Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: KARA ŚMIERCI?  (Przeczytany 8878 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #61 : 2005-03-14, 20:43 »
Tą babe powinni dodatkowo wysterylizować - zabijała swoje, to juz by własnych nie mogła mieć... Co do porównywania i nazywania morderców "zwierzętami" - jest pewna zasadnicza róznica - zwierzę nigdy nie zabije bez powodu czy dla przyjemności, człowiek tak...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #62 : 2005-03-14, 21:03 »
Cytuj

ja jestem raczej przeciw...


Też mi się wydaje że dożywocie gorsze...
Po dwa, kara śmierci po to by nie zawalać więzień... przecież to nawet nie smaczne... :(

(P.S. Nie czytałam waszych wypowiedzi tylko przeleciałam wzrokiem, więc się do niczego nie odnoszę...)
Zapisane

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #62 : 2005-03-14, 21:03 »

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #63 : 2005-03-15, 10:21 »
Cytat: Iras
Tą babe powinni dodatkowo wysterylizować - zabijała swoje, to juz by własnych nie mogła mieć... Co do porównywania i nazywania morderców "zwierzętami" - jest pewna zasadnicza róznica - zwierzę nigdy nie zabije bez powodu czy dla przyjemności, człowiek tak...


hm. masz racje.. sorry, zwierzeta.  ludzie utrzymanie przecxietnego wieźnia wynosi ok. 430 zł miesiecznie jakby to zliczyć... ;/ dajcie spokój czulibyśmy się bezpieczniej ;/  co prawda ta kasa bie trafiłaby do mojej kieszeni, ale mogłaby trafić na coś lepszego niż utrzymanie bandyty [np. sterylizacja i kastracja bezdomnych zwierzat]
** to o czym wszystkim mowie odnosi sie do morderstw z premedytacją**
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #64 : 2005-03-15, 17:56 »
Cytuj

Też mi się wydaje że dożywocie gorsze...

A mi się wydaje, że nie. Wiesz jak to jest z karą śmierci?? Nie mówią Ci np że 5 marca masz wyrok. Tylko siedzisz w więzieniu nawet latami a oni wezmą tego morderce w jakiś zwykły dzień. Chodzi o to, żeby im troche pomęczyć psychicznie. Fajnie jest żyć z myślą, że dziś może być mój ostatni dzień? A może jutro? i tak pare lat. Ale moim zdaniem to jest dobra kara za. W porównaniu np co znoszą gwałcone kobiety gdzieś uwięzione, które też mogą ci mordercy i gwałciciele zabić  w każdej chwili
A i nie napisałam, jestem ZA.
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #65 : 2005-03-15, 19:02 »
Kiedyś były takie kary i wszyscy się tego bali, więc nie robili tego i był spokój. Jestem ZA ogólnie.

kasia

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #66 : 2005-03-15, 22:07 »
Naprawdę myślisz, że wtedy nie było morderstw i innych cięzkich przestępstw?
A teraz np w stanach, gdzie obowiązuje kara śmierci, nie ma przestępczości?  :roll:
Zapisane

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #67 : 2005-03-15, 23:23 »
Cytat: kasia
Naprawdę myślisz, że wtedy nie było morderstw i innych cięzkich przestępstw?
A teraz np w stanach, gdzie obowiązuje kara śmierci, nie ma przestępczości?  :roll:


co za głupie pytanie przestępczość będzie zawsze ale kara śmierci budzi respect  :shock: od razu zaznaczam, że nie u wszystkich, żeby nie było kolenych bezsensownych pytań  :roll:
Zapisane

