Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wycinanie strun głosowych - nowa moda?  (Przeczytany 8557 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariusx

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« : 2002-07-23, 13:48 »
Podobno coraz częściej do wetów zgłaszają się właściciele psów obronnych i chcą swoim piesom wyciąć struny głosowe( brak ostrzeżenia o ataku). Czy oni sa normalni?(właściciele).
Podobno jest to praktykowane w krajach Arabskich u psów policyjnych( przewaznie Dobki), i strózujących - ale czy potrzebne?
Zapisane

Ruda

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #1 : 2002-07-23, 13:51 »
Coooo????
To chyba jakiś kit  :x  :lol:  :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Re: Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #2 : 2002-07-23, 13:56 »
Cytat: mariusx
Podobno coraz częściej do wetów zgłaszają się właściciele psów obronnych i chcą swoim piesom wyciąć struny głosowe( brak ostrzeżenia o ataku). Czy oni sa normalni?(właściciele).


Odpowiadam - nie, nie są normalni. Z reguły sa to mięsiste półmózgi o byczych karakach i takiej samej inteligencji.  Pozbycie się strun głosowych w tym przypadku ma na celu jedynie zrobienie z psa jeszcze wiekszego potwora. Jak sam napisałeś - powoduje to brak ostrzeżenia o ataku, a tym samym pies zarabia na opinię zabójcy. I nie mówię tu wyłącznie o psach bojowych, czy ras agresywnych.  Dytczy to również mixów i wielu, wielu innych psów.  :twisted:

Nie, ruda, to nie kit. Zdarzyło mi się takiego kretyna spotkać u znajomego weta.
Wet, rzecz jasna, odmówił. Ten wet... Ale są inni, którzy polecą na kasę
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Re: Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedz #2 : 2002-07-23, 13:56 »

mariusx

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #3 : 2002-07-23, 14:00 »
To nie jest kit, pogadajcie z wetami, może się któryś wygada( ten zabieg u zdrowego psa jest bardzo wątpliwy pod względem etyki).
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #4 : 2002-07-23, 14:20 »
Wiesz różni ludzie różnie interpretują słowo normalny. Ale chyba w wielu interpretacjach oni będą nie normalni. gdy cie takie bydle zaatakuje nawiesz się nie dowiesz kiedy to po tobie. Jeszcze zawsze się słyszy warczenie. Niech ich szlag popieści :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
Zapisane

Ruda

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #5 : 2002-07-23, 14:40 »
Jak Cię będzie chciało bydlę dopaść to i tak nie usłyszysz warczenia  :lol:  :lol:  :lol:  Dlatego nie rozumiem sensu wycinania strun... :roll:
Zapisane

Zorba

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #6 : 2002-07-23, 16:36 »
biedne psy......
Właściciele którzy zdecydowali sie  na kupno psa obronnego powinni się liczyć z konsekwencjami.....które muszą ponieść......
Zapisane

bokserka

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #7 : 2002-07-23, 17:01 »
jest to potworne :twisted:
 :twisted:
tak jak i usuwanie kotom pazurów (na stałe) dla wygody właściciela aby im nie uszkodził np. nowozakupionej kanapy :twisted:
a jak się to ma do etyki zawodu wet.????? :twisted:
tak.... to są właściciele rzeczy pn. pies czy kot ....
Zapisane

Phantom

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #8 : 2002-07-23, 17:45 »
To jest wlasnie ludzka glupota. Ja bym odniosl to do przykladu aborcji. Jak to napisala myszka.xww jeden weterynarz odmowi, a drugi sie zgodzi, bo pieniazki dla niego wazniejsze :( Smutna to prawda, ale jednak prawda. Ja juz swoje zdanie na ten temat napisalem. Nie popieram tego.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedz #8 : 2002-07-23, 17:45 »

myszka

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #9 : 2002-07-23, 18:09 »
Ludzie - szmaty i tyle. Powinno się IM wyciąć. Cokolwiek, byle bolało  :!:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #10 : 2002-07-23, 18:13 »
mariusx podaj coś bliżej, bo to mi wygląda na jakąś bajkę
Taka operacja kosztuje i to dużo :roll:
Zapisane

mariusx

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #11 : 2002-07-24, 13:40 »
Zemat
Tak to jest prawda, może trochę straszna ale jednak( czy znasz weta asystujacego przy walkach, ja tak). Niestety nie podam ci namiarów na "fachowca", bo nie popieram tych "zabiegów'.

