Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Dorosłość  (Przeczytany 3618 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bonsai

  • Gość
Dorosłość
« Odpowiedź #30 : 2005-03-21, 22:29 »
Cytat: pao
babcia mojej koleżanki mając 96 lat zwierzyłasie swej wnuczce (tj. owej koleżance): "wiesz wnusiu, w zyciu to ja się boje tylko jednego, starości... i co ja wtedy zrobię..." i mówiła to jak najbardziej serio :)

To sie nazywa optymizm :) Bez takich ludzi świat byłby bez uroku.... :) Przy takich od razu chce sie zyć! Ah... żeby przelali w niektórych swój optymizm...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #31 : 2005-03-21, 22:42 »
Cytuj

Ah... żeby przelali w niektórych swój optymizm...

przelanie nic nie da... jak będziesz często przebywać z pozytywnymi ludźmi to załapiesz ich sposób patrzenia na świat, a jeśli z maruderami to ich...
jednak to od Ciebie zależy jak patrzysz na świat.... tylko od Ciebie :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Dorosłość
« Odpowiedź #32 : 2005-03-29, 18:29 »
No to może ja będę dziwna,gdy powiem,że wcale nie tęsknię za szkołą,dzieciństwem itp. Z kilku różnych powodów.Między innymi dlatego, że nie znoszę ograniczeń. Nie mogę ścierpieć, gdy ktoś decyduje za mnie, lubię sama stanowić o sobie. Oczywiście,chętnie sięgam po poradę do np. rodziców,ale to jest tylko ich porada,mogę się z nimi zgodzić albo nie. Mam ochotę kupić sobie wściekle pomarańczową bluzkę? Kupuję, nikt nie zwraca mi uwagi na to,że ubieram się jak pajac. Pracuję,zarabiam, nie muszę prosić się o każdy grosz.Potrzebuję nowe buty,podobają mi się te-po prostu je kupuję. Mam ochotę mieć buty na obcasie-kupuję buty na obcasie,wolę sportowe-kupuję sportowe. Chcę ufarbować włosy? Robię to. Oczywiście,w pracy muszę wyglądać jak człowiek,do pewnych reguł trzeba się dostosować,nawet jeśli się nie ma na to ochoty.Ale w życiu prywatnym chcę sama decydować o sobie,ważniejsze decyzje podejmować wspólnie,po dłuższej naradzie.
Mam ochotę iść w sobotę na imprezę?Jeśli tylko mam pieniadze to czemu nie?I mogę wrócić o 22 albo o północy,albo o 3 nad ranem...
Jako,że jestem dorosłą osobą, ludzie liczą się z moim zdaniem (oczywiście nie wszyscy i nie całkiem,ale jest to coś zupełnie innego niż gdy byłam małolatą).
Nikt mnie nie bije po tyłku,gdy rozbiję szklankę (to tak a propos dzieciństwa),nie dostanę szlabanu na oglądanie telewizji bo przyniosłam złą ocenę ze szkoły. Jeśli praca mi się nie podoba,mogę ją zmienić (oczywiście to mało realne przy tej sytuacji gospodarczej,jaką mamy teraz w kraju,ale czysto teoretycznie jest to jak najbardziej możliwe,w przeciwieństwie do szkoły, o której zmianie dzieci same nie mogą decydować).
Mogę jeździć samochodem i sama decydować o kolorze ścian w pokoju.

Mogłabym jeszcze tak wymieniać i wymieniać,tylko po co?Pewnie i tak sporo osób uzna mnie za dziwoląga.A ja po prostu lubię być dorosła...
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Forum Zwierzaki

