Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 54   Do dołu

Autor Wątek: .. Ogólnie - papierosy..  (Przeczytany 149018 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1020 : 2007-01-05, 16:04 »
Cytuj
12 lat to dla was zdziwienie? dla mnie juz nie. To jest 6 klasa podstawowki, a tam dzieci juz zaczynaja dojrzewac, zaczyna sie okres buntu i takie rzeczy przychodza do głowy.

Ja jestem ciekawa kiedy wy wypiliscie swój pierwszy alkohol, zapaliliscie pierwszego papierosa, hmm?
Sadze, ze niektorzy z was w wieku 14 lat(albo i jeszcze wczesniej) mieliscie to juz za soba...

Zależy, jak pojąć zdziwienie. Nie chodzi o to, że nigdy w zyciu nie widziałam 12-latka z papierosem. Bo widziałam, owszem, i to nawet 7-latka. Chodzi o to, że wobec tego niesłychanie głupi są dzisiejsi młodzi ludzie. Zamiast zając się czymś pożytecznym, chrzanią sobie życie. W sumie nie moja sprawa, ale to trochę smutne, a jeszcze bardziej żałosne. Po co człowiekowi mózg, skoro niewiele ma z niego pożytku - mało tego, niszczy go z ogromną satysfakcją. Zresztą, żeby tylko mózg.

Ja osobiście NIGDY nie miałam w ręku ani narkotyku ani papierosa. Alkohol? Jasne, szampan raz w roku na sylwestra. Piwo dał mi tata jak byłam mała i to był strzał w dziesiatkę, bo do dziś robi mi się niedobrze na widok tego.. napoju? :|
Jak dla mnie palacz, alkoholik itd. to po prostu morderca - bo zabija siebie samego i przy okazji innych ludzi, nie licząc środowiska i zwierząt, które cierpią przez ludzkie słabości i uzależnienia. No, ale cóż, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja sobie pomarudzę i wezmę ślub z inhalatorem, bo obecnie to głównie on potrzebny mi jest do szczęścia, a właściwie - życia. I gratuluję istotom, które na własne życzenie pieprzą sobie życie, niszczą zdrowie, wydają niepotrzebną fortunę i zatruwają organizmy wszystkich ludzi w swoim otoczeniu.. a, i zapomniałabym dodać, że niektórzy to się nawet tym chwalą.
Zapisane

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1021 : 2007-01-06, 14:39 »
Ja kiedyś zapaliłam miałam z 11 lat ale powiedziałam sobie że nigdy wiecej...(zresztą mnie łatwo do czegoś namówić)
Alkochol ... nie wiem czemu ale bardzo lubie choć pije tylko na sylwestra i takiego okazyjne sprawy, bo jakbym miala wypic tak bez okazji to raczej bym tego nie zrobiła ... tak jak np w tym roku na sylwka jak przyszlam wszyscy piwa w rekach ... choc mialo nie byc alkocholu (oprocz szampana) i jak wszyscy pili a ja ich dopieor co poznałam to sobie łyknęłam piwa ale tak to staram sie unikać takich rzeczy a co do narkotyków to ja się tego aż boje więc nie ... za dużo na ten temat słyszałam
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1022 : 2007-01-06, 16:34 »
Narkotyki to syf
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedz #1022 : 2007-01-06, 16:34 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1023 : 2007-01-07, 13:47 »
Cytuj
Narkotyki to syf

A papierosy i alkohol nie?
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1024 : 2007-01-07, 18:54 »
A powietrze w mieście to nie syf?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Princessa

  • Gość
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1025 : 2007-01-07, 19:37 »
ja dosc czesto pije alkohol...
ostatnio znowu zaczelam palic.
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1026 : 2007-01-07, 20:16 »
fajki syf ale alko jak sie umie dozowac to jest fajnuie
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Mała Czarna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 798
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1027 : 2007-01-07, 20:22 »
Karooola fajki szkodza ludzią, zwierzęta i środowisku, tak?
a Ty zawsze na rowerze jeździsz?
No, bo chyba mi nie powiesz, że samochody/autobusy nie zatruwają środowiska ._.
mnieszkam na śląsku i 'widze czym oddycham' więc te moje fajki to nic w porównaniu z tym co tu się dzieje :P
ah jeszcze: to, że truje sama siebie to tylko i wyłącznie moja sprawa.
Zapisane
Zamknę oczy aby schować się.

