Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szybka decyzja i odpowiedź  (Przeczytany 4086 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« : 2002-07-23, 16:53 »
Proszę o jak najszybszą odpowiedź.Otóż jutro jadę wybrać szczeniaka (dalmatyńczyka).Dalmatyńczyk będzie z rodowodem...Proszę powiedźcie na co powinnam zwrócić uwagę przy wybiorze.Dodam że podobno piesek którego nam będą proponować jest "super" zarówno w harakterze jak i w wyglądzie(będziemy chcieli go wystawiać).Wiem że hodowcy tak mówią aby cena była aktualna....proponują około 1000zł....koleżanka mówiła że mam wybrać tego który będzie wesoły przybiegnie do mnie będzie się cieszył :P ....A ja  proszę was o pomoc (jak najszybszą).Jutro o 6 00 wyjeżdżam więc nie zaglądne na to forum...będe jeszcze tu do ok.19 00.
Na was się opieram.Pomóżcie...Dodam że wiem że piesek musi mieć różowe dziąsła i ma przypominać "kulkę".I wiem jeszcze to co napisałam wcześniej.
I jeszcze jedna prośba....postarajcie się nie robić jakiejś dyskusij wiem że forum słóży do tego ale zrorumcie ja nie mam czasu.Będe wam bardzo wdzięczna! :P  :P  :D  :D  :D  :D  :D  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P
Jak jutro wrócę z hodowli to wam wszystko powiem.We Wrześnu będziecie mogli zobaczyć mojego pieska na mojej stronie internetowej która powstaje.
Dziękuje za wysłuchanie :D  :D  :D
Zapisane

bokserka

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #1 : 2002-07-23, 17:16 »
Dalmatynko - na prędce wydłubałam takie porady na str.
http://www.4lapy.pl/artykuly/test.html
htt://psy.pl/porady/cambell.shtml
http://pieski.tukan.pl/szczenieta.html
... mam nadzieję, że mimo pośpiechu, dobrze przepisałam .... mam nadzieję, że przeczytasz, mam nadzieję, że coś wyczytasz pozytecznego  :?
czy nie masz doświadczonego psiarza, który by Ci mógł towarzyszyć i doradzić w wyborze ??? życzę z całego serca udanego maluszka :)
Zapisane

Phantom

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #2 : 2002-07-23, 17:40 »
A Ja mysle, ze na to nie ma reguly. Najwazniejsze, zeby wybrac psa zdrowego. Bo na charakterek i tak nie bedziemy mieli za bardzo wplywu. Moze sie zdarzyc, ze trafimy na ideal, a moze byc tez wrecz przeciwnie. Ale poczytaj te porady na stronach, ktore podala bokserka. Moze cos Ci sie szczegolnie rzuci w oczy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedz #2 : 2002-07-23, 17:40 »

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #3 : 2002-07-23, 18:43 »
dziękuje za rady.....Ale bokserko 2 ostatnie adresy źle wpisałaś
Proszę o więcej stron albo o porady(jeśli można)
Zapisane

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #4 : 2002-07-24, 17:36 »
Jest
Ciesze się jak szalona!!!!
Już wróciłam.Pani pokazała mi wszystkie pieski .Pokazała mi również tego "najlepszego" na wystawy!!15 sierpnia jadę jego odebrać a...bym zapomniała niedługo ukaże się jego zdjęcie w "naszych miluśińskich" ,które zrobiłam w hodowli.
Zapisane

Phantom

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #5 : 2002-07-24, 17:40 »
Juz sie nie mozemy doczkac (przynajmniej Ja), kiedy zobaczymy to "cudo" :) Z Twojego tonu mozna wywnioskowac, ze piesek Ci sie bardzo podobal. A wiec i my cieszymy sie z Twojego szczescia. Powodzenia w hodowli. Informuj nas na biezaco o swoich postepach w hodowli.
Zapisane