Dorosłość
« Odpowiedz #32 : 2005-03-29, 18:29 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #33 : 2005-03-29, 20:07 »
z jednaj strony racja a z drugiej... rachunki płacić... jeść coś trzeba... na impreze idziesz kiedy chcesz ale jeśli masz pieniądze. by mieć pieniądze trzeba pracować a o pracę (w dodatku stała i dobrze płatną) nie jest łatwo. nagle może się okazać, że stajemy sie "niewolnikami" pracodawców. wielu takich ludzi znam... a i rodzice potrafią się wtrącać we wszystko. dorosłość i wolność zaczyna sie w nas i jeśli ją odnajdziemy to w każdym wieku i w każdej sytuacji jesteśmy wolni :)
kazdy wiekma swojhe plusy i minusy i jeśli na plusach sie skupimy to będziemy szczęśliwi, a jesli na minusach to zasilimy i tak liczne grono malkontentów.
mozna być radosnym w kazdym wieku ale warto być odpowiedzialnym za swe czyny i słowa (oraz myśli) a wtedy nic nie może nas zniechęcić do życia :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Dorosłość
« Odpowiedź #34 : 2005-03-29, 21:48 »
Pao:oczywiście,że na imprezę idę,kiedy mam pieniądze.A żeby mieć te pieniądze,to trzeba na nie zarobić.Ale jeśli już je zarobię i mogę wydać,to na imprezę mogę iść kiedy tylko żywnie mi się podoba. A mając 15-16 lat to nie dość,że na przyjemności musi wystarczyć mi skromne kieszonkowe,które się dostaje (albo i nie) wg.widzimisię rodziców, to jeszcze nawet mając odpowiednie fundusze na imprezę-nie można na nią iść,bo: złe oceny,bo byłam niedobra,bo to,bo tamto....Pracodawcę można zmienić,jak już pisałam (oczywiście przy założeniu,że żyjemy w normalnym kraju),rodziców nie.Chodzi o to,że MAM MOŻLIWOŚCI, których 10-15 lat temu nie miałam. Jeśli rodzice zbyt się wtrącają do mojego dorosłego życia (chociaż moi będą najszczęśliwsi,gdy się mnie pozbędą,a mam nadzieję nastąpi to już wkrótce),to mogę im to otwarcie powiedzieć,że mi się to nie podoba.Jako dorosły człowiek mogę popatrzeć drugiemu dorosłemu prosto w oczy i grzecznie powiedzieć,że sobie tego nie życzę.
Mogę również jasno i otwarcie wyrażać np.swoje niezadowolenie ze złej obsługi w sklepie czy w banku- i ludzie mnie słuchają! A spróbuj sobie wyobrazić 14-latkę,która twierdzi "płacę i wymagam rzetelnej obsługi" np. w banku.Czy ktoś ją potraktuje poważnie?Chyba tylko wtedy,gdy jest córką szejka arabskiego i  jej kieszonkowe wynosi tyle,co 1/3 miesięcznych obrotów banku.
Mogę pojechać na wakacje ze znajomymi i nikt nie będzie mi z tego powodu robił wyrzutów.
Cytuj

dorosłość i wolność zaczyna sie w nas i jeśli ją odnajdziemy to w każdym wieku i w każdej sytuacji jesteśmy wolni  

Trochę w tym racji jest,ale co Ci po psychicznej wolności, jeśli nie możesz się po południu spotkać z przyjaciółmi,obejrzeć dawno oczekiwanego filmu albo posurfować po internecie? ("bo nie!")
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #35 : 2005-03-29, 22:47 »
Cytuj

Trochę w tym racji jest,ale co Ci po psychicznej wolności, jeśli nie możesz się po południu spotkać z przyjaciółmi,obejrzeć dawno oczekiwanego filmu albo posurfować po internecie? ("bo nie!")

mi wiele, bo mimo, że nie moge w danej chwili zrobić tego na co mam ochotę to umiem znaleść sie w tej sytuacji szczęśliwie i znaleść jej plusy zamiast narzekać na rodziców... w zyciu podobne sytuacje sa nawet bez rodziców udziału, bo masz ochotę iść na koncert a rachunki czekają albo umawiasz sie z kimś a szef każe zostac po godzinach. sytuacja dokładnie taka sama tylko trochę inna z zewnątrz... jeśli nie masz wewnętrznej wolności będziesz gnuśnieć i marudzić jaki to dszef zły i jak to za mło [łatna praca czy cokolnwiek innego. jeśli masz tę wolność to inaczej do sprawy podchodzisz i możesz żyć szczęśliwie nawet jak nie spełniasz wszystkich swoich zachcianek, bo wpierw ograniczaja rodzice, potem pracodawcy i jeszcze dzieci i pare innych... ograniczenia zawsze są tylko zmieniają się wraz z naszym wiekiem, zyciem i doświadczeniem :)

a co do obsługi, to wraz z dowodem to sie nie zmienia. ja wydlądam na 15 lat, ostatnio dano mi lat 12 i jakoś nie mam problemu by wywalczyć swoje prawa. i nie pokazuje dowodu ale wypowiadam sie w temacie i aby nie było wątpliwości, tak jest odkąd pamiętam a nie od pełnoletności. jeśli masz poczucie własnej wartości to mało kto będzie próbowała je podważyć, a nawet jak próbują to nic im z tego nie wyjdzie a tylko sami wyjda z tej sytuacji niepyszni... i w druga strone, jak ktoś daje sobie wejść na głowę to i poważny wiek tego nie zmieni... ale poczucie wartości idzie w parze z wolnościa i szacunkiem :) i absolutnie nie z wiekiem...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

