Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co się dzieje?  (Przeczytany 1731 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Co się dzieje?
« : 2005-05-17, 01:33 »
 Poratujcie, co to jest? Temperaturę mam 25, akwa towarzyskie, filtr dobry. Akwa było założone  z początkiem lutego - większośc rybek kupiono w tym czasie.   I nagle  tydzień temu gurami marmukowy-samiec zaczął się pokładać wieczorkiem na dnie, mało jadł, (a przedtem był pierwszy przy chlanku), siedział smutny w kącie. Nie miał żadnych ranek, pleśniaw czy innych widocznych symptomów na skórze. W końcu ogonek spuścił do dołu, stracił żywe kolorki, zrobił się jakiś taki mały, wręcz mniejszy od samicy,  i zszedł. Teraz najpiękniejszy gupik zaczyna coś siedzieć w kącie. Raz pływa radośnie z innymi, a raz siedzi w kącie z opuszczonym ogonkiem Na jedzonko się stawia, ale wydaje mi się, że nie porusza się tak płynnie jak inne gupiki. A... i jeszcze robi białe przezroczyste prawie kupki. Gurami zanim zaczęło sie źle czuć też robiło białe, długie (jak wąsy) kupki. Zapomniałam napisać, że wodę podmieniam 1/3 co 1,5 tyg. Roślinek też mam dużo. A woda nie jest z wodociągu, lecz ze studni głębinowej, ale była badana lab i wyszło ogólnie mówiąc, że b. zdrowa.
To co szkodzi rybkom?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Odp: Co się dzieje?
« Odpowiedź #1 : 2005-05-19, 18:51 »
To, ze woda dobra dla ludzi nie znaczy, ze dobra dla rybek. Ostatnio kolega podrzucil mi do zbadania wlasnie wode ze studni i to byla poprostu plynna skala. Mysle, ze nawet dla pyszczakow zyt twarda.
Nie podajesz wogole parametrow wody, a to jest bardzo wazne, zwlaszcza NO3. A te kupki moga swiadczyc, ze maja jakies pasozyty.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Co się dzieje?
« Odpowiedź #2 : 2005-05-19, 20:25 »
no moj "dostany" bojek tez tak miał, tzn ze sie załatwiał na przeźroczysto... teraz nie wiem., bo ma go moja mama w pokoju... ale jeśli to robaki, to czym je wyleczyć?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: Co się dzieje?
« Odpowiedz #2 : 2005-05-19, 20:25 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Co się dzieje?
« Odpowiedź #3 : 2005-05-19, 20:38 »
Mój bojownik tez się tak kładał... :(
Najpierw pływał, szlał, gonił swoje samiczki i glonojada, poprostu zachowywał sie jak zdrowy, wspanialy okaz bojka. a tu patrze lezy sobie na dnie. Myśle sobie "tak sie pewnie połozył, zaraz wstanie", ale nie wsatł... nastepnego dnia zszedł... :(
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co się dzieje?
« Odpowiedź #4 : 2005-05-19, 23:12 »
Mój gupik przez tydzień bawił się w "gupik pływa i je" oraz "gupik siedzi sobie w kąciku"  Już nie płuwa i nie siedzi . Podążył w ślady gurami . Czekam, kto następny. Nie wiem jakie mam parametry. Jak to zmierzyć, bo myślę, że nie chodzi o parametry sanepid'owske. Ale rybki żyją od początku lutego. Drugie gurami pływa, dwa prętniki , kiryski i drugi gupik, a także danio. I nic im nie jest. A jeśli to pasożyty, to co ? Ze dwa razy lałam do akwy to niebieskie Tropicala (nie pamiętam nazwy - trzy litery). Mogą być jednak pasożyty wewnętrzne - gupiki, neonki i kiryski ocieraja się nieraz o kamienie i większe liście roślin. Jak zlikwidować, jeśli to pasożyty i czy można kompleksowo, czy trzeba każdą rybkę  osobno?
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Co się dzieje?
« Odpowiedź #5 : 2005-05-20, 07:46 »
Trzeba leczyć kazdą rybke. Bo te które bnie wykazuja objawów choroby i tak moga ją mieć!!
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co się dzieje?
« Odpowiedź #6 : 2005-05-20, 11:29 »
Ale każdą osobno, czy można coś zastosować do całego akwa?
W sklepie chcą mi wtrynić jakąś pigułkę, o której mówią, że to trzy antybiotyki na raz - leczą wszystkie choroby ryb _ brednie jakieś, w cuda nie wierzę. Tym bardziej, że poprzecinali te pigułki na pojedyńcze sztuki i nie można doczytać nazwy. Juz mi raz wlepili na początku dwie rybki, które miały być super dobre do towarzyskiego, tylko dziwnym trafem  poobgryzały ogony gupikom i danio - welonkom, a bojownika doprowadziły do stanu,  w którym bał się wyjść z jaskinii. Dlatego pytam was, bo już wiem, że pierwsza zasada akwarysty lub terrarysty - nie wierz sprzedawcy Bardzo proszę objaśnijcie mi te wszystkie rzeczy, o które pytam, bo chciałabym w bliskim czasie założyc większe akwa, oczywiście pod waszą kontrolą i według wskazówek Dlatego chcę sprawdzić wodę i te pasożyty, aby nie przenieść choroby do nowego zbiornika..
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 24 zapytaniami.