Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: jak karmić ??  (Przeczytany 3039 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agata.J

  • Gość
jak karmić ??
« : 2004-10-03, 10:22 »
od niedawna mam królisia( uratowałam ją z potwornego domu , klatka mniejsza od niej samej) i nie zabardzo wiem czy dobrze ją karmię. chcialam sie dowiedziec ile, co i jek czesto musi byc karmiona. :?:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
jak karmić ??
« Odpowiedź #1 : 2004-10-03, 10:40 »
Mozesz jej dawac siano,trawe,marchewke,salate,nac marchewki,karme(najlepiej Vitapol),kolby
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #2 : 2004-10-03, 10:46 »
Cytuj

karme(najlepiej Vitapol

Wiele razy na forum było pisane, ze najlepiej króliczkowi dawać granulat.... jednak jak dotąd była mu podawana karma, to zmienić diete trzeba stopniowo... co do reszty to nie jestem pewna bo nie mam królicka... Grinia wie o nich bardzo dużo :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak karmić ??
« Odpowiedz #2 : 2004-10-03, 10:46 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
jak karmić ??
« Odpowiedź #3 : 2004-10-03, 10:48 »
Ale nie wiem czy Vitapol to karma czy granulat(zaraz sparwdze ;) )



Pelnowartosciowy pokarm dla krolika Vitapol :)
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #4 : 2004-10-03, 10:53 »
Vitapol to firma jest i granulat i mieszanka, karmić należy granulatem :P Agata.J poczytaj sobie królicze VDEMECUM tam JEST odpowiedź na Twój temat :wink:
Zapisane

Agata.J

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #5 : 2004-10-03, 10:54 »
vitapol to jest firma ktora produkuje pokarm dla gryzomi (kolby, pokarm podstawowy , granulat, wapienka,)
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
jak karmić ??
« Odpowiedź #6 : 2004-10-03, 10:58 »
granulat musisz dawac codziennie rano,siano i zieleniny wieczorem a  woda musi byc dostepna przez caly czas
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
jak karmić ??
« Odpowiedź #7 : 2004-10-03, 12:14 »
Przede wszystkim poczytaj Vademecum (na górze strony) oraz Uszatą http://www.uszata.com/eksplorer/dieta/ogolna.html .

Krótko o żywieniu:
królik powinien mieć przez cały czas dostęp do siana i świeżej wody. Jest roslinożercą, więc głównym składnikiem jego diety jest zielenina i warzywa. Ja swojej Kaśce rano daję 2 łyżki stołowe granulatu (Vitapol), a wieczorem miskę z warzywami i w między czasie zieleninkę.

Jeśli zaś chodzi o kolby, dropsy i inne paskudztwa - kategorycznie NIE! Zawierają one cukier, który nie jest dobry dla króliczych ząbków.

Czy wcześniej dawałaś pupilowi mieszankę? Jesli tak najlepiej byłoby przestawić go na granulat. Wszystkie te mieszanki są niedość, że niezdrowe to raz (przyczyniają się do powstawania ropni), a dwa tuczące. Najlepiej na początku jest mieszać granulat z mieszanką, a później stopniowo zmniejszać porcję mieszanki, a zwiększać granulatu.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #8 : 2004-10-03, 13:13 »
Jeśli chodzi o granulat - polecam Alexa  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak karmić ??
« Odpowiedz #8 : 2004-10-03, 13:13 »

Grinia

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #9 : 2004-10-03, 15:15 »
wszystko jest w vademecum o diecie, niedługo jeszcze coś tam rozszerzę. ja jeszcze zaznaczę że w tych radach co królik może jeść byłabym ostrożna, bo każdą nowość wprowadzamy pojedynczo i stopniowo. inaczej krótka droga do biegunki.
Zapisane

Kira

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #10 : 2004-10-03, 15:49 »
:)  kierunek Vademecum :)  i granulat a ja polecam  koniecznie nowa klatke i
Cytat: *~Cathy~*
Jeśli chodzi o granulat - polecam Alexa  ;)
a ja Vitapolu :wink:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #11 : 2004-10-03, 16:02 »
obie firmy dobre ;)
Alex ma jedną wadę - trudno go spotkać... szczególnie w małych miastach  :?
Zapisane

Anilewe

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #12 : 2004-10-03, 16:32 »
Coz... Ja mojemu krolikowi zawsze dawalam i bede dawac Vitapol. Jak dla mnie to najlepsze jedzonko dla krolisia poza tym ma, jak na razie znalazlam, najwieksza paczke i starczy na dluzej niz inne jedzonka ;) Juz sie przywiazalam do niego  :wink: . Poza tym w zoologiku krolik byl karmiony Vitapolem dluzszy czas i pomyslalam, ze dobrzeby bylo pozostac przy tej samej karmie niz zmieniac. Z reszta niech moj krolik sie na ten temat wypowie ;P
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #13 : 2004-10-03, 16:37 »
Mieszankę czy granulat?
Zapisane

Anilewe

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #14 : 2004-10-03, 16:43 »
Mieszanka
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak karmić ??
« Odpowiedz #14 : 2004-10-03, 16:43 »

Kira

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #15 : 2004-10-03, 17:05 »
Cytat: *~Cathy~*
obie firmy dobre ;)
Alex ma jedną wadę - trudno go spotkać... szczególnie w małych miastach  :?
 a Vtapol mozan przez  sklepie internetowym zamówić i w sklepach czesto jest   granulat vitapolu
Anilewe poczytaj Vademecum i zobaczysz dlaczego nie własciwa jest mieszanka :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #16 : 2004-10-03, 17:13 »
Granulat i tylko granulat.... !!!
Zapisane

