Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: akwarium czy klatka?  (Przeczytany 5059 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marta1

  • Gość
akwarium czy klatka?
« : 2004-09-30, 11:25 »
Wiadomo lepsza dle choma jest klatka. Co sądzicie jednak o akwariu o wymiarach 41*23*39((dł*sszer*wys)?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #1 : 2004-09-30, 11:44 »
za malenkie
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #2 : 2004-09-30, 13:24 »
Mhm... gdzieś w sieci widziałam podane minimalne wymiary...

Spróbuj wpisać "klatka dla chomika" lub "klatki [...]" to powinno ci wyskoczyć... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

akwarium czy klatka?
« Odpowiedz #2 : 2004-09-30, 13:24 »

arke

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #3 : 2004-09-30, 13:43 »
Vio nie przesadzaj!A jakiemu chomiczkowi ma być to akwarium i jescze zalezy jakie masz plany na wyposażenie :wink:
Zapisane

marta1

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #4 : 2004-09-30, 13:58 »
no dobra dla syryjskiego za małe. A powiedzmy dla roborowskiego? albo dżunglerka?
Zapisane

Marcin91

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #5 : 2004-09-30, 14:01 »
Najlepiej jak połączysz klatke z akwarium nie znam sie za bardzo na chomikch , mam myszoskoczki
Zapisane

marta1

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #6 : 2004-09-30, 14:33 »
i jakie masz dla nich klatki? Co masz na myśli  pisząc o połączeniu klatkiz akwarium?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #7 : 2004-09-30, 14:36 »
klatkę z akwa jest trudno połączyć.
klatka jest dla mnie lepsza, ale jeżeli chcesz miec porządek w pokoju kup MINI DUNĘ ferplastu (ok 60 zł). jest super :D
Zapisane

marta1

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #8 : 2004-09-30, 14:43 »
wiem że klatka jest lepsza, ale po prostu mam takie akwarium i zastanawiam się czy można je wykozystać w jakiś sposób
no ale jak stwierdze że dla zadnego zwierzaka się nie nadaje to zasadze kaktusy :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

akwarium czy klatka?
« Odpowiedz #8 : 2004-09-30, 14:43 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #9 : 2004-09-30, 15:03 »
a żabki np. traszki to nie wiem jakie rosną... ale żabki są ok!
Zapisane

Essey

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #10 : 2004-09-30, 16:03 »
To akwarium jest chyba 15l czy cos koło tego, nie?? Wg mnie spokojnie chomiczkowi wystarczy. Moja kumpelka trzyma w podobnym dżungara  ;) jak dasz mu fajne zabawki to spokojnie wystarczy  :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #11 : 2004-09-30, 16:30 »
Cytuj

no dobra dla syryjskiego za małe. A powiedzmy dla roborowskiego? albo dżunglerka?


te chomy musza miec taka sama powierzchnie jak syryjski, bo musza sie wybiegac, wyhasac, wyskakac..

Cytuj

Vio nie przesadzaj!



no oczywiscie.. ja tez moglabym kupic sobie zyrafe i trzymac ja w kiblu, przeciez bede ja wypuszczac.. :roll:
Zapisane

Essey

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #12 : 2004-09-30, 16:32 »
przesadzasz :lol: ...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #13 : 2004-09-30, 17:34 »
dżungara nie można sobie ot tak wypuszczac. pozatym nie zawsze znajdzie się czas (ja rozumiem chęci początkującego hodowcy, ale z czasem to mija), więc zwierzak musi miec rozrywkę w klatce (przeciez nie będziemy sie z nim bawic w nocy!).
Takie akwa jest wg mnie za mała - posadź kaktusy :D
Zapisane

marta1

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #14 : 2004-09-30, 17:56 »
A jak wygląda sprawa z myszką? no i traszką?
Zapisane

Forum Zwierzaki

akwarium czy klatka?
« Odpowiedz #14 : 2004-09-30, 17:56 »

