Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: świnka czy myszoskoczek  (Przeczytany 5553 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #30 : 2004-09-02, 19:01 »
musze jeszce sobie kupie taką długo włosa jeszce zobacze czy wogule bede jiał :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #31 : 2004-09-02, 19:56 »
swinka długowlosa  wymagaszczotkowania.. bo jej siersc moze sie koltunic jak u persa a potem filcowac.. i wtedy juz tylko wycinanie... :roll:  siersci a zwierzakowi tosie nie podba.. i dla dlugowlosej odrazu odpadaja trociny ... swinka bnosi je w sobie :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #32 : 2004-09-02, 20:55 »
spokojnie pozatym kazde ziwrze ywmaga zainterseowania aj właniw wiem.a takie sie szcyrze co jais czaS?
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedz #32 : 2004-09-02, 20:55 »

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #33 : 2004-09-02, 21:50 »
:roll:  niestrzyc tylko czesać!!!!!! codziennie :)  bojuz po nocvy siersc sie koltuni
Zapisane

Cathycash

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #34 : 2004-09-02, 22:10 »
Ludzie proszę piszcie bez literówek i błędów ortograficznych. Aż się nie chce czytać...

ja tam wolę świnki gładkowłose, ostatecznie rozetki.
Zapisane

emir

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #35 : 2004-09-02, 22:48 »
ja sugerowałbym rozetkę... z racji wyglądu - bo wygląda jakby ją piorun strzelił ;)

klasyfikacja świnek:
- gładkowłosa - zwykła miotła (?)
- rozetkowa - szczotka
- długowłosa - mop ;)

nie wiem kto tutaj polecał Cat's Dreama - ale ostatnio ten żwirek bardzo podrożał (przynajmniej w mojej okolicy) - jest to samo co Cat's Best... przy czym Cat's Dream - wedle tego, co mi tłumaczono to marka dla hipermarketów ;) a zresztą nie pamiętam już jak to jest dokładnie... W każdym razie ostatnio przetestowaliśmy kilka innych wyściółek i w miarę dobrze zdaje egzamin ekożwirek (nie pomnę producenta teraz) a jest o połowę tańszy od Cat's Dreama (15 zł w Tesco) czy Cat's Bestu (14.50 w zoologicznym)...
co do wymiany ściółki - od biedy można się zdecydować na całościową wymianę rzadziej, ale pod warunkiem, że ulubione miejsca, które świnka traktuje jak WC wymieniamy częściej (zamiast zużytego dajemy nowy).
świnka wg mnie bardzo łatwo się przyucza do czystości... oba potwory które teraz mamy załatwiają się albo w klatce, albo w kuwecie (jak biegają luzem)... czasami się tylko zdarza bobek w innym miejscu (ale sikać nie sikają gdzie popadnie ;) )

pozdrawiam wszystkich świniomaniaków :)
Zapisane

Aluniek

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #36 : 2004-09-02, 23:42 »
Jak mialam "mopa"  :lol:  /Emir - nazewnictwo pierwsza klasa  :wink: / to przycinalam jej futerko z tyl. Mimo czestego czesania i zmiany trocin, to i tak nie dalo sie zbyt dlugo utrzymac w ladzie. Inna kwestia jest to, ze jak biegala i zrobila siku w miejscu gdzie nie bylo dywanu to calosc wycierala sobie w futerko - jak mop... Koncowki miala mokre i smierdzace. Ale poza tym zylo nam sie calkiem dobrze  :wink:
Zapisane

emir

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #37 : 2004-09-03, 08:25 »
więc zasadniczo na pierwszy raz lepsza rozetka lub gładkowłosa :)
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #38 : 2004-09-03, 15:02 »
wielkie dzieki.a jao świnke mozna nauczyc by sie nie załatwiała gdzie ppadnie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedz #38 : 2004-09-03, 15:02 »

Cathycash

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #39 : 2004-09-03, 15:11 »
heh, też zauważyłam podwyżkę cen. Teraz nie mam świnki, więc zużywałam go mniej, a miałam mały zapas w garażu (5 opak) więc nie wiedziałam. Kosztuję 15 zł... a kosztował ponad połowę tego!!!  :grr: zgłupieli???
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #40 : 2004-09-03, 15:15 »
szkoda tylko ze nie wypowiedziLAS sie na moje pytanie a na cenyt to .. :wink:  :grr:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #41 : 2004-09-03, 16:02 »
Generalnie to swinka sama  wyznaczy sobie miejsce.
Zapisane

emir

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #42 : 2004-09-03, 22:16 »
arke trudno powiedzieć... w jakiejś książeczce pisali, że na początku jak się zauważy, że świnka Ci się przymierza do siusiania to ją dawać do klatki :)
nasze... hmm... Pusia sama się nauczyła... a Kofi nauczyła się od Pusi ;)

