Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: odczulanie na łydki  (Przeczytany 7495 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ritka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #60 : 2004-06-05, 21:22 »
k_cian, mnie też  :lol:

inwersja, a czemu sama Oktawia nam o tym nie mówi? poza tym żeby koń szedł do przodu powinien być rozluźniony i na odwrót.  ja np. nie potrafie jeździć na koniu, który ma łeb wysoko, a długi jest jak z Wrocławia do Krakowa. Na takim skakać też nie można...
A ze zdjęć widać naprawde dużo. Zdjęcia są bardzo często pozowane i obiekt który znajdu sie na zdjęciu chce wyjść jaknajlepiej. :wink:
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #61 : 2004-06-05, 22:05 »
uhh.... :?  :? sie nie miło zrobiło...powiedzcie co uwazacie ze pomoże na przyszłość,ale dajcie dziewczynie spokój :? macie wiecej doświadczenia,więcej jeździcie,ćwiczycie różne elmenty na tym samym koniu-widzicie różnice i efekty,macie dobrych trenerów lub same jesteście za latami praktyki i bardzo dobrze trenujecie swoje konie...ale nie każdy tak ma.nie rozumiecie że dziewczyna nie jest tak doświadczona jak wy ale też nie jest poczatkująca żeby całkiem zepsuć konia(chociaż czasem nawet ci "zaawansowani" są w stanie zepsuć).jeśli na tych koniach jeżdżą początkujące dzieci to ona napewno czegoś więcej nauczy tego/te konie.w końcu to lepiej zeby ona na nich jeździla niz nikt oprócz początkujących,zawsze coś tam poprawi,nauczy.
nie mówie że nie macie racji.bo macie.ale jeśli młodym koniem nie zajmuje sę instruktor,a ten instruktor daje konia takiej osobie,to jeśli jest odpowiedzialny to napewno wie co robi.ja też teraz zajmuje się młodym koniem.nie mowe ze nie robie błędów.ale nawet najmniejszy błąd staram się jak najszybciej korygować.i naprawde widać wyraźne postępy.bo gdyby nie ja koń by stał.
bo na dobrego i ułożopnetgo konia to każdy głupi może wsiąść.....
Zapisane

Ritka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #62 : 2004-06-05, 22:08 »
nieprawda, bo mój jest ułożony i jakoś dużo osób nie potrafi na nim zagalopować. Żeby na nim zagalopować trzeba go skrócić, a jakoś tak dużo ludzi tego nie potarfi zrobić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #62 : 2004-06-05, 22:08 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #63 : 2004-06-05, 22:24 »
nie mówie tu o galopowaniu.twój koń akurat taki jest.ale mówie tu o przypadkach kiedy masz konia który na prawie każdego reaguje tak samo,konia profesora,na guziki..a wsiądzie na bardziej narowistego czy młodego i NIC nie umie zrobić.



Cytuj
koń zebrany, albo przynajmniej głowa w dole

 a tak apropo czemu na tym zdjęciu(emblemat)masz(nie wiem czy ty czy kto inny)tak nisko ręce,i tak szeroko,a koń "nie ma nawet głowy w dole"???tylko stoi jak tramwaj??? :?  :?

ej no sorry,ale troche umiaru by się przydało.nie wszyscy są idalni.. :? i nie krytykujcie we WSZYSKIM tych co są mniej doświadczeni od was.. :roll:  :?:
Zapisane

awangarda

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #64 : 2004-06-05, 22:50 »
ee wiecie co wam powiem gl;upie jest wasze gadanie i tyle... nawet niewiecie jak sie ubrechtalam jak czytalam te wasze wypociny "ona jezdzi supper" to dlaczego kon pod nia wyglada jak wyciagniety z pryczki po 6h zapiepszu?? rozwleczony jak z kielc do krakowa i leb niewiadomo gdzie+postawa jezdziecka... wyglada super...ehehe szczeze mowiac tez bym wam nemki do jazdy niedala... i ziema to niejst wywyzszanie a normalna sprawa ze po prostu jak ktos nieumie pewnych elemetow to niejzdzi na koniu od ktorego sie czego wymaga.,.. pozatym powiem wam ze gadanie "ona jezdzi dobrze, super itd" "ma super dosiad" itp pierdoly jest smieszne i zalosne... wiecie jak wyglada dobt dosiad?? nie?? spojzcie jak siedzi Anky.... chcecie zobaczyc jak wyglada super jazda?? pogogladajcie sobie Pessoe i wtedy wiecie co stwierdzicie?? ze gownbo umiecie bo tak jest prawda... zadna sztuka siedziec i galopowac na koniu...
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #65 : 2004-06-05, 23:01 »
dziekuje newada za pomoc :) a jesli chodzi o Lune i jak to okreslilas "trzymanie glowy w dol" to powiem tyle,ze kon jest mlody,ma straasznie intensywny zad,jak sie na niej jezdzi to ma sie wrazenie,ze ma z przodu krotsze nogi niz z tylu.przednie lopatki ma mniej "wyrobione",mniej intensywne do takiego zadu i jakie kolwiek zebranie nie chodzilo w gre poniewaz wtedy koniu trudniej wyciagnac przednie nogi,a jej nozki nie nadazaly :P i gdy tylko probowalam rozluznic jej potylice momentalnie zad schodzil jej w bok.obecnie jezdze na niej od 4 miesiecy i lopatki z przodu sie troszke wyrobily,wiec moge zaczac mowic o jakim kolwiek zbieraniu jej.

