Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Glony czy brunatnice?  (Przeczytany 6925 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

giemul

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« : 2004-10-17, 15:15 »
Cześć.Mam akwarium 200 litrów.I problem.
Na kamieniach i tylnej ścianie ozdobnej wyłażą mi cały czas jakieś :evill: naloty.Są koloru zielono brązowego.Pokazują się na górze ,tak jak pada światło.Zmieniałem już długość oświetlania (od 7 do 14 h) i zawsze się mi to robi :grr: Już całkiem zgłupiałem .Nie chcę się z tym pogodzić bo to brzydko wygląda.
Opis akwarium-200l,15 średnich  zdrowych pyszczaków,zero roślin,żwirek i dużo wapieni,dwa piaskowce,dwa korzenie(na nich tego nie ma),temp 28-29st,filtr zew EHEIM eco 2235 z wkładami oryginalnymi (gąbki),dwie świetlówki 30W(power glo i aqua glo),szyby nakrywkowe(60%,było całe zakryte ale zbiłem szybke)dolewam co 2-3-dni 2l odstanej wody.Lekko się to :twisted: pokazuje na bocznycz szybach i plastikach z filtra.BŁAGAM kogoś mądrego o pomoc.
Pozdrawiam
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #1 : 2004-10-17, 15:19 »
miałem to w akwarium 12l. ale nie wiem jak to wytępić ja to  przy czyszczeniu akwarium gąbką z cierałem :killl:  a w akwa 25l. nie mam tego problemu
Zapisane

arke

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #2 : 2004-10-17, 16:32 »
słuchaj a powiedz mi czy akwarium stoi koło okna lub pada śaitło dzienne na akwarium?może kup pare glonozjadków i powino bys spox
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glony czy brunatnice?
« Odpowiedz #2 : 2004-10-17, 16:32 »

Ellen

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #3 : 2004-10-17, 16:36 »
A ile ma to akwarium? Byly ostatnio jakies generalne porzadki? Bo w nowych (lub z nieustalona rownowaga biologiczna) akwariach czesto pojawia sie plaga brunatnic (ja tak mialam jak zakladalam akwarium, po miesiacu wszystko zniknelo).
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #4 : 2004-10-17, 16:58 »
Ellen ty tak jak ja czytanie ze zrozumieniem buhaha 200l.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #5 : 2004-10-17, 17:10 »
Kacper :roll: ile ma w znaczeniu czasu, jak dawno temu bylo zalozone :roll:
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #6 : 2004-10-17, 17:15 »
ale ja nic o czasie nie pisałem tylko o tym że ty tak jak ja musisz czytać ze zrozumieniem
Zapisane

Ellen

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #7 : 2004-10-17, 17:21 »
A czego nie przeczytalam ze zrozumieniem? Wiem, ze akwa ma 200l, ale ja sie pytalam ile ma wieku... no tego... wiadomo o co chodzi :P
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #8 : 2004-10-17, 17:22 »
uch to sorka ja nie zrozumiałem  :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glony czy brunatnice?
« Odpowiedz #8 : 2004-10-17, 17:22 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #9 : 2004-10-17, 17:28 »
http://glony.republika.pl/ może z tej stronki coś ci się przyda  :wink:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #10 : 2004-10-17, 17:52 »
a u pyśków to korzenie się sprawdzają??? to nieźle się musisz z Ph wyrabiać... a kosiara do pychów raczej nie... hmmm... jakby się dało przenieść gdzieś dalej okna... ale to moloch jest  :P ... więc zostaje czyszczenie. a glony to może być zachwiana równowaga biologiczna- może to przez te korzenie?
Zapisane

giemul

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #11 : 2004-10-18, 15:10 »
Akwarium jest schowane w ścianie jakieś 3m od okna więc .Woda ma teraz pól roku,ale systematycznie dolewam.A co do czyszczenia tego ręcznie  :grr: to bym musiał każdy kamień wyjmować ajest tego troche,i za dużo by było stresu dla ryb.A cha - na końcówie filtra mam założony dyfuzor,ładnie to napowietrza ale robi duży ruch wody.Sam już niewiem.Raczej wywale te kamyki i wysypie wszystko piaskiem kwarcowym.Tylko sie boje że on też będzie łapał ten  :evill: kolorek.
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #12 : 2004-10-18, 17:29 »
musi być brak równowagi wobec tego- nie wiem dlaczego ale coś mi się wydaje że to przez korzenie i coś jeszcze.. bo ustawienie i filtr ok, więc to nie to...
Zapisane