Cathy wygląda na to, że zgłupieli - teraz w "promocji" (TESCO) kosztuje ponad 15zł... Cat's Best (dokładnie to samo co Cat's Dream tylko że inna nazwa) zależy od sklepu - najtaniej widziałem ostatnio po 14zł.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #43 : 2004-09-03, 22:26 »
Chodzi mi oto, ze prosiak wyznaczy sobie pewnien obszar w swoim M1 gdzie bedzie sie zalatwial. Podobnie na wybiegu znajdzie sobie jednen kat na toalete. Choc czasami zdarzy im sie zgubic jakiegos bobka w biegu ;)
Fifi np. bardzo dlugo wstrzumje mocz, a Klucha na wybiegu czesto jest dosc nie kulturalna, czego skutki poznej widac na skarpetkach :lol:
W akwarium maja niepisane obszary na toalete, jadalnie i sypialnie ;)
Zapisane

marta1

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #44 : 2004-09-04, 09:07 »
a czy 6-miesięczną świnke mogłabym jeszcze tego nauczyć???
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedz #44 : 2004-09-04, 09:07 »

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #45 : 2004-09-04, 09:27 »
a są jakies problemy gyd swinka sie zsiusiq na panelach baedz ana dywanie czy da sie to zprac lub z panel zmyc szmatką?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #46 : 2004-09-04, 14:49 »
Arke, mogę sobie odpowiadać, komentować na każdy temat poruszany w tym wątku.
Popracuj nad ortografią i nad literówkami, bo naprawdę trudno zrozumieć taki tekst.

Podłoga-wycierasz szmatką
dywan - zapierasz

tylko się nie pomyl  :lol:

problemu nie ma żadnego.
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #47 : 2004-09-04, 17:12 »
Ja mam i mialam '' szczotke'' i  i "miotłe"mam  jedna samiczke na glowie rozetke i reszta gładkowlosa  to  remix taki miotly i szczotki :lol:   cóż jesli masz   soludne panele to one sie nie uszkodza ale jesli sa jakiesz szparki na zloczeniach to moze czy panele trochez niszczyć :)  dywan  vanishem.. chyba :)  i zejda plamy a podloga panelowa moze stracic blask... :?
Cóz misiak teraz ponownie zalatwia sie po calej klatce... a  7 swinek z gdanska nienauczyl;y sie jeszcze  siusiania w jedno miejsce :lol:  za dużo ich :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #48 : 2004-09-04, 17:39 »
dzeii.słuchajcie mama sie zgodzila na swinke wiec powiedcie mi co na poczatek musze miec zeby juz kupic swinke a naprzylad w przytszlym miesacu zakupic swinke morską.tylko mówcie mi co wy macie i wystarczy by swinia nie chorowala a ni jakie 10 zł same trocinki. :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #49 : 2004-09-04, 18:34 »
klatka niezbedna  minimum w/g mnie 70 cm.... :roll: im wiksza tym lepsza...
sciółka      CD i CB jeszcze jest z zooceter Super Cats  i on w auchanie na sklepie koszuje 7,49 :)  a w zoologiku w auchanie piaseczyńskim po 9.25 :roll: )
podrożało bo VAT 22% :lol:  nałozony został.... :roll: )
sianko najlepiej do paśnika i
 granulat lub mieszanka ziaren Vitapolu... :)  ceny rózne od  ziarnowego (cey hurtowni) 1kg 3,30 ,5 kg 2,40 czy cos podobnego granulat normalnie w sklepie zoologicznym w auchanie 6.69 :grr:  za 1kg :roll:
dodatki w stylu kolb  i dropsów od 2,5 do  3-4 zlotych
i to wystarczy.. i chorowac nie bedze a i wyposarz sie w ksiażke...i poczytaj,,....
Zapisane

Arwen

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #50 : 2004-09-04, 20:08 »
Pozwolę sobie jeszcze cos dodać...