kasia

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #68 : 2005-03-16, 06:42 »
Dobra, nie będzie dalszych pytań. Ale uważam, że dożywocie czy tam 25 lat więcienia tez nie sa obojętne potencjalnemu przestępcy. Ma świadomośc, ze zmarnuje sobie życie, jesli go złapią. Ale i tak to go najczęsciej nie odstrasza.... Podobnie byłoby z kara śmierci moim zdaniem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #68 : 2005-03-16, 06:42 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #69 : 2005-03-16, 08:23 »
Rownie dobrze moze wyjsc i zabic znowu i nic go to nie 'nauczy'. :roll: Mi sie wydaje,ze to nie jest gorsze bo skoro ktos zabija dla zabawy to dla niego nie ma to znaczenia i napewno zdaje sobie sprawe,ze moga go złapac.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #70 : 2005-03-16, 09:42 »
są różni ludzie, jedni nic z tego sobie nie zrobią, inni popadną w depresję, nie można generalizować  :roll:
Zapisane

xara

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #71 : 2005-03-16, 14:41 »
więzienie niewiele daje, z niego można wyjść bardziej zdemoralizowanym niż się weszło,
tu potrzebna jest porządna reforma,
przede wszystkim znalezienie jakiejś pracy dla skazańców, za darmo, społecznie,
resocjalizacja przez pracę po prostu,
i żeby był z tej pracy jakiś pożytek dla społeczeństwa, które chociaż w małym stopniu miałoby świadomość,
że nie utrzymuje darmozjadów

więźniom nie jest źle w cieplutkich celach, mają co jeść, gdzie spać,
większość nawet nie odczuwa większych niedogodności, poza tym,
że nie mogą sobie pójść gdzie chcą i kiedy chcą,
miałam kilka zajęć w ZK, takie ala praktyki-wykłady, krótkie, bo krótkie, ale zawsze  ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #72 : 2005-03-16, 15:48 »
Cytat: xara

większość nawet nie odczuwa większych niedogodności, poza tym,
że nie mogą sobie pójść gdzie chcą i kiedy chcą,

To już spora niedogodnośc - brak wolności. Teraz wydaje nam się, że to drobiazg tak siedzieć ciągle w jednym miejsu,ale na dłuższą metę - takie 25 lat na przykład - jest naprawde straszne.
Zapisane

xara

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #73 : 2005-03-16, 16:16 »
Osobiście nie miałam do czynienia z ludźmi, którzy popełnili jakieś szczególnie ciężkie przestępstwo,
ale kilka osób, z którymi udało mi się jakoś porozmawiać, włamywało się np. do piwnic czy samochodów
po to właśnie by ich zamknięto w więzieniu, bo nie mieli gdzie mieszkać czy za co żyć...
to jest dopiero paranoja  :roll:
te pieniądze, które idą na utrzymanie zwyrodnialców, można by wykorzystać w inny sposób...

Cytuj
To już spora niedogodnośc - brak wolności.

Na tym właśnie ma polegać kara - wyizolowaniu ze społeczeństwa, niemożności decydowania o sobie.
To jest kara dla przestępców, nie zwyrodnialców...

Właśnie oglądam na Polsacie Interwencje - ojciec zgwałcił 4 letnią córeczkę...
brak mi słów po prostu...
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #74 : 2005-03-16, 16:25 »
Cytuj
bo nie mieli gdzie mieszkać czy za co żyć...
to jest dopiero paranoja


A jaką masz pewność że w naszym chorym państwie nie skazywaliby takich ludzi na śmierć?
Zapisane

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #74 : 2005-03-16, 16:25 »

xara

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #75 : 2005-03-16, 16:32 »
A jaką masz pewność, że zwyrodnialcy wyjdą z więzienia (nawet po tych 25 latach) skruszeni i żałujący tego co zrobili?
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #76 : 2005-03-16, 17:03 »
Nie mam żadnej, tak samo jak Ty - nie masz żadnej pewności że skarzą na śmierć winnego człowieka.
Zapisane

xara

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #77 : 2005-03-16, 17:24 »
dlatego jakbyś uważnie przeczytała wszystkie moje wypowiedzi wiedziałabyś jakie mam zdanie na ten temat,
nie twierdzę i nigdy nie twierdziłam, że tą karą należy szafować na prawo i lewo

poza tym wierzę w to, że sam strach przed karą, sama świadomość, że robiąc komuś krzywdę mogę
zapłacić za to życiem będzie w pewnym sensie hamulcem, przed popełnieniem tegoż czynu
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #78 : 2005-03-16, 19:40 »
Cytuj
nie twierdzę i nigdy nie twierdziłam, że tą karą należy szafować na prawo i lewo