thrilly

  • Gość
Dorosłość
« Odpowiedź #36 : 2005-03-30, 14:50 »
a mi wszyscy dodają 3 lata  :grr:  jedyna pociechą jest tylko to że  chyba nigdy nie wysiwieję [z obu stron ludzie do końca życia nie mieli siwizny  :lol:   nie chcę być dorosła, bo wtedy zaczynają się stresy, utrzymywanie siebie i rodziny. Chcę być dorosła, by robić to, na co mam ochotę i żebym nie musiała cały czas słuchać rodziców. Teraz tęsknię do dorosłości, a za parę lat zatęsknię do dzieciństwa [ szczerze mówiąc to już chciałavbym znów pobawić się lalkami i w kucanego berka z innymi dziećmi w przedszkolu...  :roll: ]
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #37 : 2005-03-30, 14:57 »
Cytuj

bo wtedy zaczynają się stresy, utrzymywanie siebie i rodziny

utrzymywanie siebie i rodziny to prawdziwe wyzwanie ale i piekna sprawa. a co do stresów to mamy je całe życie, sprawdziany, spóźnienia z imprez, egzaminy, kłótnie... to nie wiek decyduje jak sobie z nimi radzisz. jesli człowiek nie radzi sobie z nimi w wieku 15 lat to pełnoletność nie pomoże... to praca nad samym soba daje nam mozliwośc innych reakcji i skutecznej walki ze stresem :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

thrilly

  • Gość
Dorosłość
« Odpowiedź #38 : 2005-03-30, 15:08 »
pao ale przyznaj że stres związany np. z opłaceniem czynszu i utrzymaniu rodziny aby nie była głodna po prostu stresy nasilają się z wiekiem teraz stresem jest sprawdzian z historii a potem co innego każdy stres jest aderkwatny do odpowiedniego okresu zw życiu każego człowieka  :wink:  heh sama słabo zrozumiałam co napisałam ale spoko
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dorosłość
« Odpowiedz #38 : 2005-03-30, 15:08 »

golden

  • Gość
Dorosłość
« Odpowiedź #39 : 2005-03-30, 16:31 »
Cytuj
mi wiele, bo mimo, że nie moge w danej chwili zrobić tego na co mam ochotę to umiem znaleść sie w tej sytuacji szczęśliwie i znaleść jej plusy zamiast narzekać na rodziców...

dokładnie ;) ja mam akurat lat 16, parę dni temu z okazji moich urodzin impreza była taka, że cud że dom wytrzymal. Oczywiscie zaraz pojawili sie rodzice i wtrącili swoje 3 rodzicelskie grosze: "szlaban na wszystko! wyjscia z domu, pieniadze, przyjemności naszym kosztem, a imprezy totalnie wykluczone!" hmmm... trudno... nie imprezami człowiek zyje ;) kasy do szczęścia tez wiele sie nie potrzebuje, jesli jest sie w moim wieku i do bycia szczesliwym wystarczy nawet spokojny spacer z psami lub w gronie spotkanych przyjaciol... ;)
do doroslosci mi sie tak strasznie nie spieszy. Wiekszosc moich znajomych zyje jak zyje... tylko po to, by dojechac do 18stki i wyleciec z domu... Olewanie szkoly, towarzystwo nie z pierwszej ligi, zycie ostatnia klasą... Przyjdzie ta 18stka, a potem co?... praktycznie nic... Ja zmieniłem swoje nastawienie wobec swiata. Dalej jestem połączeniem realisty z pesymistą, ale bynajmniej nie patrze na świat i mijający czas tak czarno. Teraz próbuje w 100%tach wykorzystac każdą dana mi sekunde :krzywy:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #40 : 2005-03-30, 16:31 »
stres jest jeden i niezmienny. dopiero kumulacja steresów dpobija jeśli pozwolimy sie jej pojawić... sa nastolatkowie nie radzący sobie ze stresem związanym ze szkołą sa ludzie w bardzo ciężkim połozeniu którzy wychodzą dzielnie z kłopotów... to nie powód zabija ale nasze podejście. kłpoty były i będą... ważne jak my reagujemy. byłam tego przykładem jak zaszłam w ciąże. bez pracy (niewiele wcześniej zrezygnowałam), bez pieniędzy, i jeszcze mnie eksmitowano bezprawnie... same stresy, sprawa o odzyskanie mieszkania (wygrana po prawie roku) a do tego egzaminy (bo przeciez studiowałam...) i mój TŻ wyjeżdzał na 4 miesiące do niemiec więc zostałam z tym wszystkim sama... wszyscy dziwili się z czego ja sie cieszę, wszyscy byli przekonani, że powinnam być załamana i nieszczęśliwa, a było inaczej... chyba przyznasz, że to był duży stres...
można i to jak sobie ze stresem radzimy jest w nas a nie na zewnątrz. jak ktoś bedzie chciał smucic się, stresować i marudzić zawsze znajdzie powód ale myślę, że na tych osobach nie warto sie w tej kwestii wzorować
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Dorosłość
« Odpowiedź #41 : 2005-03-30, 20:06 »
hmm mi do szczęścia jest praktycznie potrzebne trochję swobody, wolnego czsu i możliwość decydowania o czymkolwiek. póki co tego nie mam, za to mam podejście do dorosłości takie jak Alicja  :wink:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #42 : 2005-03-30, 20:10 »
Cytuj

