Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Cebion czy konieczny ??  (Przeczytany 2929 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kwiatek82

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« : 2005-01-20, 12:21 »
Hej moj prosiaczek dostaje marchewke, jabluszko, pietruszke i inne smakolyki, Oprocz tego ma ziarno oraz frykasy, kolbe i sianko :) Czytalam ze swinki czesto cierpia na niedobory wit C i ze nalezy podawac mu w kropelkach rozpuszczone w wodzie np cebion. Czy to na prawde konieczne? ile kropelek mu dac do 150 ml wody ??
dzieki za odp :) Pozdrawiamy !!
Zapisane

Sczurka

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #1 : 2005-01-20, 12:28 »
wiesz aby dobrze prosiaczek sie trzymał dawaj mu vibowit waniliowy koniecznie waniliowy :) rozpuszczasz go w szklance wody i dolewasz do poidełka  tylko  koniecznie po dwoch dniach zmien mu na wode
Zapisane

kwiatek82

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #2 : 2005-01-20, 12:34 »
czy to jest vibowit junior ?? czy jakis inny... i czy cala ta rozpuszczona torebke mu dac do picia.? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedz #2 : 2005-01-20, 12:34 »

Cathycash

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #3 : 2005-01-20, 13:04 »
Cebion nie jest konieczny, ale nie zaszkodzi go stosować. Świnki najczęściej mają braki witaminy C, ale można uzupełniać ją poprzez częste podawanie prosiaczkowi natki z pietruszki, samej pietruszki i innych "bomb" witaminy C. W brew pozorom cytryna jak i inne cytrusy nie mają jej wiecej niż poczciwa natka  ;)

A co do vibowitu, to najlepiej VIBOVIT BOBAS. Żadnych waniliowych, pomarańczowych i innych. Bobas jest najłatwiej przyswajalny, ma najmniej barwników, konserwantów i jest dostosowany do delikatnych ciałek gryzoni.

Pozdrawiam
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #4 : 2005-01-20, 13:34 »
Świnki morskie i ludzie to jedyne stworzenia nie umiejące same wytwarzać witaminy C. Ale nie sądzę żeby trzeba było dawać śwince Cebion, ani Vibovit (chodzi o Bobas ten jest waniliowy), no i można przedawkować..
Myślę że naturalne witaminy są dużo lepiej przyswajane przez organizm. Możesz częsciej dawać śwince natkę pietruszki i selera. To zawiera ogromne ilości witaminy C i pomaga w pracy nerek. Ja czasami mojej dawałam do picia leciutką niesłodzoną herbatę z cytrynką, ale tylko wtedy kiedy miałam podejrzenia czy nie załapała przeziębienia ode mnie.
Zapisane
BC + koci podrostek

kwiatek82

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #5 : 2005-01-20, 17:23 »
OKi dzieki za rady :) moj maly gryzaczek je prawie wszystko z warzyw, uwielbia np brokuly a slyszalam ze zawieraja duzo vit.C . Oczywiscie zjada malutkie ilosci tego bo nie chce przesadzic :) Dzieki !!
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #6 : 2005-01-20, 17:31 »
Cytat: Ekoteczka
Świnki morskie i ludzie to jedyne stworzenia nie umiejące same wytwarzać witaminy C.


Nie sądzę, żeby były to jedyne takie stworzenia, bo nie potrafią tego też inne gryzonie ;)


Co do reszty, to popieram pozostałych, chciałam tutaj tylko wtrącić swoje skromne 3 grosze ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #7 : 2005-01-21, 15:25 »
Ekoteczko, nie masz racji. Witaminy C nie można przedawkować, jest wydalana razem z moczem, dlatego tak trudno zatrzymać ją w organiźmie. Proszę sprawdzajcie informacje zanim je tu napiszecie ;)
Zapisane

Grinia

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #8 : 2005-01-21, 17:46 »
Cathy nie masz racji, można przedawkować witaminę C mimo iż jest ona wydalana z moczem.

Cebion jest w kropelkach, spróbuj czy świnka nie będzie go zlizywać z palca? Rozpuszczajac w wodzie cokolwiek w witC nie ma sensu jeśli ta woda nie zostaje od razu wypita, bo wit C błyskawicznie sie utlenia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedz #8 : 2005-01-21, 17:46 »

Cathycash

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #9 : 2005-01-21, 18:50 »
Trzeba by było wypić zgrzewkę Cebionu żeby przedawkować. To bardzo mało prawdodpodobne.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #10 : 2005-01-21, 19:04 »
Nie Cathy, właśnie ostatnie badania wykazały że jednak częśc witaminy C zostaje w komórkach i może powodować różne szkody. Niestety nie pamietam gdzie to wyczytałam, ale jestem pewna tego !!
Cebion to skoncentrowana wit.C poczytaj dawkowanie, dzieci w wadze około 6-7 kg mogą brać około 5 kropli 3xdziennie. Poza tym to lekarstwo a z tym zawsze trzeba rozsądnie.
Zapisane
BC + koci podrostek

