Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: KOT DLA ALERGIKOW :-/  (Przeczytany 2017 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« : 2004-10-29, 15:59 »
Genetycy pracują nad kotem dla alergików

 Wiadomo nie od dziś, że niektórzy ludzie mają alergię na koty, tzn. są uczuleni na pewne białka, wydzielane przez te zwierzęta. Amerykańska firma zajmująca się biotechnologią postanowiła temu zaradzić.

Już w roku 2007 firma Allerca Inc. chce dostarczać koty, u których "wyciszony" zostanie gen, odpowiedzialny za produkcję szkodliwego dla alergików białka, zawartego w ślinie zwierzęcia i wydzielanego przez skórę.

Firma przyjmuje już zaliczki w wysokości 350 USD na zmodyfikowane genetycznie koty. Jedno zwierzę ma kosztować 3,5 tys. USD w Stanach Zjednoczonych i 10 tys. USD w Japonii. Plany firmy zakładają sprzedaż 200 tys. takich kotów rocznie.

Wszystko to pozostaje na razie w sferze planów. Czteroosobowa Allerca Inc. nie "wyprodukowała" dotąd żadnego genetycznie zmodyfikowanego kota. Zapewnia natomiast, że kiedy już takie koty powstaną, będzie je sterylizować przed dostarczeniem klientom, aby nie dopuścić do ich krzyżowania się z normalnymi kotami.
Zapisane

Kamaq

  • Gość
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #1 : 2004-10-30, 08:18 »
dlaczego " :-/ " ?? Jeśli to im nie szkodzi to dlaczego nie? I wtedy tacy ludzie wreszcie będą mogli mieć jakiegoś futrzastego przyjaciela...
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #2 : 2004-10-30, 08:32 »
Zgadzam się :) ... ja ,kocham zwierzaki i cieszyłabym się ,gdybym miała alergię (tfuu!) ,żee wreszcie może bym mogła mieć Kicię :)
Zapisane
-

Forum Zwierzaki

KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedz #2 : 2004-10-30, 08:32 »

Lalaith

  • Gość
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #3 : 2004-11-01, 11:01 »
A mi sie to zupełnie nie podoba.. Może zmodyfikujemy alergików a nie kotki? Co?  :?
Edit: Beaglomania, takie działania zreguły mają jakieś skutki uboczne...  :roll:
Zapisane

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #4 : 2004-11-01, 15:16 »
No niewiem czy fajnie by było gdyby były takie koty w przyszłości, tak troche dziwnie no :?
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #5 : 2004-11-01, 15:57 »
sam pomysl...moze i dobry, ale nie zastanawialiscie sie, w jaki sposob chca te koty zmodyfikowac? to lata eksperymentow, a wiadomo jak wtedy traktuje sie zwierzaki, beda cwiczyc i cwiczyc, a koty beda ginac poki wreszcie nie stworza tego "wlasciwego"...
Zapisane

Lalaith

  • Gość
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #6 : 2004-11-01, 19:55 »
Cassandra.. Tak, to prawda.. Ale obawiam się też, tego "właściwego".. To już nie jest normalny kot, kot zmieniony genetycznie będzie słabszy itp.. Napewno podatniejszy na choroby..   :?
Zapisane

Sal

  • Gość
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #7 : 2004-11-02, 11:16 »
Jestem przeciwna takim eksperymentom.
Potem może sie okazac, że to uczulające białko wyeliminowali, ale uczula dotychczasowych niealergików jakiś produkt tych machniacji genetycznych. Albo okaże się jeszcze coś gorszego.

Jestem przeciwna ingerencji w prawa natury. Za wyjątkiem prób ratowania ludzkiego życia.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #8 : 2004-11-02, 16:13 »
Cytuj

Może zmodyfikujemy alergików a nie kotki? Co?  


dokladnie.. znowu ludzie robia dla swojej wygody cos, przez co zwierzaki musza cierpiec. super  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedz #8 : 2004-11-02, 16:13 »

Dalmafreciak

  • Gość
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #9 : 2004-11-03, 22:30 »
Ja jestem zdecydowanie PRZECIW.
Można się leczyć na alergię, są odczulania na dany alergen itp, ale nie eksperymentować na biednych zwierzętach! :roll:
A zresztą boję się pomyśleć jak będzie wyglądał taki kot, jak będzie się zachowywał............. :shock:
Zapisane

Ax

  • Gość
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #10 : 2004-11-04, 19:34 »
Jestem zdecydowanie na NIE!
Tylko  będą cierpieć te biedne, niewinne koty. kurde niech zmodyfikują siebie żeby nie byli takimi matołami!!!
Zapisane

olc!a

  • Gość
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #11 : 2004-11-04, 20:50 »
NIE!
Jest odczulanie, są leki itd, zresztą jak tak bardzo chcą mieć kota, to niech SIEBIE zmodyfikują genetycznie :?
Zapisane

Kira

  • Gość
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #12 : 2004-11-06, 02:00 »
niby jesem alergiczka ale dzieki lekom i wietrzeniu pokoju przed spaniemn nie mam porblemu z moją persiczką :)
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #13 : 2004-11-06, 08:13 »
moja mama tez jak wezmie jakies leki to jej przechodzi. ale nie wiem co zrobic z tata?? ma duse uczulenie i do tego astme. czy ktos wie co sie wtedy robi zeby przeszlo? poki jest jak jest to koty siedza tylko w jednym pomieszczeniu,na szczescie sporym i ogrodku, ale tak bym chciala zeby byly w calym domu
Zapisane

Kira

  • Gość
KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedź #14 : 2004-11-12, 19:40 »
ja tam Cass nie mam barrzo doku czliwej alergi tylko jeslibardzo duzo wokól jest alergenów to oddychac nie mogę :( a mój tata sie odczulał na drzewa i pyłki  :( a na kotke i zwierzaki ma  astme ale  bierze taki Berotec w areozolu do ustnie i po tym juz jest dobrze.. moze  jesli tata wie na co jest uczulonych niech zacznie sie odczulac  zastrzykami... :roll:  50% skutkuje
Zapisane

Forum Zwierzaki

KOT DLA ALERGIKOW :-/
« Odpowiedz #14 : 2004-11-12, 19:40 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.