Ok, Ty tak uważasz, ale wiadomo jakie jest polskie prawo, jakie jest chore i wątpię żeby kara śmierci była tak w 100%  solidnie przestrzegana, zawsze znajdzie się jakiś debil który coś spierniczy i zginąć może niewinny czlowiek.

Cytuj
poza tym wierzę w to, że sam strach przed karą, sama świadomość, że robiąc komuś krzywdę mogę
zapłacić za to życiem będzie w pewnym sensie hamulcem, przed popełnieniem tegoż czynu


Ja w to nie wierzę, a poza tym, jeśli ktoś jest chory psychicznie to i tak zabije i tak, ułaskawią go bo: ,,jest chory psychicznie" - gościu może nadal zabijać, a urzędasy, żeby nie było że oni są nie porządni, wezmą pierwszego lepszego przestępcę na krzesło - tak dla przykładu no i żeby pokazać jacy too oni suwerenni.  :roll:
Zapisane

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #79 : 2005-03-16, 20:33 »
Cytat: kasia
Cytat: xara

większość nawet nie odczuwa większych niedogodności, poza tym,
że nie mogą sobie pójść gdzie chcą i kiedy chcą,

To już spora niedogodnośc - brak wolności. Teraz wydaje nam się, że to drobiazg tak siedzieć ciągle w jednym miejsu,ale na dłuższą metę - takie 25 lat na przykład - jest naprawde straszne.


Boże!! przecież taki ktoś zapracuje sobie na to !![brak wolności] straszne? a co przeżywały ich ofiary? gdybyś wiedziała co, to byś nie użyła słowa 'straszne' w odniesieniu do warunków życia więźnia. Nie myśl, że się na Ciebie uwzięłam, ale czasem gadasz niedorzeczne rzeczy według mnie. Ja sama też popełniam wiele błędów, ale bez przesady, ludzie ...   :?
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #80 : 2005-03-16, 21:29 »
thrilly a Ty wiesz co przeżywały ofiary?  Wiesz co czują ludzie którzy siedzą w więzieniu?

Cytuj
Ja sama też popełniam wiele błędów, ale bez przesady, ludzie


Mogłabyś rozwinąć myśl? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym ostatnim zdaniem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #80 : 2005-03-16, 21:29 »

Qaś

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #81 : 2005-03-16, 22:34 »
Hymm kara smierci, nie jestem raczej tego zwqolenniczką :) moim zdaniem wieksze cierpienie przezyja dozywociem w więzieniu, przemyaślą wszytko. Byleby tylko bez zwolnien warunkowych i przepustek :!!!:
Zapisane

xara

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #82 : 2005-03-16, 22:47 »
Rachela mam wrażenie, że jesteś strasznie uprzedzona, wszystko jest złe, nic nie wyjdzie, po co cokolwiek robić...
nie mówię teraz konkretnie o karze śmierci, ale właśnie nasze społeczeństwo jest jakie jest, bo większość myśli podobnie
po co cokolwiek robić jak i tak się nie uda? nie warto wierzyć w nic, bo i tak nic z tego nie będzie... urzędasy źli,
ludzie okropni, wszystko złe i chore...
jak my z tym czegoś nie zrobimy to nigdy nie wygrzebiemy się z tego marazmu
wiem jaki jest nasz kraj, jaki jest niedoskonały i absurdalny, ale
ludzie, trochę wiary i chęci, trochę optymizmu, jesteśmy młodzi, żyjmy, róbmy coś,
 cokolwiek, zmieniajmy to co możemy, a tym na co nie mamy wpływu się po prostu nie przejmujmy
I Rachela, nie mówię teraz konkretnie do Ciebie, raczej ogólnie


wracając do głównego problemu:

uważam, że zapis o karze śmierci powinien znaleźć się w Kodeksie Karnym, ot choćby ku przestrodze,
a przede wszystkim, by w razie czego można było postąpić zgodnie z prawem

