Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Lista psów zakazanych  (Przeczytany 7398 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfka Nenar

  • Gość
Lista psów zakazanych
« : 2002-10-31, 18:07 »
Ostatnio interesują mnie psy zakazane do chodowli w Polsce. Może ktoś zna jakieś psy z tej listy? Albo albo jej adres?
Zapisane

Galja25

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #1 : 2002-10-31, 19:32 »
W Polsce nie ma zadnej rasy zakazanej, moze Ci chodzi o liste  ras psów uważanych za agresywne (chociaż niektóre z nich nie są zatwierdzonymi rasami w FCI) - zerknij na stronę
http://dogs.pl/prawo/wykaz_ras_agresywnych.php3
Zapisane

niuka

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #2 : 2002-10-31, 21:21 »
tez nie slyszalam o czyms takim jak "lista psow zakazanych", moze chodzi o "liste ras niebezpiecznych", wejdz sobie na temat "SYTUACJA NORMALNIEJE" najnowsza wiadomosc... tam jest o takich rasach
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów zakazanych
« Odpowiedz #2 : 2002-10-31, 21:21 »

Elfka Nenar

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #3 : 2002-11-01, 14:40 »
Dzięki wydawało mi się, że są psy zakazane w Polsce, bo ktoś mi o nich nawijał, ale najwidoczniej wprowadził mnie w błąd
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
zakazane
« Odpowiedź #4 : 2002-11-01, 16:59 »
Może to chodzi właśnie o psy z tzw. "czarnej listy"...
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #5 : 2002-11-01, 17:49 »
O to właśnie chodzi. jestes wielka pinczerka
Zapisane

Galja25

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #6 : 2002-11-02, 09:47 »
Pinczerka, gwoli sćcisłości - NIE MA CZARNEJ LISTY PSÓW !!!To jest Lista psów uznanych za agresywne, i to bardzo źle dobrana lista, bardzo....I prosze nie piscie takich rzeczy.
Zapisane

Abakus

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #7 : 2002-11-02, 10:38 »
Witajcie:)
Powinna byc lista ale wlascicieli zakazanych, chodzi mi o wlascicieli krorzy sa cholernie nieodpowiedzalni i biora psa tylko po to zeby sie nim pochwalic. Niezastanawiajac sie nad tym ze taki pies potrzebuje milosci. i spacerow. Ostatnio spotkalem sie w pracy z gosciem krory kopuje psa Chaski, po to zeby corka 7 lat miala piska w domu. Tlumaczylem ze ten pies potrzebuje ruchu duzej pezestrzeni, odpowiedz byla ze on bedzie jechac na rowerze w kolo jeziora(ok 2km) i pies juz bedzie po spacerze. I jaka lista powinna byc zakazana pso czy ludzi???
Zapisane

myszka

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #8 : 2002-11-02, 10:48 »
Powinny być testy psychologiczne przed zakupem psa, czy ktoś umie się odpowiedzialnie opiekować, czy nie będzie np. szczuł psem, trzymał go w klatce, bił, ale też np. karmił rozmoczonym chlebem czy suce kazał rodzić - bo przynajmniej raz musi...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów zakazanych
« Odpowiedz #8 : 2002-11-02, 10:48 »

Abakus

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #9 : 2002-11-02, 10:56 »
Podpisuje sie pod wypowiedzia Myszki moimi czterema konczynami i czterema lapami Amanta.
Ale ludzie przynajmniej niektorzy nie przejmuja sie dobrem zwierzecia a swimi zachciankami.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #10 : 2002-11-02, 11:02 »
Przepraszam a kto zabronił hodowli ras psów agresywnych?  :?:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #11 : 2002-11-02, 11:13 »
Właśnie dlatego napisałam w cudzysłowiu "Czarna lista"....
Nie uważam, że one są z czarnej listy, bo pełno moich znajomych-w tym najlepsza znajoma Gizmo to jest Amstafka :D
Mówie tak tylko, bo te psy są za takie uważane przez rząd itp.... :idea:
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #12 : 2002-11-13, 23:11 »
Przegladnelam ta liste i musze uznac ze oni ostro przesadzili... Niektore psy kompletnie tu nie pasuja!
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #13 : 2002-11-14, 05:06 »
Cytat: Jennifer
Przegladnelam ta liste i musze uznac ze oni ostro przesadzili... Niektore psy kompletnie tu nie pasuja!
np które nie pasują ?  :?:
Zapisane