trochję swobody

to masz jesli chcesz i wbrew pozorom jest jej więcej kiedy jest się dziećmi...
Cytuj

wolnego czsu

tego to tym bardziej trudno wywalczyć w dorosłym życiu... wakacje to przeszłość... chyba, że planujecie zawód nauczyciela...
Cytuj

możliwość decydowania o czymkolwiek.

o wszystkim sami decydujemy ale nie każdy o tym wie. nawet kiedy przytrafia nam sie coś przykrego to tak napeawde jest to na nasze zyczenie... tyle, że czasem nie trafia to idealnie w nas, czasem myślimy czego nie chcemy (i włąsnie to mamy) bo energia podąża za uwagą więc mamy to na czym sie skupiamy. i to niezależnie czy mamy 5,  25 czy 105 lat...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Dorosłość
« Odpowiedź #43 : 2005-04-01, 21:30 »
no tu mi bardziej o materialne sprawy chodzi. ostatnio powiedziałam mamie, że zbieram na odtwarzacz mp3, własne podkreślam pieniądze, które będź co bądź zarabiam sama (od rodziców, bo póki co inaczej nie mogę) to mama zaczęła cośtam mówić że nie, i jkieś dziwne wywody.

wolny czas w sensie nawet pięciu minut "wyjętych" spod rodzivcielskiego prawa, kiedy mogę sobie np. pouczyć się, jak i równie dobrze siedzieć i gapić sie w sufit. możnaby to nazwać prawem do dysponowania samemu własnym czasem, i wogóle bardziej luźnego traktowania.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #44 : 2005-04-02, 13:06 »
Cytuj

to mama zaczęła cośtam mówić że nie, i jkieś dziwne wywody.

jak będziesz miała lat 30 to też będzie marudzić... ostatnio moja babcia nagadała mamie,  jaka to ma nieciekawą bluzke itp... jak rodzic lubi sie wtrącać, to Twój poważny wiek mu nie przeszkodzi...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Dorosłość
« Odpowiedz #44 : 2005-04-02, 13:06 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Dorosłość
« Odpowiedź #45 : 2005-04-03, 14:53 »
tylko że wtedy to będzie mogła tylko pomarudzić, a zabronić już raczwej nie.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #46 : 2005-04-03, 17:20 »
pogadamy jak dobijesz 30... rodzice potrafią... oj potrafią...
na szczęście moja mamę wychowałam i całkiem nieźle nam sie żyje :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Dorosłość
« Odpowiedź #47 : 2005-04-03, 18:07 »
Cytuj

pogadamy jak dobijesz 30...


ja nie chceee :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #48 : 2005-04-03, 21:13 »
pogadać czy dobić 30 ;)

to piekny czas i zazwyczaj dopiero zaczyna sie wolność. dzieci w szkole i sporo czasu dla siebie ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Dorosłość
« Odpowiedź #49 : 2005-04-03, 21:18 »
Cytuj

pogadać czy dobić 30

jeśli nie będziesz biła to mogę pogadać :P a 30 jest piękna, Bridgit ma 30 i jest wspaniała  :lol: a przynajmniej ludzie lubią jej galaretki  :lol:  tak wiec dorosłość nie jest zła  :wink:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Dorosłość
« Odpowiedź #50 : 2005-04-03, 21:21 »
ja przemocy nie stosuję, co najwyżej pokazuję prawdę ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Dorosłość
« Odpowiedz #50 : 2005-04-03, 21:21 »

Reniek (chłopak)

  • Gość
Dorosłość
« Odpowiedź #51 : 2005-04-05, 10:58 »
Pao, ty powinnaś zostać psychologiem  :lol:  serio, chyba ze juz jesteś.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 27 zapytaniami.