Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Antykoncepcja  (Przeczytany 7079 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gerda

  • Gość
Antykoncepcja
« : 2005-11-07, 12:23 »
Właśnie, chciałabym się dowiedzieć, co wg was jest bardziej bezpieczne: pigułki antykoncepcyjne czy plastry ?? jak to jest z tymi hormonami, istnieje opinia, że od pigułek antykoncepcyjnych kobieta ma większą tendencję do tycia, czy wszystkie pigułki pobudzają apetyt ?a jak to jest w przypadku plastrów ? nie są one tak bardzo popularne w Polsce, podobno są droższe od pigułek:) proszę o odpowiedzi :wink: pozdrawiam
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #1 : 2005-11-07, 13:38 »
Zaznaczyłam tabletki, chociaż ich nie uzywam obecnie, ale stosowałam przez jakiś czas i chyba do nich wrócę niedługo (stosowałam kilka róznych, a wrócę chyba do minipigułki). Teraz też stosuję środki hormonalne, ale inne - zastrzyki. Nie uzywałam nigdy plastrów, więc nie mogę sama porównać z tabletkami, ale na pewno nie obciążają one tak wątroby jak tabletki (kobiety mające jakieś schorzenia wątroby tabletek hormonalnych brać nie mogą). Z drugiej strony, słyszałam od znajomych, które skusiły się na plastry, że zdarza im się jednak odklejać. No i plastry działają bodajze przez tydzień, a o tabletkach trzeba pamietać codziennie i o w mierę stalej porze, żeby zachować efekt antykoncepcyjny. Co do samych tabletek, wcale nie jest prawda, że zawsze się po nich tyje, te najnowszej generacji, zwłaszcza dobrze dobrane (fakt, lekarze często przepisuja wszystkim pacjentkom te same i bez żadnych badań), nie powinny mieć takich skutków - mnie nic takiego nie spotkało.Iinna sprawa, ze WSZYSTKIE środki hormonalne mogą powodować rózne skutki uboczne, czego doświadczyłam i na sobie, ale każdy organizm reaguje inaczej, poza tym, powtórzę, jest to kwestia własciwego dobrania środka antykoncepcyjnego.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #2 : 2005-11-07, 18:39 »
ja nie stosowałam plastrów, tylko pigułki + prezerwatywa. Nie zauważyłam na sobie żadnych skutków ubocznych. Na temat plastrów nieiele moge powiedzieć.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #2 : 2005-11-07, 18:39 »

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #3 : 2005-11-07, 22:15 »
Ze skutków ubocznych u mnie wystepuje też to, co charon nazwała "trzecim przypadkiem" :) Zapomniałam coś dodać a propos samej ankiety: podwiązania janików jak i jajowodów u mężczyzn w Polsce się nie stosuje, jest to nielegalne o ile wiem. Druga rzecz: istnieją w miarę skuteczne metody naturalne, chociaż zalecane raczej dla par, które liczą sie z tym, że mogą mieć dziecko, ale na pewno taką metodą nie jest kalendarzyk małżeński! Ta metoda nadaje się tylko i wyłącznie do lamusa.
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #4 : 2005-11-07, 22:28 »
Szkoda, że sterylizacja (tak fachowo nazywa się podwiązanie jajników/ jajowodów) jest w Polsce nielegalna :( Chętnie bym się jej poddała. Na razie stosuję jedyną metodę ze 100% skutecznością- wstrzemięźliwość.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #5 : 2005-11-07, 22:41 »
brak rubryki " z żadnej" ewentualnie " z własnego nosa" :P
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #6 : 2006-01-11, 21:21 »
Z żadnej, bo jestem w ciąży i czekam na maleństwo :D a wcześniej- też z żadnej :D i dlatego na nie czekam :D była to planowana wpadka :) tak chyba można to nazwać :)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #7 : 2006-01-12, 08:22 »
Gratulacje Neirdilka ;) :tuli:
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #8 : 2006-01-12, 08:59 »
ja również gratuluję dzidzi, ale tego
Cytuj
a wcześniej- też z żadnej Very Happy i dlatego na nie czekam Very Happy była to planowana wpadka Smile tak chyba można to nazwać
nie nazwałabym powodem do dumy :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #8 : 2006-01-12, 08:59 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #9 : 2006-01-12, 14:28 »
oj, jak to nie...wiele osób chce i im się nie udaje, a tu...zaskoczyło...dzidzi bedzie!!! :jupi: :jupi: :jupi:
juz siem cieszem i czekam na pierwsze fotki...uwielbiam, to takie wzruszające... :tuli:
i pomysleć że dopóki nie urodziłam własnego dziecka to uważałam że nie lubię małych dzieci i nie mam instynktu... :stupid:
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #10 : 2006-01-12, 14:45 »
"planowana" wpadka w wieku 19 lat? :> oczywiście to tylko moje zdanie, ale bedę przy nim obstawać.
Ja też nie mialam instynktu aż do swojego dziecka, do cudzych dalej mam mocno ograniczony :]
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #11 : 2006-01-12, 14:53 »
są dwie szkoły: falenicka i otwocka: :lol:
jedna mówi żeby najpierw dorosnąć, wyszaleć, a potem dopiero dzieci...niektórzy długo dorastają i potem mamy "45 letnie młode matki"
druga mówi że jeśli mamy warunki i ochote to lepiej miec wczesnie dziecko...a jak dorosnie to mamy czas dla siebie i jeszcze w miare młodzi jesteśmy. :wink:

kazdy wybiera to co mu pasuje.  :wink:
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #12 : 2006-01-12, 19:20 »
dokladnie.. ja jestem za druga.. a pozniej moze byc i ta pierwsz a szkola
 ja nic nie zaznaczylam, bo pigulelk nie moge.  jak juz to robie to z  rozwaga, na tzw czuja..
 a jak przyjdzie co do czego , to i tak sie czlowiek zapomina :P
  ok, zartuje .. jest jeszcze inna opcja gumki + globulki ..
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #13 : 2006-01-16, 12:02 »
Zgadzam się, wpadka była jak najbardziej planowana. Mamy warunki aby mieć dziecko, mamy takie możliwości, więc czemu nie. Będę młodą mamą :P I potrafie sie tym cieszyć :) gdyby nawet wpadka była nieplanowana- miałabym sie nie cieszyć? Takie małe rosnące życie to wielki cud, już czuję pierwsze kopniaczki i to jest boskie. Czuję sie za to mało bosko, ale to dlatego, ze na zdrowiu to się u mnie odbija.... :)
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #14 : 2006-01-17, 11:34 »
Ja używam pigułek, nie przytyłam i ogólnie nie narzeka a biorę już 3 lata. Co do plastrów to rozmawiałam ostatnio z ginekologiem i mówił mi że w plastrach jest wyższy poziom hormonów, a za tym idzie zwiększa się ryzyko choroby zakrzepowej, powiedział także że plastrów się już raczej nie zaleca.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #14 : 2006-01-17, 11:34 »

kasja

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #15 : 2006-01-17, 17:08 »
Ja nie używam, właśnie czekam na wpadkę, ale coś to nam nie wychodzi...
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #16 : 2006-01-17, 18:49 »
Napweno niebawem się uda- życzę powodzenia :P
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #17 : 2006-01-17, 19:04 »
czymam kciuki :lol:
za wpadkę :P
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #18 : 2006-01-25, 18:39 »
"planowana" wpadka w wieku 19 lat? :> oczywiście to tylko moje zdanie, ale bedę przy nim obstawać.

Też mi się wydawalo, ze to niemożliwe, ale... dużo osób miałam okazję poznac na uczelni, w przeważającej większości własnie w wieku 19 lat. O masowych małżeństwach nie wpsomnę, ale sporo dziewczyn myśli już o dziecku. Ostatnio mnie kolezanka zapytała czy chcę być ciocią. Zdiziwłam się, a ona stwierdziła, że nie jest pewna, ale chyba jest w ciąży. I ciesyzła się z tego powodu. Później okazało się, że to jednak jeszcze nie to. I... przyznała szczerze, że już się zdążyła nastawić na to dziecko i teraz żałuje.