Duch [incognito]

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #13 : 2004-10-18, 18:32 »
Nie widzę zbytnich szans na pozbycie się tego "czegoś" (najprawdopodobniej okrzemki). W akwarium biotopu Malawi/Tanga glony to niestety standard bo mają one idealne warunki do rozwoju:
- brak roślin wyższych (skoro nie ma konkurencji, glony jako lepiej przystosowane wykorzystają wszystkie dostępne substancje pożywcze)
- twarda woda (sam zresztą napisałeś że tworzą się głownie na kamieniach : wapienie i piaskowce)
- wysokie pH
- najczęściej duża zawartość związków azotu i fosforu (pielęgnice mimo wszystko sporo tego produkują)

Z tego co zrozumiałem to nie robisz wogóle częściowych podmian wody w akwarium? Ciekaw jestem na jakim poziomie są azotany :)  Kubełek wbrew pozorom nie oczyści nam wody z produktów przemiany materii...zresztą z tego co pamiętam 2235 ma około 3.2l pojemności więc na 200l z pysiami nie jest to wcale dużo. Jedyne rozwiązanie to częste podmiany conajmniej 30% tygodniowo...a i to nie gwarantuje poprawy.

ps. Korzeń nie bardzo nadaje się do Tangi bo zakwasza wodę (lekko) oraz uwalnia do kolumny wody garbniki i kwasy humusowe.
Zapisane

arke

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #14 : 2004-10-18, 18:45 »
O kurcze nie ma to jak Duch
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glony czy brunatnice?
« Odpowiedz #14 : 2004-10-18, 18:45 »

giemul

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #15 : 2004-10-18, 21:02 »
W takim razie wywalam te korzenie.Założe kamień napowietrzający zamiast dyfuzora.A gdyby stosować węgiel do filtrowania?Troche sie podłamałem że toto musi być.Rzeczywiście nie podmieniam wody,bo(tak mi sie wydawało)dużo dolewam.Ale zaczne.A jak z tym świeceniem?Jaki powinien być optymalny czas,w tej chwili zapalam o 10.00 a gasze o 20.00 .Dzięki narazie 8)
Zapisane

Duch [incognito]

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #16 : 2004-10-18, 21:47 »
Cytat: giemul
A gdyby stosować węgiel do filtrowania?

Raczej nie bardzo. Węgiel aktywny(bo chyba to masz na myśli) wyjaławia wodę ze wszystkich pierwiastków zarówno tych pożądanych jak i zlych(nie oczyści jednak wody z azotanów i fosforanów). Stosuje się go raczej po leczeniu aby wyczyścić wodę z lekarstw.

Cytuj
.Rzeczywiście nie podmieniam wody,bo(tak mi sie wydawało)dużo dolewam.

Wody dolewasz bo paruje...jednak w akwarium pozostaje NO3 i PO4(one się nie ulatniają) co po pewnym czasie prowadzi do kumulacji tych związków.

Cytuj
Jaki powinien być optymalny czas,w tej chwili zapalam o 10.00 a gasze o 20.00

Może być...możesz nawet wydłużyć do 10-11h.
Zapisane

arke

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #17 : 2004-10-18, 22:04 »
:evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:
Zapisane

giemul

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #18 : 2004-10-19, 00:57 »
Naprawde dziękuje.Jestem znowu pozytywnie nastawiony :D .Pozdrawiam.Arek.
Zapisane

Raffy

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #19 : 2004-10-19, 07:42 »
Cytat: arke
:evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:


??  :roll:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #20 : 2004-10-19, 07:46 »
Cytat: arke
:evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:  :evill:


Arke, o co ci chodzi?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Glony czy brunatnice?
« Odpowiedz #20 : 2004-10-19, 07:46 »

arke

  • Gość
Glony czy brunatnice?
« Odpowiedź #21 : 2004-10-19, 14:59 »
Jeju albo mam klawisze powalone albo ja jestem poewalony nie wiem skąd to soe wziełe chiałem raz to wziąśc" :wink: "a tu mi jakie s kofboje
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.