Princessa

  • Gość
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1028 : 2007-01-07, 20:35 »
Karooola fajki szkodza ludzią, zwierzęta i środowisku, tak?
a Ty zawsze na rowerze jeździsz?
No, bo chyba mi nie powiesz, że samochody/autobusy nie zatruwają środowiska ._.
mnieszkam na śląsku i 'widze czym oddycham' więc te moje fajki to nic w porównaniu z tym co tu się dzieje :P
ah jeszcze: to, że truje sama siebie to tylko i wyłącznie moja sprawa.

Mała ja tez jestem ze Ślaska i wiem ze te cale powietrze jest kiepskiej jakosci :P ja tez siebie truje...samo wdychanie tych dymow jest juz szkodliwe.
Karola sugerujesz ze my sie tym tutaj chwalimy? po to jest ten watek zeby o tym rozmawiac, wiec sie po prostu przyznajemy a nie CHWALIMY.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedz #1028 : 2007-01-07, 20:35 »

Mała Czarna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 798
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1029 : 2007-01-07, 20:38 »
Princessa wiem właśnie, że jesteś ze śląska (:
musimy kiedyś ''mini zlocik'' zorganizować :lol:
Zapisane
Zamknę oczy aby schować się.

Princessa

  • Gość
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1030 : 2007-01-07, 20:41 »
dokladnie :D :]
a Karoola ja nadal czekam na odpowiedz :P
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1031 : 2007-01-07, 21:49 »
Właśnie zróbcie sobie zlot i zapalcie razem fajke ;)
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Mała Czarna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 798
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1032 : 2007-01-07, 22:16 »
pokoju? :lol:
Zapisane
Zamknę oczy aby schować się.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1033 : 2007-01-07, 22:50 »
tak z tytoniu.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1034 : 2007-01-08, 08:15 »
Cytuj
Może powiesz ze tak super wygląda jakaś z podstawówki z fajką?[\quote]

Cytuj
A co do wyglądu to nie mam nic do tego jak ktoś wygląda,[\quote]

sama sobie zaprzeczasz....

co do trucia siebie - owszem, truje siebie - tyle, ze jest to tylko i wylacznie moja sprawa. Pieprze sobie zycie? mylisz sie - zaczelam palic bo mi sie to spodobalo, pale nadal bo to lubie i dla mnie nie ma to nic do jakosci zycia, ktore tak czy inaczej jest denne.

Co do trucia innych - przejscie sie po uczeszczanej przez  samochody ulicy jest bardziej szkodlie - tak jak inni pisali. Masz  karola astme, tak? jak sadzisz, to przez papierpsy w twoim otoczeniu, czy przez to ze oddychasz dwutlenkiem wegla i metalami ciezkimi?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedz #1034 : 2007-01-08, 08:15 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1035 : 2007-01-08, 08:18 »
A ja powiem, że też wg mnie dziewczyna z papierosem, zwłaszcza idąca ulicą, wygląda niefajnie. I między innymi dlatego ja nie palę. A co robią inni to już ich sprawa. Byleby siedząc ze mną w knajpie nie wydmuchiwali mi dymu prosto w twarz, bo wtedy opieprzam :)
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1036 : 2007-01-08, 09:21 »
Nie paliłam,nie pale i palić nie będe :P,nienawidze zapachu paierosów. :| Jako jedyna nie pale w całej rodzinie :P,ale zdarza mi się być biernym palaczem. :/
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1037 : 2007-01-10, 21:35 »
moj tata pali i sie czuje tak jakbym to ja palila bo jestem zmuszona wdychac ten dym :/
A tlumaczymy z mamą zeby w salonie nie palil tylko na tarasie ale jemu sie oczywiscie nie chce ruszyc :/
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Myszoskoczka

