu starości(jest już sporo lat u tych znajomych) czy może dlatego że ma chorą wątrobe (bo ma)??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedz #44 : 2004-06-13, 19:41 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #45 : 2004-06-13, 19:56 »
Pewnie z obu powodów. Jeśli dokucza jej wątroba, trudno, żeby hasała.
Zapisane
IBDG Wrocław

Scorpio

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #46 : 2004-06-13, 20:35 »
Dobra, ale wróćmy do schroniska:
Piszemy teraz na początku:myślę, że :)  lub:(albo nie wiem i z jakiego powodu tak myślicie a nie inaczej. Potem jak już ktoś powie :) lub :( to mówi co mu się podoba chyba że zmieni zdanie. OK?? mOże tak być??
Zapisane

olc!a

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #47 : 2004-06-13, 22:02 »
Z jednej strony :) bo daje zwierzakom szansę; mało kto weźmie zwierzę prosto z ulicy, już prędzej pójdą do schroniska i wezmą odrobaczone, zaszczepione. Poza tym w schronisku zwierzaki mają przynajmniej jako taki dach nad głową, regularne posiłki, no i nikt nie rzuca w nie kamieniami, nie znęca się nad nimi... Z drugiej strony niestett :( bo nie ma tam dobrych warunków, są przepełnione, jest straszna bieda... Itd itd...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #48 : 2004-06-13, 23:33 »
Mój kolega i kuzyn adoptowali piesiki ze schoniska w Krakowie.
Pracownicy "wciaskali" im kit o tych zwierzakach, byle tylko wydać.
Sunia kuzyna, która miała być małym i wesołym pieskiem dla dzieci okazała się przerażonym trzęsącym biedactwem. Nie wiem co oni jej w tym schronisku zrobili  :grr: , ale jak widzi człowieka to się cała telepie i tuli przed dotykiem, co ciekawe to dzieciom ufa i próbuje się z nimi bawić. Po pewnym czasie napewno nabierze zaufania do dorosłego człowieka.
Sunia kolegi też jest strasznie przerażona, podobno była w schonisku ponad rok. Została zabrana z tamtąd dzisiaj. Jest strasznie brudna i śmierdząca, weterynarz nie pozwolił jej kąpać przez 2 tygodnie, nie wiem dlaczego  :? Była strasznie głodna i ma w pysku czerwone ślady jakby kraty gryzła czy coś   :? . Biedactwo jest tak spragniona dotyku, że do każdego się tuli.
Kolega opowiadał mi, że psy tam proszą o to żeby je zabrać. Np. jeden jak go zobaczył to przyleciał do niego z miską w pysku, bo nic innego nie mógł znaleźć jakby mówił : patrzja sam moge ci coś podać  :( . 2 małe pieseczki próbowały się przez kraty przecisnąć byleby tylko zwrócono nie nie uwagę  :(
W dzisiejszym dniu kilka psiaków znalazło nowy dom  :) Nawet jakaś pani zaadoptowała chorego pieska  :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #49 : 2004-06-14, 14:15 »
W schronisku nic jej nie zrobili, raczej przedtem. W schronisku nikt się nie znęca nad zwierzętami. A to, że się trzęsie, jest przestraszona i wychudzona - nie można liczyć na to, że pies ze schroniska od razu będzie zachowywał się normalnie. Chuda, bo w schronisku jest jeszcze kilkadziesiąt, a może kilkaset psów do wykarmienia. A forsy brak. Śmierdzi, bo nie sposób sprzątać codziennie tylu kojców. Spragniona dotyku, bo nikt nie chodzi od psa do psa i ich nie głaszcze. Nie ma na to czasu, i tak jest dużo roboty. Psy proszą, żeby je zabrać - to chyba nic dziwnego. schronisko to nie jest willa z basenem, nie ma tam luksusu ani (co najważniejsze) miłości. Nie da się tego tak zorganizować. To chyba normalne, że każdy pies chce mieć swojego własnego pana i nie chce przebywać dalej w klatce?

Co do 'wciskania' - nie byłam w krakowskim schronisku, ale normalnie jest tak, że pracownicy sami mówią, czy pies się nadaje, czy nie. Po co? Żeby nie trafił do schroniska spowrotem, bo zaatakował pańci kota czy uciekł z ogrodu przez płot.
Zapisane

Johny

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #50 : 2004-06-14, 16:59 »
Kesi,najlepsza pomoc schroniskom to branie z nich zwierząt i nierozmnażanie swoich zwierząt,sterylizacja,co z tego,że np. twoja suczka czy kotka jest ładna i chciałabyś mieć od niej szczenięta,czy kocięta,nawet jak znajdziesz im domy,to nie masz pewności,czy któryś nie trafi  do schroniska i nie trzeba młodych dla zdrowia,to jest mit i przez to są przepełnione schroniska,powinni obniżyć ceny sterylizacji,a także kastrować i sterylizować koty i psy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedz #50 : 2004-06-14, 16:59 »

olc!a

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #51 : 2004-06-14, 17:30 »
Sterylizacja i kastracja niehodowlanych zwierząt powinna być obowiązkowa. Tylko kiedy my do tego dojdziemy... (my w sensie Polska, polskie prawo i ci, którzy je ustanawiają)
Zapisane

