Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: niezwykle zdolnosci:P  (Przeczytany 10958 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
niezwykle zdolnosci:P
« : 2005-01-22, 22:46 »
naukowcy twierdza, ze ludzie w codziennym zyciu wykorzystuja tylko 4% swojego mozgu. albo- jak kiedys powiedziała Lalaith- jest wokol nas pelno "niezwyklych" rzeczy, a raczej zupelnie zwyklych ale takich o ktorych nie wiemy zwyczajnie ;)

ja zaczne.
po pierwsze- BARDZO (kilka-kilkanascie razy dziennie) czesto mam tak, ze coś pomysle (jakies konkretne slowo) i za 1/3 sekundy mowia to slowo w radiu, telewizji.. az mnie to zadziwia czasem :shock:

po drugie.
np. na przejsciach dla pieszych (najprostszy przyklad)- kiedy intensywnie spojrze w jakis samochod i pomysle "zatrzymaj sie" to sie zatrzymuje w wiekszosci przypadkow. tak samo ze swiatłami, kiedy ladnie poprosze zeby sie zmieniły..

bardzo mozliwe ze "odziedziczylam" to po babci, ktora jest mistrzynia w takich sztuczkach (bardzo czesto na miescie sie bawimy, po ilu sekundach odwroci sie ktos w kogo babcia sie wpatruje :P tzn w plecy..) :P

nie lubie "wyuczonych" sztuczek. dla mnie licza sie tylko te "wrodzone". ale moze kiedys mi sie to zmieni :P

potrafie "wymusic" pewne sytuacje, np. nastroje, jakies uczucia itp.. dlatego np bardzo ciezko odpowiedziec mi na pytanie "czy naprawde boli Cie glowa/brzuch itp" jesli bardzo nie chce isc do szkoly nastepnego dnia :P

oprocz tego bardzo czesto zdarza mi sie ze jak np. zasypiam to na ulamek sekundy cos mi sie..wyobraza? jakies miejsce, sytuacje czy cos w tym stylu..

poza tym.. slyszeliscie o Kirsten helming?? co o tym sadzicie?? tez mialam pewne przygody zwiazane z tym, ale nie bede tego oglaszac "glosno", bo po co :P

no, to chwalić się, kto umie latać a kto czytać w myślach  :wink:  :D
Zapisane

*Antek*

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #1 : 2005-01-22, 22:50 »
ja tez mam czasami rozne gloopie sytuacje
np, sni mi sie ze jade autobusem z polQ i ona zaczyna sie smaic
a potem nastepnego dna to sie wydarza  :shock:  ja nie wiem

albo na ide sibie na osiedlu i mowie ze fajnie by bylo spotkac jakiegos ludka z mojej starej klasy i cio.... prosze idzie sobie taki grzesio z kolegami z nowej szkoly :P

nio duzo jest takich przypadkow... :lol: a moze to jest powiazane z oblakaniem :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #2 : 2005-01-22, 22:53 »
to co piszesz to nic nadzwyczajnego wbrew pozorom. każdy z nas ma pole energetyczne i ono odziałuje na inne pola. ponieważ większość ludzi tego nie widzi to zakładaja, że tego nie ma i tu robią błąd.
nasze słowa i myśli kształtuja naszą rzeczywistość i kiedy myslimy o kłopotach to przyciągamy je do siebie. tak samo z pozytywnymi zmianami. ja myśle w twórczy sposób i wspomagam to medytacja, wizualizacja i jeszcze kilkoma innymi technikami. ponadto widzę energie, aurę i inne byty oraz zależności energetyczne które zachodzą, więc dla mnie to normalne. dobrzy, że zdajesz sobie z tego sprawe. teraz tylko weź odpowiedzialność za swe myśli i słowa a rzeczywistość bedzie dokładnie taka jak wymarzysz.
bo zycie jest nie takie jak byśmy chcieli ale jakiego oczekujemy. ja na moje nie narzekam choć wielu ludzi mi zazdrości (a wystarczyłoby troche wiary i też mogliby to robić :wink: )
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedz #2 : 2005-01-22, 22:53 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #3 : 2005-01-22, 23:06 »
hmmm ja dzisiaj 'zaprzyjaźniłam' się z moimi schizami, ( może to moje tylko tak mi sie zdawało pod wpływem pao :P )tzn w ogrodzie przy totalnym braku wiatru nagle hamak zacząl się huśtac tak jakby ktyoś na nim był, pies tylko krzywo patrzyl a ja do niej ' ee no zostaw Zuzka, przecież on (a może to była ona) mi drzwi otworzył (moje cudowne klucze) jak ty mnie opuściłaś i uciekłaś :P onmnie kocha bardziej niż ty :P " czy jakoś tak, dla jaj troche, troche żeby uspokoic psa, troche siebie i za chwilke hamak się zatrzymał (wiatru jak nie było na początku tak dalej nic). dziwne, ale dobrzre sobie wytłumaczyć dziwne rzeczy w pozytywny sposób ;)