  • *
  • Wiadomości: 1826
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1038 : 2007-01-13, 22:37 »
Nie palę. Sporo osób z mojej klasy pali; ja nie mam zamiaru, odrzuca mnie jak widzę osoby z mojej szkoły, jak stoją na przerwach gdzieś na pdowórku i jarają  :/ Ja nie mam zamiaru. Moi rodzice tez nie palą, i baardzo dobrze. ^_^
Zapisane
Ibara ni karamu taiyou tameiki to mazatte torokeru koukai...
Miaki ta yume ni tsuba o haki warau
Dir kodoku ni kuwareta hitotachi no kokoro wa zankoku ni sodatsu...
--

Qaś

  • Gość
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1039 : 2007-01-14, 13:18 »
Wczoraj miałam taka zachcianke małą i po bardzo długim czasie jednego spaliłam :P
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1040 : 2007-01-14, 19:34 »
Cytuj
Karooola fajki szkodza ludzią, zwierzęta i środowisku, tak?
a Ty zawsze na rowerze jeździsz?
No, bo chyba mi nie powiesz, że samochody/autobusy nie zatruwają środowiska ._.
mnieszkam na śląsku i 'widze czym oddycham' więc te moje fajki to nic w porównaniu z tym co tu się dzieje
ah jeszcze: to, że truje sama siebie to tylko i wyłącznie moja sprawa.

Szczerze? Chciałabym, ale to niestety niemożliwe, bo jest zbyt mało ścieżek rowerowych i mieszkam dość daleko od miejsc, w których muszę codziennie być.
Widzisz, problem tkwi w tym, że człowiek w dzisiejszym świecie nie byłby już w stanie zaakceptować życia bez światła, ogrzewania i tak dalej - mało tego, zapewne nie przeżyłby zimy. Z całą pewnością zanieczyszczenie środowiska w dużej mierze da się zmniejszyć, tylko że dość ciężko jest to wytłumaczyć firmom, które na owym śmieceniu zbijają fortunę albo najzwyczajniej w świecie tylko i wyłącznie na tym żywią rodzinę.
Natomiast palenie papierosów to odrębna sprawa każdego człowieka, która tylko dokłada się do zanieczyszczeń i bynajmniej w dzisiejszym świecie nie jest podstawą ani jakąkolwiek pomocą w przetrwaniu - no, chyba, że ktoś już tak się uzależnił, że rzucenie faktycznie doprowadziłoby go do szpitala, ale wtedy to już nic, tylko pogratulować inteligencji. Masz rację, fakt, że niszczysz sobie zdrowie i życie to Twoja sprawa - zauważ tylko oprócz swojego nosa innych, którzy przez Twoje papierosy również ucierpią.

Cytuj
Karola sugerujesz ze my sie tym tutaj chwalimy? po to jest ten watek zeby o tym rozmawiac, wiec sie po prostu przyznajemy a nie CHWALIMY.

Rozmawiacie? Potrafisz rozróżnić stwierdzenie faktu bądź zwykły dialog od unoszenia się tym, że coś się robi bądź nie? Pewnie, na pewno nie wszyscy w tym wątku chwalą się tym, że palą, niektórzy wręcz nie znoszą siebie za robienie czegoś takiego, jednak to nie zmienia faktu, że są i tacy, którzy licytują się kto wcześniej zaczął czy ile pali, albo po prostu piszą w tonie: 'palę, więc jaki to ja nie jestem fajny'. Uważasz, że to zwykła rozmowa? Mało tego, napisałam, że NIEKTÓRZY się chwalą jako małe zakonczenie wypowiedzi i mogłabym teraz wręcz złośliwie powiedzieć 'uderz w stół a nożyce się odezwą', prawda?

Cytuj
co do trucia siebie - owszem, truje siebie - tyle, ze jest to tylko i wylacznie moja sprawa. Pieprze sobie zycie? mylisz sie - zaczelam palic bo mi sie to spodobalo, pale nadal bo to lubie i dla mnie nie ma to nic do jakosci zycia, ktore tak czy inaczej jest denne.

