Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pytanko co do swinki  (Przeczytany 1252 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mycha15

  • Gość
Pytanko co do swinki
« : 2005-10-28, 17:30 »
W przyszłym tygodniu a dokładnie w piątek doczekam sie swojej pierwszej świnki :) Wiec jest to tak kupuje z kolezanka dwie  młode swinki w wybranym i długo ogladanym przezemnie sklepie i stwierdzilam ze jest wszystko ok :D Wiec jest chłopczyk i dziewczynka maja około 2 miesiecy i teraz takie pytania :
1. Czy mozna je juz oddzielic od  matki ( poniewaz sa z matka )
2. Od ktorego miesiaca samiec moze zapłodnic samiczke poniewaz nie chce potem kinder niespodzianki bo moja to samiczka
3. chce z kolezanka i jej samczykiem braciszkiem przyszłej mojej swinki spotykac sie i jak teraz zrobic zeby nie miały młodych .... kiedy maja "cieczke " zebym bezpiecznie mogła spotykac sie z nim :)
3. Czy swinki smierdza np jak samce myszek maja swoj specyficzny zapach mam samca myszy i wiem jak to smierdzi chce wiedziec czy samiec tak samo  smierdzi czy nie :P
4. Czy moze byc dla swinki taka klatka  :roll: 
dokładne wymiary podam potem

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi i uwagi :P
Zapisane

Nacia

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #1 : 2005-10-28, 17:53 »
Jesli chodzi o śmierdzenie, to nie, o ile bedzies reegularnie sprzatała klatke i zmieniała ściółke:)
Zapisane

Mycha15

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #2 : 2005-10-28, 18:11 »
a co do restzy pytan ?? Prosze odp bo mamna oku ta siwnke ale ona jest z braciszkiem od małego a ma juz okolo 2  miesiac podobno inni mowia ze moze byc juz zapłodniona a nie chciala bym tego :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedz #2 : 2005-10-28, 18:11 »

Nacia

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #3 : 2005-10-28, 18:44 »
Klatka myśle ze sie nadaje, ale świnka moze byc juz zaplodniona( co nieznaczy MUSI) Ja i moja przyjaciolka kupiłysmy sobie samiczki i nie ma problemu.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #4 : 2005-10-28, 19:16 »
Trzeba było kupić dwie samiczki, wtedy mogłyby się spotykać bez problemu.
 Świnki teoretycznie uzyskują dojrzałość około3-4 miesięcy ale jak będzie cały czas z samcem to nie upilnujesz świnki, bo nie świnki nie mają czegos takiego jak cieczka, a poza tym jest to dość ukryte i napewno nie zauwazysz.
Część gryzoni, nie wiem czy świnki, może na skutek zapachu samca dostać rujki w ciągu godziny, a wtedy sporo kinder-niespodzianek.
Zapisane
BC + koci podrostek

Mycha15

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #5 : 2005-10-28, 19:20 »
Własnie tak samo czytałam ze samiczki po zapachu samca moga dostac rujki :/ A myslisz ekoteczka ze samiczka jeszcze nie jest zapłodniona ??  Bo napisałas ze swinki uzyskuja dojrzalosc w wieku okolo 3-4 miesiecy ? A ona ma dopiero 2 :/ :(
Aha a jesli chodzi o klatke to moim zdaniem taka moze byc nawet niektorzy chodowcy trzymaja w takich :/ Chyba nie produkowali by klatek dla zwierzakow w ktorych nie przepływa powietrze :/
« Ostatnia zmiana: 2005-10-28, 19:22 autor Mycha15 »
Zapisane

Nacia

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #6 : 2005-10-28, 19:27 »
ja czytałam, ze w wieku 2 miesiecy juz moze byc zaplodniona. Mimo wsyztsko 2 samiczki to jednak lepsze rozwiazanie. Jeśli twoja samiczka i samczyk twojej kolezanki beda sie spotykać, to samiczka moze zostać zaplodniona później. Wystarczy ze dostanie rujki i na chwile zostawisz je same. KIedy moja swinka spotyka sie z samczykiem sąsiadów, to siedze przy nich i ilnuje, w razie czego interweniuje bo Igor jest sporo wiekszy od Tosi ( ma rok a Tosia 2,5 miesiaca) i ona nie zawsze potrafi go od siebie odgonić. Ale mimo to lubią sie:D Na twoim miejscu namowiłabym kolezanke zeby wzieła samiczke
Zapisane