Anilewe

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #17 : 2004-10-03, 17:14 »
Coz, jak na moj rozum najlepsze dla gryzoni sa ziarna i najlepiej na nich zeby scieraja zwierzaki... No, ale coz... Skoro tak mowicie  :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #18 : 2004-10-03, 17:16 »
króliki hodowlame zalezy karmićziarnem a nie  te domowe :grr:
Zapisane

Anilewe

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #19 : 2004-10-03, 17:21 »
Ta... Moj sasiad ma kroliki (hoduje, ma ponad setke) i daje im PASZE, ktora sam robi oraz SIANO badz SWIEZO SKOSZONA TRAWE. I kazdy, kogo znam i hoduje krole to tak je karmi...
Zapisane

Kira

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #20 : 2004-10-03, 17:22 »
jesli ma taka ilość ...  ale to hodowlane  krOLE  nie domewe króliczki???
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak karmić ??
« Odpowiedz #20 : 2004-10-03, 17:22 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
jak karmić ??
« Odpowiedź #21 : 2004-10-03, 20:50 »
Cytat: Anilewe

Coz, jak na moj rozum najlepsze dla gryzoni sa ziarna i najlepiej na nich zeby scieraja zwierzaki... No, ale coz... Skoro tak mowicie  :roll:

Królik to nie gryzoń tylko zajęczak :roll:
Zapisane

Grinia

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #22 : 2004-10-03, 21:02 »
Anilewe widzę że masz bardzo skromne informacje o królikach. Królik to nie gryzoń i niewiele ma z gryzoniem wspólnego. Co do samej diety: gryzonie żyją na polach i żywią się ziarnem i wysokokokalorycznymi paszami. Królik natomiast w naturze żyje na łąkach i żywi się trawą, liśćmi, gałązkami i korzonkami. Jego brzuszek jest przystosowany do dużej ilości NISKOKALORYCZNEGO pokarmu, podając mu często ziarna rozwalasz mu przewód pokarmowy.

Króle hodowlane karmione są wysokokaloryczną paszą bo jest to tucznik który po osiągnięciu odpowiedniej wielkości zostaje ubity i idzie na mięso. To nie jest jedzenie dla króliczka który jest Twoim przyjacielem i domownikiem.

Króliczek zdrowo żywiony w domu opiera swoją dietę na sianie i wodzie. Jeśli jest mały to do tego na początek dostaje tylko granulatu do woli (jeśli w sklepie karmiony był mieszanką to powoli trzeba go przestawić na zdrowy pokarm). Jeśli starszy to jego dieta powinna być uzupełniona o warzywa. I to do tego stopnia, że warzyw podaje się więcej niż granulatu, granulat staje się dodatkiem do codziennego menu. Każde warzywo wprowadzamy stopniowo i pojedynczo. Najwyżej króliczej piramidy pokarmowej plasują się zdrowe smakołyki, czyli owoce i inne.

Ja wiem że popularne jest karmienie jakie mówisz, ale jest to wypracowane fałszywe pojęcie przez polskich producentów i gwarantuje Ci że jest ono szkodliwe. Moje informacje dotyczące żywienia opierają sie m.in. na amerykańskim stowarzyszeniu HRS i na ich badaniach, a także z wielu innych zagranicznych źródeł. W sklepach chociażby niemieckich nikt nie poleci Ci mieszanki dla królika. Mają tam szeroooki jak Wisła wybór granulatów o różnym składzie i smakach, wszystko w zdrowych parametrach. Mogę mieć jedynie nadzieję że po wejściu do unii wejdzie też normalne jedzenie dla króli, narazie sprzedją bez pojęcia truciznę z opóźnionym zapłonem. Bo gdy królik po kilku latach karmienia mieszanką ziarnową zaczyna nie wiadomo dlaczego chorować przewlekle na niewydolność przewodu pokarmowego, często jest już za późno i ginie w wielkich męczarniach. Także polecam zwrot ku odpowiedniej diecie póki jeszcze nie jest za późno.

Pozdrawiam Griffe.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #23 : 2004-10-03, 21:38 »
Niestety niektórzy myślą dopiero po zakupieniu zwierzaka....  :roll:
Zapisane

Grinia

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #24 : 2004-10-04, 10:01 »
aha i królik ściera zęby na sianie, a nie na ziarnach. przecież on jedząc ziarenko nawet nie dotyka go siekaczami!!!
Zapisane

Kira

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #25 : 2004-10-04, 21:55 »
:)  Grinia zawsze powie co trzeba :)
Króli to nie gryzoń :?  chba ze masz króla hodowlanego na pasztet :|
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #26 : 2004-10-05, 15:53 »
ale królik hodowany na pasztet to też zajęczak a nie gryzoń  :wink:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
jak karmić ??
« Odpowiedź #27 : 2004-10-05, 16:43 »
Ja rowniez mojego krolika karmie i BEDE KARMIC mieszanka Vitapol :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak karmić ??
« Odpowiedz #27 : 2004-10-05, 16:43 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
jak karmić ??
« Odpowiedź #28 : 2004-10-05, 17:49 »
Cytat: Julias
Ja rowniez mojego krolika karmie i BEDE KARMIC mieszanka Vitapol :wink:

No i gadaj z takimi :roll: Czy Wy do jasnej anielki, macie problemy ze wzrokiem, czy jak? W tym temacie chyba już ze 3 razy było wyjaśniane, że królik nie jest gryzoniem, a więc także nie jest ziarnojadem! Ziarenka to co najwyżej sobie chomik może pojeść, a nie królik. Dla królika = granulat :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jak karmić ??
« Odpowiedź #29 : 2004-10-05, 19:24 »
Cholko, jak ktoś się uprze....

Ludzie... to że jest narysowany króliczek na pokarmie NIE OZNACZa w ŻADNYM wypadku że to jest dla niego dobra karma...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 27 zapytaniami.