"Uchwalony w czerwcu 1997 roku Kodeks Karny ostatecznie wyeliminował z prawa polskiego karę śmierci, choć faktycznie kara ta
nie pojawiała się w orzecznictwie sądów już od 1988 roku, od kiedy trwało faktyczne moratorium polegające na tym,
że Sąd Najwyższy zamieniał karę śmierci na 25 lat pozbawienia wolności(nie istniała wówczas instytucja dożywotniego
pozbawienia wolności), a następnie w 1995 roku ustawowo wprowadzono formalne moratorium,
zawieszające wykonywanie kary śmierci na okres 5 lat."


Jak widać nikt raczej nie brał "pierwszego lepszego przestępcy na krzesło"...
Zapisane

kasia

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #83 : 2005-03-16, 23:00 »
Thrilly, skoro wycinasz z kontekstu pojedyyncze słowa czy wyrażenia, nie dziwię się, że uważasz moje opinie za niedorzeczne...
Zapisane

thrilly

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #84 : 2005-03-17, 16:47 »
Cytat: Rachela
thrilly a Ty wiesz co przeżywały ofiary?  Wiesz co czują ludzie którzy siedzą w więzieniu?


nie wiem, ale wolę gdy cierpi morderca, a nie ofiara. nie ma mordercy-nie ma ofiary-nie ma cierpienia.

Cytuj
Ja sama też popełniam wiele błędów, ale bez przesady, ludzie

Mogłabyś rozwinąć myśl? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym ostatnim zdaniem...


sama nie wiem, ale nie ma ludzi bezbłędnych i jakoś wyszło, nie pamiętam zresztą o co mi chodizlo  eh ten wiek..  :?
Zapisane