Prawdę powiedziawszy niespecjalnie interesuje mnie, czy obchodzi Cię Twoje zdrowie i życie, w tym momencie interesuje mnie głównie to, ze paląc trujesz nie tylko siebie, ale też i innych - i tego niestety nie zmienisz, chyba że przestaniesz palić. Nie mów mi teraz tylko, że palisz w specjalnie przystosowanych do tego miejscach albo że zamykasz się w pokoju, żeby tylko dym nie wyleciał na zewnątrz, bo to po pierwsze nie zmienia faktu trucia nie tylko Twojego, ale też i MOJEGO powietrza, a po drugie z całą pewnością nie byłaby to prawda. Poza tym NIE WSZYSCY (żeby zaraz znowu ktoś mi nie wyskoczył), ale wielu palaczy ma to do siebie, ze są źli na cały świat i jakiekolwiek upomnienie czy prośba, żeby jednak poszli w inne miejsce i nie wysyłali tego dymu w moją stronę, kończy się dziką awanturą albo chamską odzywką. Tak działają papierosy czy może poczucie wyższości nad resztą gatunku ludzkiego? Nie wiem, w każdym bądź razie ja jakoś nie widzę niczego lepszego w człowieku, który na własne życzenie skraca sobie życie, bo to samo w sobie brzmi idiotycznie, nieprawdaż?
Swoją drogą, Iras, możesz mi wytłumaczyć, skąd ta Twoja otwarta wrogość w stosunku do każdego, kto ma inne zdanie niż Ty?

Cytuj
Co do trucia innych - przejscie sie po uczeszczanej przez  samochody ulicy jest bardziej szkodlie - tak jak inni pisali. Masz  karola astme, tak? jak sadzisz, to przez papierpsy w twoim otoczeniu, czy przez to ze oddychasz dwutlenkiem wegla i metalami ciezkimi?

Sądzę, przepraszam, WIEM, że zarówno przez zanieczyszczenia, jak i przez papierosy. Jeśli mi nie wierzysz, proponuję poczytać ksiązki, gazety, przejść się do lekarza i zapytać. Jak już wcześniej powiedziałam, w moim otoczeniu (i, niestety, nie tylko w moim) wielu ludzi pali, często w zamkniętych pomieszczeniach, w związku z czym niszczą nie tylko swoje płuca i oskrzela, ale również i moje. Jak już wcześniej napisałam, upomnienia spotykają się często z agresją, w związku z czym moje zycie staje się automatycznie niezwykle 'przyjemne' i pojawienie sie w wielu publicznych miejscach kończy się przykrym finałem, bo dzis cieżko jest znaleźć placówki wolne od palaczy. I przykro mi bardzo, jeśli ktoś chce sobie niszczyć zdrowie i skracać życie - ależ proszę bardzo, jego sprawa, niech tylko przy okazji nie truje i nie zabija mnie, bo najzwyczajniej w świecie sobie tego nie życzę.

Tak na koniec, co Wy w ogóle widzicie w papierosie fajnego? Cieszy Was widok czarnego płuca, chudy portfel czy może inni krztuszący się dymem Waszego peta? A może w przyszłości radość będzie sprawiać dziecko z góry chore z powodu mamusi, która od 11 roku życia paliła, a może fakt, że będziecie bezpłodni i owe dziecko w ogóle się nie urodzi? Pytam z ciekawości. Może przy okazji ktoś się dowie, że papieros w ręku oprócz chwilowej przyjemności ma również inne konsekwencje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedz #1040 : 2007-01-14, 19:34 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1041 : 2007-01-14, 19:47 »
Przez osoby palące, których dym wdychałam będąc w pobliżu palacza stałam sie astmatykiem i to nie było miłe jak sie dusiłam i karetka po mnie przyjeżdżała, i przez większą połowe życia dostawałam CODZIENNIE tabletki, lekarstwa wziewne. Pamiętam że trafiłam do szpitala na tydzień i byłam pod kroplówkami. Wy nie tylko niszczycie swoje zdrowie, ale i innych ludzi, przez waszą głupote cierpią inne osoby, które nie mają zamiaru w przyszłości stać się nałogowym palaczem, tylko my chcemy żyć, wy sie także przyczyniacie do zanieczyszczenia środowiska.
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1042 : 2007-01-15, 08:27 »
Ulala, ile się naczytałam :P Nie było mnie troszkę w tym wątku ;)
Moje zdanie jest takie: palacze są, byli i będą zawsze. To, że tutaj opieprzycie ludzi, nic nie zmieni. I tak będą palić, a poza tym czemu akurat tu? Jak przechodzicie obok człowieka z papierosem jemu zwróćcie uwagę.
Tyle ja powiem.
Zapisane
Why so serious?