Cathycash

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #11 : 2005-01-21, 19:11 »
no to widocznie ja bazowałam na starszych badaniach. Spróbuje czegoś na ten temat poszukać. Zwracam honor  ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #12 : 2005-01-21, 19:25 »
Oki jak znajdziesz to napisz :)
Zapisane
BC + koci podrostek

kwiatek82

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #13 : 2005-01-21, 20:08 »
Mi profesor z mojej katedry kiedys powiedzil <w sumie to dziekan na moim wydziale> ze mozna jednak przedawkowac wit C, co prawda wysiusiana zostaje ale moze ona powodowac zwiekszenie no nie wiem jak to nazwac po prostu sprzyja powstawaniu u ludzi kamieni nerkowych. Cos w tym stylu... Na razie wstrzymuje sie w podawaniu swinkowi cokolwiek z witamin, daje mu swieze owoce i warzywa. Zobaczymy.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #14 : 2005-01-21, 20:19 »
A mały gubi sierść?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedz #14 : 2005-01-21, 20:19 »

kwiatek82

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #15 : 2005-01-21, 20:21 »
Nie mojemu nic nie jest :) tak chcialam tylko dawac na wszelki wypadek zeby nie zachorowal :) Na razie <tfu tfu> to okaz zrowia, rosnie jak na drozdzach :D
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #16 : 2005-01-21, 20:28 »
Na wszelki wypadek to można zabrać parasol ;)
Myślę że dopóki świniaczek rośnie, sierść ma lśniąca to wystarcza mu warzywka.
Kiedyś widziałam świnkę tak dobrze odżywioną że kropla wody spływała po jego sierści jak po kaczce :)
Zapisane
BC + koci podrostek

kwiatek82

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #17 : 2005-01-21, 20:41 »
Ech a tak wogole to moj prosiak jest wielkim zarlokiem. Poprzefnie swinki takie nie byly a ten maly cikawski zjadl by wszystko. Bulka z szynka, pasztetem, ananasy z puszki, czipsy, ciasto z jablkami itp itd. Oczywiscie nie daje mu tego ale wiem bo kosztowal i chyba mu smakowalo , nie moge nic w pokoju zjesc bo jest nieziemski pisk a nie daje sie nabrac na jedzonko dla swinek bo chce to co ja. zwariowac mozna :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #18 : 2005-01-21, 21:48 »
Udawaj że wcinasz marchewkę ;)
Pasztetu to lepiej mu nie dawaj, ani słodyczy. Szkoda by było prosiaczka.
Zapisane
BC + koci podrostek

kwiatek82

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #19 : 2005-01-21, 22:04 »
hehe no wiem ,  nie daje mu chociaz bardzo prosi, teraz zawsze daje mu sianko albo wlasnie marchewke a tak wogole to staram sie nie jesc w pokoju bo zal mi go hehe, chociaz ma pelna miseczke i raczej watpie ze jest glodny :) Jak prosi to czesto biore go na rece albo wypuszczam na bieganie :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #20 : 2005-01-21, 22:25 »
prosiak to prosiak, straszny łakomczuch  ;) Mój Łatuś też by wcinał wszystko. Za to samiczka, ostatnia moja świnka była typową wegetarianką  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedz #20 : 2005-01-21, 22:25 »

kwiatek82

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #21 : 2005-01-21, 22:56 »
Dokladnie, moje poprzednie swinki lubily tylko "swinkowe" jedzono + warzywa i owoce. Ten to jakis fenomen :)) nie lubi za to pomidorka :( moze mu sie to zmieni.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #22 : 2005-01-21, 22:59 »
U mnie jak burza szedł zawsze ogórek, cykoria i natka pietruszki  ;) NO i brokuły, ale nie kwiaty tylko łodyga.
Zapisane

kwiatek82

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #23 : 2005-01-21, 23:28 »
a u mnie najwieksze wziecie miala czerwona papryka, pierwsza swinka by za nia zycie oddala, oraz za czeresnie, tak smiesznie obgryzala w pyszczku ze sama pesta zostawala a usteczka czerwone jakby szminka wymalowane :) Moja slicznotka mala Lubily tez ogorek zielony, rzodkiewki, i inne warzywa takie normalne juz :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #24 : 2005-01-21, 23:37 »
rzodkiewki by nigdy nie tknęły ;) ale liscie - owszem  ;)
Zapisane

Grinia

  • Gość
Cebion czy konieczny ??
« Odpowiedź #25 : 2005-01-23, 22:10 »
Tak dla uściślenia. Witamina C dlatego sprzyja kamieniom nerkowym, ponieważ jest pochodną szczawianów i przy jej rozkładzie w częście one także powstają.

pzdr  8)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 26 zapytaniami.