Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Nie kupuj zwierząt na prezent!  (Przeczytany 5713 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kapiszonek

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« : 2004-11-27, 00:05 »
Apel Empati i Stowarzyszenia Pomocy Królikom.

Prezenty wybierajmy świadomie. Kupując zwierzę dziecku bierzemy obowiązki na SIEBIE. Musimy zapewnić mu : miejsce, codzienną pielęgnację, zabawę, opiekę lekarską, zaufanego opiekuna na czas naszych wyjazdów( np wakacje). Pamiętajmy , że zwierzęta żyją kilka, kilkanaście lat, i decydując się na jakieś, wiążemy się z nim na ten czas. Dając komuś zwierzę upewnijmy się, że może i CHCE się nim opiekować. Zwierzę niechciane cierpi : samotność, brak ruchu, przemoc, a nierzadko umiera na ulicy, lub trafia do schroniska. Kupując zwierzątko w sklepie sprawiamy, że na jego miejsce trafi nastepne, które będzie wegetowało w szklanej klatce, upchane na półce sklepowej!! Jeśli naprawdę zdecydowałeś się na zwierzę w domu to adoptuj je ze schroniska. NIE KUPUJ ZWIERZĄT NA PREZENT!!!!



[kliknij na obrazek]
Zapisane

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #1 : 2004-11-27, 12:02 »
Dokładnie! Zwierze to nie rzecz!
Cytuj

Kupując zwierzątko w sklepie sprawiamy, że na jego miejsce trafi nastepne, które będzie wegetowało w szklanej klatce, upchane na półce sklepowej!!

Ale zataczmy błędne koło... Jedno zwierzątko jest już upchnięte w klatce i kupując je ratujemy mu życie. Może nie wyląduje na śmietniku. Ale jak pisała kapiszonek, robimy miejsce innemu biedakowi...
Jestem przeciwna kupowaniu zwierząt jako prezenty!! Przecież juz pomijając kwestię utrzymania i odpowiedzialności (którą opisala kapiszonek), weźmy pod uwagę to, że zwierzę też czuje, kocha. Musi zapoznać sie najpierw ze swoim przyszłym właścicielem... Zwłaszcza jeśli zwierzątko przychodzi za schroniska. A jeśli trafimy na trudne zwierzę i nie będziemy w stanie podołać odpowiedzialności??? Wtedy jego pobyt w domu będzie niewygodny i może trafić z powrotem do schroniska (albo sklepu)... Ciągłe zmiany mieszkania mogą spowodowac u zwierząt nerwicę. To jest znęcanie się psychicznie!
Pamiętajmy: ZWIERZĘTA TO NIE TOWARY NA PÓŁCE!!!!
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #2 : 2004-11-27, 17:24 »
Zgadzam się w 100%.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedz #2 : 2004-11-27, 17:24 »

Kasia100%

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #3 : 2004-11-27, 19:40 »
Ja też w 100 %!!!! 8)
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #4 : 2004-11-27, 21:17 »
Cytat: Kasia100%
Ja też w 100 %!!!! 8)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #5 : 2004-11-28, 15:28 »
A ja nawet w 200% jestem za tym że zwierzeta nie są dobrym prezentem bo to nie przedmioty !! Poza tym właśnie większość niestety zostaje oddana albo porzucona kiedy się okazuje że to nie tylko przyjemności ale też obowiązki.
Może powinna być akcja żeby sklepy nie sprzedawały żywych zwierząt poza rybkami przed gwiazdką ?? Wiem że to nierealne wymóc taki nakaz ale od czegoś zawsze trzeba zacząć. Co wy na to?
Zapisane
BC + koci podrostek

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #6 : 2004-11-28, 16:57 »
Też się z tym zgadzam. Co prawda ja na Gwiazdkę proszę o myszoskoczki, bo u mnie pieniądze się nie przelewają i nie dostanę ich "od tak" ale z pewnością nie będą pakowane do jakiegoś pudełka ani nic - po prostu rodzice i ja potraktujemy Gwiazdke jak zwykły dzień, w który dostałam zwierzaka, nawet pod choinką nie będą stać, tylko sobie przybędą do mnie jakby nigdy nic i od razu zaczną normalnie żyć - i Gwiazdka będzie dla mnie nie tylko Gwiazdką, ale też Dniem W Którym Przybyły Moje Dwa Misie  :lol:  (a, i zapomniaam dodać, że marzę o skoczkach od pół roku, więc to nie jest taka decyzja "hop-siup", żeby nie było...)