Nie zapomnij o poidełku (w miarę dużym) i pojemniku na jedzenie. Pamiętaj też o sianku dla świnki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedz #50 : 2004-09-04, 20:08 »

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #51 : 2004-09-04, 20:54 »
Cytat: Angevelinka
sianko najlepiej do paśnika i
 ....
a o sinku pisałam  ;)  a co do pojnika to jest kika odpowiednich dla swinek werski taki pojnik  poł okrągly kosztuje 3 zlote jest duzyi miescisie wnimsporo wiesza sie go  na klatce na pretach i jest stabilne
poidelko to tez duze kosztuje tak okolo20 zlotych... zaczepaiac raczej zewnetrnie by nie zajmowal miejsca w klatce :wink:
pojemnik na pokarm polecam metalowe miseczki male dla kotków trzeba z  bokow zdjac tka gumke czarna by swinka ie zaczela tego jesc ito chba tyle
Zapisane

Arwen

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #52 : 2004-09-04, 21:06 »
W takim razie wybacz, widocznie nie zauważyłam.

Radze kupić to większe poidełko, myślę, ze najlepsze jest to z kulką...

Miseczka musi być stabilna, zeby świnka jej nie przewrociła...Albo ceramiczna, albo taka zawieszana na prętach klatki.
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #53 : 2004-09-04, 21:15 »
oki dziekiw wielkie.więc tak książkę już mam a co do poidła to może nie musi być aż tak bardzo duże bo podobna ona z jedzienia typu jabłko trwawa znajuduje dużo wody więc jak jeej bedzie bvrakło to bedę=ą jej dolewał a pozaty,m i tak trzeba dośc czesto to robić.co jeszce?!.po co ten granulat i gdzioe g poolozyc na sam spód i na to trocinki/.a mozge jeszce na to siano?śświnka to siano bedzie jesc?ja mysłaem ze to jako podłoze.a m miseczke moge jakąs taka o srednicy 10 cm?>  i po ile moze być.bo nie jestem w tejchwili bardzo bogaty :oops: i w poniedzialek ide po kltek długosc 50 cm szerokosc 28 wysokosc 28
Zapisane

Arwen

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #54 : 2004-09-04, 21:23 »
Poidełko nie musi być aż takie strasznie duże...Tylko oczywiście większe niż to dla chomika!

Sianko świnka będzie jeść...Nie kładź jako ściółka, bo świnka będzie jeść zasikane sianko...Tak nie rób.

Kup sobie metalową miseczkę zawieszaną na prętach klatki (taką ma świnka mojej siostry) jest tania..chyba coś koło 4 zł.

Poczytaj książke, dobrze, ze kupiłeś :wink:
Zapisane

Arwen

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #56 : 2004-09-04, 21:33 »
Wydaje mi się, że najlepiej: trochę ziarenek i trochę granulatu...

Oczywiście plus sianko i inne zielonki...owoce, warzywa...Poczytaj w książce, jakie mozna dawac świnkom...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #57 : 2004-09-04, 21:34 »
Taka klatka jest za mała! świnka urośnie, będzie potrzebna większa, po co wydawać jeszcze więcej pieniedzy? Zbierz odpowiednią sumę->potem bierz sięza kupowanie wyposażenia i zwierzaka! Po co ma się biedak męczyć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedz #57 : 2004-09-04, 21:34 »

Kira

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #58 : 2004-09-04, 21:51 »
:? mówie do NIEGo ze 80 cm lub 1 metrowaa on na to ze tna taka go stać.. :/
wiesz ze  on bedze jeszcze bardziej obgryzał prety jak nie bedzie mal sie jak poruszać :roll:  jak wstawi pojemnik zjedeniem poidlo to swinka ledwo sie odwrócic bedze mogla ewentualnie odkup od kogos uzywana klatke swinki czesto rosna do 25 cm jak sobie wyobrazasz  jej umeblowanie z tak malej przestzrzeni :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
świnka czy myszoskoczek
« Odpowiedź #59 : 2004-09-04, 22:52 »
ej jej nie przeszadacie?chyba i tak bedzie musiala byc wyposazona szkod BARDZO że zwierze bedzie mialo taką klatek zeby nie wiem co lepiej zeby se moze jeszce na kolonie jezdziła.słuchajcie 50 cm to wystaczy i 40 cm szeroscki a pozatym przeciez świnki nie obgryzaja prętów jak to słyszłąem :P
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.186 sekund z 25 zapytaniami.