Mycha15

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #7 : 2005-10-28, 19:45 »
Wiem wezniemy chyba te swinki bo juz nie moge patrzec jak one sie ciasna w 3 w małej klatce a sa naprawde słodkie :) Trudno bedziemy musiały przezyc bez spotkaz ze swinkami :/ A wogule To prawda ze  swinki uzyskuja dojrzalosc w wieku okolo 3-4 miesiecy bo tamta ma dopiero 2 :/
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #8 : 2005-10-28, 19:47 »
1. Ja mysle, ze tak.
2. Swinka moze byc juz zaplodniona, lecz wcale nie musi.
3. Swinki nie maja cieczki. Jesli chcesz sie spotykac z samcem, poprostu pilnuj aby nie mieli 'zbyt bliskiego' kontaktu.
3 (hmm...). Nie smierdzi jesli bedziesz jej regularnie sprzatac. Ja to robie raz na tydzien. Sa tez trociny zapachowe, ktore 'zagluszaja' brzydki zapach, ale ja mimo wszystko polecam normalne.
4. Wydaje mi sie, ze lepsza bedzie klatka nie ze sciankami z plastiku, tylko zwykle prety. np. taka:

http://animalia.pl/img/produkty/duze/gryzonie/a_klatka_diana.jpg

edit:
wyjscie to takze sterylizacja/ kastracja zwierzatek...
« Ostatnia zmiana: 2005-10-28, 19:50 autor Julias »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedz #8 : 2005-10-28, 19:47 »

Mycha15

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #9 : 2005-10-28, 20:01 »
Moze byc zapłodniona ale nie musi :/ To jak mam sprawdzic czy jest zapłodniona czy nie ??
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #10 : 2005-10-28, 20:04 »
1. tak
2. nie wiem dokładnie, ale szybko osiągaja dojrzałość - więc jesli młode sa wciąż z matką i wszystkie razem,to sie nie zdziw...
3. świnki nie mają cieczki tylko ruje - i z samcem lepiej nie kontaktować, bo do zapłodnienia wystarczą sekundy.
4. Jelsi sprzątasz nie śmierdza, ale swój zapach też maja, dla niektórych to może być smrod.
5. NIE, w takiej klatce nie ma cyrkulacji powietrza, a w ciepłe dni zamienia się to w istną cieplarnię NIE
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Mycha15

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #11 : 2005-10-28, 21:53 »
No to jak narazie jestem zmuszoina zrezygnowac ze swinki bo nie mam zaufania do naszych sklepow :/ Poczekam moze cos sie znajdzie dla mnie i dla kolezanki :/
Dzieki za pomoc
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #12 : 2005-10-29, 00:07 »
Klatka każda tylko nie taka ;) Iraz juz podała powód...

Moja kolezanka trzymala kiedys w takiej malej klatce przez 4 lata królika dosyc duzego(nie byl zaczęsto wypuszczany)  :roll: teraz wymienila i ma 60, wiec tez zamalą :(

A moze poszukacie świnek w prywatnych, domowych hodowlach? napewno będą zdrowsze i przyzwyczajone do ludzi ;) musicie tylko poytać :)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Kira

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #13 : 2005-10-29, 18:22 »
2. dojżałość tak mozna podzielic Fizyczna nawet 2,5miesiaca (marginesem czyli  może byc zapłodniona) ale  ten  tak 3-4 miesiace to czas juz rozwoju  W sklepach czesto młode wrecz bardzo młode samiczki sa matkami  Pozatym  swinki  w tej samej rodziny krzyzowac sie pod żadnym pozorem nie powinny
Prwdopodobne jest juz że samczyk  zapłodnił juz obie samiczki (z niespodzianką)

1. tak

3. ruja  jest prawie ciągle Kontakt z samcem  jest duzym ryzykiem  do ciąży

4.samczyki maja swój okresowy zapaszek.
5. Klatka jest niewłaściwa normalna klatka z kuweta i kratkami o wymiarach 60na 40
Zapisane

ko_da1

  • Gość
Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedź #14 : 2005-11-23, 15:49 »
Jeśli chodzi o świnki  morskie  dowiesz sie wszystkiego  na  stronce www.wosm.prv.pl    to  stronka  i forum poswiecone  tylko swineczkom  polecam:)) :jupi2:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanko co do swinki
« Odpowiedz #14 : 2005-11-23, 15:49 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 26 zapytaniami.