Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: sędziwy spaniel ...  (Przeczytany 1091 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zeberka

  • Gość
sędziwy spaniel ...
« : 2004-07-12, 12:35 »
mam leciwego - 14-letniego, spaniela, który niedawno oślepł w bardzo krótkim czasie.
Nietrudno pewnie zgadnąć, że to przypadłość wywołana sędziwym wiekiem, ale może wiecie jak mu pomóc - boję się, że to dopiero początek oznak starzenia... dodam jeszcze, że coraz częściej pojawiają mu się dziwne zmiany na skórze, ma trochę strupków, a na pewno nie ma pcheł...

Tak mi go szkoda, co prawda w domu i na ogrodzie radzi sobie całkiem nieźle, ale może macie jakieś doświadczenia z psami w  takim wieku, tzn. czym karmić, jakie dodać witamiy, czego unikać...

Poza tym jest w niezłej formie, ale naczytałam sie o różnych paraliżach łap zwłaszcza u spanieli...
Zapisane

klarcz

  • Gość
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #1 : 2004-07-12, 12:42 »
mój pisiek ma 12 lat naszczescie jeszcze nie oslepl i mam nadzieje ze jezeli to sie stanie to jak najpózniej .....nie moge ci pomóc bo nier jestem w takiej sutuacji jak ty ....ale zycze POWODZENIE DLA PIESKA                                                                                                            POZDRO
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #2 : 2004-07-12, 15:59 »
może jakieś dodatkowe witaminy, ćwiczenia?

a od jakiego wieku należy psu podawać karmę senior??
Zapisane

Forum Zwierzaki

sędziwy spaniel ...
« Odpowiedz #2 : 2004-07-12, 15:59 »

Dalmafreciak

  • Gość
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #3 : 2004-07-12, 21:32 »
Gdzieś czytałam, że chyba od ok. 7 lat...
Zapisane

Weronyka

  • Gość
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #4 : 2004-07-12, 21:49 »
Proponuje Ci wybrać się z psiną do weta. Weterynarz oceni stan zdrowia psa i napewno powie Ci jaką dietę powinnaś stosować dla psiaka i jak się nim opiekować. Nie wiem jak u Ciebie ale u mojego weta takie wizyty nic nie kosztują.
Zapisane

zeberka

  • Gość
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #5 : 2004-07-13, 09:53 »
dzięki, w momencie gdy zauważyliśmy, że przestaje widzieć dostawałm sporo witaminy A i A+E (też na skórę), ale na oczka niestety nie bardzo pomogło...
nie karmimy psa seniorem, dostaje Chappi ale bazuje na domowym tzn. Mamcia pichci mu extra jedzenie, warzywa, mięso, kasza, wywary na kościach, te sprawy... konsultowała sie z vetem... i ma być OK...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #6 : 2004-07-13, 10:15 »
Zeberka - odstaw Chappi. Zdrowe to nie jest, a nie wykluczone że właśnie zaczyna z niego ta uskładana przez lata chemia wyłazić :?

W jakiej ogólnie formie jest psina? Spanie mają niestety tendencję do tycia. Zorientujcie się, czy nie jest przebiałczony, czy nie ma infekcji skórnej. To najlepiej zrobić u weta. A same witaminki na oczy nie pomogą  :roll:  Zależy co było przyczyną utraty wzroku - zaćma, problemy z siatkówką?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Gidget

  • Gość
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #7 : 2004-07-13, 10:28 »
Zeberka- mój spaniel ma 8 lat, no i niestety już zaczyna się starzeć. :( Jest siwy, ma problemy z łapkami, ostatnio chyba zaczyna głuchnąć.... :cry:
Zapisane

*_=Aniutek=_*

  • Gość
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #8 : 2004-07-13, 10:50 »
Moze marchewka jest dobra na wzrok dla ludzi to moze pomoze twojemu pieskowi :roll:
Sprobuj do codziennej diety wprowadzic mu gotowana albo surowa marchewke!! :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

sędziwy spaniel ...
« Odpowiedz #8 : 2004-07-13, 10:50 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #9 : 2004-07-19, 10:25 »
biedna psinka.. ale jak można "na oko"  :?  rozpoznać, że pies ma problemy z widzeniem ??
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #10 : 2004-07-19, 12:09 »
Na oczy są najlepsze jagody! :) Może będzie jad jagody? Jak nie to wkładaj do mięsa. Ale najpierw pozbądz sie Chappi!!!!

Pozdrff :mrblue:
Zapisane

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
sędziwy spaniel ...
« Odpowiedź #11 : 2004-07-19, 12:50 »
14 lat to ładny wiek, ale niestety psiaki w tym wieku nie są już w najlepszej kondycji :( słusznie twierdzisz, że to początki starzenia się :(
nie wiem czy można jeszcze pieskowi jakoś pomóc, ale jeżeli chcesz to poszukam nr telefonu i adres do dobrego psiego okulisty w wawie
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.