Kasja - ;)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #19 : 2006-01-26, 20:36 »
Możedla  niektórych 19 lat to odpowiedni wiek na dziecko, ale studiując to jest mało odpowiedzalne (chyba że komuś studia nie odpowiadają), bo co po porodzie matka na studiach a dziecko wychowują dziadkowie. :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Vizsla

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #20 : 2006-01-26, 21:57 »
Prezerwatywy, pigułki i plastry, czyli wszystko, by uniknąć wpadki :lol: :)
Nie no tak seiro, to chce dobrze sie zabezpieczyc, bo to nigdy nie wiadomo...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #20 : 2006-01-26, 21:57 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #21 : 2006-01-27, 00:14 »
Kasia zawsze na studiach można wziąć urlop dziekański czy zdrowotny i zająć się dzieckiem...w zasadzie można też sobie załatwć indywidualny tok czy jeszcze pokombinować. To na pewno większe możliwości niż pracując.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #22 : 2006-01-27, 11:45 »
powiem tak - nie korzystam jak na razie z żadnego srodka, ze względu na to, że "jakoś nie mialam okazji" to robic (tzn TO  robic) a tak poza tym - zaznaczylam podwiazanie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #23 : 2006-01-27, 17:38 »
Powiem tak, studia nie są przeszkodą. Tym bardziej studia zaoczne. Heh jeśli chodzi o dziadków, to wolę jak najmniej korzystać z ich pomocy, ponieważ wiem, że rozpieszczą dziecko. Boję sie zostawić z opiekunką, ale póki co nie dotyczy mnie ten problem- dziekanka właśnie od tego jest, że można ja wziąć, ale póki co nie widzę potrzeby. Pracując ciężko jest z macerzyńskim, czasami juz nie ma do czego wracać...
« Ostatnia zmiana: 2006-01-27, 17:48 autor Neirdilka »
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #24 : 2006-01-27, 17:49 »
Plastry dużo sławnych osob stosuje je. Kosztują za  trzy plastry ok 60zł. Przykleja się je raz w tygodniu. W plastrach jest mniejsza dawaka hormonów jest niz w pigułkach i więc jest nisze ryzyko na skutki uboczne.
Ale dziłała zabespieczająco tak samo jak pigułki. Tylko że z plastrów,  hormony przeniką odrazu do krwi. Jedną wagą jest to że plaster może sie odklejić co zwiększa ryzyko zajścia w ciąze bo zmniejsza się jego dziłałanie. Są dostpny tyko na recepte.
« Ostatnia zmiana: 2006-01-29, 02:20 autor Fretka13 »
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #25 : 2006-01-27, 17:50 »
 :help: ciężko się czyta jak brakuje połowy liter....................
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #26 : 2006-01-28, 00:56 »
a co jest???
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #27 : 2006-01-28, 11:10 »
Z tego co wiem to jak plaster sie odklei to i tak działa jeszcze przez dwa dni, a najlepiej od razu przykleic nowy.
Ja szczerze podziwiam dziewczyny, ktore w wieku 19-20 lat planuja miec dzieci. ;) Ja bym wolała najpierw skonczyc studia, ale jezeli ktos sie decyduje to chyba jest w stanie zapewnic dziecku odpowiednie warunki ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #27 : 2006-01-28, 11:10 »

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #28 : 2006-01-28, 12:55 »
Każdy jest inny, każdy ma w życiu inne priorytety, kierują ludźmi różne wartości. Posiadanie dzieci to największe szczęście moim zdaniem i czasem warto zapłacić wysoką cenę, np to, że jest ciężej na studiach. Jak już dziecko sie pojawia, zapomina sie o takich rzeczach  :)
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #29 : 2006-01-28, 19:28 »
A wy ciągle o studiach, jak większość z was jest na garnuszku mamusi..
Postawcie się w miejscu osoby która skończyła szkołę średnią i pracuje za marne grosze,bo mamusia wywaliła z domu. Trzeba tutaj opłacić chałupę, coś zjeść i w czymś chodzić, a tu dziecko na dodatek. Normalnie pochlastać się można z radości...
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 27 zapytaniami.