Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Łagodny jak Batanek???  (Przeczytany 5568 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_K_U_B_A_

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« : 2004-08-31, 19:05 »
Dużu rośnie krulik baranek ???   potrzebuje on dużej klatki ???  Jest ruchliwy ???  Iczy gruzie w nocy klatke i wogule ludzi ??? :P
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #1 : 2004-08-31, 19:33 »
Rośnie Duży miniaturki to narazie tylko sklepowa zmyłakazdy krolik jkest maly jak jest mldy  potrzebuje metrowej klatki i przynajmnie 4 godzin wolnosci i kicania po domu...
 jesli  nie bedze zadowolny np. za krotko go wypuścisz  to bedze gryzl prety ale tego dobrym rozwiazaniem jest  kupic klatke  plastikowa Diuna ferplastu lub rody z Savica  to niema jak  obgryzac  prtów lecz bedze tupali  obdrapywal... :roll:  wybor na lezy do ciebie maszjeszcze jakies pytania..a i uszy sa ubarankabardzo dlugieco slugeruje ze miniaturka nie jest.. :)
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #2 : 2004-08-31, 19:39 »
to rośnie dużo większy od miniaturki??? :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #2 : 2004-08-31, 19:39 »

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #3 : 2004-08-31, 19:46 »
http://zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=3520 to jest baranek ....
http://www.album.com.pl/zdjecie.php?p=4&al=5507&start=0&start_opinie=0&prestop=0&prestzd=0&zm=zo&lz=14&so=&sz=&n=&a=&s=&o=&pns=4 a to angorek  krolik mniaturowy a jesli co to musisz wpisac haslo zwierzaki :)   roznica jest widoczna a u mniew prywatnej galeri masz  miniaturke angorka  juz wieksza...
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #4 : 2004-08-31, 20:01 »
Jak zabezpieczyć pokuj żeby nie uciekał królik lub świnka???
Zapisane

marta1

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #5 : 2004-08-31, 20:09 »
pozastawiaj miejsca w które mógłby uciec. Sądze że oswojona świnka nie będzie chciała uciekać(tak przynajmniej jest u mnie)
Zapisane

tyska

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #6 : 2004-08-31, 20:16 »
ja na szynszylu sie przekonalam ze zastawianie jest bez sensu bo on i tak tam wejdzie teoretycznie wszystkie dziury mam nie pozastawiane a on do nich wchodi i wychodzi i nie ma problemu a jak mu nie pozwalalam bylo wiecej krzyku i problemu nerwow i pogryzien niz teraz ale powtarzam to szynszyl nie krolik
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #7 : 2004-08-31, 20:18 »
bardzo chciałbym mieć świnke morską ale jest jeden problem. Mama mi nie chce pozwolić na nią nie wiem dlaczego :cry:  (ile potrzeba postów aby być początkującym?)
Zapisane

Grinia

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #8 : 2004-08-31, 20:21 »
Wszystkie króliki są ruchliwe, królik musi biegać conajmniej 3-4 godziny dziennie i to po zabezpieczonym pomieszczeniu lub musi być pilnowany.

Większość królików gryzie klatki (nie polecam plastikowych bez prętów bo królik się w nich dusi), a są i takie co grayzą ludzi. Nie zależy to od rasy tylko od charakteru i od tego czy królik cię polubi.

Nadal utrzymuję że powinieneś mieć świnkę, to dużo bardziej odpowiednie zwierzę dla początkującego hodowcy, a jednocześnie bardziej przyjazne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #8 : 2004-08-31, 20:21 »

tyska

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #9 : 2004-08-31, 20:26 »
a przepraszam miedzy czym a czym wybieramy ???
Zapisane

Grinia

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #10 : 2004-08-31, 20:28 »
kolega się chyba waha między królem a świnką

ja doradzam zdecydowanie świnkę...  :D
Zapisane

tyska

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #11 : 2004-08-31, 20:34 »
chmiki sa male i wszedzie wejda krolik jest duzy i jesli ma siersc trzeba ja czesac swinki strasznie smierdza moim zdaniem myszki sa male szczury nie wiem bo nie mialam koszatniczki moga byc ale ja osobiscie wybralam szynszyla nie ma przykrego zapachu jakiego doswiadczylam przy swince morskiej wesoly uparty :) no to jest moze wada dla niekktorych i  a mysle ze szynszyl nie [potrzbuje pieszczot to znaczy potrzbuje ale nie tak duzo jak w przypadku niektorych krolikow teoretycznie utrzymanie jest tanie wszytkich gryzoni ale jedyna wada szynszyla jest ze szynszyl jest to zwierzatko bardzo pamietliwe i tu trzeba byc ostroznym i nie wolno tracic zimniej krwi co mi sie czesto zdarza ale sama sie potez smieje z nas i mysle ze on tez :D
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #12 : 2004-08-31, 20:54 »
ty słuchaj ja top ci kuba radze popracować nad ortografią bo idzesz do 6 klasy anniewiesz jak sie pisze kr(ó)lik>? :oops:
Zapisane

Grinia

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #13 : 2004-08-31, 21:00 »
szynszyl tez dla poczatkujacego nie nadaje sie...

