Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Przyjaźń damsko-męska.  (Przeczytany 16005 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dalmafreciak

  • Gość
Przyjaźń damsko-męska.
« : 2005-01-04, 15:15 »
Wypowiedzcie się na ten temat. :)
Czy Waszym zdaniem taki rodzaj przyjaźni istnieje (albo inaczej ;) - czy 'coś takiego' jest w stanie przetrwać dłużej)?
Czy wg. Was po jakimś czasie zawsze się tak zdarzy, że któraś ze stron (jeśli jest heteroseksualna) poczuje coś więcej niż przyjaźń?...
Czy Wy doświadczyliście lub doświadczacie takiej przyjaźni? Jakie macie zdanie? :wink:

Dalma
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #1 : 2005-01-04, 15:35 »
to było

ja w nia nie wierze ...
Zapisane
-

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #2 : 2005-01-04, 15:54 »
Szukałam i nie znalazłam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedz #2 : 2005-01-04, 15:54 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #3 : 2005-01-04, 17:32 »
jestem przekonana, że taka przykjaźń istnieje, mało tego od dziecka lepiej rozumiałam sie z płcią przeciwną, więc siłą rzeczy przyjaźnię się z mężczyznami. jest to wykonalne ale zależne od dojrzałoci emocjonalnej obu stron ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

NaNcY

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #4 : 2005-01-04, 18:10 »
wiele zależy od człowieka... myślę że wszystko jest możliwe...
Zapisane

absencja

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #5 : 2005-01-04, 18:19 »
oczywiście, że jest możliwa. osobiście nie wyobrażam sobie obracania sie wyłacznie  damskim towarzystwie.
Zapisane

monikaa

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #6 : 2005-01-04, 18:32 »
że jest możliwa mówia tylko ludzie którzy tak naprawde nie mieli z niczym takim kontaktu- nie jest mozliwa zdecydowanie "nie" - tydzien temu miałam podobna dyskusje na psychologii -w naturze człowieka nie ma miejsca na taki twór jak przyjazń damsko-meska pozbawiana wszelkich podtekstów na tle seksualno-emocjonalnym, to wymysł nie doswiadczonych nastolatków, kilka lat temu tez bym sie nogami i rekami zapierała  ze oczywiście jest mozliwa
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #7 : 2005-01-04, 18:33 »
Dokładnie powtórze po absencji.
Jeśli chłopak i dziewczyna się przyjaźnią to co w tym złego? Może się to przerodzić w jakies większe uczucie ale to zależy jak pisała pao od dojrzałości emocjonalnej. Jeśli np. dziewczyna jest dojrzała a chłopak nie- on będzie próbował ją zdobyc.
Zapisane

monikaa

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #8 : 2005-01-04, 19:01 »
to nie ma nic wspólnego z tym czy chłopak jest dojrzały to tylko wtedy bedzie chciał ją zdobyc, tu wchodzi przywiązanie, przyzwyczajenie, zazdrośc, uczucie, jakies pociągi takie czy inne chyba ze osobnik jest wyjątkowo szkaradny :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedz #8 : 2005-01-04, 19:01 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #9 : 2005-01-04, 19:21 »
Ja mam przyjaciela i nigdy między nami nic więcej nie będzie. Znamy sie już 2 lata, mniej więcej od roku jest tak jak teraz, tzn. bardzo duzo ze sobą rozmawiamy (na każdy temat). On ma dziewczynę, bardzo ja kocha i nie planuje tego zmieniać. On nie jest w moim typie, poza tym spotykam sie z kimś innym.  :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

golden

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #10 : 2005-01-04, 20:46 »
przez dlugie lata mojego zycia przyjaznilem sie wlasnie najbardziej z dziewczyna. W zasadzie bylo to trio, bo w "paczce" byl jeszcze jeden koleś. Teraz jestem z Lilka, przyjazn poszla dalej... Wiec nie mam zdania ;)
W moim zyciu zawsze przewazaly kobiety :P nawet teraz oprocz najlepszego przyjaciela, za jakby "bratnie dusze" robia wlasnie dwie dziewczyny ;) a to na pewno nie przerodzi sie w cos wiekszego :lol:

trzymam dalej moje słowo - brak zdania ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #11 : 2005-01-04, 22:28 »
Istnieje, zdecydowanie. I moim zdaniem może być głębsza i piekniejsza niż przyjaźń pomiędzy kobietami i mężczyznami.
Sama mam przyjaciela - Profesora.  Może to troszkę inna sytuacja. Poza tym jest ode mnie sporo starszy. Ale ta więź jest bardzo mocna i wiele już przetrwała. To najbliższa mi osoba i jedyna, której tak ufam...
Zapisane