Scorpio

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #52 : 2004-06-14, 20:26 »
W hodowli jest chyba lepiej niż w schronisku, co nie?? Tam nie trafiają pieski z ulicy tylko rodzą się nowe i tak dalej. Nowe szczeniaki czasami powinny się rodzić, oczywiście nie po to aby potem trafiły do schroniska tylko aby jakiś gatunek rzadki się rozrastał. Sama już nie wiem czy to dobrze. Chciałabym aby wszyscy kochali pieski i nie tylko je, wtedy pieską i nie tylko im byłoby lepiej. Chciałabym być wolontariuszką, ale psy mnie nie lubią tak to odczuwam :cry:  :cry:  nie wiem dlaczego, ale zawsze na mnie szczekają. Jak myślicie co świadczy o tym że pies jest zadowolony, czy to że marda ogonkiem czy co innego?? :?:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #53 : 2004-06-14, 20:40 »
Oczywiście, że w hodowli lepiej. Co innego, jeśli mówimy o pseudohodowli. Nowe szczeniaki powinny się rodzić, o ile są chciane. I jeśli schroniska zaczną świecić pustkami.
Każdy właściciel niehodowlanego zwierzaka (czyli bez rodowodu lub z jakichś względów nie nadającego się do hodowli) powinien wykazać się odpowiedzialnością i nie rozmnażać swojego pupila, a najlepiej - wykastrować/wysterylizować go. Niektórzy powiedzą 'gdyby tak wszyscy robili, to na świecie nie byłoby kundelków'. Kundle/dachowce były, są i zawsze będą. Choćbyśmy nie wiem jak się starali, zawsze znajdzie się ktoś nieuświadomiony lub po prostu głupi, kto tę swoją sukę czy kotkę dopuści 'bo trzeba' (co swoją drogą jest kompletną bzdurą). Niemało takich. Więc przynajmniej my, świadomi i odpowiedzialni, powinniśmy 'świecić przykładem' i nie pozwalać swoim ulubieńcom na rozród. Im to do szczęścia niepotrzebne.
Amen :lol:

Aha a co do Twojego pytania.
Merdanie ogonem niekoniecznie świadczy o tym, że pies się 'cieszy', ale o tym już nie będę się rozpisywać ;)
Psy w schronisku zawsze szczekają, nawet kiedy wchodzi ich opiekun. Tak to już jest - jeden zacznie, a zaraz za nim wszystkie.
Jeśli chcesz być wolontariuszką, to powinnaś spróbować :) Na początku, zanim psy się do Ciebie przyzwyczają, możesz zająć się np kotami lub szczeniętami. Później, po jakimś czasie będziesz mogła już z pieskami wychodzić :)
Zapisane

Scorpio

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #54 : 2004-06-14, 21:14 »
Cytat: olc!a
Więc przynajmniej my, świadomi i odpowiedzialni, powinniśmy 'świecić przykładem' i nie pozwalać swoim ulubieńcom na rozród. Im to do szczęścia niepotrzebne.


Trzeba to powiedzieć innym. :lol:  :?  Ale jak?
CZy we wszystkich schroniskach są miejsca dla zwierząt ogrodzone ogrodzeniem czy raczej są klatki czy coś takiego?
jak psy z baaaaaaardzo krótkim ogonkiem oświadczają że się cieszą (no chyba że to nie ich zwyczaj, machanie ogonkiem gdy się cieszą).
Jak myślicie, czy w schroniksu by przyjęli jedzenie dla psów? sorry że tak często pytam ale jakoś muszę się upewnić. :oops:
Jak często należy przychodzić do schroniska jak się jest wolontartiuszką?
Zapisane

olc!a

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #55 : 2004-06-14, 21:25 »
Machanie ogonem niekoniecznie świadczy o tym, że pies się cieszy (sorry, że się powtarzam). Odwołuję do literatury ;)

Nie wiem jak we wszystkich schroniskach, ale zazwyczaj są kojce.

W schronisku przyjmą jedzenie z otwartymi ramionami.

Jeśli chodzi o wolontariat, to musisłabyć to uzgodnić z kierownikami schroniska. Wolontariat to nie jest praca jako taka (nie ma wynagrodzenia etc). Pracujesz, bo chcesz. także nie sądzę, żeby ktoś tam stawiał wymagania vo do tego, jak często masz przychodzić. Przyjdziesz, kiedy będziesz mogła.
Zapisane

Scorpio

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #56 : 2004-06-14, 22:04 »
Acha czyli to tak jest. Zobacze co tam da się zrobic dla schroniska! ;)
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #57 : 2004-06-14, 22:15 »
EJ , a jak to zostać wolątarjuszką? "Hej, nazywam się Magda i chcę być wolątarjuszką" Nie wiem....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedz #57 : 2004-06-14, 22:15 »

Johny

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #58 : 2004-06-14, 22:45 »
Psy w schronisku szczekają,bo chcą,aby ktoś zwrócił na nie uwagę
Zapisane

Grinia

  • Gość
Schronisko dla zwierząt :) czy :(
« Odpowiedź #59 : 2004-06-15, 09:49 »
A jak to jest z wzięciem kociaka ze schroniska? Ktoś wie jak to wygląda?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 27 zapytaniami.