Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ma grzybicę??(żółw stepowy)  (Przeczytany 1199 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adeen

  • Gość
Ma grzybicę??(żółw stepowy)
« : 2004-08-14, 20:16 »
Chodzi o mojego żółwia ITI'ego.Zaobserwowałem, że ma na pancerzu białe plamki.Nie jest ich zbyt dużo.Wykluczam brak wapna,ponieważ ucieram mu do jedzenia.Co mi poradzicie??

I jeszcze co do piasku.Kupuję w zoologicznym żółwiowi piasek (oczywiście dla żółwi).Podobno ma jakieś szlachetne minerały.ITI czasem zje dwia ziarenka.Czy to mu szkodzi???I bardzo często zrzuca jedzenie w piasek, a ten przylepia sie.Czy nic ITIemu nie zaszkodzi gdy zje takie jedzenie??
Zapisane

Edi

  • Gość
Ma grzybicę??(żółw stepowy)
« Odpowiedź #1 : 2004-08-15, 20:06 »
Witam

W sklepach zoologicznych pojawił się piasek przeznaczony na podłoże dla gadów(m.in. dla żółwi).Tak jak piszesz,został wzbogacony o minerały.Ma być on bezpieczny dla żółwi,nawet jeśli jest przez nie zjadany.Nie twierdzę,że tak nie jest,nie próbowałem tego.Mimo wszystko ja nie ryzykowałbym.Jak pisałem wcześniej,jeśli żółw zjada piasek to może to dla niego być niebezpieczne.I nigdy nie mamy pewności czy zje go "kilka ziarenek" czy większą ilość,nie zawsze jesteśmy w stanie go upilnować.Myślę,że piasek jest dobry tylko jeśli mamy pewność,że żółw go nie je.Jeśli tak nie jest,lepiej z piasku zrezygnować.
Pozdrawiam
Zapisane

Adeen

  • Gość
Ma grzybicę??(żółw stepowy)
« Odpowiedź #2 : 2004-08-15, 21:01 »
W zasadzie ITI tylko na początku jadł piasek ale zaobserwowałem że przestał.A czy jeśli piasek ,,przylepi'' sie do pokarmu to żółw może to zjeść czy co zrobić??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ma grzybicę??(żółw stepowy)
« Odpowiedz #2 : 2004-08-15, 21:01 »

Edi

  • Gość
Ma grzybicę??(żółw stepowy)
« Odpowiedź #3 : 2004-08-16, 22:30 »
Witam
Piasek przylepiony do pokarmu czy zjedzony oprócz pokarmu,nie ma znaczenia...Zakładam,że pokarm podajesz żółwiowi w misce.Mimo to te zwierzaki często wyrzucają część jedzenia poza miskę(np. jak rozgrzebują go szukając swojego ulubionego),potem to jedzą.Słyszałem,że niektórzy(ci co mają piasek jako podłoże ale ich żółwie tego nie jedzą) trzymają tak miskę w terrarium aby nawet wyrzucone z niej jedzenie nie stykało się z piaskiem-np. mają w tym miejscu płaskie kamienie itp.
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 21 zapytaniami.