proponuje szczura, chomika, myszki, koszatniczki, świnki morskie

ale do każdego zwierzaka potrzebna jest odpowiednia wiedza i myślenie
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #14 : 2004-08-31, 21:15 »
popierram Grinie acznij tak od Syryjskiego  :lol:  krolik to nie zwierzak ktory siedzicalydizen w klatce :?  i kreci sie na koowrotku :roll: powiexdz dlaczego niepozwoli??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #14 : 2004-08-31, 21:15 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #15 : 2004-08-31, 21:53 »
szczur tez nie jest zwierzęciem które moze siedziec całe dnie w klatce. Potrzebuje kontaktu z opiekunem i dużo biegania a własciwie zwiedzania i poznawania nowych miejsc...A na dodatek powinien z zyć z towarzyszami albo towarzyszem swojego gatunku... ;)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #16 : 2004-08-31, 22:06 »
nie syryjskiego nie radze bo miałem a chomików bym odrADZAŁ BO śa one tylko aktywne wnocy i nic z tego nie bedziesz mial kuba kup se świnke tak jak i jak to se bedziemy razembchodzic  na seperki :wink:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #17 : 2004-09-01, 00:33 »
wszystkie chomiki są aktaywne w nocy :roll:

świnki są przyjazne i wcale nie śmierdzi od nich bardziej niż od królika, królik też jest skory do zabaw i wymaga więcej uwagi niż świnka, u mojej koleżanki króliczek niesamowicie się zaprzyjaźnił z psem, piesek go na spacerki po mieszaniu wyprowadzał  ;)
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #18 : 2004-09-01, 09:03 »
ej Kesi oco ci chodzi co ty masz do mnie chyba napisałe wyraznie ze wszytkie chomii sa akwatyne w nocy to oco ci chodzi? :wink:  :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #19 : 2004-09-01, 18:30 »
ekh ja mowie tylko ze jezeli KUBa dop[iero zaczyna to niecz zacznie od najmniej wymagajacego chomika...
swinke nalezy wypuszczac i pilnowac  jak królika samce maja specyficzny zapach samiczki nie maja az tak intensywnego.. ja jako pocztkujaca z zwierzakami wlasnymi zaczelam na owaznie z Myszoskoczkami ...wczsniej mialam  myszki(9-10 lat)i sie nimi dobrze nie zajmowalam.. :/a myszoskoczki nie smierdza sa towarzyskie i jesli maja duzo kolatke nie musza byc codziennie wypuszczane mialam parke ale chba bylo by lepiej wybrac dwie samiczki.. :)  a skad wiesz arke ze kuba jest z radomia :lol:
nadal twierdze kuba ze nie zucaj sie na swinke czy na krolika zajmij sie mniej wymagajacym zwierzakiem... :roll:
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #20 : 2004-09-01, 20:14 »
skąd wiem że Kuba jest z Radomia? :lol: hehe bo to jest mój przyjaciel juz nie mówiąc ze jest mój sąsiad który mieszka na 4 piętrze a jak na trzecim hehe ja już miałem króliki ale ze świnką dam se rady :wink:  ;)  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #20 : 2004-09-01, 20:14 »

Gosi@

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #21 : 2004-09-01, 20:23 »
ja bym proponowała myszke, myszoskoczka, koszatniczke. Jeżeli sie nimi dobrze zajmiesz i bedziesz juz miała jako takie doświadczenie to dopiero po jakimś czasie kup swinke morską.... :)
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #22 : 2004-09-01, 20:37 »
ej sorry kuba to chłopak
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #23 : 2004-09-01, 23:03 »
myszki sa malo kontaktowe z tychmalo smierzacych polecam myszoskoczka... :wink:  koszatniczka dlugo zyjea(7-8lat) myszoskoczek do 3 lat :roll:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #24 : 2004-09-01, 23:25 »
Cytuj

nie syryjskiego nie radze

no tylko o syryjku powiedziałeś  :P, a ja cię łapie za język
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #25 : 2004-09-01, 23:44 »
a myszoskoczki moje dostosowalysie domnie jak wracalzeszkolyto bylyaktywne a jakspalam to one bylytez cicho... :)  chomysa aktywnwe w nocy
Zapisane

Arwen

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #26 : 2004-09-02, 19:35 »
Kuba! Ja bym radziła na początek coś mniejszego: myszkę...chomika...Królik, potrzebuje więcej czasu, uwagi...Oczywiście inne mniejsze gryzonie też, ale po prostu sadze, ze nie poradziłbyś sobie z królikiem jako twoim pierwszym zwierzęciem...

Przede wszystkim musisz dokładnie zastanowić się nad wyborem zwierzaka i dużo sie o nim dowiedzieć...Pamietaj, ze to nie zabawka! Musisz byc odpowiedzialny i dobrze opiekować się zwierzątkiem...Mam nadzieję, ze to wiesz... :roll:

Cytat: _K_U_B_A_
(ile potrzeba postów aby być początkującym?)


Ilość postów chyba nie jest ważna... :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #27 : 2004-09-02, 19:51 »
Cytat: arke
skąd wiem że Kuba jest z Radomia? :lol: hehe bo to jest mój przyjaciel juz nie mówiąc ze jest mój sąsiad który mieszka na 4 piętrze a jak na trzecim hehe ja już miałem króliki ale ze świnką dam se rady :wink:  ;)  :P
ekh ty miles kroliki i inne ale kuba nie mial i nie umiesie nimi zajmowac powinien zaczac od malego malo wymagajacego choma...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #27 : 2004-09-02, 19:51 »

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #28 : 2004-09-02, 21:03 »
ja mu ciągle mówie że królik to jets większy a pozatym stuka w nocy w klatke a w Kuby przypadku moim zdaniem by było tak ze przez perwszy miesiąc bykło by tak a potem to eeeeeeeee tam... :wink:  :?
Zapisane

anieszka

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #29 : 2004-09-03, 17:05 »
lepiej zaczac od malego zwierzaka a zawsze mozna kupic drugiego wiekszego :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 27 zapytaniami.