Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pytanie  (Przeczytany 1524 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aska93

  • Gość
pytanie
« : 2002-11-23, 14:14 »
Mam poważny problem ponieważ nie mogę się zdecydować na odpowiedznią rasę psa, chciałabym by spełniał takie warunki:

- mieszkam w bloku o pow. ok 80 m na 1 piętrze
- mam 14 lat
- mam brata w wieku 4 lat, dlatego szukam rasy nie nerwowej, lecz takiej która by była cierpliwa w stosunku do dzieci ( mam jeszcze brata w wieku 13 lat)
- w naszym domu mieszka 5 osób (razem ze mna)
- chciałabym by był to pies co najmniej średniej wielkości (60cm)
- dobrze żeby był to pies krótkowłosy
- na spacery mogłabym mu poświęcić

           -rano: od 20 -30 min.
           - po południu: od 45 min.-1 h
           - wieczorem: od 30 min-1 h (lub więcej)


- na pielegnacje włosa mogę poświęcić 10 min. co drugi dzień
- mam pieniądze na to żeby go utrzymać

To chyba wszystko, aha i jeszcze jedno: proszę nie wymienić Golden retievera, bo nie bardzo podoba mi sie jego wygląd i przeraża mnie kwestia dbania o sierść.
Zapisane

TAURUNIA

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #1 : 2002-11-23, 14:47 »
ZASTANÓW SIĘ NAD BEAGLEM.
NIE DUŻY, ALE NIE MAŁY.
SIEŚĆ KRÓTKA , ale z krótką jest tyle amo roboty co  długą.
Czasem nawet gorzej, bo krótkiej pies gubi tyle samo, ale trudniej ją zebrać lu wyskubać z tapicerki.
Natomiast dłuższa dobrze przywiera do wałka przy sprzątaniu i do odkurzacza wystarczy dokupić uniwersalną końcówkę - turboszczotkę, aby rewelacyjnie zbierała z wykładziny.
Wtedy polecam cocer spaniela - mi osobiście podobają się czarne oraz minispanielki - cavaliery. Ale to Twoja decyzja.
Beagle musi się wybiegać, więc spacery lub wizyty na polanach , w lesie itp. gdzie można go spuścić sa bardzo ważne.
Możesz też zastanowić się nad posokowcem.
Pozdrawiam.
Jeżeli nie musi być rasowy to wstąp do schroniska. ;)  ;)  ;)
Zapisane

Asia_

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #2 : 2002-11-24, 07:35 »
popieram beagla ale on ma okolo 45cm w klebie jednak jest jedna rzecz:one maja straszna sklonnosc do wloczegostwa, trzeba go wiec konsekwentnie oduczac tego od szczeniecia. slyszalam ze komus beagle uciekli i wpadl pod samochod :cry:  :cry:  :cry: jesli twierdzisz(badz krytyczna) ze z takim wychowaniem  sobie nie poradzisz radze Ci labka krotsza siersc niz u goldka a inne cechy bardzo podobne. jednak powiem ci jedna rzecz:czasami latwiej pielegnowac siersc niz zbierac klaki z dywanu(wiele psow krotkowlosych bardziej linieje niz dlugowlose)hmm mozesz sie jeszcze zastanowic nad onem, ale ta rasa raczej potrzebuje ogrodu. Jednak jest wspaniala w  stosunku do dzieci!!!mam wiele faktow potwierdzajacych to. siersc krotka 62cm. tylko cos z tym mieszkaniem...ale jesli zapewnisz mu duza ilosc ruchu nie widze przeszkod, znam ludzi ktorzy trzymaja ony w mniejszych mieszkaniach a psy i wlasciciele sa zadowoleni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

pytanie
« Odpowiedz #2 : 2002-11-24, 07:35 »

emilka_old

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #3 : 2002-11-24, 11:19 »
Wiesz.co....skoro nie umiesz sie na nic zdecydować..to..dobrze Ci radze...Idz do nalblizszego schroniska dla zwierząt i wybież sobie jakiegoś sympatycznego kundelka! W schroniskach jest naprawde taki wybor psow, ze godzinami idzie wybierać. Uwież mi..tam na 100000000000% znajdziesz najbardziej odpowiedniego psa dla Twojej rodziny!
Pozdrawiam!!