p.s.euphoria,zanim cos napiszesz to spojrz na siebie :)
http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=1653&mode=previous
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #66 : 2004-06-06, 00:07 »
Przednie lopatki? A od kiedy kon ma jakies inne lopatki?
W ogole to, co napisalas jest ... ehh... szkoda gadac!
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #67 : 2004-06-06, 08:50 »
a "moja" ukochana Albanka est typowym koniem do rekreacji...reaguje na głos, jak np pani A powie hop kłus, to ona zaczyna kłusować. jednak ja chce się czegoś nauzyć i staram się raczej malo poleceń głosowych a jak najwięcej wlasnymi staraniami. I np. o wiele bardziej wole pewną, spokojną Albanę niż takiego Jorga, co jak nie czuje na sobie porządnego jeźdźca to zrzuca i ucieka...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #68 : 2004-06-06, 08:59 »
po pierwsze chciałam zauważyć że odkąd pamiętam nie miałam trenera a z instruktorem jeździłam póki nie miałam konia

po drugie - nie krytykuje każdego i we wszystkim, krytykuje oktawię bo oktawia mówi jedno, widać drugie po wszystkim co mówi i po zdjęciach a inna sprawa że potem sama zaczyna sie plątać

po trzecie - oktawia, zad ma wyrobiony?bo przód niżej? a ja myślałam że każdy koń sam z siebie idzie bardziej na przód, tzn ma środek ciężkości z przodu a co za tym idzie przód jest obniżony i cała sztuka w tym żeby podnieść przód a opuścić zad,przód ma być lekki... to na celu ma zebranie, wtedy bardziej wykorzystuje się zad i to z niego idzie cała energia i to jest bardzo ważne nie tylko w ujeżdżeniu ale i w skokach , konia powieszonego na przodzie nie skoczysz tak jak trzeba bo ci skosi przeszkodę przodem :P






co do emblematu ritki..nie wiem niech sama się wypowie, ale jak na moje oko to zdjęcie przed lub po zawodach kiedy dziewczyna se siedziała rozluźniona na koniu i nie próbowała w przeciwieństwie do innych ustawiać konia do zdjęcia co i widać bo wodze są luźne..a czemu koń nie ma głowy w dole? dla mnie to nic dziwnego, mój koń też jak se stoimy na luzie i nie pracujemy rozgląda się dookoła, tu się zapatrzy, tam się zapatrzy...zresztą to i po uszkach widać że zwróciła na cos uwagę ;) przynajmniej dla mnie tak to wygląda po tym zdjęciu co ritka pokazywała

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #68 : 2004-06-06, 08:59 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #69 : 2004-06-06, 09:39 »
wiem k_cian,tylko napisałam to poprostu żeby zobaczyła że co do jej(i konia)wyglądu na zdjęciach też coś można znaleźć.bo każdy jak by się uparł może wytłumaczyć że akurat stał.nie mam nic do jej osoby,ani do żadnej z was,bo wiem że macie racje.tylko że chyba każdy chce dobrze dla konia i stara się jak najlepiej,a że nie zawsze wychodzi to tylko świadczy o tym że musimy zdobywać nową więdzę i doświadczenie.bo bez błędów się nie obejdzie.w ogóle ta dyskusja też mnie coraz bardziej rośmiesza :P więc,dziewczynki-zgoda :wink:
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #70 : 2004-06-06, 11:07 »
Caly problem polega na tym, ze Oktawia jest bezkrytyczna w stosunku do siebie. Jak ja slysze, ze ktos mowi, ze swietnie jezdzi, to smiac mi sie chce. Prawda jest taka, ze jesli ktos naprawde dobrze jezdzi, to nigdy tego o sobie nie powie :D
Zapisane

Euphoria

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #71 : 2004-06-06, 12:11 »
hmm oktawia..a na moim zdjeciu co ciekawego zobaczylas? :>
A co do Twojego komentarza przy focie Natchniuzy to spytaj TRENERA po co czasem jeździ się na szerszej ręce..i nie wiem czy widzisz, ale Markus idzie ładnie zebrany.
No dobra, ten watek to powinien mieć tytuł "Analiza dosiadu i używania pomocy, czyli wzajemne docinki" :] :diabolik:
Zapisane