whiper

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #12 : 2005-01-04, 23:34 »
Bardziej wierze w przyjaźń damsko-męską, niż np. damsko-damską.
Ja sama mam tylko jedną zaufaną kumpele, z którą utrzymuje regularny kontakt, reszta to płeć przeciwna... Obserwuje moje znajome, ktore uznają się za przyjaciółki - wszystko to żenada, zakłamanie, ploty, zazdrość... Niektórzy nie dorośli do przyjaźni, a samo słowo "przyjaźń" nabiera przy takich osobach innego znaczenia....
Przyjaźń damsko-męska, czy zamienia się w miłość? Zależy od wielu czynników, więc uważam, że nie zawsze ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #13 : 2005-01-04, 23:44 »
mam przyjaciół z którymi kontakt utrzymuje od kilku, kilkunastu lat. są to osoby na które zawsze mogę liczyć, pójść do knajpy i dobrze się bawić. jestem dla nich jak kumpel, przyjaciel a przede wszystkim człowiek. mój mąż ma dwie przyjaciółki. nie ma w tym nic dziwnego ani miejc na podteksty.
 monikaa, czy ty lubisz sama siebie? odpowiadać nie musisz ale patrząc na Twoje posty zastanawiam sie czy również pojęcie szczęście jet dla Ciebie fantastyką i to nawet nie naukową.
przyjaźń jest możliwa choć nie raz spotykałam się z brakiem zrozumienia (szczególnie u zazdrosnych dziewczyn moich przyjaciół) ale wystarczyło kilka wspólnych spotkań by mauczyły sie, że to jest możliwe. możliwe i piękne
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #14 : 2005-01-05, 13:08 »
Monikaa zauważ że jesli chłopak i dziewczyna się przyjaźnią zazwyczaj chłopak chce ją zdobyć. A z tego co wiem- chłopacy dłużej dojrzewają :P Takie jest moje zdanie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedz #14 : 2005-01-05, 13:08 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #15 : 2005-01-05, 13:19 »
Zależy w jakim wieQ. Np. mniejsze dzieci na pewno :) Albo tacy w wieku 10-13 lat. Potem to już nie bardzo... :?
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #16 : 2005-01-05, 13:25 »
Chłopacy w etapie rozwoju emocjonalnego poszukuja przyjaźni*. Jesli nadarzy się okazja żeby "chodzić" z jakąś dziewczyną* to chłopak zacznie ją zdobywac ;) Taki jest ten okres... no niestety :P


no bardziej miłości
albo chłopakiem  :lol:
Zapisane

monikaa

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #17 : 2005-01-05, 13:29 »
pao - odpowiadam:
tak lubie siebie ale szczeście to dla mnie pojęcie abstrakcyjne, kiedys byłam szczęśliwa ale teraz jakos nie widze szansy na to zeby tak miało byc znowu -dobry z Ciebie psycholog mysle ze widzisz więcej niż piszesz.
pozdrawiam
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #18 : 2005-01-05, 13:43 »
Cytuj

szczeście to dla mnie pojęcie abstrakcyjne

Oj Monika :) Szczęście jest jak piesek który kołonas się błąka :) Nie wie gdzie iśc bo wszędzie go mogą wyzucić a trafia tylko do nielicznych którzy czekają na nie z otwartymi rękoma. Musisz tylko otworzyć i dac szczęściu szansę a na pewno Cię nie opuści ;)

PS. Ależ ze mnie filozof  :lol:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #19 : 2005-01-05, 14:31 »
Oczywiscie,ze wierze. Fakt, moze sie zdarzyc,ze jedna ze stron bedzie chciała jakiegos głebszego uczucia, to i tak wierze w taka przyjazn. Napewno jest szczersza i prawdziwsza niz jak ktos tu napisał: damsko-damska. Wiadomo jak to z dziewczynami jest. Faceci sa lepsi :wink:
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #20 : 2005-01-05, 15:27 »
ale masz racje Golden(ko), a w szczęściu istotne jest to, że ono jest zawsze obok nas tylko, my je omijamy i niedoceniamy. Monikao, Twoje szczęście jest obok ale może wyglądać już całkiem inaczej niż to które pamietasz. zmiana jest jedyna pewną rzeczą na tym świecie i to jest piękne. a co do przyjaźni to wszystkimi czterema kończynami jestem za!!!
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedz #20 : 2005-01-05, 15:27 »

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #21 : 2005-01-05, 15:43 »
Cytat: kasia
Istnieje, zdecydowanie. I moim zdaniem może być głębsza i piekniejsza niż przyjaźń pomiędzy kobietami i mężczyznami.
Sama mam przyjaciela - Profesora.  Może to troszkę inna sytuacja. Poza tym jest ode mnie sporo starszy. Ale ta więź jest bardzo mocna i wiele już przetrwała. To najbliższa mi osoba i jedyna, której tak ufam...


