Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Bałaganiara  (Przeczytany 4866 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« : 2004-07-08, 07:16 »
W którejś książce czytałam że chomiki to niepoprawne czyścioszki :roll: . Moja chomiczka jest całkowitym tego przeciwieństwem...po prostu bałaganiarą :roll: ... gdzieśtam czytałam że chomisie ciągle się myją, załatwiają się tylko w jedno miejsce, gromadzą zapasy...i co to ma być??? Moja chomiczka myje się tylko od święta, załatwia się po prostu wszędzie. Nawet w gnieździe i na swoje zapasy :shock:. Co do gromadzenia zapasów to nic z tych rzeczy. Kiedyś dawałam Dianie jedzenie w karmniczku ale itak z kilka minut karmniczek leżał ,,do góry nogami'' a cały pokarm na wiórach, więc zrezygnowałam z karmniczka. Moja chomiczka nic nie gromadzi. Rozwala tylko cały pokarm, trochę zabiera do gniazda, trochę daje do wszystkich rogów, trochę wyrzuca z klatki. Przecież to jakaś makabra. Moja chomiczka jest po prostu bałaganiarą :bezsilny: !!!
Zapisane

Asia83

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #1 : 2004-07-08, 08:14 »
No to masz pecha. Są czyścioszkami i raczej wszystko ma u nich swoje miejsce. Twoja najwyrażniej nie praktykuje takiej teorii. Zawsze muszą być wyjątki!
Zapisane

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #2 : 2004-07-08, 08:16 »
Ech...no niestety :( tylko ze ja nie nadążam ze sprzątaniem :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bałaganiara
« Odpowiedz #2 : 2004-07-08, 08:16 »

tyska

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #3 : 2004-07-08, 09:43 »
moze zastosuj metode kar jak zacznie wyrzucac to uderz delikatnie w gore klatki albo akwarium nie wiem co masz cienka gazeta delikatnie taz rzeby prety zaczely dzwonic i byl taki dzwiek i mow nie wolno a jak nie poskutkuje i dalej to bedzie robic to ja odsuwaj lub odstawiaj od miejsca "zbrodni" u mnie poskutkowalo ale pamietaj nei za mocno bo chomis sie ciebie przerazi i sie obrazi albo bedzie wystaraszony
Zapisane

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #4 : 2004-07-08, 10:07 »
Tak...moja kuzynka kiedyś oduczyła swoją myszkę gryzienia metodą kar. Ale u mojej chomiczki to już nic nie skutkuje. Chyba muszę się z tym pogodzić :( .
Ja to bym się może pogodziła ale gorzej z moją mamą, bo ciągle odkurzać trzeba i zbierać wysypane wiórki, bo niestety mam klatkę. Myślałam kiedyś żeby kupić plastikową klatkę (tą którą się kupuje w częściach i się dokłada ciągle jakieś prejścia i zabawki). Co o tym myślicie? Wtedy by nie wysypywała. Przynajmniej tyle ;) .
Zapisane

mili

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #5 : 2004-07-08, 10:16 »
no coz.. zawsze są jakieś wybryki :P moja mama pogodziła się już z tym, że jestem wielką bałaganiarą :P
Zapisane

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #6 : 2004-07-08, 10:20 »
Moja mama ma jeszcze gorzej. Nie dość że ja jestem bałaganiarą (i to taką z prawdziwego zdarzenia :P ) to jeszcze chomik. To co myślicie o tej plastikowej klatce?
Zapisane

mili

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #7 : 2004-07-08, 10:24 »
chomik pewnie jest szczęśliwszy w klatce, ma sie gdzie wspinać itd... mozesz obkleić doł klatki tasmą, żeby trociny nie wylatywały. ja tak zrobiłam moim myszoskoczom i już nie jest tak źle z bałaganiarstwem.
Zapisane

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #8 : 2004-07-08, 10:27 »
Diana itak się nie wspina więc to chyba nie jest aż taki problem (wogóle jakaś całkiem inna jest :roll: ). Z tym obklejeniem dołu super pomysł. Muszę wypróbować ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bałaganiara
« Odpowiedz #8 : 2004-07-08, 10:27 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Bałaganiara
« Odpowiedź #9 : 2004-07-08, 10:27 »
Tylko że jeśli chodzi ci o Habitral (nie wiem jak sie pisze) to one są dość drogie...Musisz sie z tym pogodzić, albo obłożyć klatkę tekturą lub kartonem. Tylko nie całą a dolną część. Przy gryzoniach trzeba być przyzwyczajonym do tego typu zachowań. Moja szczurzyca jak się obrazi to rozwala swój hamak ;)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #10 : 2004-07-08, 10:30 »
Cytuj