A, i z tymi sklepami zoologicznymi... Wiecie co, mi się wydaje, że tylko DOBRZY hodowcy powinni oddawać, ewentualnie sprzedawać zwierzaki, a nie sklepy, gdzie samiczki nie oddzielane od samców zachodzą w ciążę, nie są uważnie obserwowane więc jak zachorują mogą umrzeć, nie są kochane... Jednak teraz już chyba nic się nie da na to poradzić (tzn. pooddawać szybko zwierzaki z zoologów i nigdy już ich tam nie przywozić, a zostawić tylko akcesoria dla zwierząt)  - a nie kupując zwierzaka w takim sklepie z jednej strony mówimy "NIE" trzymaniu zwierząt długi czas za szybą, z drugiej jednak możliwe, ze w ten sposób skazujemy jakąś biedną istotę na śmierć... To straszne :( Ja się czuje przez to rozdarta...  :cry:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Re: Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #7 : 2004-11-28, 18:04 »
Cytat: kapiszonek
Apel Empati i Stowarzyszenia Pomocy Królikom.
Kupując zwierzątko w sklepie sprawiamy, że na jego miejsce trafi nastepne, które będzie wegetowało w szklanej klatce, upchane na półce sklepowej!! Jeśli naprawdę zdecydowałeś się na zwierzę w domu to adoptuj je ze schroniska. NIE KUPUJ ZWIERZĄT NA PREZENT!!!!


Zgadzam się całkowicie! Wiem, że żal zwierzaka trzymanego w sklepie jak towar, ale, moim zdaniem, nie powinno się go kupować, bo w ten sposób ten proceder nigdy się nie skończy. A jeśli chcemy dać dom zwierzakowi, idźmy do schroniska. To najsensowniejsze, co możemy dla poprawienia losu naszych braci mniejszych zrobić.
Zapisane
IBDG Wrocław

vespa

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #8 : 2004-11-29, 20:30 »
ja dzisiaj dostałam prezencik żywy. a mianowice rybkę. nie mam pojęcia jak sięz nią obchodzić. nigdy rybki nie miałam. ale już na rybim forum mi pomagają :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedz #8 : 2004-11-29, 20:30 »

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #9 : 2004-11-30, 16:30 »
vespa, dbaj dobrze o rybkę i niech będzie u Ciebie szczęśliwa, bo jeśli będzie inaczej, to Cię dopadniemy  ;)  ;)  ;)
Powodzenia wszystkim nowym i przyszłym właścicielom zwierzaczków  :wink:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #10 : 2004-11-30, 17:08 »
Cytat: KITTY
vespa, dbaj dobrze o rybkę i niech będzie u Ciebie szczęśliwa, bo jeśli będzie inaczej, to Cię dopadniemy  ;)  ;)  ;)
Powodzenia wszystkim nowym i przyszłym właścicielom zwierzaczków  :wink:


Dołączam się do Kitty :D
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #11 : 2004-11-30, 23:40 »
hmm szczeze mowiąc nie uwarzam dawania zwierzaka jako prezent to traktowanie go jak przedmiot. Nie popieram takich prezentów niespodzianek. Ale jeżeli ktos zawsze marzy o jakims zwierzaku to jaki problem kupć zweirzaka jako prezent. Ale wydaje mi się że problem pojawia się jeżeli jest to niespodzianka. Sama chciałam kupić zwierzaka tacie ale musiałam zrezygnować bo on się boji że mu papużka ucieknie :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

marta1

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #12 : 2004-12-01, 16:09 »
a ja robię taki pręzęcik kuzynce. No ale jej rodzice się zgodzili dopiero teraz a ona już od dawna marzy o śwince morskiej
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #13 : 2004-12-01, 16:37 »
Cytat: magia
hmm szczeze mowiąc nie uwarzam dawania zwierzaka jako prezent to traktowanie go jak przedmiot. Nie popieram takich prezentów niespodzianek. Ale jeżeli ktos zawsze marzy o jakims zwierzaku to jaki problem kupć zweirzaka jako prezent. Ale wydaje mi się że problem pojawia się jeżeli jest to niespodzianka. Sama chciałam kupić zwierzaka tacie ale musiałam zrezygnować bo on się boji że mu papużka ucieknie :)


Dokładnie :) Co innego prezent niespodzianka, nie zawsze chciany, a co innego wymarzony ulubieniec, który w nowym domu będzie miał jak w raju, może nawet lepiej ;)
Zapisane

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #14 : 2004-12-01, 17:32 »
Pewnie! Łatwo komuś sprawić prezencik niespodziankę i to juz nie nasze zmartwienie jaki będzie jego dalszy los... :?  
Ale przyznacie, że serce ściska widok pozamykanych i skrępowanych w ciasnych klatkach, króliczków, świnek morskich i innych. W sklepie "Kakadu" sprzedawali nawet pieski. Były zamknięte w jednym dużym akwarium. Na szczęście wiele osób podpisało petycję aby zakazano ich sprzedaży. Jednak nie wiadomo co stało się z tymi psami stało...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedz #14 : 2004-12-01, 17:32 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #15 : 2004-12-01, 18:53 »
Cytat: KITTY
Pewnie! Łatwo komuś sprawić prezencik niespodziankę i to juz nie nasze zmartwienie jaki będzie jego dalszy los... :?  
Ale przyznacie, że serce ściska widok pozamykanych i skrępowanych w ciasnych klatkach, króliczków, świnek morskich i innych. W sklepie "Kakadu" sprzedawali nawet pieski. Były zamknięte w jednym dużym akwarium. Na szczęście wiele osób podpisało petycję aby zakazano ich sprzedaży. Jednak nie wiadomo co stało się z tymi psami stało...


Pomyślmy, zrobili z nich pasztet czy "przerobili" na wołowe?  :?
Zapisane

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #16 : 2004-12-02, 18:21 »
Cytuj

Pomyślmy, zrobili z nich pasztet czy "przerobili" na wołowe?

Pewnie turystyczną konserwę... :(
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #17 : 2004-12-02, 18:25 »
świeta racja,zgadzam się !!
Zapisane

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #18 : 2004-12-02, 19:06 »
Nie jest możliwe stałe kontrolowanie stanu i sytuacji w jakiej są sklepowe zwierzęta... Te, których nikt nie kupi lądują na śmietnik, albo u rzeźnika... Nie sądzę aby ktoś je zaprowadził do schroniska...
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #19 : 2004-12-03, 11:11 »
czy ja wiem.zwierząt ze sklepów zoo raczej nie wyżuca sie na smietnik....
ale wyjątki potwierdzają regółę....
Zapisane

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #20 : 2004-12-03, 22:25 »
Zdażają się takie okrutne wyłomy, które gdy tylko zwierzak jest słaby, albo chory, nie pofatygują się iść z nim do weta, tylko najzwyczajniej w świecie powędrują do śmietnika... Nie wszędzie tak jest, ale nie można wykluczyć takiego zjawiska...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedz #20 : 2004-12-03, 22:25 »

rosa_wyzel

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #21 : 2004-12-04, 13:37 »
niestety zgodzę się z tobą KITTY.
ale wydaje mi sie ze są organizacje wykupujące chore zwierzeta i w ten sposób ratujące im życie.
Zapisane

