Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dobre owady dla początkujących...  (Przeczytany 2493 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Enola

  • Gość
Dobre owady dla początkujących...
« : 2004-10-08, 14:03 »
Mam w domu mnóstwo zwierząt, ale od dawna interesują mnie owady. Poczytałam w internecie o paru gatunkach stwierdziłam, że muszę jakiegoś mieć :)  I mam do was pytanie: jakiego owada polecilibyście początkującemu? Zapoznałam się z ich wymaganiami i w grę wchodzą patyczaki indyjskie, świersze śródziemnomorskie i modliszki.
Acha i jeszcze jedno pytanie (na stronach się tego nie doczytałam). Jak szybko mnożą się te owady, tzn przykładowo z 3 patyczaków ile ich będzie po pół roku?
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Dobre owady dla początkujących...
« Odpowiedź #1 : 2004-10-08, 14:09 »
polecam patyczaki ale muszę powiedzieć, że samców jest 10000 na 1 samicę... ale zawsze jakaś szansa jest... chyba że są takie... samowystarczalne :lol:  :lol: ...
Zapisane

Enola

  • Gość
Dobre owady dla początkujących...
« Odpowiedź #2 : 2004-10-08, 14:13 »
Z tego co wiem to samice rozmnażają się przez dzieworództwo i wcale nie są im do tego potrzebni panowie :) Ciekawe owady z tych patyczaków  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dobre owady dla początkujących...
« Odpowiedz #2 : 2004-10-08, 14:13 »

Kamaq

  • Gość
Dobre owady dla początkujących...
« Odpowiedź #3 : 2004-10-08, 14:25 »
tylko szkoda że takie apatyczne- nie ruszą tyłka przez tydzień
Zapisane

Enola

  • Gość
Dobre owady dla początkujących...
« Odpowiedź #4 : 2004-10-14, 13:38 »
Nie ruszają się w dzień bo prowadzą nocny tryb życia i dopiero po zmierzchu rozpoczynają żerowanie. Ale narazie sobie patyczaki podarowałam. Przerzuciłam się na modliszkę gwinejską... Mmmm cudo :)
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Dobre owady dla początkujących...
« Odpowiedź #5 : 2004-11-02, 20:52 »
Ja miałam i patyczaka i modliszke i stwierdziłam że choć modliszka jest droższa to opłacało się kupić takie zwierze bo patyczak to raz na 5 godzin może gdzieś sobie prezjdzie w inne miejsce a modliszka jest cały czas (no prawie) w ruchu. Najdziwniejsze jest to że gdy zrzuca welinke to robi sie dwa razy większa. Ja miałam modlisze gwinejską. :wink:
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Dobre owady dla początkujących...
« Odpowiedź #6 : 2004-12-07, 13:44 »
Cytat: Kamaq
samców jest 10000 na 1 samicę... ale zawsze jakaś szansa jest... chyba że są takie... samowystarczalne :lol:  :lol: ...


To samic jest ok. 1000 na jednego samca...
Do rozmnażania patyczaki faktycznie nie potrzebują samców (seksmisja... hihi). Jeśli chcemy mieć pewność, że wykluje się nam samiec (tylko po co? hihi) wystarczy przechowywać jajeczka w odpowiedniej temperaturze...

Modliszki nie polecałabym początkującym hodowcom owadów, ale patyczaki indyjskie owszem  :wink:
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

BakuBak

  • Gość
Dobre owady dla początkujących...
« Odpowiedź #7 : 2004-12-20, 01:17 »
a ja polecam albo kruszyce  albo karaczany - madagaskary są śliczne  a jest pare innych równie fajnych  gatunków :P ( i wcale nie są takie oblećne :P )

z drapierznych to platymerisy   polecam :P niezłe bestie :P  


a moze jakies krocionogi  ??
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 24 zapytaniami.