Shadow_evelyn

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #15 : 2004-09-30, 18:01 »
Moje akwarium ma rozmiary 40.5 długości a 23 szerokości... i mam ostatnio potworny dylemat... czy kupić w nast. miesiącu dla chomka (syryjka) nowe akwa (widziałam takie chyba wieksze <musze sprawdzić o ile> z pięterkiem) czy transporter (przydało by się iść na kontrole z moimi zwierzakami)... a na następny taki wydatek będzie mnie stać dopiero za dwa miechy... chyba że jakoś wyciągne od rodziców, wtedy za miesiąc.... Ja jestem tylko z mojej rodziny za kupnem nowego lokum (bo wszyscy uważają że i tak nie wiadomo ile chomek ma lat i co jak kupie a on za niedługo zdechnie... a ja uważam ze nawet jeśli ma krótko żyć to należy mu się godne życie w tych możliwe ostatnich tyg. czy miesiącach.... i tak nie wiadomo ile przyżył przed tym jak tu trafił :( )... Prosze doradźcie mi coś... :// . A na temat: według mnie takie akfa jest za małe, a już napewno dla syryjka :(
PS: Przepraszam ze napisałam to tu ale nie bardzo wiedziałam gdzie o to zapytać, a ten temat wydawał mi się najbliższy mojemu problemowi...
Zapisane

marta1

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #16 : 2004-09-30, 18:12 »
może spróbuj rodzicom uświadomić że jak ten chom Ci zdechnie to będziesz miała następnego?
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #17 : 2004-09-30, 18:29 »
Tyle że oni nie pozwolą mi kupić następnego... (tzn. ma co do tego plany aby sama przynieśc sobie zwierzaczki (konkretnie 2 myszki) ;) --> chociaż chcesz żeby Fuksia zyła jak najdłużej... zresztą skad mogą wiedzieć w jakim jest wieku ;//)... i raczej z tego co wiem to nie dołożą mi...
Przed chwilą rozmawiałam z mamą i te jej stanowcze nie ("nie bede robiła na zwierzęta")... i mówiła ze mi niedługo i tak chomik zdechnie bo napewno stary nie lubi pieszczot itp. ale przecież chomiki tak zwykle robią... a Fuksia nie umże :cry:  :cry:  :cry:  :grr:  :grr: Czy jest jakiś sposób na poznanie wieku zwierzaka?? :(
Zapisane

marta1

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #18 : 2004-09-30, 19:15 »
ja nie znam żadnego sposobu. Może próbuj od mamy wyciągać na jakieś że niby lody, kase oszczędzać? Albo spróbuj z tatą
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #19 : 2004-09-30, 20:16 »
Jeszcze popróbuje... moze rodzice się zdecydują na transporter... bo zwierzaki musza chodzić do weterynarza (np. świnka na obcięcie pazurków) a za te pieniądze zdecyduje się kupić jednak te akwarium... bo jak się patrze na mojego chomisia i te małe akwa....  tylko boje się że jak już pujdą na to... to że dadzą mi tylko na te transporterke przezroczystą... a ja chce nieprzezroczystą hmmm... chociaż jak w temacie klatka chyba jest lepsza od akwarium... hmmm zobacze ile jeszcze dostane pieniążków na kieszonkowe.... w sumie dziękuje za odpowiedzi :wink: dały mi do myślenia.... chyba już zdecydowałam....
Zapisane

anieszka

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #20 : 2004-09-30, 20:34 »
dla mnie lepsza jest klatka bo z akwarium (za małego) zawsze może uciec a jak nie jest nauczony do przychodzenia na zawołanie to już jest wielki problem a wiadomo poza akwarium sam groża mu różne niebezpieczeństwa
Zapisane

Forum Zwierzaki

akwarium czy klatka?
« Odpowiedz #20 : 2004-09-30, 20:34 »

