Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: uczulenie na trociny  (Przeczytany 4998 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emilka_old

  • Gość
uczulenie na trociny
« : 2002-12-21, 11:40 »
Kiedy kupiłam mojego chomika zauważyłam ze ma lyse placki na tylnich nogach...szybko poszlam do weta...
wet stweirdzil ze moze to byc swiezb ktorym zarazila sie w sklepie....smarowalam jej lapi roznymi mazidlami ale to nie pomagalo...
wet  potem ztwierdzil ze skoro to nie swiezb to uczulenie na trociny Od tamtej pory zmieniłam trociny na sianko...i plamki znikly no..pomogla mi jeszcze jaka masc ktora przespiala wet..
czy spodkaliscie sie z takim czyms> czy uczulenie na wiorki wystepuje tesh u innych gryzoni??
Zapisane

milka004

  • Gość
uczulenie na trociny
« Odpowiedź #1 : 2002-12-21, 17:23 »
Jak najbardziej wystepuje tez u innych zwierzow, to jest tak samo jak u ludzi. I to nie tylko uczulenia na trociny, ale moze na plastik, karme, farbe, doslownie wszystko tak jak u ludzi.
Zapisane

emilka_old

  • Gość
uczulenie na trociny
« Odpowiedź #2 : 2002-12-21, 17:28 »
Moj chomiczek jest alergikiem..ma to pewnie po mnie bo ja tesh jestem alergiczka
Bogu dzieki nie na siersc zwierzat!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

uczulenie na trociny
« Odpowiedz #2 : 2002-12-21, 17:28 »

Szczurofan

  • Gość
uczulenie na trociny
« Odpowiedź #3 : 2003-01-02, 18:43 »
Ja zauważyłem u moich szczurów kichanie.
Poszedłem do weterynarza i on mówi:
"Mają uczulenie na trociny"

hmmm....


Zmieniam trociny na samo sianko=kichanie


Idę do weta a on mówi:

Może trociny są za małe lub za duże??


I miał rację.
Trociny były zbyt duże i kiedy próbowały sobie kopać to
one podrażniały nozdrza.
Zapisane

Saba

  • Gość
uczulenie na trociny
« Odpowiedź #4 : 2003-01-02, 20:30 »
Gryzonie mogą też dostać uczulenia od sianka. Świnki kolegi dostały wysypki i było to spowodowane jakimś związkiem, który znalazł się w sianku. Smarował je maścią, sianko oczywiście zmienił i wsystko wróciło do normy :wink: No cóż, może się przytrafić :?
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
uczulenie na trociny
« Odpowiedź #5 : 2003-01-03, 21:44 »
Od faceta w sklepie (ma chodowlę szczurów), wiem, że szczury bardzo częśto mają uczulenie na trociny, zaobserwowałam to u moich 4 szczurów (tych i poprzednich) i to się sprawdza. Oczywiście nie dawałam tak, żeby sprawdzić tylko jak nie było ziemi, a szczurki musiały mieć czysto
Zapisane

Gerda

  • Gość
uczulenie na trociny
« Odpowiedź #6 : 2003-01-04, 19:21 »
A wiecie co, ja częściej słyszałam o uczuleniu na sianko ( u gryzoni) od koleżanek itp. :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 21 zapytaniami.