bokserka

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #6 : 2002-07-24, 18:08 »
Dalmatynko, ja też się bardzo cieszę, że Ty się cieszysz  :) .... ale tak mało nam opowiedziałaś ..... ile było tych szczeniaczków .... czy w sumie Ty dokonałas wyboru ... jaka płeć ??? itd
Wczoraj "wypadłam" z Forum - więc teraz z upóżnienie przepraszam .. wiesz, za te błędy w adresach ....
Dalmatynko, wieczorem sobie przypomniałam o spotkanej parę lat temu miłej parze - mieli dalmatynkę (nie mam pojęcia z jakiej hodowli, bo nigdy o tym nie rozmawialiśmy) dziewczyna uwielbiała swoją suczkę, była zmartwiona tylko jednym .... tym, że nie słucha się jej, nie przybiega na zawołanie ... stwierdziłyśmy ... że cierpliwość, nagrody itp, itd. Był to przemiły psiak, pogodny, przyjacielski ... No ale te problemy z jej "nieposłuszeństwem" ... poszła kiedyś do weta .. uczulenie (jak się okazało pokarmowe) i ........ okazało się, że ta śliczna suczka jest głucha - dlatego nie przybiegała na wołanie...... przybiegała ale widząc gesty ... Oczywiście uczucie do niej ich opiekunów się nie zmieniło - musieli tylko nauczyć się w jaki sposób radzić sobie z nią, aby z powodu jej głuchoty nie narazić psa na niebezpieczeństwo (np zagubienie) Straciłam z nimi niestety kontakt (przeprowadzili się do innego miasta)
Dalmatynko, tak jak wspomniałam - wczoraj przypomniałam to sobie, chyba nie jestem histeryczką :shock:  i naprawdę nie chcę Cię straszyć ale proszę, miej to na uwadze - zrób jakiś test na ten słuch .... (tak na wszelki wypadek)
pozdrawiam serdecznie ....  wszystko będzie dobrze :)  ja też będę niecierpliwie czekać na zdjęcia
Zapisane

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #7 : 2002-07-24, 18:23 »
Zacznę od początku....
Gdy przyjechaliśmy do Katowic treba było znaleść jedną z miejscowości i tą konkretną ulicę.Trochę pobłądziliśmy ale wreszcze jesteśmy.......uffff.....Dom stał na odludziu...gy wpóścili nas do środka  ......śmierdziało trochę w tym domu nie ukrywam.Ale skoro ma się 24 psy szczury,żółwie i papógi ,a na dodatek w stajni na zewnątrz 2 konie i 1 koze ..............to może pośmierdzieć......mie zadkało.
Weszliśmy na górę ..zobaczyliśmy w kojcu 9 ślicznych piesków i suczek.Pani wzieła na ręce tego najlepszego i pokazała nam.Potem tata dał zaliczkę dali nam umowę o kupnie psa.a i w pokoju była matka tych szczeniaków PRAGNĘ WYKLUCZYĆ TO ŻE DALMATYŃCZYKI NIE LUBIĄ DZIECI,dalmatyńczyki je wręcz kochają .\Gdy byliśmy w tym pokoju gdzie były szczeniaki mój 7 letni brat głaskal pieścił tą matke szczeniaków a ona nic......no i gdziś po 1 godzinie w ręku z umową pojechaliśmy....
Koniec
Zapisane

bokserka

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #8 : 2002-07-25, 10:07 »
Dalmatynko - dzięki za wieści - widzę już jak niecierpliwie czekasz, kiedy wreszcie nadejdzie ten 15 sierpnia :)  :)
a kto i dlaczego wybrał tę właśnie rasę - Ty, czy Twoi rodzice??? :shock:  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedz #8 : 2002-07-25, 10:07 »

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #9 : 2002-07-25, 10:29 »
Hmmmmm
Ciężko będzie.....to chyba przyszło z wiekiem.3 lata temu byłó mi obojętne czy to będzie kundelek czy rasowiec i nie było mowy o rodowodzie.Rok temu przeprowadziliśmy się i rodzice zgodzili się na psa ale nie chętnie......gdzieś tak pół roku temu poszłam z moją koleżanką Ewą do kina na 102 dalmatyńczyki.I to chyba od tego filmu.Na początku rodzice byli trochę przerażeni moim wyborem.Tato chciał owczarka Niemieckiego mamie było obojętne a mój brat bał się psów!!!!!PO kilku miesiącach błagania rodzicówzgodzili się na dalmatyńczyka.ZAczełam wtedy błądzić po tronach których jest bardzo mało i czytać o dalmatyńczykach.Miałam również koleżankę Anię którą poznałam przez internet i ona ma dalmatynkę.Wiedziałam od samego początku że dalmatyńczyki to trudne psy.
Gdy wczoraj byliśmy w hodowli mój brat polubił dalmatyńczyki!
Zapisane

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #10 : 2002-07-25, 16:14 »
Zawiadamiam wszystkich że przez najblisze 2-3 tygodnie niestety nie ukaże się zdjęcie mojego przyszłego pieska,ponieważ jutro z samego rana jadę na 2 tygodnie na żaglówki ,a z powodu braku skanera trzeba będzie trochę poczekać dopóki tata nie załatwi skąś go.......
Zapisane