Tylko że jeśli chodzi ci o Habitral (nie wiem jak sie pisze) to one są dość drogie


Wiem. ale ziarenko do ziarenka i jakoś się uzbiera. Zresztą najpierw mogłabym kupić tylko tą jedną dużą część a resztę rozbudowywać w późniejszym czasie.
Zapisane

Kira

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #11 : 2004-07-08, 11:20 »
:lol: Cóż ja powiem tak moja syryjka nowa Niusia  :roll: wszystko wywala i nic w klatce nie zostale karmik jest juz po kilku dniach pogyrziony.. :lol:
moje syryjki a szczsegolnie alfred zaladwia sie  TYLKO w domku :roll:
a przymojej ileosci co dziennie mam duzo sprzatania... ;)
Zapisane

tyska

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #12 : 2004-07-08, 12:00 »
wiecie co ja mysle po prostu ze wasze chomy i szczurusie si poprostu upodobniaja do nas wielkich balaganiarz :D :wink:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #13 : 2004-07-08, 12:12 »
Może kup klatkę Ferplastu (60-70zł) - duza kuweta, a tylko kratka na gorze.
Zapisane

tyska

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #14 : 2004-07-08, 12:15 »
widzilalam wczoraj w pasazu w zoo natura klatka dla choma byla w promocji 65zł taka plastikowa zjezdzalnia kolko wbudowane malo miejsca zajmuje pieterko i kuweta i sufit plastikowy caly w tym byl kawalek kratki tam jak sa dzwiczki i dzrwiczki nafrawde fajowa zecz dla chomchoma :) :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bałaganiara
« Odpowiedz #14 : 2004-07-08, 12:15 »

Kira

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #15 : 2004-07-08, 13:16 »
taka klatka najlepiej sprawdza sie dla :lol:  krolika moja tusia i Ziomka ma taka klatke  ;)
Łatwo sie sprzata i nie mam pronblemu z śmi :) polecam felplastowe klatki  ale nie sa dobre na dwór :o
Dla szurka owszem ale chyba bez  akcesori dla chomika :)
Zapisane

tyska

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #16 : 2004-07-08, 14:37 »
kokretnie byly ozne rozmiary niektore byly naprawde oooooogggrrrooommmnnneee!!! :)
Zapisane

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #17 : 2004-07-08, 17:03 »
Cytuj

Może kup klatkę Ferplastu (60-70zł) - duza kuweta, a tylko kratka na gorze.


Tylko że ja nie wiem jaka to jest :oops: . Gdzie ją można w necie znaleźć??  Wielki plus że cena w miarę przystępna a już kupę czasu się noszę z zamiarem kupienia nowej klatki :roll: (a ja nie dość że niepoprawna bałaganiara to jeszcze leniuch :oops: ).
Zapisane

tyska

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #18 : 2004-07-08, 17:23 »
heh w necie raczej nei bedzie a poza tym przez net nie masz pewnosci ze przyjdzie a poza tym musisz sobie do kosztu 65zl doliczyc 14 zl za przesylke wiec 79zl a za ta cene mozesz kupic bardziej wypasiona klatke wystarczy tylko pochodzic po zoologicznych w miescie ja mam pod nosem 3  i 2 markety zoologiczne i jest tego przesyt  :wink:  :wink:
Zapisane

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #19 : 2004-07-08, 17:59 »
Chodziło mi tylko o to żeby jakieś zdjęcie znaleźć w necie bo na razie to wogóle nie wiem o jaką klatkę wam chodzi :oops:
Zapisane

tyska

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #20 : 2004-07-08, 21:07 »
http://pasaz.onet.pl/,374,produkt.html?url=http%3A%2F%2Fwww.karusek.com.pl%2Fprodukt.php%3Fprod_id%3D234 taka tez widzialam ale tanszaaaa ale o jeszcze taka dokladnie mi nie chodzilo a KONKTRETNIE CHODIZ MI O COS TAKIEGO http://animalia.pl/produkt.php?kat=115&id=1443 albo http://animalia.pl/produkt.php?kat=115&id=2336 poelcam  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bałaganiara
« Odpowiedz #20 : 2004-07-08, 21:07 »