Princessa

  • Gość
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1043 : 2007-01-15, 13:36 »
wszystko jest dla ludzi.
jakos nie zauwazylam zeby papierosy byly nielegalne. ale to tak btw :)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1044 : 2007-01-15, 15:33 »
Cytuj
Ulala, ile się naczytałam  Nie było mnie troszkę w tym wątku
Moje zdanie jest takie: palacze są, byli i będą zawsze. To, że tutaj opieprzycie ludzi, nic nie zmieni. I tak będą palić, a poza tym czemu akurat tu? Jak przechodzicie obok człowieka z papierosem jemu zwróćcie uwagę.
Tyle ja powiem.

Wobec tego po co w ogóle jest to forum, skoro zebranie się miłośników zwierząt w celu wymiany informacji i pomocy zwierzętom i tak nic nie zmieni? I tak zwierzęta będą bite, głodzone, a ludzie nie przestaną się nad nimi znęcać, więc po co to wszystko? :roll:
Co do opieprzania ludzi już się na ten temat wypowiedziałam. Swoją drogą, gdybym miała każdemu palaczowi, którego mijam, zwracać uwagę, musiałabym sie tym zająć zawodowo, bo na nic innego nie miałabym czasu. A ja tu tylko usiłuję Wam wytłumaczyć, że gdyby to zatruwało tylko i wyłącznie Wasz organizm, to dla mnie moglibyście sobie palić ile chcecie, tyle tylko, że na chwilowej przyjemności palacza cierpi nie tylko on sam, ale również zarówno ja, jak i inni ludzie. Ponownie porównam palanie do sytuacji zwierząt, a mianowicie z reguły osoba znęcająca się nad psem czy innym stworzeniem twierdzi, że to w końcu jego pies i jego prywatna sprawa. A jednak inni się w to wtrącają. Po co, skoro to tylko i wyłącznie jego interes..? A pies? Pff, jeden pies mniej to dla ludzkości przecież nic, tak samo jak, wnioskując z wielu tutejszych poglądów i postów, jeden palacz mniej nic nie znaczy, bo i tak pojawi sie pięciu innych. Podsumowując, pomijając kwestie samoniszczenia sie i marnowania pieniędzy na takie coś, psując swój organizm palacz psuje również organizmy innych ludzi i stworzeń. I właśnie to usiłuję tu wytłumaczyć, ale myślę, że jak na razie równie skuteczne byłoby tłuczenie grochem o ścianę, czym chyba w końcu się zajmę, bo wziąć się za naprawę świata czy ludzi to tak jakby samodzielnie stawić czoła armii amerykańskiej.. Słowem, 1:0 w przedbiegach.

Cytuj
wszystko jest dla ludzi.
jakos nie zauwazylam zeby papierosy byly nielegalne. ale to tak btw

Wszystko dla ludzi. W Tunezji i nie tylko prostytucja jest legalna, w krajach arabskich kobiety są traktowane jak śmieci i palone na stosie za spojrzenie na mężczyznę innego niż znęcający się nad nimi mąż, a w Korei jada się psy i koty, tak jak u nas kurczaki. Wszystko dla ludzi.
Zapisane

alune

  • Gość
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1045 : 2007-01-15, 15:45 »
pomijając dyskusję powyżej.