mangushia

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #14 : 2002-11-14, 08:18 »
A ja mam pytanie.Takie nie do tematu... :roll: ale nie chcę pisać nowego z tego względu iż jest już podobny(ten) temat i po prostu moim zdaniem nie ma sensu pisać nowego tematu.
A więc:
Mój kolega chce mieć amerykańskiego pitt bulla.
Powiedział,że nie będzie kupował z rodowodem z jakiegośtam powodu ale mniejsza o to.
I nie wie czy jak bedzie kupował bez rod. to czy musi mieć pozwolenie na tego psa?To pytanie mnie nie dotyczy, tylko tego chłopaka.
On naprawdę uwielbia te psy, ma doświadczenie,ale ma jeden ten problem.
Czy na psa bez rodowodu trzeba mieć pozwolenie? :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów zakazanych
« Odpowiedz #14 : 2002-11-14, 08:18 »

myszka

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #15 : 2002-11-14, 08:44 »
Nie, psy bez rodowodu to oficjalnie kundle i nie musi mieć zezwolenia - co jest zresztą powodem dla którego wiele osób decyduje się na takiego psa.
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #16 : 2002-11-14, 13:12 »
Cytat: myszka
Nie, psy bez rodowodu to oficjalnie kundle i nie musi mieć zezwolenia - co jest zresztą powodem dla którego wiele osób decyduje się na takiego psa.


Nie prawda! Kundel to mieszaniec ras. Podam przyklad:
Jest hodowca, ma rodowodowa suke, reproduktor tez rodowodowy ale szczeniakom nie chce rodowodu zalatwiac gdyz wtedy beda drogie i malo kto kupi. Znam duzo takich hodowli. I co? Piesiek jest kundelkiem? Nie! 100% rasowcem...

wybaczcie ale denerwuje mnie nazywanie rasowcow kundlami tylko dlatego ze nie ma jakiegos (niby wazny no ale...) papierka :P

Ten post nie ma nic wspolnego z psami uwazanymi za grozne... musialam skomentowac post myszki :) Pozdroofki.
Zapisane

myszka

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #17 : 2002-11-14, 15:19 »
Jennifer, gdybyś umiała czytać to byś przeczytała to co napisałam i nie komentowała bez sensu... jest napisane OFICJALNIE kundle. Wiesz co to znaczy oficjalnie? W świetle prawa. W świetle prawa pies bez rodowodu JEST KUNDLEM i nie trzeba mieć na niego zezwolenia. Tego dotyczył mój post, a Twój komentarz był jak kulą w płot.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #18 : 2002-11-14, 17:58 »
Przepraszam, Jenny, czy masz coś przeciwko kundelkom  :?:  I właśnie się zastanawiam, czy się obrazić  :?  bo sama ma KUNDELKA


Cytat: Jennifer
Jest hodowca, ma rodowodowa suke, reproduktor tez rodowodowy ale szczeniakom nie chce rodowodu zalatwiac gdyz wtedy beda drogie i malo kto kupi. Znam duzo takich hodowli


Jenny, sorka, ale chyba nie bardzo orientujesz się w zasadach, na których pies otrzymuje rodowód.

Jeśli suka jest rodowodowa, ma uprawnienia hodowlane, pies jest rodowodowy i ma uprawnienia hodowlane - szczenięta automatycznie otrzymują metryczki, na podstawie których mogą otrzymać rodowód.
Aby suka otrzymała uprawnienia hodowlane, musi jeździć na wystawy, być poddawa ocenom.  Tylko suki i psy o prawidłowym wyglądzie, charakterze i bez wad genetycznych mogą otrzymać uprawnienia hodowlane.. Czyli po kilku wystawach. A to niestety kosztuje.