Od moderatora: Nie przesadzajcie z zerami, wykrzyknikami i innymi znaczkami, strona wtedy rozciąga się na niesamowitą szerokość i ciężko ją oglądać - nie mieści się na ekranie. ;)
Zapisane

kapi

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #4 : 2002-11-24, 11:20 »
Asia ma troszkę racji z tymi beaglami. Niestety mają skłoności do ucieczek. Ale zdarzają się wyjątki! I dużo może też zależeć od wychowania. Mi się udało i nie ucieka. A w dodatku to piękna rasa! Godne zainteresowania mogą też być właśnie posokowce.
Zapisane

Visenna

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #5 : 2002-11-24, 11:50 »
Popieram Emilke w schroniskach jest pełno małych czekających na właściciela kundelków i kundli (małych i dużych  ;)  ) Moim zdaniem to jest najlepsza rasa do warunków jakie proponujesz...
A beagle naprawdę cześto uciekają..  :cry:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
problem
« Odpowiedź #6 : 2002-11-24, 14:49 »
a co powiesz na rasę DOBERMAN?
Zapisane

Visenna

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #7 : 2002-11-24, 14:52 »
Ten pies ma być łagodny, a z tego co wiem dobermany wcale nie są takie "milusie"
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
pytanie
« Odpowiedź #8 : 2002-11-24, 17:02 »
Adrenalinko - dobek potrafi być łagodny, ale trzeba mu poświęcić znacznie więcej czasu niż deklaruje Aska93. To samo dotyczy posokowca i beagle'a.

Aska93 - jeżeli nie możesz zdecydować się na żadną rasę, to najlepszym wyjściem jest udanie się po przyjaciela do schroniska, tak jak pisze Emilka. Tam będzisz mogła porozmawiać z pracownikami i dobrze przyjżeć się pieskowi. Innym wyjściem jest szukanie pieska, niekoniecznie rasowego, przez znajomych, którzy pomogą Ci wybrać odpowiedniego.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

pytanie
« Odpowiedz #8 : 2002-11-24, 17:02 »

Olka

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #9 : 2002-12-09, 23:59 »
O, właśnie, zgadzam się z Myszką w jej ocenie ras co do słowa. Np dobki, mój dobek jest spokojny, łagodny, w domu jakby go nie było, mieszkamy z nim w małym mieszkaniu ALE ma tyle ruchu że nic dziwnego że jest niekłopotliwy, wydaje mi się że jeszcze trudniej jest z posokowcami i beaglami, one mają niespożytą energię i są bardziej niezależne od dobków.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #10 : 2002-12-10, 06:43 »
a może lablador?
pocieszne psiaki  :P
Zapisane

CHI

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #11 : 2002-12-10, 07:50 »
Do dzieci to bokser jest idealnym opiekunem maluchów, ale potrzebuje dużo ruchu na spacerach, wtedy go nie ma w domu. Ew. coś podobnego do boksera ze schroniska, niestety dużo tam ich trafia.
Zapisane

emilka_old

  • Gość
pytanie
« Odpowiedź #12 : 2002-12-10, 16:47 »
:D  8)  8)  Lubie coś podobnego do boksera... :lol:  :lol:  na dodatek ze schroniska :)  :D  :D
Zapisane

anutka

  • *
  • Wiadomości: 238
    • WWW
pytanie
« Odpowiedź #13 : 2002-12-17, 14:47 »
myśle że dobrym woborem będzie wyżeł waimarski
Zapisane
Anutka i matylda pozdrawiają :) :)

zapraszam na stronę o buldogach francuskich - www buldozka.prv.pl
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 24 zapytaniami.