Shadow_evelyn

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #21 : 2004-09-30, 20:45 »
Masz racje... i możliwe ze zdazyło sie mu to u poprzednich włascicieli... bo jak wiadomo moj chomek nie był kupiony tylko sam przyszedl ;) (do mieszkania). Z tego akfa jeszcze nie uciekł (chyba ze tylko jak miał słoik... na szczescie zostało t w pore zaówazone gdy jeszcze sie wspinał na klatke mojej pig ;) ... od tej pory nie moge mu dawac nic do akfa (zadnych zabawek itp.... i to mnie martwi). Jednak z tego co widziałam w sklepie wydaje mi sie ze by sie nie wydostał jakby miał zabawki (bo jest wyzsze) i czesciowo na górze oszklone (nad pietrem...). A jeśli chodzi o klatke to wogóle jest jakas dla chomka Która nie jest malowana??:///
Zapisane

Kira

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #22 : 2004-09-30, 20:46 »
jak  chomik sie garbi nie wychodzi z domku i nie intersuje go kolowrotek i wogóle jest ciagle spiacy  :(  i mimo tego ze mil konkretna toalete to teraz ja zmieniła inie poznaje zapacghu i gryzie i glaskac sie niedaje :(  takie objawy daje Punia moja syryjka z Azylu okolo2,5 do 3 lat moze miec :(
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #23 : 2004-10-01, 15:33 »
Uuu przykro mi :( . Moja chomcia aktualnie jest zdrowa... żywiołowa... lata skubana... i nie gryzie... ale nie wiadomo czy jest młoda choć jest teraz nie rozchorowana... Nie ma domku ani kołowrotka.... bo jak tylko jej coś wsadze to ona wychodzi z akfa... i stąd moje pytanie o klatke echhh nie wiem czy moge znaleźdź jakąś niedrogą nie malowaną...
Zapisane

marta1

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #24 : 2004-10-01, 17:38 »
Cytuj

Uuu przykro mi  .

mi też. A tym bardziej jeszcze teraz straciłaś robka
Zapisane

Kira

  • Gość
Re: akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #25 : 2004-10-01, 20:40 »
Cytat: marta1
Wiadomo lepsza dle choma jest klatka. Co sądzicie jednak o akwariu o wymiarach 41*23*39((dł*sszer*wys)?
według mnie długosc i dobra ale  szeroksci wysokosc za niska  :roll:   moje dzungarki doskakuja do 29  wiec taki sprytny maluch na [ewno sobie wyjdzie bez zabezpieczenia :roll:  roborek lubi biegac i tak samo roborek a nawet bardziej i sie chowac  podskakiwać :lol:  i potrebuja   alnbo klatki typu  duna albo  klatke dla choma  bo jeden taki maly poziom to za mało :roll:
Zapisane

marta1

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #26 : 2004-10-01, 20:49 »
a jak jest z myszkami? -bo dziś w sklepie widziałam takie slodkie malutkie myszki

PS. w tym sklepie była także papu-nimfa prawie bez pierza(trochę miała, ale podkreślam TROCHE) i śwwinki. Najprawdopodobniej z grzybicą. Dosłownie jednej prawie kości wyglądały. No ale cóż w tym sklepie traktują zwierzaki tylko jako zarobek. taka chora swinka kosztowała 35zł
Zapisane

Kira

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #27 : 2004-10-01, 20:54 »
:( biedne zwierzaki a myszki tez  sa sprawde moja samiczka czarna  chodzi po wieku  do dołu w dunie a  akwa tez wyjdzie  i nie radze bo myszkom trzebz czesto sprzataca akwa jest cieszkie  :(  do mycia co dwa dni :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

akwarium czy klatka?
« Odpowiedz #27 : 2004-10-01, 20:54 »

Cathycash

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #28 : 2004-10-02, 09:24 »
dokładnie
Zapisane

Kamaq

  • Gość
akwarium czy klatka?
« Odpowiedź #29 : 2004-10-02, 09:52 »
a co do traszek:
rosną do 30cm
akwa min. 50l
biotop grzęzawiska
Oświetlenie super
filtr
roślinek mnóstwo
korzeń do odpoczynku
temp. wody- 15-18 C
karmić żywym lub morożonym pokarmem
super zwierzak, miałam zamiar kupić ale parensy- bleeh  :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 27 zapytaniami.