poza tym mam nieograniczone zdolności do sprawiania sobie bólu i robienia krzywdy  :?
albo na kazaniu jak nie mam siły sie skupić to tak mowię w myślach rowno z xiędzem, jakbym czytała ten sam tekst  :roll:  czasem nawet go wyprzedzam :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #4 : 2005-01-22, 23:13 »
wokół nas jest potężna energia i pytanie czy chcemy z niej świadomie korzystać. energia podąża za uwagą więc mamy to na czym się skupiamy. przykład, jeśli przed sprawdzianem myślimy: ok. będzie II światowa :)  to możemy się jej spodziewać, ale jeśli myślimy: byle nie kościuszko, niech bedzie wszystko tylko nie kościuszko, to mamy to zapewnoione :(
w czasie egzaminu z historii kultury moja koleżanka z roku bardzo nie chciała pytań o zydach a juz broń boze o diasporze. oczywiście pierwsze pytanie: diaspora, egzaminatorka widząc jej mine pozwoliła raz jeszcze losować i znowu zydzi, więc do trzech razy sztuka i chyba nie muszę kończyć co wylosowała. nie miała juz wyboru, musiała odpowiadać na jedno z nich. a ciekawym jest to, ze na 96 pytań tylko 3 były o zydach ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #5 : 2005-01-22, 23:24 »
Z takich normalniejszych spraw: przywoływanie kogoś wzrokiem itd/
Kiedy siedzę u siebie w pokoju, zawsze wiem, że ktoś idzie (nawet przy głosnej muzyce, w ciemnośc itd, więc to nie wzrok i nie słuch ).
bardzo często wiem, co mój rozmówca za chwilę powie i moge go uprzedzać.
A ostatnio... mam sny, któe sie sprawdzają. Ale nie takie typowe z sennika, znaczące coś symbolicznie. moje sny sa bezpośrednie np konkretnie widze w szpitalu daną osobę, jakieś wydarzenie. Sprawdzają się...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #6 : 2005-01-22, 23:30 »
dla mnie to naturalna część życia. mało tego, jestem przekonana, że każdy te "zdolności" posiada tylko wiele rzeczy to zagłusza. wiadomo, że psy widzą aurę i ludzie też mogą. to zależy od nas. często jako dzieci jesteśmy bardziej wyczuleni ale straszenie duchami i racjonalizowanie świata powoduje że wymazujemy ten świat bo albo sie go boimy alo jesteśmy zracjonalizowani i nie pozwalamy sobie na ujrzenie go w całości.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Agata:)

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #7 : 2005-01-22, 23:49 »
A mnie łączy z kolega telepatia :) Myślimy zawsze o tym samym w danym momencie i często mówimy to samo w jednej chwili :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #8 : 2005-01-23, 00:10 »
bardzo mnie cieszy że powstał taki temat, gdyz na codzień rozmawiam o tym z ludźmi i pokazuje im jak wiele niewielkich spraw, które  często nazywamy przypadkiem ma miejsce w naszym życiu i jak te możliwości można rozwinąć i ukierunkować. dzieki Wam będe miała jeszcze wiecej przykładów by to zobrazować :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedz #8 : 2005-01-23, 00:10 »

Nicka

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #9 : 2005-01-23, 00:26 »
Ja tekże ostatnio zauważyłam, że bardzo często, gdy wypowiadam jakies słowo, za jakas chwilke ktoś je wypowiada... to jest bardzo. dziwne...
albo czasami, w życiu coddzienym w trakcie jakiej sytuacji, wydaje mi sie, ze juz kiedys to sie wydarzylo... albo spelniaja sie moje sny... sni mi s ie cos, a za jakis czas to sie zdarza w realu!!
pao, dzięki za wyjaśnienia :wink:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #10 : 2005-01-23, 00:51 »
polecam się na przyszłość ;)  to jest jeden z tematów gdzie sporo mam do powiedzenia. jeśli ktoś ma ochtę to zgłębiać to warto zapoznać się z teorią wiru :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #11 : 2005-01-23, 09:06 »
Cytuj

Kiedy siedzę u siebie w pokoju, zawsze wiem, że ktoś idzie

Cytuj

albo czasami, w życiu coddzienym w trakcie jakiej sytuacji, wydaje mi sie, ze juz kiedys to sie wydarzylo...