paliłam, nie nałogowo oczywioście. nie powiem, żebym żałowała, bo jeśli wypaliłam ok 15-20, to skutków raczej tragicznych nie będzie. nie łapię się na każdą okazję, ale czasem - czemu nie? ;> mam tylko nadzieję, że nigdy się nie uzależnię, bo na przykładzie mojego kolegi to nic przyjemnego.
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1046 : 2007-01-15, 15:51 »
ja mam mnostwo takich kolegow....wlasciwie to malo ktory z moich znajomych nie pali ale to tak na marginesie.

dobra ja narazie zamilcze i sobie przemysle :P teraz nie mam na to checi ani glowy.
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1047 : 2007-01-15, 18:24 »
Skoro nie możesz przetłumaczyć, nie tłumacz. Takei jest moje zdanie.
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedz #1047 : 2007-01-15, 18:24 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1048 : 2007-01-18, 21:14 »
Blackie, widzisz, gdyby to dotyczyło tylko i wyłącznie Was, to pewnie napisałabym jednego posta, żeby wyrazić swoje zdanie i zapytać się, jaki jest sens w paleniu papierosów i niszczeniu sobie zdrowia, ale problem tkwi w tym, że to dotyczy również mnie i innych ludzi. Fakt, że psujesz sobie swoje zdrowie, marnujesz swoje pieniądze i możliwe, że sprowadzasz na siebie nieszczęście w postaci śmiertelnej choroby czy bezpłodności rzeczywiście jest tylko i wyłącznie Twoją sprawą, ale już to, że dym Twojego czy czyjegoś papierosa niszczy moje oskrzela i przyśpiesza moją i tak już zapewne wcześniejszą niż być powinna śmierć jest moją sprawą. I ja sama ze sobą nic zrobić nie mogę, chyba, że zaczęłabym chodzić w masce tlenowej, w związku z czym staram się poprosić i wytłumaczyć. Problem tkwi tylko w tym, że każdy widzi tylko i wyłącznie siebie, swoje beznadziejne bądź nie życie i czarny bądź nie świat. Otóż nie, niestety oprócz nas samych na Ziemi są jeszcze miliardy ludzi i stworzeń, z którymi, choćby nie wiem jakim buntownikiem się było, trzeba współpracować. Ja wiem, że każdy jest mądry i bogaty w wiedzę na swój sposób, ale nic nie zmieni faktu, że papieros nawet wypalany stosunkowo rzadko w końcu uzależnia (nie mówię tu o paleniu raz na pięć lat, ale załóżmy raz na tydzień, miesiąc), a osoba uzależniona pali coraz więcej, przyczyniając się również do zanieczyszczania środowiska i niszczenia zdrowia innych osób. Ja wiem, że ja również zanieczyszczam środowisko wyrzucając śmieci i jeżdżąc autobusem, ale.. czy palacz również nie wyrzuca śmieci i nie korzysta ze środków komunikacji miejskiej? Nie myje się w ciepłej wodzie, nie gotuje obiadu?

Zacytuję może ponownie swoje wcześniejsze pytanie, na które nikt mi nie odpowiedział, a ja chciałabym jednak zobaczyć, co powie na ten temat osoba paląca.

Cytuj
Tak na koniec, co Wy w ogóle widzicie w papierosie fajnego? Cieszy Was widok czarnego płuca, chudy portfel czy może inni krztuszący się dymem Waszego peta? A może w przyszłości radość będzie sprawiać dziecko z góry chore z powodu mamusi, która od 11 roku życia paliła, a może fakt, że będziecie bezpłodni i owe dziecko w ogóle się nie urodzi? Pytam z ciekawości. Może przy okazji ktoś się dowie, że papieros w ręku oprócz chwilowej przyjemności ma również inne konsekwencje.
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: .. Ogólnie - papierosy..
« Odpowiedź #1049 : 2007-01-18, 22:08 »
Ja na wakacjach troszeczkę paliłam, ale teraz jak czuję dym to mnie naciąga na wymioty (a co dopiero wziąść papierosa do ust). Jakoś we wrześniu normalnie wzięłam fajkę, zaciągnełam się i omal nie zbełtałam się na koleżanke. Lol.
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 54   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.127 sekund z 28 zapytaniami.