k_lap

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #85 : 2005-03-17, 19:29 »
Jestem przeciwna karze śmierci...
Jest wiele argumentów "za", ale według mnie w żaden sposób nie przewyższają argumentów "przeciw"...
Oczywiście niejedna osoba powie: "Dlaczego ze swoich podatków mam utrzymywać te więzienia pełne udogodnień dla przestępców, dlaczego mam utrzymywać mordercę, który dostał wyrok dożywocia, lepiej odrazu go zabić"...
Te argumenty brzmiały by na pierwszy rzut oka sensownie, ale w rzeczywistości są śmieszne...
Po pierwsze o dobrych warunkach w więzieniach opowiadają ludzie, którzy nie mają pojęcia jak rzeczywiście więzienia wyglądają. Podczas zajęć z prawa karnego odwiedziliśmy kilka takich "miejsc" z profesorem - wykładowcą. Powiem szczerze, że nie zauważyłam tam tych opisywanych wygód... nie ma żadnych siłowni czy telewizorów w celach, o których niejednokrotnie słyszałam... Ich siłownia to potężny metalowy drąg ze starymi metalowymi kołami (chyba od pociągu), którą sobie sami stworzyli. Poza tym rozmawialiśmy z kilkoma osobami tam, mam 2 znajomych który przez krótki czas, ale "zagościli" w tym miejscu... Bajki o wygodach więziennictwa są bez żadnego pokrycia (przynajmniej w więzieniach, które odwiedziłam dzięki naszemu wykładowcy (w ramach wycieczki z prawa karnego) na terenie woj. dolnośląskiego i opolskiego.
Poza tym... kara śmierci... ktoś zabił i ma być za to ukarany karą śmierci... Więc kto go teraz zabije ??? Wychodzi na to, że jedno zabójstwo jest większym złem niż drugie... Żaden człowiek nie ma prawa zabijać drugiego człowieka i owszem, zabójca musi zostać ukarany, a co z zabójstwem poczynionym przez kata ??? Jemu można nadać prawo do zabijania... Jak dla mnie jedno sprzeczne jest z drugim...
Jednocześnie w dzisiejszych czasach tak wiele technik i kombinacji jest możliwych do spreparowania (podrobienia) dowodów winy. Prawdziwy winowajca może uciekając od kary za swój czyn tak przygotować wszelkie fakty i detale po zabójstwie (przykładowe przestępstwo), że sąd i ława przysięgłych uznają za winnego kogoś innego, skażą na karę śmierci, gdyż dowody są niepodważalne... Jest pewien okres wykonania kary śmierci, więc przez te 5 lat nic w sprawie się nie zmieni i wyrok zostanie wykonany. Koniec, "niewinny przestępca" nie żyje, a po kilku dniach prawdziwy winowajca zmuszony przez wyrzuty sumienia przyznaje się do winy, lub inne okoliczności powodują, że niewinność człowieka, na którym wykonano już wyrok wychodzi na jaw... Co wtedy ??? Wrócimy życie skazanemu ??? Czy zabić kolejnego... prawdziwego winowajcę za podwójne zabójstwo tym razem ??? Zbyt wiele sprzeczności jest w samym zjawisku kary śmierci jak dla mnie.
A co daje wprowadzenie kary śmierci lub jej obecność w danym kraju ??? Nic tak naprawdę... w USA jest możliwe ogłoszenie takiego wyroku i przestępczość wcale się nie zmniejsza, wręcz przeciwnie...
Jestem przeciwna karze śmierci i zgadzam się ze słowami mojego profesora z prawa cywilnego: "Lepiej nie skazać dziesięciu winnych, niż wykonać wyrok na jednym niewinnym".
Zapisane

kasia

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #86 : 2005-03-17, 19:53 »
Cytat: thrilly
nie wiem, ale wolę gdy cierpi morderca, a nie ofiara. nie ma mordercy-nie ma ofiary-nie ma cierpienia

Tylko zauważ, że najpierw cierpi ofiara, a dopiero później morderca. Nie masz mozliwości wyboru: cierpienie ofiary albo cierpienie mordercy.

Ja osobiście wolałabym, żeby nikt nie cierpiał, ale to zbyt idealistyczne i nierealne w naszym świecie.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #87 : 2005-03-18, 14:18 »
No... zło zwyciężać złem? Nie dziękuję.

Xara, wiem że świat idzie do przodu, ale wybacz, nie chcę żeby w tym moim świecie były takie paragrafy. I jakt tu k_lap słusznie przytoczyla:  "Lepiej nie skazać dziesięciu winnych, niż wykonać wyrok na jednym niewinnym".
Zapisane

Forum Zwierzaki

KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedz #87 : 2005-03-18, 14:18 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #88 : 2005-03-18, 14:40 »
Cytat: Rachela
 "Lepiej nie skazać dziesięciu winnych, niż wykonać wyrok na jednym niewinnym".


Cóż - a ci 10 winnych , wyjda sobie, każdy zabije następną osobę czyli wyjdzie na to że zginie 10 niewinnych osób a nie jedna - kara smierci to jest mniejsze zło, lepiej zabić jedna niewinną osobę przez pomyłkę, niż żeby zginęło kolejne 10 bo uniewinni sie winnego...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

absencja

  • Gość
KARA ŚMIERCI?
« Odpowiedź #89 : 2005-03-18, 14:41 »
jestem zdecydowanie przeciw. kwestię utrzymania więźniów mozna rozwiązać karząc im pracować. ale zabijać nie mamy prawa. i nic dobrego to nie przyniesie, wylacznie zaspokoi chęc zemsty.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 27 zapytaniami.