To niestety nie jest bajka, tak samo jak moda na bojowce u "dresiarzy".
Dla tych "panów" jest to tak samo jak podrasowanie wózka.
Co do pieniążków to im wiecej taki zabieg kosztuje to lepiej( podobnie jak piłowanie psich zębów na "ostro", to widziałem na własne oczy ).
Zapisane

Dudek

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #12 : 2002-08-13, 09:16 »
Slyszaam, ze psom wystawowym na zachodzie czesto wycina sie struny glosowe dla 'wygody ich p........... panow'. Taki 'wystawowy  egzemplarz' nie ma prawa szczekac - bo 'co powiedza sasiedzi?'. Taki 'wystawowy przedmiot' pewnie przebywa z dziesiatkami innych 'wystawowych przedmiotow', ktore przeciez nie moga halasowac w kennelu...
 :twisted:  :twisted: No comment :grr:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #13 : 2002-08-13, 09:20 »
Phantom nie krytykuj tak od razu weterynarzy. Pieniążki, pieniązki...
Ale czasami aborcja ratuje życie suki, której włascicielowi nie chciało się dopilnować i pokrył ją pies o 40 kg cięzszy.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #14 : 2002-08-13, 17:42 »
masz rację, Monik@, zdarza sie czasem, że aborcja jest  wskazana.
Ale wycinanie strun zdrowemu psu????

Zemat, mogę podać ci weta, który ODMÓWIŁ ww zabiegu.
To dr. Zbigniew Zalewski z ul. Kasprowicza w krakowie.  Pies, mieszanie chiba rotka z dobkiem miał przycięte juz uszy i ogon, uwiązany na obroży z kolcami i łańcuchu, który miał zastępować smycz. Przyprowadziło go dwóch mięsnych półmózgów, którzy na odmowę zareagowali słowami "pier.ol się".
Dobrze, że wet postawny....
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedz #14 : 2002-08-13, 17:42 »

Mary

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #15 : 2002-08-13, 17:55 »
Słyszalam,że psom podcina sie struny glosowe zeby ciszej szczekaly. Kosztuje to sporo ale zdarza sie . I ze może ktos wpasc na pomysl, żeby podciać psu struny zeby nie ostrzegal przed atakiem!!!!!!!!!?????????? To jest chore. To jest po prostu  OKALECZANIE  psa.
Zapisane

Pink

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #16 : 2002-08-13, 20:57 »
To ja dodam swoje trzy grosze :P

W europie zachodniej jest to zabieg zabroniony, ale w Ameryce i innych krajach "dalekiego zasiegu" ta metoda jest stosowana :?
I to nie tylko w przypadku psow obronnych ale przede wszystkim u psow "miastowych", tak poprostu zeby nie szczekaly :grr:
Tak samo jak, wyrywanie kotom pazurow, zeby nie drapaly, jest to zabieg popularny. Czyli jak zadowolic wlasciciela :?
Zapisane

AniaS

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #17 : 2002-08-13, 21:28 »
:cry:  :cry:  :cry: a myslalam, ze mamy sie zadowalac wspolnie (patrz wspolzyc ze soba) a nie krzywdzic i okaleczac... :cry:  :cry:  :cry:  :grr:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #18 : 2002-08-14, 08:55 »
Moje zdanie jest takie, że za wykonanie takiego zabiegu weterynarzowi powinno się odbierać prawo wykonywania zawodu. Bo dla mnie to nie lekarz tylko rzeźnik bez sumienia.A w końcu na weterynarię powinno się iść z powołania. Ale wiedząc, jak polskie prawo dba o nasze zwięrzęta - wątpię, żeby do tego doszło (do karania).
Zapisane

Mary

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #19 : 2002-08-14, 09:20 »
Ja tylko jestem ciekawa co właściciele psów z podcietymi strunami mówią przypadkowym przechodniom, na pytanie co ich pies taki cichy? Mówią,że ma anginę? Sadyzm i tyle.
Zapisane

Edi

  • Gość
Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedź #20 : 2002-08-14, 10:15 »
Witam
To jest tak samo,jak w przypadku jadowitych węży,niebezpiecznych dla ludzi. Tyle,że w tym przypadku wycina się zwierzakowi gruczoły jadowe... Dlatego sklepy zoologiczne nie prowadzą sprzedaży takich gatunków węży,niestety zawsze można je kupić u prywatnego hodowcy.A,że gatunki jadowite baaardzo często są jednymi z najładniejszych gatunków węży, są chętnie kupowane.A potem,żeby nie były niebezpieczne usuwa się im gruczoły jadowe...no jasne-najważniejsze to myśleć tylko o sobie... :grr:
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wycinanie strun głosowych - nowa moda?
« Odpowiedz #20 : 2002-08-14, 10:15 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.