Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Łączenie dżungarów  (Przeczytany 3689 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« : 2005-03-20, 15:12 »
Cześć... Na początek, jeśli taki temat już był, to przepraszam  :oops:
Mam jednego chomiczka dżungarskiego (samczyk) i chciałabym dokupić drugiego, albo i trzeciego ;) Pytanie - czy nie ma żadnych przeciwwskazań, co do tego, i co lepiej dokupić - samiczkę, kilka samiczek, samczyka i samiczki, samczyka? Myślę, że jednego samczyka raczej nie, bo mogą się pogryźć, jedną samiczkę... Czy będą się bardzo często rozmnażały? Bo jeśli nie, to chyba kupię samiczkę ;). Klatkę mam dużą, więc bez problemu się zmieszczą 3 chomiki ;) A w przyszłości, kiedy mój chom mnie opuści, chciałabym kupić sobie 3 chomiczki i tu pytanie - czy najlepiej byłoby kupić 3 siostrzyczki z jednego miotu? Czy jak?
Z góry dziękuję wszystkim bardzo za odpowiedzi :) :chomik:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #1 : 2005-03-20, 17:15 »
Kaja, ja bym wogóle nie dokupywała mu kolegi/koleżanki. Nie wiem w jakim wieku jest chomik, ale najczęściej nie akceptuje 'nowych' na swoim terytorium. A jeśli nawet - to po kilku dniach czy tygodniach możesz znaleźć szczątki któregoś z chomików... takie bójki zdażają się nawet wśród rodzeństwa.

Facetów dżungarów łączy się łatwiej niż panny, są mniej agresywni, mniej strzegą swojego terenu. W przyszłości kup sobie najlepiej trzech panów.
Zapisane

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #2 : 2005-03-20, 17:20 »
kilka misięcy ;) kupowałąm gdzieś przed Bożym Narodzeniem, ale nie pamiętam dokładnie kiedy :lol:

dziex za radę o facetach ;) na pewno mi się przyda :;d:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #2 : 2005-03-20, 17:20 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #3 : 2005-03-20, 17:33 »
Cytuj

Facetów dżungarów łączy się łatwiej niż panny, są mniej agresywni, mniej strzegą swojego terenu. W przyszłości kup sobie najlepiej trzech panów.


Faceci? Dżungary? :? Myślałam raczej, że jeżeli już to tylko samice się tolerują i tylko jak są siorami, od urodzenia, itp.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #4 : 2005-03-20, 18:22 »
No to jeżeli chodzi o moje doświadczenie - samce są o wiele spokojniejsze. To samice rządzą ;) W związku samiec-samica - też ;)
Zapisane

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #5 : 2005-03-20, 18:25 »
a jakby było z siostrami?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #6 : 2005-03-20, 19:00 »
pewnie by się pogodziły, ale mówię, nic nie jest całkowicie pewne i przewidywalne.
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #7 : 2005-03-20, 19:10 »
Ja raczej nie polecam dokupywania chomików do swojego ''starego''! Sama miałam taki problem nawet o tym pisałam na forum! Chciałam dokupić dla mojej dżungarki TOWRZYSTWO kupiłam samczyka bo myślałam że 2 samiczki będą bardziej agresywne..
Samczyk z Bianką pogryźli się do krwi ale później się przyzwyczjili-następnie były młode!!
też problem bo było trudno znaleść dla nich właścicieli! Teraz samczyk mieszka oddzielnie a samiczka mieszka ze swoją jedną córeczką którą już musiałam zostawić sobie ...
NIE POLECAM DOKUPYWANIA możesz tego później żałować zwłaszcza kiedy będą ci się rodzić co miesiąć młode po 7-8 sztuk

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #8 : 2005-03-20, 19:17 »
Twoje chomiki pogryzły sie do krwi, a mój zagryzł swojego brata - razem byli kupieni ze sklepu. Naprawde trzeba uważać, bo dżungarki są bardzo wrazliwe na pukcie terytorium. Bronią go nawet przed kotem ;) Mój pogryzł kota :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #8 : 2005-03-20, 19:17 »

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #9 : 2005-03-20, 19:25 »
mój to jeszcze nikogo nie pogryzł... tylko jak mu się zajrzy do domku, to on nagle obudzony zaczyna skrzeczeć... ale to normalne ;) mnie nie ugryzł w sumie ani razu :;d:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #10 : 2005-03-20, 19:28 »
Tia, spróbuj włozyc palec przez kratki, to zwykle działa jak płachta na byka ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #11 : 2005-03-20, 19:36 »
ciągle wkładam ;) jak go wołam to nawet przychodzi :;d: i zwykle dostaje coś smacznego ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #12 : 2005-03-20, 19:41 »
Tzn że miałam bojowego chomika ;)
To moze tw.ój zaakceptuje tez drugiego :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #13 : 2005-03-20, 19:47 »
wydaje mi się, że tak... "spotkam" je na neutralnym gruncie, to jest na stole :hehe: i zobaczę, jak im pójdzie... na szczęście mam akwarium, gdzie chomik może początkowo mieszkać, czyli zanim będą w 1 klateczce :hehe:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #14 : 2005-03-20, 19:50 »
No to cóż, powodzenia i pisz jak ci idzie :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #14 : 2005-03-20, 19:50 »

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #15 : 2005-03-20, 19:54 »
narazie muszę jeszcze kupić chomiczka :) tylko teraz pytanie - samczyka czy samiczkę? a może 2 samiczki... a może dwa samczyki albo dwie samiczki? albo samczyka i samiczkę? chyba by wtedy walczyły o tę samiczkę...

