Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ziemia  (Przeczytany 701 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
ziemia
« : 2005-12-20, 15:35 »
no więc chciałam się spytać, czy mogłabym zrobić frankowi ( gruby chomik syryjski ) akwarium z ziemią dla roślin prosto ze sklepu aby mógł się pobabrać bo zawsze jak franek mi ucieka (bo przez roztargnienie zapominam zamknąć klaki, zawsze znajduje rozkopane doniczki z kwiatkami). ON to po prostu to uwielbia ( w końcu taka jego natura ) a o czyszczenie sie nie martwie bo zawsze po swoich zabawach jest czysty, a w razie czego mogę go wyczyścić  szczoteczką do zembów ( jak ją kupię :)). Mam tylko pytania :
1. Czy taka ziemia nie jest zbyt wilgotna ?
2. W końcu to ziemia dla kwiatków. Czy nie jest nawożona czymś co mogłoby mu zaszkodzić
3. czy franek może się przeziębić jeśli ziemia jest wilgotna ?
4. Jeśli ziemia jest sucha to czy nie będzie sie zapadała i zasypywała tego co wykopał ( w doniczkach robił nory :) )
No i to by było na tyle :)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

chomiczowna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 46
  • gucio
    • WWW
Odp: ziemia
« Odpowiedź #1 : 2005-12-20, 17:17 »
Moim zdaniem ziemia jest troszkę niebezpieczna dla chomiczka, ponieważ ziemia jest częstym siedliskiem chorób, lecz jeśli Twój chomiczek tak bardzo lubi grzebać w ziemi, to wypraż ją w piekarniku przez godzinę w temperaturze 180 stopni. To bardzo ważne. Całuski dla Ciebie i Twojedo Franka!
« Ostatnia zmiana: 2005-12-20, 17:26 autor chomiczowna »
Zapisane
Hey, tu chomiczówna i jej chomiczek Gucio!
6.06.06 - Żegnaj Guciu!

ESIO

  • Gość
Odp: ziemia
« Odpowiedź #2 : 2005-12-20, 17:41 »
Moja poprzedniczka  już co ważniejsze napisała, ale dodam:
Ziemi bo ona bardzo często jest siedliskiem grzybów :!!!: :!!!: :!!!:
Mogą w niej być w niej jakieś nawozy, co do przeziębienia do grozniejsze są przeciągi :!!!: :!!!: :!!!:
Nie polecam dla chomika, ale ewentualnie to jak już wyparzona jak to opisała chomiczowna
« Ostatnia zmiana: 2005-12-20, 22:34 autor ESIO »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ziemia
« Odpowiedz #2 : 2005-12-20, 17:41 »

ngL

  • Gość
Odp: ziemia
« Odpowiedź #3 : 2005-12-20, 17:53 »
A ja jestem odmiennego zdania.
Szczurom często robi się tzw. Digging Box, jest to kawałek naturalnego miejsca, gdzie szczur może sobie pokopać czy pojeść zdrowych roślinek.
Kupujemy ziemię, wyprażamy ją w piekarniku około 20 minut (temp 180 - 200 stopni) i wszystkie robale, bakterie oraz grzyby skutecznie wybite.
Ziemię wsypujemy do jakiejś większej skrzynki czy bardzo dużej doniczki (najlepiej bardzo szerokie a głębokie na około 20 cm max), możemy tam posadzić trawy jadalnej, rzeżuchę, szczypiorek i wszystko co jadalne i nam przyjdzie do głowy.

Chomiś może sobie w tym kopać do woli, może jeść roślinki - zapewniam - fantastyczna sprawa (tylko trochę sprzątania...).
« Ostatnia zmiana: 2005-12-20, 17:56 autor ngL »
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: ziemia
« Odpowiedź #4 : 2005-12-20, 18:01 »
co do sprzątania to nie ma problemu bo mam duuużą i głęboką kuwetę ( mama się śmieje że ta klatka jest większa od mojego pokoju :) ) Czyli jakbym chciała wsadzić mu jakiś korzeń do klatki to też muszę go na począ tku wyparzyć we wrzątku  ??? A czy ta trawa to może być np. trawa dla kotów ??? ( taka do jedzenia aby nie jadły paprotek ... ale i tak wolą paprotki :mrgreen: )

P.S Esio nie chcę być niemiła, ale sokoro nic ciekawego nie napiszesz to może w ogóle nie pisz...
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

ngL

  • Gość
Odp: ziemia
« Odpowiedź #5 : 2005-12-20, 21:46 »
Może być trawa dla kotów a jeśli chodzi o gałąź czy korzeń to najlepiej byłoby też wyprażyć bo wrzątek nie dojdzie do środka a do tego będzie długo schło. Taką gałąź powinnaś prażyć około pół, do całej godzinki w temp 150 stopni starczy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 23 zapytaniami.