Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: bestialstwo.....  (Przeczytany 1246 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mafinia

  • Gość
bestialstwo.....
« : 2005-02-28, 19:53 »
historia moze troche dziwna ale stala sie naprawde  kilka dni temu...
otoz kolezanki brat kupil w sklepie zoologicznym chomika ostrzegalam  ich przed zakupem w tej ruderze zwierzecia  bo
zwierzeta sa trzymane w niechumanitarnych warunkach
zero odpowiedniej higieny trzymania
zwierzeta sa sprzedawane za male ledwo co otworza oczy sama raz zakupilam  u nich chomika ktory po 3 dniach w wielkich meczarniach zmarl
baba doslownie rzuca chomikami no wlasnie rzuciila tak mloda samiczka....
dzien po  przyjsciu do domu zaczela byc osowiala lezala ciagle w jednym kacie
zaczela leciec krew z pyszczka i z nosa kolezanka pobiegla do weta
ten stwierdzil zlamane zebra oraz lapke chomik zostal uspiony.....:(
sam brat powiedzial ze kupil je  poniweaz szkoda bylo mu zwierzat
pytanie na koniec czy kupiliscieby zwierze z litoosci???????? czy dakli  takiemu typowi nauczke?
sa wedlug mnie 2 strony medalu i mniej kupcow tym nie ebdzie sprowadzal zwierzat
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
bestialstwo.....
« Odpowiedź #1 : 2005-02-28, 19:58 »
No właśnie są dwie strony :
1. Kupimy np. chomika i być moze uratujemy mu życie . Tylko , że za te 10 zł ( nie znam się na cenach ) ten właściciel kupi nastepnego i koło się zamyka ... :(
2. Nie kupimy chomika , właściciel nie będzie miał pieniedzy na następnego i zwierzak umrze w " sklepie " .... :(
Oba wyjścia są złe :( Jedynym jest chyba ściganie takich " ludzi " prawem ... :(
Zapisane

mafinia

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #2 : 2005-02-28, 20:03 »
handlowiec kupuje chomiki syryje nawet za 2zl skupuj eod dzieci ktorym sie urodzily.....
ostatnio jak bylam w tym sklepie slyszalm rozmowe na temat ryb ktore mialy przyjsc z niewiadomego zrodla od osoby ktora likwidowala akwarium...
ten sklep wogole trzyma sie z oddawania zwierzat :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

bestialstwo.....
« Odpowiedz #2 : 2005-02-28, 20:03 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
bestialstwo.....
« Odpowiedź #3 : 2005-02-28, 20:06 »
absolutnie nie kupować... człowiek taki będzie zadowolony bo ma zysk. poinformować odpowiednie służby lub organizacje. w gorzowie napewno jest jakaś organizacja ekologiczna... a nawet jeśli nie to rozwiń temat na forum to pewnie ktoś ze starszych od Ciebie osób spróbuje Ci pomóc.
a najlepsza nauczką byłoby niespodziewane najjście uprawnionych osób incognito i pozbawienie takiego typa praw i odebranie całego inwentarza, a przede wszystkim żywego.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
bestialstwo.....
« Odpowiedź #4 : 2005-02-28, 20:10 »
Cytuj
pytanie na koniec czy kupiliscieby zwierze z litoosci???????? czy dakli takiemu typowi nauczke?


Nie kupiłabym, bo to napędza handelek... Poinformowała zanojomych i w sieci o tym sklepie, ostrzegła przed nim. I poinformowała odpowiedenie władze i ochrzaniła sadystów-sprzedawców...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
bestialstwo.....
« Odpowiedź #5 : 2005-02-28, 20:18 »
Nie kupilabym... lepiej żeby umarło kilka niż żeby meczyły się kolejne setki...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mili

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #6 : 2005-02-28, 20:36 »
a jeszcze gdyby zrobic odpowiednią awanture w sklepie kiedy w nim duzo klijentow... ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #7 : 2005-02-28, 20:36 »
nie kupuję NIC w takim sklepie!
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
bestialstwo.....
« Odpowiedź #8 : 2005-02-28, 20:53 »
Cytat: mili
a jeszcze gdyby zrobic odpowiednią awanture w sklepie kiedy w nim duzo klijentow... ;)


ja kiedyś cos takiego zrobiłam.. kupiłam kiedyś w sklepie królika który nie przezył nawet 24 godzin - wet stwierdził zaawansowane zapalenie płuc i nie dało sie nic juz zrobić. pojechałam do sklepu, zrobiłam awanturę przy klientach  i facet już nigdy więcej nie miał u siebie królików... takie coś się potrafi niexle roznieść,... (rok po tym zamknąl sklep :D) :)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

bestialstwo.....
« Odpowiedz #8 : 2005-02-28, 20:53 »

mafinia

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #9 : 2005-02-28, 20:53 »
awantura byla i to nie raz zamieszana bylam w nie  
nie raz jak bylam ludzie dzwonili albo przychodzili bo rybka mi umarl.. duzo wymieniac
chomikow jest w jednym akwa kolo 20 w czym kilka pogryzionych :/
hm moge jeszcze powiedzie cze sama wpadlam w sidfla
obok tego sklpu sa jeszcze inne 3 w czym jeden jest meza wlascicelki sa rozwiedzeni
tak nagadalam na ta babe chodz sam zaczal  no coz mowi sie trdno
maz msci sie na zonie ale zaby jeszcze obok siebie zakladac sklep buhaha smieszne
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
bestialstwo.....
« Odpowiedź #10 : 2005-02-28, 21:08 »
Cytat: mili
a jeszcze gdyby zrobic odpowiednią awanture w sklepie kiedy w nim duzo klijentow... ;)