Ritka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #72 : 2004-06-06, 12:26 »
boze, na emblemacie jestem po zawodach i czekam na wynik to trudno żeby koń był zebrany... oki doki, zmienie emblemat na konia z głową w dole (kto mi zrobi :P?).
Zapisane

Euphoria

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #73 : 2004-06-06, 12:33 »
hyhy... http://mamutowa.w.interia.pl/rys-postawa.jpg
All rights reserved by Mamutowa:P bueheh..
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #74 : 2004-06-06, 13:41 »
Ritka, rotfl, podoba mi sie ta cala dyskusja, dlaczego nie masz zganaszowanego konia na emblemacie :D Hehehehe, bo ktos tu chyba myli zganaszowanie ze zebraniem  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #74 : 2004-06-06, 13:41 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #75 : 2004-06-06, 13:54 »
zresztą o ile widzę natchniuza jest w trakcie wyjeżdżania zakrętu a na zakręcie ręka odchodzi w bok od szyi konia, przynajmniej powinna, z czasem odchylenie ręki jest zastępowane coraz delikatniejszym skrętem nadgarstka, no chyba że ktoś skręca ciągnąć dos iebie ;)

Ritka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #76 : 2004-06-06, 14:14 »
natchniuza, nie widać że ten koń jest zebrany? :cry:
Zapisane

Kozica

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #77 : 2004-06-06, 14:26 »
ja tam lubie jak mnie trochę skrytykują, bo wtedy moge sie dowiedziec co źle robię :) i chętnie jak będe miała zdjęcia jakieś to poproszę o komentarze :) Oktawia uspokój się! czy tak trudno przyznać się do błędu? bo z tego co czytam wynika, że po prostu sie zamotałaś, "ubarwiłaś" trochę i starasz się usilnie postawić na swoim... opinie obiektywne innych ludzi są jak najbardziej potrzebne!  ;) (nie tylko instruktorki i koleżanek, bo w sumie każdy instruktor inaczej uczy i jest kupa takich co sobie porobiła kursy, papierki mają a mało umieją i nie chcą więcej się uczyć, a z końmi to jest nauka non stop, ciągle się czegoś nowego można dowiedzieć)  :)  wyluuzujjj  :roll:
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #78 : 2004-06-06, 15:21 »
dajmy sobie już spokoj z ta dyskusja bo i tak nie ma sensu... Kazdy popelnia jakies bledy i tyle...wiec KONIEC!! zawieszenie broni :P

Mam takie pytanie do Ritkowej:] Czy moglabys sie do mnie na gadu (3520064) ozwac bo mam sprawe:P dziekuje z gory:D
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #79 : 2004-06-06, 16:21 »
A mnie nawet smieszy ta dyskusja :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #80 : 2004-06-06, 16:45 »
ba nie tylko śmieszy ale i bawi ;)

Forum Zwierzaki

odczulanie na łydki
« Odpowiedz #80 : 2004-06-06, 16:45 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #81 : 2004-06-06, 17:13 »
o jak dobrze że się już nie kBucimy :lol: bo mam dobry humorek,bo mi dzisiaj fajnie w tereniku bylo :D o tak sobie latalam :D  :D a tak w ogóle to jak sie to czyta to mozna miec wiekszy ubaw niz z nijednego dobrego kawalu.hahaha :P
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #82 : 2004-06-06, 23:20 »
hehe fajne to :D poprawa humoru na koniec dnia P
Tyle tu mówicie o tym dosiadzie  aja już nic nie pamiętam :cry: jak wsiąde na konia ( jeśli w ogóle będę mogłq wsiąść) to boje się, że będę musaiła zacząć od początku, bo nic nie będę wiedziała :(
co do Okatwii- dawniej byłam taka jak Ty teraz, broniłam swojego zawzięcie trochę głupkowatymi atgumentami. Jeśli wiesz, że mówisz peawde to  nie ytłumacz się tak dokładnie bo wtedy to wygląda na jakieś kłamstewko ;)
Zapisane

OkTaWiA

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #83 : 2004-06-07, 15:19 »
dlatego sie juz wylaczylam z tej dyskusji ;) kazdy ma swoje zdanie,lepsze lub gorsze :)
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #84 : 2004-06-07, 18:32 »
macie w pełni rację... ubawiłam się do łez... ale chyba rozpaczy  :cry:
Zapisane

Kamelia

  • Gość
odczulanie na łydki
« Odpowiedź #85 : 2004-06-08, 15:26 »
masakra ale oktawia na eblemacie ma jeszcze gorzej "zebrano-zganaszowano-przypilnowanego" konia niż myshaa więc niech sie nie czepia
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 26 zapytaniami.