Jeśli suka i/albo pies nie mają uprawnień hodowlanych (czyli albo ma wady albo z właściciela leń) wówczas szczenięta nie mają prawa ani do metryczek, ani tym samym do rodowodu. I nie ma tu znaczenia, rodzice mają rodowód czy nie - szczenięta nie dostaną rodowodu.
Są uznawane za takie rasopodobne kundelki.

Na tym opierają się tzw. półgłówy chcące mieć psa "bojowego" na którego trzeba mieć zezwolenie. Kupują takiego z lewej hodowli.  (bez obrazy dla kolegi, Manga  ;) nie o niego akurat mi chodzi). Bez papierów - więc kundel. Na niego nie potrzeba zezwolenia.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Saba

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #19 : 2002-11-14, 18:17 »
Mam pytanie - czy ta lista jest, że tak powiem aktualna. Tzn czy wprowadzono do niej ostatnio jakieś zmiany? Wiem, że pewnie mogłabym to znaleźć w internecie, ale tu tyle specjalistów  :)  :D  :)
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #20 : 2002-11-14, 18:18 »
A to przepraszam :) Nie jestem doswiadczona jesli chodzi o hodowle bo nie zajmuje sie tym  :)

A przeciw kundelkom nie mam nic. Slodziaki sa :) Zamierzam od soboty sie nimi zajmowac w Krakowskim Azylu. Bede z kolezanką sprzedac, karmic i co nam tylko darza do roboty :) Ulzy mi na sercu wiedzac ze chociaz odrobinke im pomagam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Lista psów zakazanych
« Odpowiedz #20 : 2002-11-14, 18:18 »

mangushia

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #21 : 2002-11-14, 18:22 »
Cytat: Myszka.xww

Na tym opierają się tzw. półgłówy chcące mieć psa "bojowego" na którego trzeba mieć zezwolenie. Kupują takiego z lewej hodowli.  (bez obrazy dla kolegi, Manga  ;) nie o niego akurat mi chodzi). Bez papierów - więc kundel. Na niego nie potrzeba zezwolenia.

Jasne Myszka.xww ;) nie ma sprawy :) i tak tego nie miałam zamiaru wziąść do siebie.To jest Twoje zdanie, a jak już mówiłam,że je bardzo szanuję.
Ale to nie tylko Twoje zdanie, to jest też prawda.Ostatnio na Vivie widziałam teledysk piosenki "Król parkieru" taki hip-hop.I był tam taki fraglesik(:) ) który był w białej marynarce i z jakimś bojowcem...
I myślał,że jak będzie miał takiego "groźnego" psa to wszyscy będą go uważać za jakiegoś guru??? :?:
Przepraszam, ale coraz bardziej wkurzają mnie takie osoby które uważają,że jak będą mieć bojowca to są lepsi i bardziej JUMACZĄ!

Lepiej niech pojumaczą swoją wiedzą choćby na temat psa którego trzymają na smyczy.Albo niech pojumaczą swoją wiedzą!Niech pokażą co zawiera ich mózg[(jeśli go mają) lub który jest wielkości mrówki kiedy spuchnie- słowa Phantom'ka :) )].Strasznie denerwują mnie tacy ludzie!!
Zapisane

Galja25

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #22 : 2002-11-14, 20:12 »
Ten Fryku w bieli ma Dogo Canario. Tez widziałam, ten teledysk. Uch!No, cóz....no, cóż....
Zapisane

mangushia

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #23 : 2002-11-15, 18:48 »
Cytat: Galja25
(...)Uch!No, cóz....no, cóż....

Ekhm... przepraszam,że pytam.... cio to ma znaczyć :D ? :wink:
Zapisane

Galja25

  • Gość
Lista psów zakazanych
« Odpowiedź #24 : 2002-11-17, 19:13 »
A widziałaś jak on tam sie pręży !!! I o czym jest ten teledysk?  :?  :wink:Beznadziejna fabuła.I znowu canario i tym podobne rasy bedą sie wiekszości kojarzyć z "szarą strefą".............Dlatego napisałam, cóż, no cóż............. :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 28 zapytaniami.