Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Łysa ptaszynka :(  (Przeczytany 6119 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mili

  • Gość
Łysa ptaszynka :(
« : 2002-10-24, 16:43 »
Moja zaberka (samiczka) ma na brzuszki wyskubane piórka :( Nie wiem czy ona sama tak sobie zrobiła czy moze jej wspołmieszkanek klatki tak ja urządził... Czemu tak sie dzieje ? I jak temu zapobiegac ?  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  Nie Chcę zeby Ptasia była bez piorek  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Łysa ptaszynka :(
« Odpowiedź #1 : 2002-10-24, 23:01 »
U papug wyskubywanie piór zwłaszcza pokryw i puchu z piersi jest objawem stresu, nerwowości. Nie wiem czy dotyczy to też zeberek.

Przedewszystkim ptak musi mieć zajęcie, dużo latać, zapewnij mu wapno (sepię) mikroelementy, witaminki, nie wiem co zeberki jedzą, ale jak białko, to zwiększ ilość (o ile to nie alergia).  I postaraj się znaleźć  przyczynę stresów i niepokoju. To mogą być jakieś odgłosy. Znam przypadek, że zegar z kukułką tak stresował ptaka (papużkę) że wyskubała sobie prawie wszystkie pióra. Po zabraniu zegara wszystko wróciło do normy.

Ale nie wykluczaj też choroby czy pasożytów albo swędzenia spowodowanego alergią. Obserwój ptaka, to może sama wpadniesz co jest przyczyną.
Zapisane

mili

  • Gość
Łysa ptaszynka :(
« Odpowiedź #2 : 2002-10-25, 15:12 »
Po kilku dniach piorka zaczynaja odrastac... Wczesniej tez miala wyskubane piorka, taką ją kupiłam, ale odrosly... teraz znowu to samo :( Zeberki nie som osfojone :/ bo mi sie to nie udało  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  Jak mam wypuszczać nieosfojone zeberki ? Kilka razy próbowalam i mialam strasznie dzue problemy ze złapaniem ich :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łysa ptaszynka :(
« Odpowiedz #2 : 2002-10-25, 15:12 »

_Gosia_

  • Gość
Łysa ptaszynka :(
« Odpowiedź #3 : 2002-10-26, 01:29 »
So supcio, że rosną. Może to było normalne pierzenie?

Problem jest w tym, że jak już pisałam, z zeberkami Ci nie pomogę. Nigdy nie miałam zeberek. Ja znam się na papużkach falistych. Z zeberkami może pomogą Ci na moim forum. Co prawda forum falistej papużki, ale kilka osób ma też zeberki.
A swoją grogą zeberki są śliczne, ciekawe jak by się chowały z falistymi?
Posdroofka
Gosia
Zapisane

matusia

  • Gość
Łysa ptaszynka :(
« Odpowiedź #4 : 2002-11-09, 11:01 »
Ja bym się na Twoim miejscu wybrała do weta. On by może coś pomógł... :wink:
Zapisane

Monika zeberki:)

  • Gość
Łysa ptaszynka :(
« Odpowiedź #5 : 2003-03-25, 20:01 »
Ja spotkałam się z łysym brzuszkiem u zeberek podczas lęgów - samiczka traci je podczas wysiadywania by lepiej grzać jajka a także same wypdają podczas ocierania się o te jajka. Czasami równeż samiec wyrywa jej piórka w celu wyścielenia gniazdka.
Jeśli było to dziwne pierzenie i odrosły, to ok.
Pytanie było zadane już dawno więc nie wypytuje o szczegóły, ale jeśli skóra w miejscu wypadania piór łuszczy się i schodzi płatami, może to być niedobór wit. A (właśnie leczę taką biedaczkę, ma łysą głowe, szyje, pierś i nie tylko:(()

Jeśli chodzi o wypuszczanie, to dokładnie jest opisane tu http://www.zeberki.wer.pl/strony/porady.htm , ale tak z grubsza powiem, ze nie trzeba łapać, same wrócą jeśli będą wiedziały,ze klatka to ich bezpieczny dom gdzie zawsze znajdą jedzenie. Łapanie tylko jeszcze bardziej stresuje ptaka i utrudnia oswajanie, które i tak jest praktycznie niemożiwe.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 21 zapytaniami.