Nie każdy ma odwagę  :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
bestialstwo.....
« Odpowiedź #11 : 2005-02-28, 21:13 »
nie kazdy ma odwagę, - ja na przykład nie mam, tym bardziej że w takich sytuacjach trudno jest mi powstrzymac łzy (żalu - bo jednak zwierzak był mój - chocby przez kilka godzin i wściekłości ze męczą zwierzeta i dałam się nabrać) ale od czego ma sie kolegów...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mafinia

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #12 : 2005-02-28, 21:18 »
heh iras  jezeli to bylo moje zwierze nie podarowalabym  rozumiem cie doskonale
jestem nieprzewidywalna i jak poniosa mnie nerwy czasami moge pomylic dorosla osobe do kotej powinnam miec szacunek poprostu z kolezanka nie chodzi mi o slownictwo tylko ton
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
bestialstwo.....
« Odpowiedź #13 : 2005-02-28, 22:38 »
Nie kupiłabym zwierzaczka, chociaż pewnie ryczałabym nad jego losem.
Nie wolno napędzać handlu !! A babę ochrzanić i sprowadzić jej TOZa ale tak żeby na gorącym uczynku ją złapać.
Zapisane
BC + koci podrostek

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
bestialstwo.....
« Odpowiedź #14 : 2005-02-28, 22:43 »
Dokładnie...kupienie zwiarzaka w takim miejscu z litości napędza handel..są następne i następne. Nie kupowac w takim sklepie! I zgłosic do TOZ chociaż niekoniecznie to coś da ale miejmy nadzieję...
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Forum Zwierzaki

bestialstwo.....
« Odpowiedz #14 : 2005-02-28, 22:43 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
bestialstwo.....
« Odpowiedź #15 : 2005-02-28, 22:44 »
poinformować TOZ i zorganizowac dobra akcję... jak to się dobrze rozegra to będzie zmuszona sklep zamknąć...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
bestialstwo.....
« Odpowiedź #16 : 2005-02-28, 22:45 »
Po co wogóle zakładała sklep zoologiczny jak ma zwierzaki gdzieś... Skoro jest jeszcze kilka takich obok lepiej niech zmieni granżę... :grr:
Zapisane

Agata:)

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #17 : 2005-03-01, 07:21 »
Jeju, ciesze się, że u mnie nie ma takich sklepów.. Toż to naprawde bestialstwo! Ja też wolałabym nie kupić zwierza, aby sprzedawca zauważył, że mu się "nie sprzedają" i zakończył by to......
Zapisane

Agata:)

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #18 : 2005-03-01, 07:22 »
Jeju, ciesze się, że u mnie nie ma takich sklepów.. Toż to naprawde bestialstwo! Ja też wolałabym nie kupić zwierza, aby sprzedawca zauważył, że mu się "nie sprzedają" i zakończył by to......
Zapisane

mafinia

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #19 : 2005-03-01, 17:46 »
u mnie jest jeszcze jeden
jeszcze gorszy papugi maja powyrywane piora
zwierzeta sa cale w kale.. gr
pelno brudu
sklep naszczescie bedzie przenisiony z tej ruderii (hali) doslownie siedlisko kurzu
ludzie to materialisci i tyle i nie mowiec ze uogulniam bo taka jest prawda kazdy z nas ma chodz odrobine egoizmu
Zapisane

Kira

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #20 : 2005-03-07, 20:21 »
ja w pewnym wypadku kupila bym  pogryzinego  ale nie zbyt mlodego...
np.chomik najstarszy w grupie byl pogryziony  i by skonczyl zle  
W ten sposób doszedł do mnie alfred
a w GM jeszcze  w tych duzych akwariach  chomiki patylkiem popychaja  by je przepchnąć do ludzi :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

bestialstwo.....
« Odpowiedz #20 : 2005-03-07, 20:21 »

ngL

  • Gość
bestialstwo.....
« Odpowiedź #21 : 2005-03-07, 20:34 »
Najgorszą rzeczą jaką można zrobić to kupić zwierzę z litości. Z litości to powinno się wybrać do TOZu i to najlepiej hurtem z innymi - zgłosić sprawę zego traktowania zwierząt i dopilnować, by była kontrola (dzwonić, dowiadywać się, zaproponować pomoc).
Kupując zwierzę nakręcamy sprzedaż i po 1 kupionym okrutnie traktowanym przyjdzie 10 następnych, przemyślcie to!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 26 zapytaniami.