Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Żwierek dla Kota  (Przeczytany 3554 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kira

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #30 : 2004-10-06, 16:36 »
Cytat: ngL
Cathy - nie zbryli się w żołądku, bo glinka ma to do siebie, że przy zbyt dużej ilości płynów po prostu się rozpuszcza, dlatego między innymi nie zapchasz spływu spłukując resztki żwirku z glinki - ani nie zapchasz toalety. Przy zjedzeniu żwirek rozpuści się już w drodze do żołądka nie wspominając o kwasach żołądkowych.
jelsi nie wiesz to u  chomika duzo płynów  nie ma i napewno sie nie rzopuąści predzej zrobi sie Papka która  pozytywna dla  chomika nie bedze to samo tyczy sie  szczura czy swinki moja swina tez wszystk o jedzaca jest i zwirek tez nby napewno spróbowała ... :roll:
Ja nie poleca m Zwirku dla kot.ów  dla gryzoni i królików bo napewno imsie to nie rozpuści  :roll:  w  "małej ilosci płynów "
Zapisane

ngL

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #31 : 2004-10-06, 18:31 »
Angevelinka wiem tyle, że kwas żołądkowy rozpuszcza rdzę z gwoździa i wszystko inne, co jest w miarę wrażliwe na kwas... tym jest też właśnie glinka.
Zapisane

Kira

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #32 : 2004-10-06, 18:46 »
skąd rdza wziela by sie w takiej ilosci w przewodzie pokarmowym chomika?? :roll:
EDIT:Poprawione
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żwierek dla Kota
« Odpowiedz #32 : 2004-10-06, 18:46 »

ngL

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #33 : 2004-10-06, 20:07 »
Zacznijmy od tego, że chomik jest tu złym przykładem, to zwierzątko wszystko przechowuje w policzkach i za przeproszeniem, mogłoby się udusić zwykłym klockiem czy nawet suchym makaronem ;) Dla przykładu - chom mojej koleżanki zjadł kiedyś specjalny makaron do smażenia (jak ktoś nie wie - jest we wzory, wielkości pięciozłotówki, pod wpływem wody pęcznieje a po usmażeniu robi się większy i chrupki), nijak nie dał sobie tego zabrać a po napęcznieniu zwyczajnie się udusił - równie dobrze może przechować tam marchewkę i umrzeć z zatrucia, gdy owa marchew zacznie gnić.,
Jeśli zaś chodzi o całość zwierząt trzymanych na ściółce - nie spotkałam się z zajęczakiem czy z gryzoniem, który połykałby większe kawałki nie zgryzając a tak wyłącznie można doprowadzić do przyklejenia się glinki do górnych partii przewodu pokarmowego jak przełyk czy sama jama ustna. Zgryziony czy zmiałkowany węcz - rozpuści się już w buzi na tyle, by nie móc się przykleić. Połykając w większych ilościach nie tylko chomik może się udusić.

Ps: Ciekawa jestem co wg Ciebie znaczy skrót "rda", czy może jest to tzw. literówka i ja po prostu nie załapałam. Pytam dlatego, że z takim terminem (biologicznym) spotkałam się wyłącznie w przypadku wapnia, jego spożywania i codziennego zapotrzebowania.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #34 : 2004-10-06, 22:03 »
Ange chyba rodziło o rdze  :lol:

ngL masz rację, ale wszystki zależy od pojedyńczego zwierzaka. Moja jedna świnia jadła wszystko... łącznie z piaskiem... połykała w całości :/

Podobnie jest z ptakami. Można na dnie kłąść gazetę (chodzi o farbę dukarską) jeśli się wie, że nasz ptak jej nie drze itd.
A jeśli tak, trzeba znaleźć na podłoże coś innego...
Zapisane

arke

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #35 : 2004-10-07, 13:49 »
Cathy chyba chodziło o "chodziło"a nie rodziło
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #36 : 2004-10-07, 14:41 »
możliwe  :roll:

Arke proszę wypowiedz się na ten temat, powiedz coś sensownego a nie tylko czychasz na moje literówki.... zajmij się czymś ambitniejszym  :roll:
Zapisane

arke

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #37 : 2004-10-07, 15:14 »
Cytuj

Arke proszę wypowiedz się na ten temat, powiedz coś sensownego a nie tylko czychasz na moje literówki.... zajmij się czymś ambitniejszym

Oj bardzo przeprszam twojA wypowiedz była bardzo ambitna i interesująca.Ty to zawsze jstes najlpesza
Cytuj

 
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #38 : 2004-10-07, 17:51 »
nie podzielam Twojego zdania, lecz dzięki za uznanie  :roll:
Tylko nie wiem po co ta ironia  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żwierek dla Kota
« Odpowiedz #38 : 2004-10-07, 17:51 »

Kira

  • Gość
Żwierek dla Kota
« Odpowiedź #39 : 2004-10-07, 19:17 »
Czyli zależy od zwierzaka i od włascicela dlatego ja zosytane przy Cats Dreamie drewnianym  a t y w/g siebie dla szczurków   dobry jest benek ja   wiem ze moje chomy i sciólki by spróbowały  to samo myszy i  swinki i króliki :o  ryzykowac zich zdrowia nie bede :?
Arke napisz cos  do tematu  na temat żwirku a nie wwyprowadzaj opini o postach Cathy  bo  to jest  jush OT topick :?
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 22 zapytaniami.