Cytuj

sni mi s ie cos, a za jakis czas to sie zdarza w realu!!

o ja tez to mam.. bardzo czesto..
Zapisane

aga...

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #12 : 2005-01-23, 10:26 »
mi tez sie podobne rzeczy zdarzaja.np.jak pomysle o jakims slowie to tak samo jak u Vio slysze je zaraz w radiu,w tv...

albo jak mi sie cos przysni,jakas sytuacja,np ze z kims w szkole rozmawiam,to poznej ma miejsce identyczne zdarzenie... :roll:  juz sie do tego przywyczailam i jak mi sie snia podobne sny to tylko czekam jak nastepnego dnia to mnie spotka....
Zapisane

kasia

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #13 : 2005-01-23, 11:35 »
Cytat: pao
bardzo mnie cieszy że powstał taki temat, gdyz na codzień rozmawiam o tym z ludźmi i pokazuje im jak wiele niewielkich spraw, które  często nazywamy przypadkiem ma miejsce w naszym życiu i jak te możliwości można rozwinąć i ukierunkować. dzieki Wam będe miała jeszcze wiecej przykładów by to zobrazować :wink:

Zawsze twierdzę, że nie ma przypadków!  :wink:
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #14 : 2005-01-23, 11:55 »
Cytuj

po pierwsze- BARDZO (kilka-kilkanascie razy dziennie) czesto mam tak, ze coś pomysle (jakies konkretne slowo) i za 1/3 sekundy mowia to slowo w radiu, telewizji.. az mnie to zadziwia czasem  



Cytuj

potrafie "wymusic" pewne sytuacje, np. nastroje, jakies uczucia itp.. dlatego np bardzo ciezko odpowiedziec mi na pytanie "czy naprawde boli Cie glowa/brzuch itp" jesli bardzo nie chce isc do szkoly nastepnego dnia  




mi takie rzeczy tez czesto sie przytrafiaja :) :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedz #14 : 2005-01-23, 11:55 »

Essey

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #15 : 2005-01-23, 11:56 »
Ciekawe... a ja nie mam żadnych zdolności :( jak coś mi się śni to jest to po prostu mieszanina sytuacji nie mających ze soba żadnego związku... Nie umiem ani otwierać drzwi wzrokiem ani przewidzieć co zaraz powie mama :P :(
EDIT:
A właśnie. Najprostszy sposób na sprawdzenie że istnieje wkoło nas niewidzialna energia. Weźcie idealnie kwadratową, małą karteczkę. Zegnijcie na pół i jeszcze raz na pół i zróbcie małe nacięcia takiej samej długości. Teraz cztery te małe rózki (które powstały po nacięciu) zegnijcie w jedną stronę (po jednym zagięciu z każdego boku) a cztery zostawcie. I teraz taki "wiatraczek" połużcie na kłującym końcu szpilki lub igły (Nie wbijajcie!). Weźcie ta szpilkę razem z wiatraczkiem do jednej ręki a drugą rękę powoli zbliżajcie do wiatraczka...i co się dzieje?...buahahahahahaha  :diabelek:
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #16 : 2005-01-23, 12:07 »
Cytuj
albo czasami, w życiu coddzienym w trakcie jakiej sytuacji, wydaje mi sie, ze juz kiedys to sie wydarzylo...

dezawi < nie wiem jak to sie pisze :P
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Essey

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #17 : 2005-01-23, 12:08 »
Deja Vue chyba tak jakoś :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #18 : 2005-01-23, 12:36 »
deja vu :P
Zapisane

Gopi

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #19 : 2005-01-23, 12:37 »
To ja też mam "moce" już od dawna :) Potrafię przewidzieć niektóre słowa, tak jak Vio albo przywołać kogoś wzrokiem. Mam łączność telepatyczną z moim bratem. Potrafię przewidzieć numery Lotto :wink: Niestety tylko na sekundę przed losowaniem :P W tym, nie już tamtym ;) roku mówię pewnego dnia "za 14 i 2 dni spadnie śnieg" To był pierwszy śnieg, ja sama nie mogłam uwieżyć :D A deja vue kiedyś miałam takie normalne, coś się zdarzyło i ja myślałam "to już było" a teraz mam tak, że jakby uświadamiam sobie to w środku tego deja vue i dokładnie wiem co będzie dalej :)
Ale moja mam jest jeszcze lepsza :D Psuje urządzenia jak jest zła i wywołuje wypadki i choroby. Śnią się jej duze idące z czyścca do nieba i diabeł, który chce ją przekabacić :ogien:
A wiecie, że ja zwykle jak próbuję z kimś o tym rozmawiać to patrzy na mnie jak na wariatkę , nie myślałam, że tylu ludzi z "mocami" znajdę na FZ :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #20 : 2005-01-23, 14:15 »
Cytuj