Phantom

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #11 : 2002-07-25, 16:17 »
:( A juz mielismy taka nadzieje. No nic. Poczekamy :). W takim razie udanych wczasow! Baw sie dobrze. Tylko nie zapomnij o nas pozniej :). Zartowalem :wink:
Zapisane

bokserka

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #12 : 2002-07-25, 19:56 »
żaglówki ??? - ach Ty szczęściaro :lol:  :lol:
a więc - stopy wody pod kilem - pomyślnych wiatrów - do usłyszenia  :lol:  :lol:
Zapisane

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #13 : 2002-07-25, 20:07 »
Dzięki wszystkim bardzo serbecznie i obiecuje że zdjęcia się na pewno ukażą!
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #14 : 2002-07-25, 20:12 »
Pomyślnych wiatrów. Papa i nie zapomnij o nas :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedz #14 : 2002-07-25, 20:12 »

Galja25

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #15 : 2002-08-07, 20:15 »
Dalmatynka, jak już wrócisz z tych "żaglówek", to sobie to przeczytasz - niezła jesteś!Dzień przed kupnem szczeniaka , pytasz się jakimi kryteriami się kierować przy wyborze?No, naprawde, niezła jesteś...a wogóle czytałaś coś o tej rasie , czy tylko "oparłaś się" na filmie "101 dalmatyńczyków"? :wink:  :szok:
Zapisane

Phantom

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #16 : 2002-08-07, 20:24 »
Czasem filmy potrafia bardziej pomoc niz jakiekolwiek ksiazki itp. Powaznie. Poza tym ogladasz film, decydujesz sie na psa, bo jest ladny. Ale musze Ci przyznac racje, ze powinno sie "troszke" o tym poczytac.
Zapisane

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #17 : 2002-08-11, 00:29 »
Cywilizacja!!!!
No nareszcie jestem w domu u ile tych wiadomości............
Po pierwsze teraz wiem o wiele więcej niż 2 tygodnie temu kupiłam se 2 książki o dalmatyczykach przeczytałam już wszystkie
Zapisane

Galja25

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #18 : 2002-08-11, 18:23 »
BRAVI!GRATULACJE!


Po pierwsze kupiłam SOBIE a nie SE! Po drugie książki o takiej tematyce kupuję się przed kupnem szczeniaka a nie PO! A zresztą ty już masz jedną suczkę dalmatynke, czyż nie?
Zapisane

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #19 : 2002-08-11, 21:27 »
Co Ciebie obchodzi jak ja pisze!!!Uczepiłaś się mnie jak rzep do psiego ogona!!!!Jak mi nie wierzysz to nie wierz!! Nic mnie to nie obchodzi!Jeśli mnie ignorujesz to po co zaglądasz na moje posty!!!??
A poza tym na [....]ani jestem jako Karolinka!!!
nie będe się z tobą kłucić bo mi się nie opłaca!Możesz spytać się Zemata czy to ja to ta dalmatynka co na [....]ani zobaczymy co Ci odpowie!
Zapisane

Galja25

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #20 : 2002-08-11, 21:34 »
Zagląm, gdyż są wszędzie!Wszędzie!Zajżyj na [....]anie - na temat - o tym nieboszczyku. Toż to dyskujsa Narodowa! 4 strony. Jedne Co Ci musze przyznać - potrafisz porwać tłumy za sobą. Napewno nie jesteś "Letnią osobą", albo ktoś Cię bardzo lubi albo wręcz odwrotnie. Młoda przebojowa osóbka!Tak trzymać - tylko nie musisz odpisywać każdemu na każdy temat, nie staraj się być ekspertem od wszystkiego. I mam nadzieję, że choć pod tym samym nickiem zaczniesz NOWE ŻYCIE tu na FORUM>  :)  :D  ;)  :) Powodzenia i też pozdrawiam serdecznie!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedz #20 : 2002-08-11, 21:34 »

Zorba

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #21 : 2002-08-13, 21:35 »
Tak jak obiecałam jest jak na razie 1 zdjęcie ,w galeri.
Zapisane

myszka

  • Gość
Szybka decyzja i odpowiedź
« Odpowiedź #22 : 2002-08-13, 21:49 »
Galja: naprawdę mylisz osoby... to nie ta Dalmatynka, wierz lub nie... :?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 24 zapytaniami.