EDIT:
Przypomniałąm sobie, że kiedyś mój chomik spotkał się z syryjką koleżanki i na nią naskakiwał :lol:  ale może ona miałą wtedy ruję albo hmm sama nie wiem :(
Zapisane

thrilly

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #16 : 2005-03-20, 20:24 »
koleżanka miała samicę i dokupiła jej samca i on ją zżarł  :shock:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #17 : 2005-03-20, 20:44 »
no....całe dżungarki...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #18 : 2005-03-20, 20:53 »
Małe szare kuleczki a takie krwiożercze ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #19 : 2005-03-20, 23:17 »
Cytat: Ekoteczka
Małe szare kuleczki a takie krwiożercze ;)

 :shock: diabelki..
Ja tez chcialam, aby Fiona miala koleznake...Nie wyszlo...gryzla nowego lokatora...
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #20 : 2005-03-24, 23:16 »
ja milam dwóch braci byla zgoda prze  i rok i z dnia na dziennad ranem znalazłamjednego z samców martwego  na dole i drugiego   mocno pogryzionego :?
samice z jednego miotu tez sie gryza i  siedza w róznych rogach klatki :roll:
samica z samiczka mloda (tzw matka z córka ) zyja zazwuyczaj w zgodzie ale musza miec podobne charaktery
samce  starszyz mlodszymna 100% beda walczyć :(  odradzam łaczenie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #20 : 2005-03-24, 23:16 »

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #21 : 2005-03-25, 10:14 »
Jeżeli już koniecznie chcesz dokupić... Dokup samczykowi dwie samiczki...
Zapisane

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #22 : 2005-03-25, 11:09 »
a samiczki się łatwo oswajają? i jeszcze takie jedno pytanie mam... kiedy samica lub samice będą w rui to czy mogę je oddzielić od samca, żeby się za często nie rozmnażali? Mam jeszcze jedno akwarium (tam bym mogła wsadzić samca, a dwie saamice zostałyby w klatce)
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #23 : 2005-03-25, 12:49 »
Szczerze to ja mam samicę i samca, ale kupowałam ich razem... ale jak wcześniej pytałam pana w zoologiku (jak jeszcze miałam samego (ś.p.) samca) to on mi doradził żebym kupiła samiczką, ale się rozmyśliłam...
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #24 : 2005-03-25, 14:49 »
nie radze kupowac  samiczek do samca  bo bedzesz mila okolo 12 chomikow malych na miesiac ... masz kopu je oddac  :roll:  zostan przy jednym chomiku dobrze ci radze :roll:
Zapisane

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #25 : 2005-03-25, 15:05 »
Kira jeśli kupie mi dwie samice to jak będą miały ruję to je rozłącze, przecież nie chcę przemęczać samic ciągłym rodzeniem, jeśli już będą miały młode, to tylko kilka razy :lol: Mam jak je rozdzielić, więc nie widzę kłopotu.
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #26 : 2005-03-25, 15:27 »
Kaja nie masz pewności czy twoje samice nie są w ciązy-jeżeli je będziesz trzymać z samcem-nie wiem jak wy ale mój ciągle naskakiwał na 'biankę i wogóle...
Strasznie trudno oddaje się potem chomiki.. w zoologikach pewenie nie przyjmą od ciebie chomików (zresztą ja bym wogóle tam nie oddawała napewno były by pokarmem dla węży..) 10 chomiczków to strasznie dużo A zresztą po co chcesz dokupywać chomiki>?
Nie wystarcza ci jeden?

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #27 : 2005-03-25, 15:34 »
To czy mi wystarcza jeden chomik czy nie, to moim zdaniem jest inna sprawa :? Zresztą tu nie chodzi o to, czy mój chomik mi wystarcza czy nie, tylko co Waszym zdaniem lepiej ze sobą trzymać :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #27 : 2005-03-25, 15:34 »

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #28 : 2005-03-25, 15:39 »
Ahaa...
Chomiki są samotnikami taka natura- najlepiej kupywać kilka chomików jednej płci z jednego miotu chociaż też czasami się gryzą,...

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #29 : 2005-03-25, 15:50 »
syryjskie są samotnikami... mój jest bardzo łagodny ;) myślę, że jakbym najpierw trochę oswoiła samiczki i potem zapoznała je z samcem w jakimś neutralnym miejscu, to nie byłoby chyba większego problemu...
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.165 sekund z 27 zapytaniami.