Ciekawe... a ja nie mam żadnych zdolności

jestem przekonana, ze masz tylko ich nie widzisz lub ktoś (zazwyczaj niestety rodzice) zabił w Tobie wrazżliwość na te subletności... wszystko da sie ponownie odblokować jeśli tylko chcesz ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedz #20 : 2005-01-23, 14:15 »

Nataila

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #21 : 2005-01-23, 14:20 »
Cytat: Nicka
albo czasami, w życiu coddzienym w trakcie jakiej sytuacji, wydaje mi sie, ze juz kiedys to sie wydarzylo... albo spelniaja sie moje sny... sni mi s ie cos, a za jakis czas to sie zdarza w realu!!


Mi też się to zdarza.

Albo jak chcę, żeby ktoś na mnie spojrzał, to patrzę na niego i myślę "spójrz na mnie!". Działa :wink: .

Cytat: Agata:)
Myślimy zawsze o tym samym w danym momencie i często mówimy to samo w jednej chwili


Ooo, coś takiego też często mi się zdarza. Jak gadam, np. z moją mamą albo z przyjaciółką.
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #22 : 2005-01-23, 14:32 »
Ja miewam prorocze sny, kedys sniła mi sie czerwona plama na białym tle, która ciągle sie powiększała, powiększała ..aż się obudziłam. Wstałam strasznie roztrzęśona i przerażona. Ide do mamy do pokoju i mówie: mamo, ktoś umarł :( .  Mama domysliła się ze cos mi sie przysniło, pocieszała mnie, mówiła ze to tylko sen. Niesty to nie był tylko sen... tego samego dnia wieczorem dowiedziałam się że moja ciocia nie zyje, umarła w nocy.
Maiłam tez inny sen dotyczacy moej babci, leżała w trumnie a mama tak strasznie płakała....tym razem mama od razu chwyciała telefon i dzowni na wieś. Okazalo się że babaci zasłasłabła, leży :roll: w szpitalu a lekarze cudem ją odratowali, miała bardzo wysokie ciśnienie. :roll:

A kiedys czytałam bardzo ciekawą ksiązke" urzadzenia poruszane siłą umysłu". I naprawde niektóre rzeczy mnie zadziwiły. Np: weźcie kawałek nitki i coś imitującego ciezarek. może to być zwykły spinacz do kartek albo niewiem...zakretka od długopsiu. Przyczepcie ten "ciezarek" to końca nitki, siądźcie wygodnie na krześle, opierając łokcie o stół/biórko i stablinie trzymacie w dwóch palcach drugi koniec nitki. I teraz....wpatrujecie się w cięzarek i wyobrażacie sobie że on sie porusza np pionowo lub poziomo. I o dziwo: CIĘŻAREK SIĘ PORUSZA!! Ja też nie wierzyłam do póki nie spróbowałam ;) .
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #23 : 2005-01-23, 14:47 »
to nie dziwo, to energia. ludzie "racjonalni" starają się udawać, że jej nie ma ale na każdym kroku widać jej przejawy i do nich należą Wasze opowieści!!!
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Moniaa

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #24 : 2005-01-23, 14:49 »
Co do snow, nie tak dawno snilo mi sie, ze pewnien nauczyciel zupelnie bez podstawnie stara sie mnie zrownac z ziemia za moj czyn. I rzeczywiscie tak sie stalo ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #25 : 2005-01-23, 14:55 »
bezpodstawinie...? jakaś przyczyna zawsze jest tylko może jej nie widzisz (albo nie wyczuwasz)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Moniaa

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #26 : 2005-01-23, 15:02 »
Bylo to jak najbardziej bezpodstawnie i nawet ten nauczyciel, pozniej mnie przepraszal.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #27 : 2005-01-23, 15:19 »
ale najwyraźniej tak miało być więc podstawa też była tylko może nie w wymiarze fizycznym. czasem coś musi sie wydarzyć by inne rzeczy mogły zaistnieć. wszystko ma swoja przyczyne tylko czasem nie wiemy jaką.
a skoro przepraszał to dobrze o nim świadczy :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedz #27 : 2005-01-23, 15:19 »

Moniaa

  • Gość
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #28 : 2005-01-23, 15:26 »
Oh przypomina mi sie lekcja filozofii. hehe.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
niezwykle zdolnosci:P
« Odpowiedź #29 : 2005-01-23, 15:31 »
no to chyba trzeba już wyciągnąć wnioski ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.145 sekund z 27 zapytaniami.