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #22 : 2004-12-04, 19:05 »
Na pewno jakieś istnieją... Ale są to raczej śladowe ilości. Nie wiele o nich słychać, więc ludzie się tym nie interesują... Aby taka organizacja zaistniała potrzebna jest jakaś głośna akcja, reklama. Tak jak "TARA" - schronisko dla koni. Coraz więcej osób je zna dzięki programom w telewizji, artykułom w gazetach i tematom na forach.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #23 : 2004-12-05, 09:56 »
Na pewno nie jako niespodziankę i nie jako prezent urodzinowy/świąteczny... Dawanie szczeniaka prosto od matki, zdezorientowanego wśród tłumu piszczątcych obcych ludzi na pewno dobrze na niego nie wpłynie...
Zapisane

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #24 : 2004-12-05, 13:14 »
Najgorsze, że odsadzanie następuje agresywnie i z dnia na dzień. Młode zwierzęta są wyrywane z "objęć matki"... Na pewno nie wpłynie to pozytywnie na ich charakter i zdrowie. A jak jeszcze potem zostaną zamknięte w klatce albo w akwarium, nie mogą szybko zapomnieć o rozstaniu... One też kochają i tęsknią... :(
Zapisane

misiakonisia

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #25 : 2004-12-07, 10:19 »
hmm.... zgadzam sie w 99%, :wink:  bo nie jestem pewna czy jezeli rodzice kupują dziecku wymazonego psa... to znaczy to ze traktują go jak przedmiot! :roll:  :roll:  :roll:
Zapisane

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #26 : 2004-12-07, 18:03 »
Ale tu chodzi głównie o króliki, chomiki, świnki morskie itp. O psach to tak na marginesie. Wiadomo, gryzonie nie okazują tak wylewnie swoich uczuć jak np. psy. Dziecku taki przyjaciel może się po prostu znudzić...
Zapisane

Kira

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #27 : 2004-12-07, 23:29 »
znamjedna osobe która znalazła przys s ypie roborowskiego chomiczka beznogi ale nie zostawiłago yko kupiłaklatkeizajełasienimtak nalezy postepowac z pewnoscia z prezentu ktos był nie zadowolony :grr:
pozatym  wiele osób nie wiee co dostanie inie spodizewa sie zwierzaka

a ja nie wiem co ja dosane na mikołajki boje sie aby to zwierzak nie był...:/
Pozaym dodam ze efektem nie trafionychprezentów  sa u mnie chomiki ... ktos cos tam -miałbyc dzungar byl mandzur to bleee
-i ja nie chce a ja chce szczura itp :roll: efektem tego sa  porzucane zwierzaki...jak przechodzicie kolo smietnika to zbaczcie czy nigdize nie stoi wystaiony krolik czy inny zwirzakprezentowy ostatnio sasiadka znalazłapieska  przy smietniku na mozarta nad dolinka porostuludzie nie moganawet do schroniska zawiesc na dodatek to coliemalutki az sie przeiebił ...wschronisku cszybko by dom znalazł aja mam problem u na s poosiedliu kolobloku pałeta sieoswojony kocurek chyba kastratpodchodzi do ludzi ragujena  kici kici a miałczy itp .bede robowala go złapac imoze ogłoszemniewystawie :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedz #27 : 2004-12-07, 23:29 »

Wiedźma

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #28 : 2004-12-16, 20:06 »
Jeszcze tak na marginesie: niedawno widzialam w ktoryms zoologiku promocje swiateczna na zwierzeta  :roll:
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #29 : 2004-12-17, 16:43 »
Według mnie chodowcy powinny zrobić coś takiego że przyszły własciciel powinien podac jakieś powody dla jakich chce mieć pieska a nie mówić że idą święta to kupuje sobie zwierzątko, sami chodowcy muszą coś tu wymyśleć, tak samo jak są odpowiednie kryteria z adoptowaniem dzieci i tym podobnie powinno być tutaj.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.147 sekund z 27 zapytaniami.