PrettyGirl

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #21 : 2004-07-08, 21:33 »
Ja tez kiedys mialam siano i trociny rozwalone po calym pokoju, ale jak kupilam klatke z wysoka kuweta jest ok  :wink:
Zapisane

tyska

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #22 : 2004-07-09, 09:15 »
no za wysokiej kuwety to ty nie masz ale z krolikiem jest inaczej on nawet w  takiej klatce tej twojej sie ledwo wyciagnie wiec nie szaleje a chomisie tak
Zapisane

PrettyGirl

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #23 : 2004-07-09, 19:35 »
Tysiu ty chyba mojej klatki nie widzialas  :? ...ona zwykle rano chce sobie nozki rozprostowac to zaczyna biegac dookola po cale klatce i tuptac nozkami (moi rodzice sie budza w drugim pokoju, a ja mam klatke obok podusi i i tak spie). Pozatym przy niskiej kuwecie jak ona ukladala sobie sianko to wysypywala polowe przez szczebelki...przy obecnej kuwecie to niemozliwe  :mrgreen:
Zapisane

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #24 : 2004-07-10, 11:54 »

ta jest chyba najlepsza. Myślałam o trochę innej ale te też są niezłe.
Albo to :)


Kupię jej na pewno jakąś taką plastikową ale może we wrześniu (teraz wakacje i trochę drobniaczków można zaoszczędzić.)
Może kupię w tym sklepie internetowym ;)
Wielkie dzięki Tyska za linki :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #25 : 2004-07-22, 21:35 »
:P bym ci poradzila zarejestrowac sie na allegro czesto sprzedaja po 45 do 55 zlotych takie ktatki...  :)
Zapisane

Essey

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #26 : 2004-07-22, 21:42 »
Już kupiłam klatkę. Ja się nigdy z niczym nie umiem wstrzymać. Dałam 42 zł a klatka jest naprawdę super. Dwa razy większa od poprzedniej. Ma dużo przejść, i nie skrzeczący kołowrotek :P . est przecudna :wink:  A w starej od jutra zamieszka mój przyszły chomiczek :wink:
Zapisane

Gato

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #27 : 2004-07-22, 22:27 »
Mój chomik też był bałaganiarzem. Trudno sie mówi. Miał klatke z niska kuweta więc mnie też czekało codzienne sprzatanie  :roll: . Ale mniejsza o to, bo chomika już nie mam. Chodzi o to, ze klatki wykonane praktycznie w całości z plastiku czy innego podobnego materiału mają ZŁĄ WENTYLACJĘ ! I chyba zadne z Nas nie chciało by "ugotować" [moze dojść do przegrzania] w takiej klatce swojego zwierzaka. Pomijam tu juz fakt, że chomiki lubią się wspinać, ale to już mniejszy problem....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bałaganiara
« Odpowiedz #27 : 2004-07-22, 22:27 »

Kira

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #28 : 2004-07-22, 22:44 »
a jakie ma wymiary ta nowa klatka... i jesli masz jakes zdjatko lub firme  a jakiej wysokosci kuweya?? ;)
 a co do ostatniego posta to racja z tawentylacja ale jesli zwieraki w klatce nie stoi na sloncu to nie przegrzeje sie na 100% na klatce plastkowej niewolno niczego stawiac i to  zapewni wystarczajaca wentylacje.....
 nie zapominaj ze plastik jest lekki nie ma problemu z myciem jak w akwarium... :roll:
a tym bardziej przy zwierzaku ktory wywala...
lepsza cyrkulacja jest w plastkowym niz w akwie
Zapisane

Gato

  • Gość
Bałaganiara
« Odpowiedź #29 : 2004-07-22, 22:54 »
Tu się zgodze, ale ja nadal uwazam, ze najl;epsza wentylacj jest w tradycyjnej klatce z prętami  :)  Za akwariami nigdy nie przepadałam, bo nie dość, że ciężko jest je myc, to niektóre zwierzaki bez problemu sie z niego wydostaja.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 27 zapytaniami.