Niestety czasami dorośli faceci szukają w młodych dziewczynach czegoś innego, niż one by chciały, aby w nich szukano... :roll: (nie mówię tu o Profesorze ;) )
Hm.. wydaje mi się Kasiu, że między Tobą a Profesorem jest jakaś inna więź... Może bardziej duchowa? ;)
Zapisane

absencja

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #22 : 2005-01-05, 23:28 »
Cytuj

że jest możliwa mówia tylko ludzie którzy tak naprawde nie mieli z niczym takim kontaktu- nie jest mozliwa zdecydowanie "nie" - tydzien temu miałam podobna dyskusje na psychologii -w naturze człowieka nie ma miejsca na taki twór jak przyjazń damsko-meska pozbawiana wszelkich podtekstów na tle seksualno-emocjonalnym, to wymysł nie doswiadczonych nastolatków

jak to w naturze czlowieka nie ma miejsca na przyjaźń? przecież czlowiek jest zwierzęciem spolecznym i poza partnerem seksualnym(reproduktorem) potrzebuje również stada...
mam kolegów(przyjaciól) facetów. Delikatny podtekst seksualny zawsze będzi eistnial w kontaktach damsko-męskich(wszystkich!), ale jest to raczej zauważenie w tym drugim czlowieku kobiety/mężczyzny, a nie chęć zamienienia znajomości w milość/seks Ale fakt przyjaźń kobieta-męźczyzna czasem przeradza się w milość...
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #23 : 2005-01-06, 08:07 »
Cytat: Dalmafreciak
Cytat: kasia
Istnieje, zdecydowanie. I moim zdaniem może być głębsza i piekniejsza niż przyjaźń pomiędzy kobietami i mężczyznami.
Sama mam przyjaciela - Profesora.  Może to troszkę inna sytuacja. Poza tym jest ode mnie sporo starszy. Ale ta więź jest bardzo mocna i wiele już przetrwała. To najbliższa mi osoba i jedyna, której tak ufam...


Niestety czasami dorośli faceci szukają w młodych dziewczynach czegoś innego, niż one by chciały, aby w nich szukano... :roll: (nie mówię tu o Profesorze ;) )
Hm.. wydaje mi się Kasiu, że między Tobą a Profesorem jest jakaś inna więź... Może bardziej duchowa? ;)


Jest duchowa... Ale to nadal przyjaźń. Może tylko przeszła w bardziej zaawansowany etap, więź sie jeszcze pogłębiła :)
Zapisane

whiper

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #24 : 2005-01-06, 16:19 »
dla was więź duchowa nie wchodzi w przyjaźń?  :)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #25 : 2005-01-06, 16:52 »
wchodzi, oczywiscie. Ale Dalma miała chyba na myśli więź duchową troszkę inną, jeśli uwzględnić, że Profesor jest księdzem.
Po prostu próbuje  powiedzieć, że to jest normalna przyjaźń, każde z nas jest tak samo ważne, każde daje coś drugiemu, pomaga. A nie, że on jest moim przewodnikiem duchowym czy czymś w tym rodzaju... ;)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #26 : 2005-01-06, 17:07 »
Istnieje też tzw. miłość ale nie taka "całkiem" ;) Taka miłość przejawia się np. w rodzinie. Ja mogę napisać "kocham swojego kuzyna" oczywiście nie znaczy to że kocham go że się w nim zakochałam  :P Po prostu miłość rodzinna ;) Kasiu może między Tobą a profesorem jest taka "miłość rodzinna"? ;) Ty traktujesz go jak brata on Ciebie jak siostrę i na tym się kończy ;)

PS. Chyba nikt nie ma przewodnika duchowego ;) Przewodnikiem duchowym dla każdego człowieka jest jego wiara czy Bóg :) No ja to tak rozumię  :lol:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #27 : 2005-01-06, 17:29 »
Przyjazn damsko męska? Dawniej powiedzialabym ze tak, teraz.. to wlasciwie tez ale jest bardzo trudno o nią (przynajmniej w moim wieku). Nigdy nie wiem czy warto byc dla kolegi miłym, ot tak.. bo najczesciej on sobie potem za duzo wyobraza. Ale mimo wszytsko mam dobrych znajomych i jakos wszytsko sie uklada :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedz #27 : 2005-01-06, 17:29 »

kasia

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #28 : 2005-01-06, 19:59 »
Goldenko, nie, to nie jest 'miłośc rodzinna" jak to nazywasz.
Miłości są różne rodzaje, w tym ta rodzinna właśnie, ale to nie oznacza, że ona jest 'nie całkiem'. Ma swoją wartośc, jest cenna i ważna. Podobnie jak inne rodzaje miłości - miłośc do Boga, miłośc ojczyzny itd. Przyjaciół tez można kochać. A nawet trzeba - bo prawdziwa przyjaźń opiera się własnie na miłośći. Dlatego mogę bez żadnych wyrzutów powiedziec, że kocham Profesora. On te mi to powiedział. Często sobie powtarzamy, tak dla przypomnienia ;). I oczywiste jest, że nie chodzi tutaj o miłość relacji chłopak-dziewczyna.  :wink:

Jeśli chodzi o przewodnika duchowego - taki istnieje. To często używana nazwa. I najczęsciej takim przewodnikiem dla jakiejś osoby jest ksiądz (chodź niekoniecznie).
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Przyjaźń damsko-męska.
« Odpowiedź #29 : 2005-01-06, 20:26 »
Cytat: kasia
wchodzi, oczywiscie. Ale Dalma miała chyba na myśli więź duchową troszkę inną, jeśli uwzględnić, że Profesor jest księdzem.


Nie do końca to miałam na myśli. ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 28 zapytaniami.